Království ohně

Vláda ohňa

Kráľovstvo ohňa

Akční / Dobrodružný / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

USA / Irsko, 2002, 101 min

Nic extra předvádějící fantasy drama s výborným Christianem Balem, žel né v tomhle filmu. Průměrný film se zajímavým příběhem, který moc člověka neuchvátí. Některé scény a části filmu nebyli špatné, ale většina z nich měla moc hluchých míst. Stejně tak scénář nebyl nějak zvlášť hluboký. Myslím, že k těmto typům filmu se hodí scénář s hlubší pointou, tak aby bylo o čem přemýšlet a diváka to zapojilo do děje. Zkouknout se to dá jednou, víc už by mi bylo pro srsti. 60%(20.10.2008)

• klerik

ŠIALENÝ MAX asi ostane este nejaký ten rôčik na vrchole, ale nedopadlo to najhorsie. Vždy lepsie draci a oheň, ako voda, alebo pošta... Matthew McConaughey je na zjedenie :-), ale urobiť z rodeného zabijáka Christiana Balea mesiáša, to už bol fakt prešľap jak hovado. Poniektoré akcie, ale vyrazia dych...(8.5.2005)

• Sawy

Ježišmárja,to byla zas jednou blbost.Čekal jsem slušné béčko s draky.Dostalo se mi špatného béčka,ve kterém ti draci skoro nejsou.Zhruba jednou za dvacet minut se objeví,něco zapálí a zase si zalezou,asi někam pokecat.Jsem asi jeden z mála lidí,kteří nesnáší Christiana Balea a tady si u mě fakt moc nepolepšil.Silácké pózy Matthewa McConaugheyho byly dost směšné a jediný z hereckého obsazení,kterého mám rád,tedy Gerard Butler,dostal spíš cameo.Stručně řečeno,je to hodně špatné a to jsem od toho zázraky vážně nečekal.20 %(14.11.2009)

efektní pohádka, ideální pro chvilkově-otupělý mozek, který hladoví po barevném, hýbajícím se čemkoli a zdařilých efektech. bale s mcconaugeym se v primitivním příběhu předhánějí, kdo je větší kápo, a mě to prostě bavilo. nečekal jsem nic, dostal jsem celkem slušnou béčkovou podívanou. no a pro post-apokalypsy já mám prostě slabost no. 70%(12.10.2009)

• Legas

Můžu kritizovat nelogický scénář, ale asi bych měl začít od námětu, který sám stojí za starou belu. Akční scény také nejsou natočeny zrovna nejnapínavěji a hlavní představitelé se na plátně ksichtí a mluví jako 10 Sylvesterů Stallonů dohromady. Jediné, co se mi opravdu na filmu líbilo, byl závěr. Ten se odehrává v zajímavých kulisách spáleného Londýna a závěrečná akce má tak alespoň solidní pozadí. Ale i vizuální efekty jsou na konci dobré.(19.6.2003)

• - Natáčalo sa na lokalitách ako sú Dublin, Glendalough v Írsku či Trafalgar Square v Londýne. (Greenpeacak)

• - Natáčelo se v Irsku ve Wicklow Mountains, a to pouze pod podmínkou, že po sobě štáb nezanechá žádné stopy, které by hyzdily krajinu. (HellFire)

• - Úlohou vytvoriť čo najrealistickejších drakov boli poverení Richard Hoover a Dan Deeleeuw. Hoover bol dokonca nominovaný na Oscara za špeciálne efekty vo filme Armageddon (1998). (Greenpeacak)