Usmívej se, lásko má (TV film)

Romantický

Česko, 1995, 51 min

Jaroslav Dudek

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)

Alois Nožička

Velice příjemná adaptace jedné z povídek Vladislava Vančury, situované na maloměsto počátku třicátých let. Věrné zachycení dobové atmosféry jde ruku v ruce s dobrými hereckými výkony Brodské, Javorského, Nárožného, Kostky a Štěpánkové a na rozsahu televizní inscenace bylo dosaženo maxima.(8.5.2010)

Kvalitní převedení brilantního Vančurova námětu na televizní obrazovky. Chvílemi atakuje úroveň Rozmarného léta, jinak se jedná o spolehlivou, zábavnou a inteligentní povídku o dospívání, prvních láskách i trapných příhodách s nimi spojených.(16.12.2004)

Příjemná , hezky zpracovaná, úsměvná romantika . Trable s láskou z doby , kterou mám moc ráda . Taková ta nezkažená morálka :-D Hlavně na oko:-)(28.3.2009)

Příjemný dobový snímek.(26.4.2018)

Vysoce kvalitní zpracování povídky Vladislava Vančury z třicátých let. Ta atmosféra té doby z obrazovky úplně dýchá, rekvizity a ústřední šlágr "Usmívej se lásko má" dobovou sféru evokuje. Pro televizní film napsal scénář František Pavlíček a režie se ujal zkušený a poctivý řemeslník Jaroslav Dudek. Co víc si přát? Herecké obsazení je radost sledovat, zejména Patra Nárožného. Zajímavé je i použití rozmazaného filtru po stranách kamery, který povídce dodává tu správnou hříčku a hravost celého příběhu. K této humorné povídce o rozmarnosti lásky se rád vracívám...."Na hřbitov až povezou mě koně vraný, usmívej se za mnou lásko má, doprovoď mě na poslední štaci, nebreč jako nána pitomá, až mě budou dolů pouštět funebráci, usmívej se za mnou lásko má..."(26.4.2018)

• - Ačkoliv se děj odehrává kolem roku 1932, jde kolem 6. minuty spatřit za Ladislavem Trojanem parkující Škodu Forman. (cundak)