Svatby podle Mary

Svadby podľa Mary

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2001, 103 min

• Alenkita

Omlouvám se za rozhořčení projevující se dále ve způsobu mého hodnocení. Na tomhle filmu jsem si hořce uvědomila téměř veškerá klišé romantických komedií. Obvykle, přiznávám se, se na konci takových filmů nechám ošálit a dojatě pláču, tady jsem nevěděla jestli se smát či zvracet. Věrohodnost veškerá žádná... křečovité, sdělení vlastně tak mistrně zašifrované, že by snad bylo příhon¨dnější označení filmu jako "mysteriózní drama". V tomto druhu filmů (rom. kom.) často zmiňované detaily na jejichž základě se jeden do druhého zamiluje, jsou tu vyhnány v opačném významu do nepochopitelných výmyslů, které snad scénárista psal zfetovaný, jako "Nesnáším když si vždycky jak se přejí vyhrnuje levou nohavici." (?!?!) Lopez jsem chtěla dát ještě šanci, ale prostě jsem jí opět nevěřila.(20.12.2009)

• Emzet

Vždycky je na pováženou, když těch pár několikavteřinových úryvků starého snímku, na který někdo v aktuálním filmu zajde do kina, je v celém filmu nejlepši :-) (zde Two Tickets To Broadway). Ne, Lopezová opravdu NENÍ herečka. Už to samotné tento film dost ošklivě poznamenává. Přičteme-li si fakt, že se divák nezasměje ani jednou a zvratů by se v TWP nedořezal (takže od začátku je jasné, jak bude film pokračovat a jak skončí), absenci čehokoliv, co by tento snímek jakkoliv ozvláštňovalo a všehovšudy průměrnou řemeslnou stránku, i ty dvě hvězdy jsou možná až příliš štědré.(19.12.2009)

Otázkou je, co já na tomhle filmu vlastně vidím. Chování a motivaci hlavní hrdinky nerozumím, ve svatebních záležitostech se nevyžívám a Matthew McConaughey má do mé představy o princi na bílém koni hodně daleko. S mou náklonností k Svatbám podle Mary je to jako s láskou – nedá se rozumově vysvětlit. Když ono se na to tááák hezky kouká. :-) Pro celuloidovou cukrovou vatu mám zkrátka slabost, a když mi filmaři nadělí krásný, milý, pastelově barevný dárek, zabalený do hedvábného papíru, ovázaný stužkami a ozdobený květinami, udělá mi to radost. Podobných snímků jsou mraky, takže opravdu nevím, proč si medím zrovna v příhodách svatební agentky Mary Fiore. Ale slibuji, že si je budu pouštět, dokud na to nepřijdu.(6.1.2010)

• Idego

K tomuto veledílu světové kinematografie jsem se dostal stejně jako k ostatním romantickým komediím podobného rázu, tedy když jsem večeřel, matka se na to v kuchyni dívala. Je to tradiční scénář - neviděl jsem víc než 20 minut a už v prvních vteřinách jsem byl schopen určit, jak to dopadne. Blbka je nešťastná a zamiluje se do prince. Princ má ale jinou blbku a první blbka je z toho smutná. Chvíli prince opruzuje a ten si pak uvědomí, že druhá blbka je opravdu blbá a že první blbka je úžasná osoba, zamiluje se do ní, druhou blbku opustí, vezme si první blbku a všichni jsou šťastní... Do toho pár opravdu velice trapných vtípků a seriálová hudba a voilà - máme dalšího zástupce typické americké romantické komedie pro široké publikum. Další z filmů, které mi hýbou žlučí a nutí mě zoufale vykřikovat: "PROČ? Proč jsou lidé schopni dívat se na podobné kraviny?"...(7.12.2008)

Takovýchto přihlouplých filmů je spoustu, ale přesto mi nedělá problém se na ně podívat. Ačkoliv rychle upadne k zapomnění, tak na večer Vás pobaví, potrápí a tím splní i svůj účel. Výhrou, že film není úplným odpadem, může být výběr příjemných a krásných herců. Ale dost slaďoučkých keců, tuhle bonboniéru jsem ochutnal a teď by to chtělo nějaký pořádný říz.(23.10.2015)

• - Při tanečním čísle v parku zní píseň The Closer You Are od Jule Styne. (blackrain)

• - Hlavné postavy mohli hrať Brendan Fraser a Jennifer Love Hewitt, obidvaja herci však odmietli kvôli povinnostiam na iných filmoch. (ladko)

• - Natáčení probíhalo v Golden Gate Parku, v muzeu De Young nebo třeba v kalifornské Akademii věd. (Terva)