Smetanový svět (TV film)

Komedie

Česko, 2004, 90 min

Taková veselá taškařice o tom, že když má někdo tátu průseráře, nenadělá nic. Holt jenom za něj ty průšvihy vyžírá a musí si to odsedět. Práce je až ta poslední možnost, jak se dostat k penězům. Luděk Munzar coby vynalézavý tatínek-holič dostal pěknou roli a dobře ji využil. Je to taková trochu "operetka", ale tenhle žánr má u nás tradici :-)). Hana Maciuchová hraje opět svou chichotající se pipinku (ta jí vždycky šla moc dobře). Oddychovka jak má být. 70%(11.8.2014)

Theodor Smetana je tak trochu moderní obdobou Kufalta aneb Kdo už seděl jednou v base...:-)) Narozdíl od Kufalta tu sice není moc prostoru pro psychologickou realizaci ilegálně jednajícího Smetany ani jeho stejného táty, naopak převláda množstvo humoru a vtipných momentů, které celý, více méně smutný příběh posouvají do roviny oddechové komedie. Pěkná podívaná, i díky hereckému obsazení, kterému vévodí zejména Luděk Munzar v roli Smetanova tatínka. On ten Smetana starší byl snad ještě horší a větší lump, akorát že měl štěstí na "vzorného" syna. Ale svůj obraz už si musí každý divák udělat sám. Já se hodně bavil, zhlédl jsem Smetanový svět jedním dechem a můžu říct, že v současné komediální tvorbě jde o nadprůměr, byť se jedná jen o televizní snímek. 70%(28.3.2017)

Dovolil bych si volně navázat na komentář k Hodnému chlapci. Jaká náhoda, Česká televize nám oba filmy s totožným rokem výroby nabídla v jeden večer. Není to poprvé a určitě ani naposledy, co se moje osobní hodnocení diametrálně liší od zdejších procent. Smetanový svět má totiž všechno, co Hodnému chlapci schází, a k tomu ještě pár věcí navíc. Pohodovou atmosféru, nadlehčený náhled do světa malých podvodních ryb, charismatické osobnosti s uměním hrát, nápadité zpracování, i líbivou hudbu. Luděk Munzar tomu všemu vtiskl svou jedinečnou noblesu, a pana Vydrýska jsem po delší době viděl v něčem, co stojí za víc než za stovku.(3.6.2012)

Lehce absurdní komedie o nekonečné touze dotknout se alespoň na chvíli štěstí. Smělé plány nenapravitelného dobrodruha Theodora Smetany a jeho vykutáleného tatínka jsou ovšem pokaždé v rozporu se zákonem. Excelující Svatopluk Skopal a Luděk Munzar ve společnosti předních zástupců vinohradské činohry. V rámci televizní praxe nezvykle kvalitní příměs inteligentního a nevtíravého humoru.(28.5.2014)

Skvělý Svatopluk Skopal. Hlavně za něj - nadprůměrné hodnocení.(8.11.2004)