poster

O človíčkovi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1985–1995, 1 h 55 min (Minutáž: 8–10 min)

Režie:

Josef Lamka

Scénář:

Josef Lamka

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Jiří Wimmer

Střih:

Marie Zemanová

Zvuk:

Ivo Špalj
(další profese)
 • xenopus
  *****

  Jeden z několika mých nejoblíbenějších večerníčků. Pamatuju se, jak jsme jednou v létě, to mi bylo asi tak devět, měli jet na rodinnou dovolenou, a mně se nechtělo, protože bych přišel každý večer o Človíčka!!! :-) Človíček je prostě super. A ta jeho chlapácká póza s nafouknutým hrudníkem a bitím do prsou když na něco světoborného přišel... úžasný. Spousta současných lidí se obdobně bije do prsou (politici, vědci...), ale přitom přišli na velký ho*no. To Človíček předvedl výkony, které lidstvo někam posunuly!!! :-) Mimochodem v prvním díle má Človíček holou pr*el, postupně hromadí nehmotné i hmotné statky a v posledním díle si nabrnknul kamarádku (prý aby mu už nikdy nebylo na světě smutno), čímž se kruh se uzavřel. Lidské dějiny jsou tak poučné... ;-)(21.3.2016)

 • DaViD´82
  *****

  "Před mockrát moc lety..." Možná, že jsou tuny lepších večerníčků. Ovšem tenhle má něco o čem se ostatním může jen zdát. Největšího sympaťáka, který kdy vstoupil na naše obrazovky - Človíčka, prehistorického MacGyvera po česku. Krom toho je zde výtečný dabing, pobaví to děcka i dospělé, je to příjemně (ale ne tupě) naivní a navíc má každá epizoda nenásilně podané ponaučení na závěr. Prostě takřka večerníčkovský ideál, škoda, že narozdíl od mnoha jiných o tomto majstrštyku málokdo ví.(26.6.2007)

 • nessbeal

  Ničeho se nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít správné kamarády. Takový je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou plná laskavého humoru.(13.9.2012)

 • Karlos80
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkovských TOP 10 seriálů. Příběhy o malém pravěkém človíčkovi který se ničeho nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít vždy ty správné kamarády. Takový byl a je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka s dobrou Skoumalovou hudební složkou, hlavně ten konec. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou vždy plná laskavého humoru. Třináctidílný večerníček začínal jak jinak než dílem : Jak si vykřesal první jiskřičku. Jenom si tak říkám jak je to už zas dlouho co to nedávali. Rok určitě.?(3.9.2006)

 • Peytl
  ****

  Po několika (ano, již vím, že prázdných a zbytečných) letech bez človíčka v téměř postapokalyptickém a sterilním světě, jsem byl dnes zachráněn a z hluboké prdele vytažen omarodivší ratolestí, která si žádala změn a dostala je. Harantě je radostné a u mě se zase na čas rozplynula krize středního věku. Bodejť by ne, vidět krátkonohého prdeláče s malým pérem, to je psychoterapie a největší lék na depresi, která zároveň může blahodárně působit na mužské ego a dokáže i vyzmizíkovat každý běžný mindrák. I když to háro, kurva, a taky ta cimrmanovská invence... je třeba se uklidnit tím, že já jsem sice lempl, vlasový porost mám minimální, ano, jsem i dement, za to si ale po penisu šlapu. A taky bezva lžu. Na druhou stranu se tomu frajírkovi po dvanáctém díle také přestalo dařit, když potkal člověčici. Na to reaguji jen jízlivým kyš kyš a jsme si kvit, zase ho miluji.(28.4.2015)