poster

Notes on the Circus

Krátkometrážní / Experimentální / Dokumentární

USA, 1966, 12 min

Režie:

Jonas Mekas

Kamera:

Jonas Mekas

Střih:

Jonas Mekas
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • Marla Singer
    ***

    Mekasův deníkový zápis o návštěvě šapitó. Ve změti rozostřených olejových skvrn, vícenásobných expozic a předimenzované rychlosti promítání a střihu najdete sdělení o smyslu života a pomíjivosti lidského bytí asi jako v Pollockových obrazech... anebo vápnem omítnuté zdi. Divák odkojený klasickým filmem bude hledat zašifrovanou zprávu, kritický postoj nebo alespoň groteskní nadhled a utvrzovat ho v jeho snažení bude doprovodná hudba, která se ale nakonec projeví jen jako další (náhodná) smyčka. Film se záměrně vytrhává z domnělých a jednoznačných uchopení a znovu atakuje sítnici sledem vjemů, dokud mozek zcela nerezignuje na výkladovou složku. Je docela legrační sledovat, co s vámi několikaminutový vyprázdněný snímek udělá. Obdivuju experiment samotný (a že mu plátno sluší), ale vybrat si k filmování excesivní a spektakulární prostředí cirkusu, mi připadá neskonale přízemní – možná proto se Notes objevují v červených číslech, když se na ně „tak hezky kouká“.(21.11.2012)

  • Raphaell
    ***

    očarování cirkusem, čemuž odpovídá i střih společně s těkavou kamerou, který jako by suploval oko nadšence, který ani neví, kam se dřív podívat http://www.youtube.com/watch?v=KTRYPEqiOpQ(5.6.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace