poster

Třináct rozhovorů o tomtéž

 • Česko

  13 rozhovorů na jediné téma

 • USA

  13 Conversations About One Thing

 • Velká Británie

  13 Conversations About One Thing

Drama

USA, 2001, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (41)

 • Romulus007
  *****

  Tento film bych rozhodně neřadil ke klasickým Hollywoodským tvorbám. Scény jsou dokonale propojené, bez jediného klopýtnutí, co se dějové návaznosti týče. Jejich ponurá atmosféra připomíná trochu Hitchcockovské filmečky, i když se nejedná o horror. Ale i tak vás zamrazí v zádech nad situacemi, kterými jednotlivé filmové postavy prochází. Ve filmu vás budou provázet střídavě pocity štěstí, smůly, viny, utrpení i odpuštění, prostě téměř všechny co patří k lidskému žití. Veškeré tyto pocity maximálně prostoupí divákovou duší, ať chce nebo ne:-) K hereckým výkonům, hudbě a střihu není snad potřeba dodávat jediného slůvka. Prostě celý film je unikát. Je to skvost na který je radno se podívat co nejdřív a nejenom jednou:-)(10.7.2006)

 • POMO
  ***

  Holka prehodnocuje svoj postoj k životu potom, ako ju zrazí auto a len o vlások unikne smrti. Za volantom onoho auta sedel úspešný mladík, ktorý napriek tomu, že je hrdým obhájcom práva, z miesta nehody zbabelo uniká. Výčitky svedomia mu však načisto búrajú všetko, načom si staval svoje životné hodnoty. Postarší pán, s ktorým sa mladík tesne pred tým rozprával v bare, hľadá márne zdroj životného šťastia... atď, atď. Kultivované, inteligentné, obrazovo striedme dialógové filozofovanie s troškou irónie a fatalistiky. Príjemná alternatíva k hollywoodskym oddychovým jednohubkám, ktorá však predsa len pôsobí tak trochu ako americké hrajkanie sa na "radobynezávislosť", postrádajúce dôveryhodnosť a úprimnosť napríklad Akiho Kaurismakiho. Od neho by to chutilo podstatne lepšie.(10.7.2002)

 • Matty
  ***

  Až příliš tiché a poklidné americké nezávislé drama, které vypráví o tématech typických pro většinu amerických „nezávisláků“, tj. o hledání štěstí, o osudu, o morální zodpovědnosti. Ačkoliv se děj odehrává v několika interiérech i exteriérech, působí film velmi divadelně a ani zpestřující způsob narace nelze považovat za dostatečnou satisfakci. 70% Zajímavé komentáře: Faye, genetique(14.7.2006)

 • Djkoma
  ***

  Průměrné ve všem od herců, přes scénář až k režii. Jména jako Matthew McConaughey a Clea DVall jako mladá vlna kvalitních herců drí krok s ostatními trošku staršími kolegy. Bohužel je příběh nedovedený do extrémů a vyzní napraázdno. Film o štěstí by podle mě měl být veden lehce jiným směrem.(26.7.2006)

 • T2

  Rozpočet $3miliónovTržby USA $3,288,164Tržby Celosvetovo $3,706,652(15.11.2008)

 • Faye
  *****

  Co je štěstí? Tuhle otázku si klade (nejenom) každý z hrdinů „Třinácti rozhovorů o tomtéž“, kteří se nečekaně a mnohdy i dramaticky střetávají a jejich náhodná setkání ovlivňují a mění jejich vlastní představy o štěstí. Skupinka několika lidí, kteří se ještě včera neznali.“ Je zvláštní žít ve městě přeplněném lidmi, kteří se tolik snaží, aby se na sebe nepodívali.“ Uprostřed dění a vrtkavého štěstí se ocitá i mladý právník, který vyhrál důležitý proces a cítí se šťastný. Tak šťastný, že se vysměje představě štěstí člověka s kterým se potkal v baru .aby o svůj slastný pocit za okamžik přišel a nejenom on. Mám ráda propletence nevyzpytatelných náhod, takže ta 5* je asi i za takový můj malinkatý osobní pocit štěstí, že se takové filmy natáčejí. A k tomuhle přání už není co dodat ..„Jestli štěstí skutečně existuje, doufám, že ho poznám, až mě potká“ .(18.7.2006)

 • DaViD´82
  ***

  Povídkový film, který sleduje osudy několika lidí, které se různě proplétají, ovlivňují, náhodně setkávají. Je to "pouze" bilancující dialogovka, ale velmi příjemná a místy až depresivní. Zatímco první polovina funguje, ve druhé už to začíná být příliš rozvláčné. Některé z příběhů sice doplní některé jiné, ale celkově jich dobře polovina působí jako zbytečná vata. Prostě je to opravdu třináckrát plus mínus to samé.(11.3.2005)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $3,706,652(27.5.2008)

 • Rimsy
  ****

  Velmi zajímavý a zamotaný film, kde se ale nakonec pointa trochu ztrácí a příběhy jsou sice pěkné, leč až příliš předvídatelné... Přesto kvalitní práce, 3 a půl.(27.7.2006)

