poster

Tramp, Tramp, Tramp

Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1926, 62 min

Režie:

Harry Edwards

Producenti:

Harry Langdon
(další profese)
  • corpsy
    ****

    Spokojnosť. Priaznivci celovečerných grotesiek nemôžu byť sklamaný. Gagy niesu len náležite akčné, ale aj inteligentné a ( na to, čo všetko slapstick za uplynulých vyše 10 rokov priniesol ) originálne.(22.12.2017)

  • Iggy
    ****

    Česky Šlapy, šlapy, šlap. Harry je synem ševce Logana, který se ocitá na pokraji krachu, protože nedokáže konkurovat velkým obuvnických továrnám a navíc má splácet svou dílnu. A tak se Harry vydá do světa, aby sehnal potřebné peníze do tří měsíců, i kdyby mu to mělo trvat rok. Setká se s krásnou dívkou z reklamního plakátu (Joan Crawfordová), kterou platonicky miluje. Ta mu pomůže přihlásit se do chodeckého závodu napříč USA, za jehož vítězství je vypsaná tučná odměna. Po pomalejším začátku film konečně dostane obrátky. V Langdonově podání se totiž závod neobejde bez mnoha překážek, Harry visí nad propastí, nebo je zatčen a s koulí na noze musí v lomu lámat kámen. To vše je samozřejmě zdrojem mnoha komických situací. Vše končí ničivým cyklónem, podobně jako Keatonův Plavčík na sladké vodě. Kdo dokouká film až dokonce, dočká se i zasloužené odměny - Harryho juniora, který je prostě boží! Oproti krátkým groteskám, kde Langdon působil ještě celkem normálně, pouze byl obětí něšťastných náhod, tady je již úplným náměsíčníkem, bledou bytostí, která na zem spadla nejspíše z měsíce. Na scénáři filmu se podílel Frank Capra.(17.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace