Pod kontrolou

Mimo zákon

Mimo zákona

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2008, 98 min

V návalu nadšení dávám plný počet, protože tohle se Lynchově dcerce řekl bych hodně povedlo. Těžko o tomhle filmu něco bližšího napsat bez spoilerování... prostě taková kombinace pana otce Lynche a Tarantina... Hodně se mi líbila pasáž s výpověďmi svědků spolu s paralelním filmovým doprovodem a la "jak to bylo doopravdy". Páreček dvou ujetých venkovských fízlů, buzerujících dost drsným způsobem pro zábavu řidiče, je megašílený a megavtipný zároveň. Mladá fetka i malá holka byly taky výborné. Ovšem filmu kralují Pullman a Ormond, to je bez debat. Hlavně ta Julia... A na konci dojde i na romantiku, mmm...(16.7.2014)

Velmi příjemně, plynule odsýpající psychodetektivka, která dlouze drží rozuzlení pod poličkou až do "rozseknutí", kdy se dozvíme všecko. Překvapivě, neb nějaký nevysvětlený, otevřený a megadivný konec jsem očekával, když to produkoval David Lynčů, možná, že na nějakou tu nevyřčenou lahůdku jsem se až těšil. Nepřišla, ale i tak, dobrý film.(9.4.2011)

''Hey mom,maybe i'll be a cop'';D.A co jako,že je jedna věc jasná po deseti minutách,když to bylo tak okaté,že i čokli od sousedů začali štěkat.Chytráci!Pořád ještě zbývalo co,jak a pro slepičí kvoč.S takovým tat'kou bych romkomy taky asi netočil.V tomhle je snad každá postava šílená a skvěle zahraná plus skvělá atmosféra.Já sem skoro nadšený,Bezcitný film jako svině!(7.10.2011)

Několik svědků brutální vraždy je vyslýcháno agenty FBI na jedné zapadlé policejní stanici. A krimi s pořádnou dávkou napětí může začít. Za výpověďmi se mohou skrývat lži i pravda, podvod nebo poctivost a díky skvělým hereckým výkonům nebudete vědět, která bije. A schválně, jestli přijdete na to, kdo je vrah? :-) Mně to trvalo až do posledních chvil před odhalením a musím uznat, že vyústění děje se opravdu povedlo. Napětí až do konce! Zajímavosti: Vrahem je...přece vám nebudu kazit radost? :-) 75%(30.3.2009)

70% Jennifer se zjevně potatila a dokazuje, že opravdu má talent. Jen jedna docela zásadní věc jí v Surveillance chybí a na tu by teda David nezapomněl - tajemství. Snad na její další film nebudeme čekat dalších 15 let, to by byla škoda. P.S. Tak jsem mrkl na IMDB a už dokončuje další snímek. :)(30.12.2008)

• - Postavu Sama Hallawaye měl původně hrát Billy Burke, několik dní před natáčením však odřekl, a proto ho nahradil rodinný přítel Lynchových, Bill Pullman. (TomikZlesa)

• - Snímek získal cenu pro nejlepší film na Sitges - Catalonian International Film Festival 2008. (klo11bouk)

• - Jedná se o první celovečerní film režisérky Jennifer Chambers Lynchové po patnáctileté pauze, která následovala po dokončení snímku Helena v krabici (1993). (Conspi)