Agentka FBI Gracie Hart se stala mediální hvězdou poté, co zabránila atentátu během slavnostního vyhlášení Miss USA. To jí komplikuje práci, když málem zmaří akci při přepadení banky, protože ji pozná jedna z přítomných žen. Naštvaný šéf McDonald jí dá na vybranou, buď skončí v kanceláři, nebo se stane novou tváří FBI a bude zastupovat úřad na veřejnosti. Naštvané Gracie se nedaří ani v soukromí, právě se vzpamatovává z rozchodu s Ericem. Nakonec s odporem na svou novou roli kývne. Popere se kvůli tomu s agentkou Sam Fullerovou, která je novou posilou jednotky, a projde opět pro ni ponižujícím procesem zkrášlení. O rok později je už ve své nové "kůži" dokonale zabydlená a vše s přehledem zvládá. Bohužel zůstává novou Gracií i v soukromí, což se odráží na jejím povýšeném chování k fanouškům i Sam, která jí byla přidělena jako ochranka. Vše se změní, když jsou v Las Vegas uneseni její přátelé, moderátor Stan Fields a Miss USA Cheryl Fraiserová. Gracie je sice vyslána do Vegas, aby uklidnila veřejné mínění, ale když ji samolibý šéf místní pobočky Collins odmítne k případu pustit, rozhodne se jednat na vlastní pěst. (TV Nova)

Trailer

Isherwood odpad!

Dvouhodinová procházka po Las Vegas, v níž vás bude provázet příšerně hrající Sandra Bullock, která na sobě bude střídat jeden šílenější kostým za druhým? Ne, děkuji. Po půlhodině jsem byl nucen vypnout toto „dílo“, ve kterém se střídala jedna rádoby humorná scéna za druhou, které snad ani nemohly být myšleny vážně. Cestu po Vegas jsem „pro jistotu“ lehce „proklikal“ abych se ujistil, že opravdu o nic nepřijdu včetně rádoby velkého finále. Příšerný scénář, který těží z prvního dílu všechno až na poslední zrnko toho nejubožejšího vtipu navíc likviduje neuvěřitelně levácky odvedená režisérova práce, který se nijak nesnažil o logiku vtipu či sledu scén. Slečna drsňák 2 je jasným důkazem toho, že pro peníze jsou producenti (v tomto případě samotná Sandra Bullock) ochotni podstoupit úplně všechno. Ať si říká o (ne)objektivnosti kdo chce co chce, ale za svým hodnocením a (subjektivním) pohledem si budu stát. ()

Djkoma

Oproti prvnímu dílu malý krůček dolů, ale aspoň autoři zkusili trochu jiný pohled. Vidět, jak se ze Sandry Bullock stane během jednoho střihu naprosto namyšlená, arogantní potvora je opravdu příjemnou změnou. Ve výsledku je pointa celého příběhu dost velké klišé, které hodně ukazuje na neschopnost tvůrců čehokoliv vtipného. V celku bravurně se podařilo tvůrcům vypořádat se s hezounem jménem Benjamin Bratt, který pravděpodobně dvojku odmítl. Jinak jde opět o komedii, která nemá žádné nároky na diváka, někteří to jistě ocení. ()

Dever

Soundtrack John Van Tongeren: 1. Wikked Lil' Grrrls - Esthero ,2. I'm a Bomb - Natasha Bedingfield ,3. Trouble - Pink ,4. Black Betty - Spiderbait ,5. (You're) Having My Baby - Paul Anka ,6. She's a Bad Mama Jama - Carl Carlton ,7. Fire - The Ohio Players ,8. Don't Leave Me This Way - Thelma Houston ,9. I'll Take You There - The Staple Singers ,10. Proud Mary - Ike Turner ,11. New Attitude - Patti LaBelle ,12. Cabaret - Liza Minnelli, ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $48,478,006Tržby Celosvetovo $101,393,569║ Zbytočná prevarená fraška, čo nemá dohromady čo ponúknuť, už prvý diel bol dosť nezáživný a tu to ide z kopca ešte viac príbeh je absolútne prázdny bez pestrejšej myšlienky. /25%/ ()

Tosim

Kdyby to režíroval John Pasquil, bylo by to jasnější :-) Ne, teď vážně: čekal jsem komedii, ve které uvidím Sandru v roli, ve které se mi líbila. Komedii, která nebude po celou stopáž filmu hýřit vtipy, bude v něm taky nějaká akce a Miss USA. Takže jsem to dostal. Nic víc, nic míň. Ale budiž. Nevadí. ()

• Sandra Bullock spolupracovala se scénáristou Marcem Lawrencem už několikrát. Kromě prvního dílu Slečny Drsňáka pro ni napsal například Živelnou pohromu. (imro)
  • Postavu parťačky Sam Fullerové si vymyslela sama Sandra Bullock. (HappySmile)