Království ohně

Kráľovstvo ohňa

Akční / Dobrodružný / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

USA / Irsko, 2002, 101 min

• genetique

Tešil som sa na odvážnu kombináziu žánrov. Postapokalyptické akčné fantasy bolo dostatočným lákadlom aby zarobilo pár dolárov. Efekty, herci a rozpočet na to bol, čo z toho, keď ďalší seriálovský režisér nevie čo si počať s dvojseriálovým timeingom. Scenár deravý ako sito a to všetko viedlo k tomu aby si film zarobil ledva na svoje náklady. 45%.(12.11.2007)

Považuji to za dobré sci-fi. Tenhle film se mě nijak nedotknul, například den poté mně svojí laciností doslova urazil. Jenomže to šlo udělat líp. Námět je originální a určitě zajímavý, dokonce jsou zde i dobří herci. Akční sekvence jsou dobré, ale je jich zoufale málo. Člověk čeká nějakou řežbu a ono se skoro nic nestane. Škoda, z nápadu šlo učitě vytěžit víc.(23.11.2004)

Mno, ráno jsem viděl Žlababy vylézající z Pacifiku v Pacific Rim a tak jsem večer stylově zakončil drakiádou... Tohle ale bylo výrazně lepší. Draci dnes? Proč ne? Ne že bych byl celou dobu napjatý, ale byl jsem zvědavý na další vývoj děje. Souhlasím s ostatními, že Londýn byl skvostný. S příchodem Van Zana (typicky americké jméno..) a jeho jednotkou film dostal větší grády. Škoda že ten tank si ani nevystřelil. Tohle byl tak trochu jinej katastrofickej film a já říkám, proč ne? Pořád to bylo lepší než Žlababy a mechové v moři u Hong Kongu. Tři šípy s výbušnými hlavicemi. * * *(2.2.2014)

Hodnocení vesměs mizerné, mně se ale v rámci béčkových filmů o dracích film opravdu líbil. Dokonce i draci byli hezky udělaní ( ILM to není, ale ti se také vždy nevytáhnou, jak by mohli). Celková atmosféra postapokalyptického světa měla svůj půvab a ruiny s ohněm ji pěkně doplňovaly. Rozhodně nesrovnatelné s příšernou Dračí bouří a podobnými slátaninami...A závěrem - když se dívám na levný film, jehož účelem je bavit, nehledám hned chyby, abych je pak mohl vykřikovat do světa. Jako kdyby autobus v dálce v LOTRovi odsunul film hned do odpadu....(24.8.2010)

Chcete vědět, co dělali Batman, král Leonidas a "ten, který se teď stává dobrým hercem i když ještě nedlouho tomu byl známý jenom jako týpek, co si svléká tričko každých pět minut" předtím, než byli opravdu slavní? Bojovali s draky někde v Anglii. Nebo (podle zajímavostí) to bylo spíše Irsko, ale to není zas tak důležité… Reign of Fire mě zaujal hlavně tím, že můžete krásně slyšet Butlerův "před-hollywoodský" akcent, vidět plešatého Matthewa a celé se to točí kolem draků. Jenže zatímco v poslední době jsou draci zobrazováni jako mystická zvířata, která si ochočí někdo dobrý a oni pak jsou dobří, tady bojují sami za sebe a jsou opravdu zlí a myslím, že to je určitě jeden z mála fantasy filmů, ve kterých se vyskytuje tolik opravdu zlých draků, kteří žijí jen proto, aby zabíjeli (všechny) lidi. Taky se mi líbil fakt, že konečně někoho napadlo vysvětlit, jak vlastně draci plivou oheň. Ale jinak je tento film takový moc šedý. A nemyslím natáčecí set a kulisy, myslím, že nic jiného tam nenajdete a film jako takový je lehce zapomenutelný. A věřím, že kdyby se z ústředního tria nestali takové hvězdy, jakými pánové nyní jsou, o tomhle filmu by věděl jen málokdo. 50 %.(17.9.2013)

• - Natáčelo se v Irsku ve Wicklow Mountains, a to pouze pod podmínkou, že po sobě štáb nezanechá žádné stopy, které by hyzdily krajinu. (HellFire)

• - Natáčalo sa na lokalitách ako sú Dublin, Glendalough v Írsku či Trafalgar Square v Londýne. (Greenpeacak)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj názvy ako Salamander či Where Heroes Go Down. (MikaelSVK)