Psanci Ameriky

American Outlaws

Americkí štvanci

Western / Akční

USA, 2001, 94 min

Tenhle filmík, jestli si dobře pamatuju, dávali v televezi někdy o víkendu odpoledne. Nebylo nic lepšího na práci, tak proč se nepodívat, že.. No a jak se mi to zalíbilo!! Colin Farrell je kapitola sama pro sebe, tam není co řešit, skvělý výkon a v roli mu to sekne :). Je pravda, že nebýt jeho, hodnocení by asi trochu kleslo. Jak nejsou westerny zrovna můj nejoblíbenější žánr, tak tohle mě fakt bavilo, možná proto, že se toho žánru Psanci tolik nedrželi a když bylo potřeba, svižně přeběhli do komedie, akčňáku nebo romantiky.. A k tomu všemu i slušná hudba. Dohromady z toho vyšel velmi dobrý, nadprůměrný film.(24.12.2007)

• kingik

Když se ambiciozně vyhlížející western záhy ve své realizaci podobá druhořadému televiznímu seriálu, je nasnadě, proč se tvůrci zase nějakou dobu budou vyhýbat příběhům z Divokého západu. Parta mladých herců v čele s Colinem Farrellem nepředvádí překvapivě nic excelentního a přítomnost Timothy Daltona jako nepříliš povedeného záporáka odkazuje právě k televiznímu pojetí. Colin Farrell alias Jesse James nemá zhola nic z obávaného pistolníka a desperáta, o němž panovaly legendy a hrůzostrašné historky, a ačkoliv je ve svém hereckém výkonu neškodný a nenápadný jako strašilka, nikdo z jeho kolegů ho nepřekoná, tak byli všichni slaboučcí. Ali Larter v roli lepé děvy si vyzkoušela, jak jí dobový kostým ladí k pleti, ale víc taky nic. Ani s výpravou, která je pro takové eposy nezbytná, to nevypadá nijak valně. Film totiž působí dost úsporně až lacině. Jedním ze světlých bodů je hudba skladatele Trevora Rabina, jejíž vyplácání pro takový podprůměrný film, je opravdu škoda. Do sedel bych potencionálního diváka rozhodně nepozval, protože film je to nepřesvědčivý v mnoha ohledech, navíc slabě natočený. Myšlenka oživit westernový žánr moderní metodou je sice hezká věc, ale v případě tohoto filmu se minula účinkem. Fiasko a naprostý propadák v jednom. 40%(4.6.2012)

Velice kvalitní novodobý western. Klasický, předvídatelný, přesto docela zábavný příběh, inteligentní humor, skvělé herecké výkony v čele s Colinem Farrellem, pěkná, mnohdy překvapivá hudební složka a hodně efektní konec=4*, i ksdyž do pěti stačilo jen trochu originality ve scénáři...škoda, přesto nadprůměr.(22.8.2005)

S Jesse Jamesem jsem nepásl krávy, ovce ani mravenečníky, ale jsem vnitřně přesvědčen o tom, že jeho lidská dobrota byla asi na úrovni českého miliardáře předvolebně slibujícího chránit zájmy pracujících. Nicméně pokud podlehnu iluzi o partě naštvaných leč mírumilovných farmářů, tak by mi patrně nečinilo problém stát se jejich fanouškem. Westernové pohádky mne zkrátka přiměřeně baví, i když tuhle si moc dlouho pamatovat nebudu.(22.8.2013)

Western, koně, planina, Colin Farrell...a do toho Moby. Od první chvíle je jasné, že se poženeme vstříc vtípkům, lásce, dobrým srdcím a pohodě. A všechno to funguje, jenom je to nakonec všechno tak napůl. Každá scéna proběhne sama od sebe, nic se pořád nezašmodrchá a tak se ani nemá co rozmotávat. Neurážející určitě, ale s trochou tlačení na pilu v závěru by se psanci dostříleli mnohem dál.(22.8.2005)

• - Colin Farrell (Jesse James) zvládol väčšinu akčných scén bez záskoku kaskadéra. (m.a.t.o.)

• - V titulkoch je uvedené použitie záberov z filmu Maverick (1994). Ide o krátku scénu s parníkom, keď sa Jesse (Colin Farrell) a Zee (Ali Larter) snažia dostať na Floridu. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie trvalo 65 dní, z toho počas 45 dní sa teplota pohybovala okolo 40 stupňov Celzia. (m.a.t.o.)