Reklama

Reklama

O človíčkovi

(seriál)
Animovaný / Rodinný
Československo, (1985–1995), 1 h 55 min (Minutáž: 8–10 min)

Série(2) / Epizody(13)

Obsahy(1)

Ničeho se nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít správné kamarády. Takový je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou plná laskavého humoru. (Česká televize)

(více)

Recenze (78)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkovských TOP 10 seriálů. Příběhy o malém pravěkém človíčkovi který se ničeho nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít vždy ty správné kamarády. Takový byl a je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka s dobrou Skoumalovou hudební složkou, hlavně ten konec. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou vždy plná laskavého humoru. Třináctidílný večerníček začínal jak jinak než dílem : Jak si vykřesal první jiskřičku. Jenom si tak říkám jak je to už zas dlouho co to nedávali. Rok určitě.? ()

Peytl 

všechny recenze uživatele

Po několika (ano, již vím, že prázdných a zbytečných) letech bez človíčka v téměř postapokalyptickém a sterilním světě, jsem byl dnes zachráněn a z hluboké prdele vytažen omarodivší ratolestí, která si žádala změn a dostala je. Harantě je radostné a u mě se zase na čas rozplynula krize středního věku. Bodejť by ne, vidět krátkonohého prdeláče s malým pérem, to je psychoterapie a největší lék na depresi, která zároveň může blahodárně působit na mužské ego a dokáže i vyzmizíkovat každý běžný mindrák. I když to háro, kurva, a taky ta cimrmanovská invence... je třeba se uklidnit tím, že já jsem sice lempl, vlasový porost mám minimální, ano, jsem i dement, za to si ale po penisu šlapu. A taky bezva lžu. Na druhou stranu se tomu frajírkovi po dvanáctém díle také přestalo dařit, když potkal člověčici. Na to reaguji jen jízlivým kyš kyš a jsme si kvit, zase ho miluji. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"Před mockrát moc lety..." Možná, že jsou tuny lepších večerníčků. Ovšem tenhle má něco o čem se ostatním může jen zdát. Největšího sympaťáka, který kdy vstoupil na naše obrazovky - Človíčka, prehistorického MacGyvera po česku. Krom toho je zde výtečný dabing, pobaví to děcka i dospělé, je to příjemně (ale ne tupě) naivní a navíc má každá epizoda nenásilně podané ponaučení na závěr. Prostě takřka večerníčkovský ideál, škoda, že narozdíl od mnoha jiných o tomto majstrštyku málokdo ví. ()

ZorkaJ 

všechny recenze uživatele

Když se mně zeptají jaký mám nejraději Večerníček, tak se mi jako první vybaví O človíčkovi. Nemůžu si pomoci, ale po vzhlédnutí i po letech můj názor na daný večerníček nevychladl. Je v něm nápad, humor, napětí, láska. porozumění.  Doufám, že mé řádky vyčtou i ti, kteří se budou o mě za 100 let starat až nebudu moc jakéhokoli pohybu, tak chci tu O človíčkovi, jo!!! ()

nessbeal

všechny recenze uživatele

Ničeho se nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít správné kamarády. Takový je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou plná laskavého humoru. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama