Svatby podle Mary

Wedding Planner - verliebt, verlobt, verplant

Svadby podľa Mary

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2001, 103 min

Příjemná romantická komedie, která je sice předvídatelná a velmi jednoduchá, ale možná v tom je to kouzlo, že neurazí a navíc se divák (romanticky založený) při sledování odpočine a přijde na veselejší a uklidňující myšlenky. Jennifer Lopez je ve své roli neodolatelná, byť občas uklouzne. Originalitu aby jeden pohledal, ale to už je u zamilovaných filmů taková kletba.(5.7.2014)

• Djkoma

Příliš obyčejné, průhledné, nezajímavé a co romantika? Ta je tak uměle vypěstovaná na dvou "zlatíčkách", z čehož jedna je "drsná" hvězda pop music a druhý je stále stejný (a průměrný) okouzlující mladík. Jestli nemáte rádi originalitu a chcete vidět 100krát ohraný příběh, který vám možná přijde i romantický, směle do toho.(11.3.2007)

Když se chcete v San Francisku vdávat, najměte si Jennifer Lopez. Ona je tou nejlepší svatební plánovačkou ze všech. A tak se jednoho dne stane, že ji život před řítící popelnicí zachrání hezoun Matthew McConaughey. Oba se do sebe zakoukají, rozejdou se, ale ona ani v nejmenším netuší, že na svatbě kterou právě chystá, bude ženichem právě on. A dál už to znáte. Milá, ale velmi předvídatelná romantická komedie v režii Adama Shankmana. 60%(5.2.2009)

• Crocuta

Exteriér J. L. se mi stále líbí tak, že to přebije její herecké "kvality", u jejích kolegů a pohříchu i kolegyň se mi nelíbí už vůbec nic a duchaprázdné rozumování nad láskou je prostě nesnesitelné. Je to ale přece jen lepší než "romantika" ryze německé provenience a k tomu je tu ta pohledná Mary..., no tak za 2, ať nežeru.(7.12.2008)

Romantická komédia. Film, na ktorý sa oplatí zobrať priateľku a nič tým nepokazíte. Čo na tom, že základná zápletka zaľúbenia sa je neuveriteľná, že spočiatku je to menej vtipné ako by chcelo. Je to však celkom slušná aj keď menej zábavná konkurencia AKO PRÍSŤ O MUŽA ZA 10 DNÍ. Solídny štandard s primeraným množstvom klišé...(7.1.2009)

• - Natáčení probíhalo v Golden Gate Parku, v muzeu De Young nebo třeba v kalifornské Akademii věd. (Terva)

• - Při tanečním čísle v parku zní píseň The Closer You Are od Jule Styne. (blackrain)

• - Franina matka, ktorú stvárnila herečka Joanna Gleason, spieva veľmi zle a Fran (Bridgette Wilson-Sampras) ju opakovane žiada, aby nespievala. V skutočnosti Gelason spieva výborne, čo dokázala aj v niekoľkých broadwayských muzikálov. (ti88na)