Pod kontrolou

Mimo zákon

Mimo zákona

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2008, 98 min

Tak tohle mě dostalo do kolen. Lynchová holčina ukazuje že dokáže vzít žezlo po tátovy. Teda ne že by film byl až tak divnej jako Lynchovi filmy, ale je to naprosto dokonale natočené a pár scén mi toho Lynche dost připomínaly. Atmosféra je zapadlá a fakt působí dobře, herci hlavně Pullman hraje naprosto výborně, a ostatní taky. A rozuzlení je takové kulervoucí že jsem byl více překvapen než třeba u Saw. Tohle se prostě povedlo, a od 5* mě dělý opravdu málo. Paráda a super překvapení.(22.10.2012)

,, To bylo to nejromantičtější co jsi mohl udělat! '' ----- Zprvu mne to nijak extra nebavilo a snad kromě hodně ulítlé americké obdoby Semira s paťákem od county police mně ani moc nebavily ostatní postavy byť co kus to byl originál. Julii Ormond zbožňuji a mám rád i Pullmana, ale zdálo se mi, že jedou jakoby jen na půl plynu... Už jsem si říkal, že se mi začínají přejídat všechny ty filmové vyvražďovačky v amerických zapadákovech i s jejich vyšinutýma obyvatelema a také, že když se na DVD cover tučně píše, že to režírovala dcera Lynche, že to prostě není záruka kvality. Jenže pak se film dějově zajímavě přehoupl a mně se rozsvítilo ! V tu chvíli jsem si jej začal užívat pokud se to tak dá říci protože je to dost brutální záležitost a musím ocenit, že to bylo fakt zábavně ulítlé... Lynchovi jsou prostě asi dost zvláštní rodinka a možná bych být od nich pozván na chatu asi řádně a dlouho zvažoval zda jet... :-). Tady by se ale dál už snadno vykecala pointa, takže končím. Tentokráte se povedl i český dabing Doporučuji vidět. 4 pokuty za rychlou jízdu. * * * *(25.8.2017)

Když zahlédnete u filmu v kolonce režisér napsáno Lynch, tak vězte, že vás nečeká nějaký jednoduchý film, ale pořádně propracovaný film s mnoha zvraty, který je obohacen neobvyklým rukopisem tohoto režiséra (jeho tvorba ale není pro každého, to dá rozum). Vidět film jeho dcery je jako přes kopírák, je to k nevíře, ale ona musí být stoprocentní nefalšovaný klon. Surveillance je drsná krimoška, která jede ale ve vlastním světle a k žádnému jinému filmu se ani přirovnávat nedá. Dostáváme se do amerického venkova, kde ihned pocítíte tísnivou atmosféru již po prvních minutách. Policisté místo chránění svých občanů střílejí do gum cizincům a pak si vychutnají dialog s nimi z očí do očí, a představte si, že v tomto prostředí se začne pohybovat dvojice sériových vrahů ? To máme zaděláno na úplně ponurý film, kde není místo k zasmání. Dvojice hlavních detektivů z FBI až vražedně úžasná (mám říkat vůbec detektivové ? kdo viděl, tak pochopí), atmosféra strhující, postupní skládání celého příběhu se povedlo taktéž na jedničku. Závěr je nekompromisním kopancem mezi oči, celý film jsem měl vlastně rozuzlení před sebou a já ho přehlížel. Trochu vypiplat charaktery a některé nudnější pasáže a měli bychom zde jednu z nejlepších detektivek v celé historii. I tak je to film, který byste si měli ihned pustit. Za mě dávám 86 %(23.8.2017)

Docela podivuhodný snímek, kterému se místy daří fungovat jako thriller i jako komedie/parodie. Jistým zvráceným způsobem to navíc i drží pohromadě, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to tak drželo spíš díky mojí náladě, než kvůli schopnostem tvůrců. Za celou dobu sledování jsem nenabyl jistoty, že po mně filmaři opravdu chtějí, abych se spolu s filmem co pět minut přepínal do jiné polohy (což by nevadilo, kdyby to bylo záměrně a s nějakým cílem), nebo zda-li je to jen potřeba vyvolaná jejich neschopností. Velmi pěkné zakončení dává jistou naději v to, že jste byly hodinu a půl v rukách chytrých lidí, ale když si člověk vzpomene na momenty s "hodným a zlým poldou", otřásá se naděje v základech. No v součtu je Surveillance poměrně netradiční snímek, který stojí za zkoušku.(21.12.2008)

Několik svědků brutální vraždy je vyslýcháno agenty FBI na jedné zapadlé policejní stanici. A krimi s pořádnou dávkou napětí může začít. Za výpověďmi se mohou skrývat lži i pravda, podvod nebo poctivost a díky skvělým hereckým výkonům nebudete vědět, která bije. A schválně, jestli přijdete na to, kdo je vrah? :-) Mně to trvalo až do posledních chvil před odhalením a musím uznat, že vyústění děje se opravdu povedlo. Napětí až do konce! Zajímavosti: Vrahem je...přece vám nebudu kazit radost? :-) 75%(30.3.2009)

• - Podle Jennifer Chambers Lynch měl být film původně o čarodějkách. (TomikZlesa)

• - Postavu Sama Hallawaye měl původně hrát Billy Burke, několik dní před natáčením však odřekl, a proto ho nahradil rodinný přítel Lynchových, Bill Pullman. (TomikZlesa)

• - Jedná se o první celovečerní film režisérky Jennifer Chambers Lynchové po patnáctileté pauze, která následovala po dokončení snímku Helena v krabici (1993). (Conspi)