Pod kontrolou

Mimo zákon

Mimo zákona

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2008, 98 min

Režisérka Jennifer Chambers Lynch a David Lynch není žádná shoda jmen. Jedná se skutečně o jeho čistokrevnou dceru! A ještě k tomu jde v otcových stopách, což je parádní. Na srovnávání holt dojde tak jako tak a řekl bych, že si nevede vůbec špatně. Jedná se o mé první setkání s její tvorbou a dozajista kouknu na zoubek i dalším snímkům, protože se jednalo o dobře koukatelnou jízdu. Pod kontrolou je druhým zásekem ve filmografii slečny Lynchové a žánrově velmi dobře zapadá do rodinného zájmu mysteriózních krimi. Ač je místama pěkně atmosférický, tak ve finále nezamotává tolik hlavu a je divácky vstřícnější než Lynchova tvorba. Úvod je nakousnutý brilantně a rozmotávání zapeklitého případu nabírá pekelně napínavých obrátek. Jenže od příběhového twistu veškerá dobře vybudovaná atmosféra jde rázem pryč a výsledný dojem z dojezdu šel z mého hlediska spíš k průměru. Přestože se jedná o silnou trojhvězdu a nuda Pod kontrolou rozhodně nebyla, tak jsou občas cítit menší rezervy, a to jak ve scénáři, tak v režii. Za shlédnutí ale výsledek určitě stojí!(26.1.2016)

Když si o filmu přečtu, že má mít zajimavý nebo šokující konec, nedá mi to a v prnich minutách si řeknu tu najbsurdnější kombinaci, jak by to mohlo dopadnout. Stalo se mi to u prvního SAW a i tady, že jsem se prostě trefil. Není to um ani s tím nechci jít do televize, ono je to ve skutečnosti zklamání, i když v některých případech je to dobře odůvodněné. Chtěl bych jenom vyšvihnout pár věcí, jako Pullman je už dost starý a Ormond se mi do role nehodila, ale taky že postava feťačky byla hodně sympatická a herečka Pell James ji zahrála na výbornou.(10.1.2010)

Ač předvídatelné, tak při závěrečném "překvapení" nechutně šokující. Moc nevadí, že je pointa jasná během pěti úvodních minut snímku - poslední dvacetiminutovka tím totiž nijak zásadně neztrácí. Škoda jen, že si dílo dcery nejpodivnějšího reřiséra na světě nedrží po celou stopáž to správné tempo... Pravé napínavé peklo ala Funny Games přijde až po hodině stereotypního vyšetřování, jinak se jedná o průměrný každodenní thriller, který nemá moc co nabídnout. Já jako divák si tak odnáším pouze přesvědčivě natočenou studii chování masových vrahů. A mrazilo mě ještě dlouho po titulcích! Inu, škoda, protože kdyby byla celá Surveillance v duchu druhé půlky filmu, bylo by to na pět hvězdiček. Začínající reřiséři se holt nudě nevyhnou, i přesto se těším na Lynchové další kousek o hadí ženě...(8.2.2010)

Několik svědků brutální vraždy je vyslýcháno agenty FBI na jedné zapadlé policejní stanici. A krimi s pořádnou dávkou napětí může začít. Za výpověďmi se mohou skrývat lži i pravda, podvod nebo poctivost a díky skvělým hereckým výkonům nebudete vědět, která bije. A schválně, jestli přijdete na to, kdo je vrah? :-) Mně to trvalo až do posledních chvil před odhalením a musím uznat, že vyústění děje se opravdu povedlo. Napětí až do konce! Zajímavosti: Vrahem je...přece vám nebudu kazit radost? :-) 75%(30.3.2009)

Režisérka Jennifer Lynchová se potatila. Je stejně pošahaná, jako tatínek. I když tenhle snímek není mysteriózní, že nikdo neví, co tím chtěl rejža říci. Já byl zklamaný v tom, že sem čekal, nějaký zvraty, více tajemna a tak. Místo toho nastoupila klasická vyvraždovačka, kde je jasné hned od začátku, kdo tahá za kratší konec. Žádná kriminálka, ale zbytečná řezničina.(31.5.2018)

• - Jennifer Lynch za tento film, jako první žena, získala ocenění "Nejlepší režisér" na New York City Horror Festival a Ryan Simpkins získala ocenění "Nejlepší herečka". (TomikZlesa)

• - Podle Jennifer Chambers Lynch měl být film původně o čarodějkách. (TomikZlesa)

• - Postavu Sama Hallawaye měl původně hrát Billy Burke, několik dní před natáčením však odřekl, a proto ho nahradil rodinný přítel Lynchových, Bill Pullman. (TomikZlesa)