poster

Psanci Ameriky

 • Česko

  Američtí psanci

 • USA

  American Outlaws

 • Slovensko

  Americkí štvanci

Western / Akční

USA, 2001, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  Colina Farrella zkrátka zbožňuji a vidět jeho tvář kdekoliv ve mě vzbuzuje jisté vibrace, které směrem ke mě jeho osobnost vysílá:) Ač Psanci Ameriky nejsou ničím výjimečným a ohromujícím na poli westernu, jeho samotní členové jsou tím, co posouvá laťku filmu výše. Fenomenální seskupení bandy v podání lídra Colina Farrella coby velkého Jesseho Jamese, Scotta Caana (podoba s tatínkem velmi zřejmá, stejně jako charisma:), Gabriela Machta, Willa McCormacka a Gregory Smitha. Ženské půvaby obstarává osobitá Ali Larter. Myslím, že v našich končinách by se "Gang Jesseho Jamese" měl nutně pozastavit a udělat tu velké pořádky:) "Nejde z něj hrůza." - "Jestli máte ten dojem, můžu mu sundat želízka."(30.8.2011)

 • lennyd
  ***

  Jesse James (Colin Farrell) se se svými přáteli vrací zpátky domů z občanské války. Všichni si už touží od boje odpočinout, a stát se opkojnými farmáři, oženit se, mít kupu dětí, a tak, znáte to. Ale po návratu zjišťují, že to asi nebude tak snadné. Železniční společnost chce právě přes jejich pozemky vybudovat železniční trať, vedoucí přes celou Ameriku. A takové zacházení si Jesse s kolegy nenechají líbit. Neváhají pro ochranu svých pozemků, a pozemků sousedů nasadit život, a obírají železniční společnost kde můžou - bohatým berou a chudým dávají. Není divu, že si toto železniční společnost nenechá líbit ... Americký Jánošík. Nic víc, nic míň. Kromě skvělého (jako vždy) Colina Farrella v hlavní roli Jesse Jamese ještě uvidíme například Scota Caana, Kathy Batesovou nebo Ali Larterovou. Jinak jde o tuctový film, který kromě výkonu Colina Farrella nezanechá žádné hlubší zážitky...(23.12.2004)

 • gogo76
  **

  To bolo akože čo? Táto bájka má byť filmom o Jesse Jamesovi? Doteraz som videl o tomto slávnom pištoľníkovi asi 4-5 filmov, ale tento je suverénne najhorší. Načo tie kaskadérske kúsky a nereálne prestrelky ako v honkongských filmoch? C. Farrel sa snaží, je tu aj niekoľko zvučnejších mien, ale všetky postavy sú tak naivne plytké, až mi je do plaču. A tie radovánky s "Pamelou Anderson", ktorá ho neskôr s pomocou Jamesových "kolegov" oslobodí, ach jej...Už mi chýbala iba ich "kefovačka" a presná streľba i počas toho. Že to malo slušnejší ohlas v USA a film tak trochu naštartoval kariéru C. Farrela iba dokazuje, že Američanom stačí tak málo...Jeden z tých filmov popri ktorom môžte variť, žehliť, jesť a aj tak to váš výsledný dojem nijako neovplyvní. Užívateľ Malarkey to zhrnul dobre. Ten film sa na western iba hrá...40%.(1.9.2013)

 • LaciLC
  ****

  Veľmi príjemné prekvapenie. Meno režiséra mi nehovorilo nič, aj herecké obsadenie pozostávalo skôr z mladších hviezdičiek. No, film nemal ničím výnimočný scenár, ale všetko ostatné bolo viac ako v poriadku. Režisér to podal svižnou a zábavnou formou, takže film nemal žiadnu šancu nudiť. Je to síce len taký oddychový western, no dá sa pozrieť aj viackrát a nakoniec aj to obsadenie nebolo vôbec zlé. Colin Farrell, ktorý o rok naplno zabodoval v Schumacherovej Telefónnej búdke, tu podal tiež výborný výkon a ostatní herci mu príjemne sekundovali. Mimoriadne svieža záležitosť.(15.9.2007)

 • Ant_Antony
  ****

  Proč čtyři hvězdy, ptáte se..? Je to hrozně jednoduché, stejně tak, jako tento film. a právě proto... Je to oddechovka, které bych rozhodně nedával přízvyzko "komedie"... Ano, je tam pár povedených vtípků, kterým se vždycky rád zasměju (viz. "On se směje." "A to je zlý?" "Velmi.").. prostě oddech a řekl bych, že herecké obsazení bylo (až na malé vyjímky) dotažno k dokonalosti - Farell, Caan, Dalton... Pokud od toho filmu nic nečekáte (a klidně nemusíte mít rádi westerny), tak budete příjemně překvapeni... Další plus za hudbu - angažovat Mobyho pro jednu písničku, ke které dokonale sedne celé score Trevora Rabina, jehož nezaměnitelný sound celý film provází, je prostě pohoda...(13.1.2009)

 • - V titulkoch je uvedené použitie záberov z filmu Maverick (1994). Ide o krátku scénu s parníkom, keď sa Jesse (Colin Farrell) a Zee (Ali Larter) snažia dostať na Floridu. (m.a.t.o.)

 • - V rámci prípravy na film museli herci stráviť šesť týždňov na ranči s kovbojmi, kde sa učili jazdiť na koňoch. (m.a.t.o.)

 • - Natáčení probíhalo v druhém největším státě USA - Texasu. (rawboy)