Slonisko a Medvídek Pú

Animovaný / Rodinný

USA, 2005, 68 min

Frank Nissen

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Joel McNeely

Samozřejmě jsem byl na Slonisku a Medvídkovi Pú s mladším bráškou, který byl z filmu vážně v sedmém nebi. Až tak veliké nadšení jsem tedy nesdílel, ale tenhle film mi připomněl krásné vzpomínky na klasické animované Disneyho filmy, a krom vysloveně dětského příběhu nemám důvod jít pod 5. A stejně pod ně nepůjdu.(19.7.2007)

Na tomto filmu jsem byl v kině se svou mamkou. Ne, teď skutečně neplácám z nedostatku jídla či tekutin, ale říkám naprostou pravdu. Chtěl jsem totiž nostalgicky zavzpomínat na svá dětská léta, a tak, když se rozhodovalo mezi tímto filmem a Úžasňáky, jsem zvolil Slonisko a Medvídek Pú. A nelituji toho! Sice jsem byl v kině nejstarší, nepočítám-li rodiče dětí, přičemž capartíci sledovali ten filmeček s ústy dokořán a v rukou drželi maxi popcorn, jehož se ani nedotkli, neboť nebyli schopni vnímat okolní svět, avšak Slonisko a Medvídek Pú mě svou jednoduchostí a krásou pohladil na duši, a připoměl mi tak, že jsem někde v hloubi stále malé dítě...(19.1.2008)

Velmi pěkný animovaný film především pro menší děti předškolního věku. Celkem pěkně graficky zpracovaný a skvělou hudbou doprovázený film se většiny času věnuje klokánku Rú a "slonisku" Fufíkovi. Ostatní obyvatelé Stokorcového lesu jsou tak odsouzeni k vedlejším rolím - škoda. Děj není nijak zvlášť propracovaný a rozhodně mohl být lepší, ale jak jsem řekl, jedná se film pro ty menší děti a zde je to pochopitelné.(24.9.2005)

• Frajer42

Tahle pohádka nepřirostla k mému srdci ani v době, kdy ještě mělo dětskou velikost. Připomenutí po letech opravdu nebylo nejpříjemnější. Musel jsem si pohádku pustit hezky v noci, abych minimalizoval riziko, že mě při sledování někdo uvidí a zapochybuje o mém nezpochybnitelném intelektu. Příběh pojednává o partičce bezpohlavních plyšáků, kteří se snaží ulovit růžového slona. A věřte mi, že jejich lov je to mnohem horší, než to na první poslech zní. Dojde i na pár pěvecký čísel, která disponují příjemnou melodií, ale neposlouchatelným textem. Spolusledovatelku tato parta zvířátek rozněžnila, v mých trenclích však zůstalo sucho. Lituji všechny dospělé, jejichž děti si tuto pohádku zamilují a budou se muset koukat s nimi. Čistokrevně dětská záležitost. Ve mně se díte ozvalo dvakrát v podobě letmých pousmání. Předpokládám, že většina zdejšího hodnocení se odvíjí od radosti potomstva hodnotitelů a rodiče měli pouze radost, že se mohli alespoň na chvíli věnovat jiným činnostem, například výrobě dalších diváků. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK.(10.1.2017)

I přesto, že už jsem cet, stejně tuhle pohádku miluju. Bojácné prasátko, praštěnýho a v jednom kuse skákajícího tygra, Ijáčka, kterým je všechno jedno.. Králíka, kterej je pořád nepříjemnej.. Rúa s maminkou Kangou.. Sovu.. no prostě celou partu ze Stokorcového lesa.. Jsou moji uchýlkou (a už se mi doma hromadí plyšáková partička :-) k tomu přidejte roztomiloučkého Trombóna Heligóna Ušopleska čtvrtého, můžete mu říkat Fufík, a máte pohádku, která stojí za to :)(31.3.2009)

• - Film měl jít původně rovnou na video, nakonec se studio rozhodlo uvolnit ho i do kin. (HappySmile)

• - Poprvé, co klokánek Rú hraje významnější roli. (HappySmile)

• - Tento film je první v sérii medvídka Pú, kde Pú působí také jako vypravěč. (HappySmile)