Reklama

Reklama

Království ohně

  • USA Reign of Fire (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (373)

Terva 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadalo velice zajímavě, ale po půl hodině mě to celkem přestalo bavit. Od úvodu to pak mělo celkem dlouhý přeskok do budoucnosti, což je možná škoda. Boj o přežití už není tak lákavý, když vlastně nevíte proč. Dramatizace je skoro nulová a celkem to není moc dobře zpracované. Hudba také nestojí za řeč. Prostě je to tak nepovedené, že má divák chuť to zapálit sám. Nevíte co? No podívejte se a posuďte sami. Tak jsem tak hledal něco kladného a možná bych mohl vyzvednout scénář. Je povedený, ale podivně natočený. CITÁT - Jen jedna věc je horší než draci, Američané......... Pro smrt jednoho draka zemře moc lidí. Jak má pak divák věřit, že když to nešlo před tím, půjde to teď lépe, zvlášť když je draků milion, jak se tvrdí a lidí o dost méně. Film je zmatený, divný a strašně překombinovaný. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

Můžu kritizovat nelogický scénář, ale asi bych měl začít od námětu, který sám stojí za starou belu. Akční scény také nejsou natočeny zrovna nejnapínavěji a hlavní představitelé se na plátně ksichtí a mluví jako 10 Sylvesterů Stallonů dohromady. Jediné, co se mi opravdu na filmu líbilo, byl závěr. Ten se odehrává v zajímavých kulisách spáleného Londýna a závěrečná akce má tak alespoň solidní pozadí. Ale i vizuální efekty jsou na konci dobré. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Tvůrci sebevědomě prohlašovali, že půjde o hit letní sezóny. Přitom jde o ubohé, umorousané béčko, které ničím nezaujme, nepobaví a ani těch digitálních draků si moc neužijete. Nejhorší je, že se tenhle film bere moc vážně, chybí tu nadhled, naopak nechybí dlouhé pohledy, vroucná objetí a "hlubokomyslné" proklamace. Děsná nuda a velký propadák. ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Tak za prvé : Matthew McConaughey nech hrá ďalej romantických sexy hrdinov a nech sa nehrá na US tvrďákov. Za druhé : vážení tvorcovia, nie je dôležité prísť pred diváka s tým, ako vznikala postava draka, ale vysvetliť mu to, prečo mal každý jeden deravé lietacie blany , prečo každého človeka spiekli napalmom, miesto toho, aby ho zožrali a ukojili tak prvotnú potrebu prijímania potravy, prečo, prečo, prečo. Jednoducho, katastrofálne primitívny film so scenárom deravým ako rešeto .... ()

Stegr 

všechny recenze uživatele

60% - Při pohledu na postapokalyptický Londýn jsem si vzpomněl na hru Hellgate: London, ale to sem teď nepatří. Snímku amotnému by prospěl mnohem rozvětvenější příběh, rozvedení problému, protože ze světa ovládaného draky se dalo vytěžit opravdu hodně. Takhle je to bohužel jen fantasy béčko. I tak jsem se dobře bavil, hlavně díky Baleovi a McConaugheymu (naprosto famózní vizáž!), temné atmosféře a povedeným drakům... ()

Galerie (83)

Zajímavosti (10)

  • Natáčelo se v Irsku ve Wicklow Mountains, a to pouze pod podmínkou, že po sobě štáb nezanechá žádné stopy, které by hyzdily krajinu. (HellFire)
  • Natáčalo sa na lokalitách ako sú Dublin, Glendalough v Írsku či Trafalgar Square v Londýne. (Greenpeacak)
  • Keď Van Zane (Matthew McConaughey) tvrdí Quinnovi (Christian Bale), že priletel, ten ho vysmeje, vraj vo vzduchu už 20 rokov nič neletelo. Na začiatku sa ale skrz novinový titulok dozvedáme, že Quinn ešte ako mladý chlapec uvidel úplne prvého draka v roku 2008. Takže draky vládnu oblohe iba 12 rokov. (johnsnow)

Reklama

Reklama