poster

Pod kontrolou

 • Česko

  Pod dohledem

 • USA

  Surveillance

 • Německo

  Unter Kontrolle

 • Slovensko

  Mimo zákon

 • Slovensko

  Mimo zákona

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2008, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KOZEL84
  *****

  ''Hey mom,maybe i'll be a cop'';D.A co jako,že je jedna věc jasná po deseti minutách,když to bylo tak okaté,že i čokli od sousedů začali štěkat.Chytráci!Pořád ještě zbývalo co,jak a pro slepičí kvoč.S takovým tat'kou bych romkomy taky asi netočil.V tomhle je snad každá postava šílená a skvěle zahraná plus skvělá atmosféra.Já sem skoro nadšený,Bezcitný film jako svině!(7.10.2011)

 • Radiq
  odpad!

  S trochou logického uvažování to každýmu hned dojde (kdo jinej, kdo tam hraje a je to dvojice, by to tak asi mohl být?). Ale to nejhorší jsou otřesné herecké výhrony jak od Vladimíra Hrona. Nejhorší film Billa Pullmana i Julie Ormond. Hlavně po tom ohromném a neočekávaném zvratu se na to pak už nedá vůbec dívat. Je mi jasny, že se asi bude hodně srovnávat s režisérčiným otcem, ale to já dělat nebudu. Budu objektivní, takže tomu dám krásnej odpadek. Ten film nemá vůbec žádnej smysl a nic vám nedá. Připadal jsem si, jak kdybych se koukal na dlouho ohlodanou mršinu, ne na film. Je to fakt o ničem, teda pokud se zrovna nevyžíváte v hromadách mrtvol (ktery nejsou dobře udělany) a zároveň se bojíte dobře udělanejch gore efektů. Když se tam má stát něco násilnýho, většinou to není vidět. Jo a dabovat i zpívání při poslechu rádia, to je fakt dabérskej hnus, chch.(15.3.2016)

 • kingik
  ***

  Režisérka Jennifer Chambers Lynch neví, jestli chce tímto thrillerem šokovat nebo je jí úplně jedno, jak bude její film pochopen. Nejméně do poloviny se film utápí v solidní nudě. Dva agenti FBI (Pullman, Ormondová) přijíždějí na policejní stanici vyšetřovat a poslechnout si výpovědi tří svědků, kteří přežili krvavý masakr na silnici, který se stal den před tím v tomto nehostinném zapadákově. Bílá dodávka s dvěma maskovanými únosci narazila do skupinky lidí a ty co nezemřeli nárazem jednoduše zastřelili. Lynchová v první polovině sbírá body hlavně za technické provedení filmu, ale jako zdatná vypravěčka se moc neosvědčuje. V podstatě tak zbytečně sledujeme kterak dva zkorumpovaní policisté na své dálniční hlídce překračují svoji pravomoc a baví se tím, že projíždějící řidiče zastavují a šikanují za rychlou jízdu. Nechápu, proč tohle ve filmu bylo, když to s hlavní dějovou linií vůbec nesouviselo. Film byl v té chvíli docela na odpis, ale pak přijde velký zvrat v ději a režisérka projeví svůj talent k perverzi a tak trochu zasvětí přímo na policejní stanici diváka do tajů lesbických hrátek a film se jako puzzle začne skládat před nevěřícím divákem. Na mě si ale režisérka moc nepřišla, protože zvrat jsem včas odhalil. Jenže poté film jaksi přestal dávat smysl a možná ho neměl ani předtím. Jennifer Lynch je dcerou slavného Davida Lynche a hodně vody uplynulo od jejího debutu Helena v krabici. Jenže ani po těch letech stále nenalezla ten správný cit pro dobrý vypravěčský rytmus a napětí a tak jsem byl hlavně spokojený s technickou stránkou filmu, kterou odvedla na výbornou.(20.2.2011)

 • Cruchot
  ***

  Julia Ormond je ještě pořád sexy. Bill Pulmann v některých scénách silně přehrává a působí až nechtěně směšně. Díky dvojici "laškujících" policajtů Stewart&Harper budu mít asi pořádný strach, až mě někde zastaví hlídka. Z Ryan Simpkins se klube výrazný talent. A Michael Ironside si střihl snad jedinou relativně "normální" postavu filmu. Celý snímek má hodně zvláštní atmosféru a nebylo snadné odhadnout, jak se vyvine. A díky výrazné a nečekané pointě určitě stojí za shlédnutí. 70%(12.9.2012)

 • EdaS
  ****

  70% Jennifer se zjevně potatila a dokazuje, že opravdu má talent. Jen jedna docela zásadní věc jí v Surveillance chybí a na tu by teda David nezapomněl - tajemství. Snad na její další film nebudeme čekat dalších 15 let, to by byla škoda. P.S. Tak jsem mrkl na IMDB a už dokončuje další snímek. :)(30.12.2008)

 • - Postavu Sama Hallawaye měl původně hrát Billy Burke, několik dní před natáčením však odřekl, a proto ho nahradil rodinný přítel Lynchových, Bill Pullman. (TomikZlesa)

 • - Píseň "Speed Roaster", která zní při závěrečných titulcích, zpívá režisérčin otec David Lynch. (skudiblik)

 • - Snímek získal cenu pro nejlepší film na Sitges - Catalonian International Film Festival 2008. (klo11bouk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace