Slonisko a Medvídek Pú

Animovaný / Rodinný

USA, 2005, 68 min

Frank Nissen

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Joel McNeely

1041. hodnocený film: Milý příběh se známými filmovými postavičkami z mého dětství. Medvídka Pú jsem měl vždycky rád, ale už se s novou dobou vytrácí jeho kouzlo. Převedení animovaných zvířátek na plátna kin a ještě občasná nevhodnost příběhu, dělají ze žlutého medvěda a jeho přátel jen průměrnou zábavu pro dítě.3* jsou maximem, protože nahánět strach malému dítěti Sloniskem, které je vlastně mírumilovné slůně, je hodně pod úroveň. 3*(28.5.2011)

Rúdl Štrúdl. Přátelé, tak tenhle film je jeden z mého dětství. Přesně si pamatuji, jak jsem si půjčil v kině DVD na tenhle film a hned jsem byl v sedmém nebi. NE OPRAVDU! To co jsem viděl se mi hodně dlouho uchovalo v paměti a když jsem se na to po nějaké době podíval znovu, tak jsem zjistil, jak moc je tento film kouzelný. Největší šlehačkou na dortu je jasný slonisko Fufík, který je neuvěřitelně roztomilý a přátelský, hned by si každý chtěl s ním hrát. Spolu s Rúem se stanou nejlepšími kamarády a zažívají neuvěřitelná dobrodružství. To se ale nedá říct o naší partičce dvojtečka Pú, Tygr, Králík, Ijáček, Prasátko apod., kteří se stali najednou nepřáteli v tomhle filmu. Když jsem byl menší, tak jsem si taky myslel, že slonisko je obrovský slon, který vypadá jako klaun z cirkusu a dlouhým nosem, ale potom se ukázalo, že je to pouze hravé stvoření. Písničky a soundtracky jsou prostě originální a ačkoliv to tak nevypadá, tak i když jsem byl škvrně, tak jsem si užíval soundtracku při filmu, protože je to neuvěřitelně chytlavé, hravé, je z toho skvělá nálada a celý ten film utekl, jako kdyby jste si dali chléb s nutelou a snědli to. Velký potlesk patří ale zpěvačce Carly Simon, která nazpívala s dětmi tyto chytlavé písničky, které jsem si doslova a do písmene oblíbil. Film je velice originální, má to dokonalý příběh a dokonce si u toho člověk pobrečí a nakonec budete mít mráz po zádech, když Fufík poprvé zatroubí. Já ačkoliv už mám věk dospělého, tak ve mě vždy zůstane dítě a několikrát si zase tenhle zbrusu parádní filmek pustím... škoda že není pokračování :( Jasných 5 hvězdiček!(15.11.2019)

Velmi pěkný animovaný film především pro menší děti předškolního věku. Celkem pěkně graficky zpracovaný a skvělou hudbou doprovázený film se většiny času věnuje klokánku Rú a "slonisku" Fufíkovi. Ostatní obyvatelé Stokorcového lesu jsou tak odsouzeni k vedlejším rolím - škoda. Děj není nijak zvlášť propracovaný a rozhodně mohl být lepší, ale jak jsem řekl, jedná se film pro ty menší děti a zde je to pochopitelné.(24.9.2005)

Ach jo ... ja si vazne nemuzu pomoct, ale nebýt mého malého bratra (5 let), a nebýt na tom s ním v prázdném kině, tak asi hodnotím trochu jinak (4* :)). Především chci upozornit, že toto je film stvořený přesně pro děti předškolního a čertvě školního věku + popřípadě jejich rodiče a příbuzné. Je to jednoduchý děj, plný jednoduchých vtipů, s jednoduchou zápletkou, né moc dlouhý... prostě tak akorát na již jmenované publikum... Krásně malované, animované, z mládí nezapomenutalné postavičky, jsou tu zase jako dřív a prožívají spolu skvělé dobrodružství. Filmy od Walta Disneye, jsou dabovány u nich... tzn všici češi se seberou a letí nadabovat Sloniska, a dokud se to studiím nelíbí, tak dabují, a tak máme postaráno o prvotřídní dabing. Byl to zážitek. Doporučuji popadnout vhodné dítě a jít s ním do kina na Slonisko a Mevídek Pú......(16.3.2005)

I přesto, že už jsem cet, stejně tuhle pohádku miluju. Bojácné prasátko, praštěnýho a v jednom kuse skákajícího tygra, Ijáčka, kterým je všechno jedno.. Králíka, kterej je pořád nepříjemnej.. Rúa s maminkou Kangou.. Sovu.. no prostě celou partu ze Stokorcového lesa.. Jsou moji uchýlkou (a už se mi doma hromadí plyšáková partička :-) k tomu přidejte roztomiloučkého Trombóna Heligóna Ušopleska čtvrtého, můžete mu říkat Fufík, a máte pohádku, která stojí za to :)(31.3.2009)

• - Tento film je první v sérii medvídka Pú, kde Pú působí také jako vypravěč. (HappySmile)

• - Film měl jít původně rovnou na video, nakonec se studio rozhodlo uvolnit ho i do kin. (HappySmile)

• - Poprvé, co klokánek Rú hraje významnější roli. (HappySmile)