La morte scende leggera

Death Falls Lightly

(neoficiální název)

Thriller

Itálie, 1972

Celkom dobré snové giallo. Neveľa krvavých scén, viacej atmosféry, mysteriózny dej, hudba je celkom dobrá, totožnosť vraha nie je do poslednej chvíle jasná..takže základ gialla to má. Samozrejme, že sú aj oveľa lepšie giallá, ale ako aj toto tiež celkom ujde.(18.6.2012)

Další z řady sice béčkových, ale zároveň také zvláštních, snových, tajuplných a těžko uchopitelných giall s výbornou hudbou a krásnými ženami.(1.3.2017)

Raritní, zcela zapomenuté giallo, trochu připomínající Lenziho "Spasmo". V podstatě celý film se odehrává v jednom naprosto izolovaném hotelu, kde se skrývá muž s jeho přítelkyní, od té doby, co našel jeho manželku zavražděnou a sám je bez alibi. Věčná izolace spolu s klaustrofobickým prostředím si za chvíli začne vybírat svou daň, mysl muže se pomalu začne trhat. Filmu je extrémně chudý na rozmanitost scén a prostředí jako takové (zřejmě v rámci velmi omezeného rozpočtu), monnotónost jednotlivých scén opakujících se do omrzení taky moc na zajímavosti nepřidá, sleazy detektivní příběh s tajemstvím skrývajícím se za zdmi opuštěného hotelu ale špatný nebyl, je tu spousta záběrů do minulosti a snových scén, více než na násilí a vraždy, je zde ale kladen důraz na nahotu a sex. Ústřední progresivní píseň "Sunday In Neon Lights" je památná (nepamatuji si že bych něco podobného v giallo filmech takhle na úvod slyšel) a vůbec celý prolog vypadá docela slibně (tam je napětí, které se vybuduje takřka z ničeho, a není k tomu třeba ani vražda či mrtvola), tempo bohužel po celý film nevydrželo a celkově je to tedy spíše unavené a nudné. Ale i tak doporučuji především giallo fandům. 2,5/5*.(8.6.2011)