Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2005, 115 min

• Pythonator

Další zbytečné pokračování, co se snaží svézt na vlně úspěchu prvního filmu. Ten první byl obstojný a docela zábavný. Tohle pokračování je jen trochu zábavné a docela nudné. Sandra je pořád kočka, ale sama blbý film neutáhne. Místy je to pořád sranda i na tři hvězdičky, ale proboha proč je ta stopáž tak přestřelená???(20.8.2014)

2,5*. Na prvú časť sa zďaleka nechytá, ale predsa je to ešte klasická bláznivá zábava, ktorá sa zaobíde bez exkrementov a sexuálnych úchyliek. Hluché miesta sa dajú prežiť vďaka relatívne podarenej snahe o hláškovanie, podvádzanie, mlátičky a vtipné situácie poukazujúce na obmedzenú inteligenciu niektorých postáv. Ostatne tvorcovia opäť vsadili na interakciu rôznych typov komických pošukov - od načančanej pipinky cez sympatickú likvidátorku, afektovaného homosexuála, kamenného šéfa bez škrupúľ až po pribrzdeného agenta - blbečka. Dovolím si tvrdiť, že keby sa našiel dobrý scenárista a Hollywood by sa skutočne posnažil, tak by z novovzniknutého dua Hartová-Fullerová dokázali vytrieskať aj pozerateľné tretie pokračovanie. Ale naozaj by museli niečo dobré vymyslieť a nie len naklonovať Bad Boys v sukniach :-)(18.7.2005)

To nevím, kde na to autoři přišli. Spíš ještě trapnější. Gracie se téměř celý film chová jako fiflena, což se mi k té drsné slečně z jedničky vůbec nehodí. A postava černošské drsné ničím neohrožené policistky, je nejenom trapně napsaná, ale není ani nijak úchvatně zahraná i když zde by se již dalo mluvit o jakési drsnosti. Smysl této postavy byl pravděpodobně oživit atmosféru někým, s kým by se mohla Gracie popichovat, ale jejich vzájemná nenávist akorát diváka štve. Přesto lze najít ve filmu pár světlých momentů, ale to, že si v současné chvíli na žádný nemohu vzpomenout, jasně dokumentuje to, že zase tak světlé nebyly. I tak mě pořád něco nahlodává, že hodnocení pod padesát procent by bylo příliš přísné, a tak zůstanu na tom pomyslném středu. Akorát si to nedovedu nijak zdůvodnit.(17.1.2015)

Gracie Hart je "back", i když jí nikdo nevolal a odneseme to samozřejmě my, poctiví diváci. Sandra Bullock v posledních letech ne a ne nakopnout bývalou formu a tak se producenti rozhodli, že jí trochu vypomohou nějakým sequelem. A Slečna drsňák byla bohužel první na ráně. Takže se s agentkou FBI, předelanou na Missku, která touží po světovém míru, setkáváme znovu, jen pár týdnů po soutěži. Vzhledem ke své slávě je nepoužitelná pro práci v terénu a tak se stává novou tváří FBI na tiskovkách a v médiích. Jinými slovy: Je z ní opět Misska, tentokrát ovšem bez pohledného přítele (Benjamin Bratt raději utekl), zato s naštvanou černoškou po boku a plytkým televizním režisérem za kamerou. Co nepokazí tenhle hvězdný tým a William Shatner v pozadí (styď se Kirku!), o to se postará scénář Marca Lawrence, který je dutý od hlavy k patě (ne Lawrence, ten scénář... i když ;) a připomíná spíš špatně zrecyklovaný hajzlpapír, než malou hollywoodskou komedii. Sandra je až příliš nevýrazná, dobrých vtipů je málo, těch špatných příliš a odevšad útočí pestrobarevné oblečení. Něžnější pohlaví to možná vidí jinak, ale já jsem trpěl. Relativně vysoké hodnocení jen za občasné záchvěvy á la Sandra Bullock v domově důchodců. Docela jí to tam slušelo, možná by tam měla přesídlit (ano, nejsem velký fanoušek jejích půvabů a už vůbec ne jejího "herectví" :).(29.3.2017)

• Xeelee

Autor téhle trapné a příšerně nudné snůšky klišé by měl skončit v pekle! Celý film jede podle zaběhnutého scénáře, ve kterém je víc děr než v ementálových dolech. Hrdinka něco vyšetřuje, šéfové jí v tom brání, hrdinka je přechčije (protože to jsou idioti) a zachrání život uneseným, za které nikdo nechtěl zaplatit výkupné. No a nakonec přijde to nejlepší a nejúžasnější mravní ponaučení celého filmu. Nezáleží na tom jak vypadáte, ale jací jste uvnitř(!!!).(11.1.2009)

• - Sandra Bullock spolupracovala se scénáristou Marcem Lawrencem už několikrát. Kromě prvního dílu Slečny Drsňáka pro ni napsal například Živelnou pohromu. (imro)

• - Postavu parťačky Sam Fullerové si vymyslela sama Sandra Bullock. (HappySmile)

• - První víkend (25.-27.3. 2005) znamenal pro sequel úspěšné komedie z roku 2000 neočekávaný, jen 14 milionový výdělek. Celkový zisk se nakonec vyšplhal na 50 milionů. Pro porovnání - první Slečna Drsňák vydělala během prvních třech dní 13,8 a celkově až 106,8 mil. dolarů. (imro)