 • igi B.
  *****

  Jednoduše, leč poutavě vystavěná mozaika ze střípků osudů několika lidí a spletitě jednoduché provázanasti světa, v němž žijí, v němž prostě tak jako všude na světě vše spolu souvisí, má svůj smysl, logiku a řád, i když navenek samozřejmě vše se zdá být nahodilé a nejasné... ;-) . . . Výtečně a citlivě napsaný a poctivě natočený (režisérka je i spoluautorkou scénáře a je vidět, že má co a ví jak to chce říct) a skvěle odehraný nezávislý malý film, nikterak zbytečně fabulující či mudrující, nikterak na efekt působící, jen skromně a přirozeně lidsky vprávějící a pomalu plynoucí - jen tak, jak život prostě plyne. Třeba zrovna tenkrát někde na Manhattannu. Tak jako kdykoli a kdekoli, jinak a jinde na světě... Stačí jen prostě dívat se a vnímat, tak jak to dokáže J.S. - - - Čtyři hvězdičky tedy za film jako takový - a ta jedna navíc právě za to ženským pohledem pojaté "jediné" téma... :-)(18.12.2007)

 • charlosina
  ***

  Spletitá mozaika lidských příběhů, které se protínají v jeden celek: lidé hledající štěstí. // Typické téma komorních nezávisláků, v tomhle případě nezáživně převedené na filmové plátno. A z průměrnosti to nevytáhl ani John Turturro. // Lehce zapomenutelný zážitek.(2.9.2007)

 • Lynn
  ****

  Skutečně nutí k zamyšlení...(26.3.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Na někoho usmívá, někomu se vysmívá.. McConaughey otevírá staré rány v komorním propletenci lidských osudů o relativitě lidské štěstěny.(9.9.2008)

 • genetique
  ***

  .. alebo aj trinásť rozhovorov (skoro) o ničom. Aspoň keby boli tie rozhovory-príbehy podložené nejakou silnejšou témou, ale takto tomu nemôžem dať viac ako mierny nadpriemer. Prepojenie všetkých udalostí je na dobrej úrovni, všetko to do seba aj s prekvapujúcimi zvratmi zapadá, ale nesie sa to len na nejakom pozadí, ktoré z priemeru vyčnieva len mierne. A nejaké to klišé sa tu nájde tiež. Je tu veľká rozmanitosť postáv, no ani z jednou som sa nestotožnil, jednoducho neboli poriadne ľudsky vykreslené. A možno sa to za tú chvíľku ani nedalo. No a Clea DuVall, mne tá holka príde stále rovnako nesympatická, nech s ňou robia čokoľvek (nevravím herecky). Ale - veľmi príjemný Arkin a Torturro. 65%.(18.12.2007)

 • molotov
  ****

  Poměrně zábavná skládačka.(10.7.2006)

 • Boogeyman
  ****

  Velmi lidský film o obyčejných problémech a o tom, jak málo stačí aby se člověku od základů změnil život. Pár okamžiků je opravdu dojemných a celý film se nese v celkem posmutnělé atmosféře a pomalém tempu. Herecké výkony všech jsou bez debat dobré.(11.7.2006)

 • kingik
  *

  Podle obsazení jsem čekal zajímavý i když konvezační film. Konverzace to byla, ale ani trochu zajímavá a hlavně úplně o ničem. Obsazení McConaugheym počínaje a Arkinem konče přišlo úplně vniveč. Dobré akorát tak jako ukolébavka. 20%(16.11.2011)

 • Slarque
  ****

  Film je nakonec daleko zajímavější než jeho název. Aby se divák v množství osudů, víceméně náhodně propojených, lépe orientoval, jsou tu čtyři výraznější role (John Turturro, Clea DuVall, Alan Arkin a Matthew McConaughey). Jejich příběhy nejsou až tak statické, jak jsem očekával podle názvu a ač dlouho vypadalo, že štěstí je jen iluze před nějakou pohromou, závěr je přece jenom trochu optimističtější (70%).(13.8.2006)

 • Mulosz
  ***

  Film je sice o nečem a je zpracován zajímavou formou, nicméně jako celek působí nemastně, neslaně. Záměrem autorky bylo potlačit zprostředkování emocí divákovi a nechat ho, ať si je z filmu vytáhne sám, ovšem myslím si, že v tomto případě je přibrdila až moc. Za normálních okolností by se hrdinové s těmito těžkými životními situacemi nevyrovnávali takto rezervovaně. I přesto se však jedná o poměrně sympatický "malý film" a autorka má jistou perspektivu.(10.7.2006)

 • mis-ko
  ***

  Nerátal som, či tých rozhovorov bolo naozaj 13, dosť mi dalo zabrať už samotné sledovanie navzájom prepojených, avšak časovo rozhádzaných príbehov a ich do jedného nešastných aktérov.(20.4.2004)

 • Philippa
  **

  Mám moc ráda propletence a s velkým očekáváním jsem si pustila tenhle nezávislý snímek ,který sliboval hledání odpovědi na otázku: "Co je štěstí?" Snad to byla ta má očekávání......... a já teď musím napsat.....bylo to takové "nic".....(19.12.2007)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace