Reklama

Reklama

Psanci Ameriky

  • Česko Američtí psanci (více)
Trailer

Obsahy(1)

Životní příběh amerického lupiče z Divokého Západu Jesseho Jamese (1847 – 1882) se stal inspirací pro řadu westernových snímků. Na plátnech kin se začal objevovat již v éře němého filmu a v roli Jesseho Jamese se objevili slavní herci jako Robert Duvall (Velká Northfieldská loupež) nebo Brad Pitt (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem). V roce 2001 natočil režisér Les Mayfield moderní verzi příběhu o legendárním psanci, jehož jedni vnímali jako nebezpečného zločince a druzí oslavovali jako hrdinu. V akčním westernovém snímku Psanci Ameriky se v roli neohroženého pistolníka představil irský herec Colin Farrell, pro něhož to byla jedna z prvních větších hereckých příležitostí. Příběh pojednává o tvrdém gangu bratří Jamesů a Youngerů, kteří se po skončení americké občanské války vrací zpátky na své farmy v Missouri. V rodném městečku se však setkávají s nelítostným železničním magnátem, který s pomocí bandy pistolníků zastrašuje místní obyvatele a za směšné částky vykupuje jejich pozemky na stavbu železnice. Mladí farmáři se ale nemíní vzdát svých pozemků za žádnou cenu a brání, co jim právem náleží. Začíná jedna z největších štvanic v historii Divokého Západu. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Akční westernová komedie skoro se základnou. Takoví jsou psanci batolivé Ameriky a nastupujícího industriálního věku. Nedá se jim upřít jistá kouzelná naivita a celková demýtizace ustálených ikon tohoto žánru, otázkou ovšem zůstává, zda je něco takového vůbec potřebné a v nejširší divácké obci žádané. Stejně by se dalo polemizovat i o hi-tech vzezření, které je falešnější, než označení tohoto snímku kino nálepkou. Atmosféra jako z české televizní hudební stanice Óčko a herecké výkony na úrovni kvality sexu při penetraci sousedova zeťáka. Film na pozdní sobotní ráno, plné kocoviny a šedosti. Lépe jej zabít tímto paskvilem, než další skleničkou.... ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ono je fuk, či Colin Farrell hrá vojaka, komiksového gaunera, policajta alebo pištoľníka Jessieho Jamesa, svoju robotu si odvedie vždy na dobrú známku. Horšie to už býva so samotnými filmami, ktoré sa kvôli scenáru a réžii stávajú priemernými záležitosťami. Je tu síce humor, láska, akcia aj napätie prameniace z toho, že to nemôže skončiť dobre, ale inak nudné i na nedeľné poobedie. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $13,342,790Tržby Celosvetovo $13,678,913║ Jedným slovom je tento film pre mňa Prekvapenie, lebo po nie celkom vydarenom komerčnom ohlase som čakal len taký priemerný film a nakoniec sa na mňa vyrútila doslova Westernová Bomba ! Dá sa povedať že film je mierne odľahčení niekoľkými vydarenými komickými vsuvkami ale tie vôbec nebrzdia dobre rozbehnutý príbeh a len vám privodia úsmev na tvári a ešte viac vás prijmú fandiť pri lúpežiach bande Jesse Jamesa. Prestrelky v podaní herca Colina Farrella sú nadupané, strhujúce, občas sú aj trochu spomalené aby ste si lepšie vychutnali tendenciu streľby, či kaskadérske kúsky, po celý čas je na čo pozerať. Postava "výmyselníka" Jesse Jamesa v podaní "slušného" sympatáka Farrella je dobre vytipovaná , skratka Farrell je vo svojom živle, ostatné obsadenie už menej známych hercov(Scott Caan, Ali Larter) ho ale výborné dopĺňa. Ani neviem prečo ale moc dobre my sedí štýl režiséra Les Mayfielda, aj keď nehovorím že to je extra talent ale filmom dokáže dodať určité čaro. /95%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Moc nechápu účast Colina Farrella v tomto snímku, který je na všechny způsoby obyčejný. Snaha dostat do filmu co možná nejvíc hvězd budoucnosti je patrná, ale ve výsledku se vyplatila jen hlavní role Colina Farrella, který všechny strká do kapsy. Bohužel mě zklamala i jeho vyvolená, Ali Larter, která není ani moc hezká a nevzbuzuje tak v divákovi tu chápavou vlnu obětování Jesse Jamese pro takovou ženu. jinak film je krátký, což je k jeho prospěchu a zbytečně mu je vnucen happy end, který prostě u každé western komedie musí být, aby byla spokojena i poslední divačka. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Western, koně, planina, Colin Farrell...a do toho Moby. Od první chvíle je jasné, že se poženeme vstříc vtípkům, lásce, dobrým srdcím a pohodě. A všechno to funguje, jenom je to nakonec všechno tak napůl. Každá scéna proběhne sama od sebe, nic se pořád nezašmodrchá a tak se ani nemá co rozmotávat. Neurážející určitě, ale s trochou tlačení na pilu v závěru by se psanci dostříleli mnohem dál. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo v druhém největším státě USA - Texasu. (rawboy)
  • Počas prípravy na natáčanie sa herec Gregory Smith (Jim Younger) naučil zaobchádzať so zbraňou tak dobre, že si od svojich kolegov vyslúžil prezývku "Secret Weapon". (m.a.t.o.)
  • Colin Farrell (Jesse James) zvládol väčšinu akčných scén bez záskoku kaskadéra. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama