• Dudek

Zajímavý snímek nové slovenské vlny vypráví příběh ze všedního života jedné mladé ženy. Nejedná se jen o sondu do jejího života a ani se nesnaží nás nijak informovat o tom, co je ta žena zač, prostě s ní prožijeme pár dnů a to je vše. Podobných snímků již pár existuje, ale nijak moc mě nikdy nezaujaly. Chybí mu totiž nějaký rámec, který by jednotlivé okamžiky sjednotil. za pár zajímavých scének nemohu dát více než 40%, ale je třeba uznat, že jsem se pořádně nasmál - zejména u některých scének opravdu od srdce, což se mi věru nestává často. 40%(1.6.2006)

nejako si nikdy nemôžem zvyknúť na slovenčinu v slovenských filmoch, aj keď ju mám veľmi rád, ale nejako mi nepripadá ako jazyk na filmovanie, ale to je možno nezvyk z toho, že som si nemal ako zvyknúť, keďže sa skoro nič netočí. Na tento film som počul úplne protichodné kritiky, tak som bol veľmi zvedavý. Ku ktorej strane som sa priklonil je jasné už len podľa toho, že som dal 4* (a nie preto, že som slovák a slovenskému filmu verím a zdá sa mi, že sa prebúdza) ale preto, že i napriek pár veciam, ktoré mi tak trochu (nie vyslovene, fakt iba trochu) vadili a napriek niektorým scénam, ktoré mi prišli nelogocké - sa mi film vcelku, s tým skvelým koncom, so sviežim nádychom, s krásnou a príjemnou hlavnou herečkou a blablabla - skrátka sa mi páčil, to je všetko. dobre, dobre, nie je to celkom obejktívna kritika, ale veľmi ma potešil, no čo? nemusím byť vždy za každú cenu objektívny . . .(1.8.2005)

• novoten

Slováci zkusili zkombinovat Příběhy obyčejného šílenství a Samotáře, a to nejen hereckou dvojicí Šulajová + Křen, ale i hudbou, pokusem o výpověď, zdánlivě halucinačními scénami a občasným používáním ruční kamery. Výsledkem je téměř nesledovatelný paskvil, kde herci jen tápají a netuší, co by měly jejich postavy cítit nebo jak se tvářit. Za značku "příběh o dívce, která chce zkusit vše, co svět nabízí" se dá schovat i prázdná naimprovizovaná nuda.(31.5.2006)

Zuzka Šulajová ma odzbrojila natoľko, že nemôžem ísť pod 4 hviezdy :) a taktiež aj preto, že som chcel zdvihnúť naozaj nízke percentuálne hodnotenie tejto snímky (17.9.2011 mal film len 55%). Pre mňa príjemný oddychový film o tom, že nájsť si v tomto svete spriaznenú dušu nie je až tak ľahké, aj keď máte plnú peňaženku. Pre mňa taká slovenská Amélia (ale toto berte naozaj s rezervou!).(17.9.2011)

Sympatická Zuza skáče od dabingu ke studijním povinnostem, od přítele k francouzskému milenci. Několik okamžiků jejího uspěchaného života sledujeme v originální, vizuálně zdařilé atmosféře, v překvapivě svižném tempu, s překvapivě dominantní Zuzanou Šulajovou, kterou obsadila starší sestra, režisérka a scenáristka Katarína. Hlavní plus osobního příběhu (vedle vizuálního zpracování obrazu) vidím ve zvukové složce. Styl Jana P.Muchowa mi bez výjimky sedí, rušnost Bratislavy a poetiku Francie prokládá moderními hudebními trendy. Tudíž moje náhodné setkání se současnou slovenskou tvorbou dopadlo více než uspokojivě.(5.6.2006)

• - Film je neplánovanou poctou významnému slovenskému režisérovi Martinu Hollému, který zemřel ješte během natáčení. (imro)

• - Snímek se natáčel v Bratislavě a Paríži a kromě slovenštiny v něm zazní angličtina, francouzština, maďarština a čínština. (imro)

• - Z domácích producentů má kromě Slovenské televize na vzniku filmu lví podíl Trigon Production, která má za sebou např. televizní seriál Záchranáři (2003) a mezinárodně úspešný dokument Síla lidskosti – Nicholas Winton (2002). (imro)