Miles Logan (Martin Lawrence) je jako každý správný lupič džentlmen výsostný profesionál. Určitě by dotáhl do zdárného konce i tuhle prácičku s diamantem za dvacet miliónů dolarů, kdyby se do jeho týmu nevetřel chamtivý podrazák Deacon. Takhle je Miles rád, že při nepovedené akci nepřišel o život a nakonec vyvázl jen s dvouletým trestem. K optimismu ho kromě veselé povahy vede i fakt, že se mu na poslední chvíli podařilo ukrýt uloupený diamant ve větrací šachtě čerstvé novostavby. Těch dvacet milionů v drahém kamení je tam bezpečnějších než v nejdokonalejším sejfu ve městě. Zlomyslný osud je ovšem drsný žertéř. Po propuštění z věznice Miles zjišťuje, že svůj diamant ukryl v rozestavěné policejní stanici. Jak se dostat do větrací šachty mezi oddělením vražd a oddělením loupeží? Po několika neúspěšných pokusech se Miles odhodlává k šíleně riskantnímu plánu. U padělatele si nechá vyrobit falešnou policejní placku i služební záznamy a nastoupí na oddělení loupeží. (oficiální text distributora)

Knor

Solidní akční komedie a asi nejvtipněší výkon Martina Lawrence. Jednoduchá oddychovka, která určitě pobaví. ()

Rathalos

Tak tuto komediu mam fakt rad,Martin Lawrence ako falosny policajt hladajuci drahokam,nechyba tomu vobec nic,smial som sa a to je zaklad...:-) ()

brasek

Modrý blesk je jeden z nemnohých snímkov komediálneho charakteru, z ktorého si pozriem minimálne pár scén, ktoré mi aj po rokoch utkveli v pamäti. ()

Barak

Modrý Blesk je opravdu zábavná a nenáročná komedie, ve které je hlavním tahounem Martin Lawrence, který po většinu času dovede diváka pořádně pobavit. Vyloženě hluchých míst je tu naprosté minimum a tak nezbývá nic jiného, než se smát spoustě suprových gagů, které scénáristi napsali, aby je mohl Martin předvádět. Zápletka se mě hodně líbila, Luke Wilson do role nového parťáka taky skvěle zapad.. zkrátka přesně ten typ toho člověka, který neví, o co běží. Sice nemám páru, proč se to jmenuje zrovna Modrý blesk, ale bylo to super. Na konci je to ještě obohaceno o hodně povedenou akční scénu, která se tak trochu vymyká z původního kontextu, ale to mě vůbec nevadí, protože je hodně "cool". Konečné rozuzlení je taky docela.. zvláštní, ale dobré ;) Martin Lawrence, jeho ksichty, spousta srandy a nějaká akce se taky najde.... ()

Cortesz

Zhrnutno pár větama. Film by možná byl dobrý, ale .... to by v něm neměl hrát Martin Lawrence, teda mohl, ale jen za podmínky, že by uměl hrát. Je to herec, kterej neumí hrát a ještě si myslí, že je komik. Tak proč se u jeho hlášek a grimas nesměju ? Protože to k smíchu není a při jeho komickejch kreacích se spíš cejtim trapně. A postavit na něm celej film ? To může jen blázen, sice se k němu po čas připojí Luke Wilson, ale ten mi taky nepřipadá nějak dobrej a ne jen v tomhle filmu. Takže dávám jednu hvězdu a ani nevím za co, ale asi proto, že odpad si šetřím na jiný a mnohem mnohem horší. Ale tohle je nesmírná pitomost strašně přiblblá. ()

Quendi

Trochu mi to přišlo jako záměrně vymyšlené pro Martina Lawrence, aby měl kde připitoměle šaškovat. Když překousnete tyhle vyloženě přepálené momenty, které se sem navíc ani nehodí, je to pořád celkem solidní zábava. ()

Peter-1307

Určite to nie je žiaden film pre náročného diváka, ale typická oddychovka ZZ- zapni a zabávaj sa. Táto komédia má jednu chybu a to, že Martin Lawrence a jeho komediálnosť nemá protivníka, tak ako napr. v Bad Boys, len skoro vždy šedé pozadie ostatných zúčastnených na pľaci (hovorím o ich komediálnosti, nie o ich hereckých výkonoch). Škoda. Pretože dobrý scénar, strih, dobré akčné scény a výkon Martina Lawrenca nestačia. Ale i tak tomuto filmu fandím. ()

Rathe

Já nevím... takových filmů je strašně moc. A i lepších. A Martina Lawrence jsem už viděl taky v lepších kouskách. ()

Xpojntman

Davali to na Dajto a já jsem Martina Lawrence a jeho modrýho bleska nějak nedal. Asi to bude podle nalady. Ale modrý blesk, černý nebo růžový panther je toho nějak moc. ()

Adoshek

Pohodová, humorná komedie s vtipným M. Lawrencem, která neurazí, ale není ničím převratná. Na oddechové nedělní odpoledne, proč ne..... ? ()

LordMack

No jo, nesmíte to hodnotit tak, že to je komedie, a není v tom Will Smith, ale jinej černoch, tak tomu dáme malý hodnocení. V tomhle filmu se perfektně ukázalo to, jak dokážete vytěžit z tématu. Kriminálník, co si hraje na policajta a dostává se díky tomu do zajímavých situací, to tu bylo vyobrazeno úplně skvěle. Celková zápletka taky není špatná, a na podobnou komedii je tu super obsazení a fajnové herecké výkony. Jasný, nejsou to plný čtyři, ale zkrátka neblbněte lidi, co byste chtěli víc. ()

Shitonit

Hodně, hodně mi to připomíná Policajta v B.H. a Edieho M. Prima legrace, poloakčňák s příjemnou náladou. Klíďo si to střihnu za týden znova. ()