Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tato situační a současně i "kriminální" komedie sice obrací naruby běžné pojímání "generačních konfliktů" mezi mladými a starými, a dává v tomto případě "vyzrát" stáří nad mládím, ale díky autorově zkušenému komediálnímu cítění je její těžiště a atraktivita pro dnešního diváka především v její nesporné a mimořádné příležitosti, kterou dává starší herecké generaci. Repertoár divadel a bohužel ani filmové a televizní scénáře neposkytují příliš příležitostí této věkové skupině, a je to samozřejmě velká škoda. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Naštěstí byla přítomna Blanka Bohdanová, která mě dokázala bavit, Bohdalová už mě poněkud nudí, Fialová několik desetiletí hraje stále to stejné a o ostatních raději pomlčím. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Stejnojmenná divadelní hra německého dramatika Karla Wittlingera zažila první velký boom již na počátku sedmdesátých let, kdy byla inscenována v Městských divadlech pražských. Tehdy excelovaly v rolích potrhlých dam Marie Rosůlková, Nataša Gollová a Eva Svobodová, hra se na repertoáru udržela dlouhou řadu sezon a během dalších let se s úspěchem uváděla i na mnoha jiných domácích scénách. Její úspěch není ani tak založen na nějaké mimořádné zápletce, ale na zmatených humorných dialozích tří lehce potřeštěných dam a jednoho sklerotického plukovníka, do jejichž poklidného života, vyplněného pravidelnými setkáními u kávičky a vína, vtrhne milovaný vnuk s kriminální minulostí a jeho neurvalí přátelé. Tato situační a současně i kriminální komedie sice obrací naruby běžné pojímání generačních konfliktů mezi mladými a starými, a dává v tomto případě vyzrát stáří nad mládím, ale díky autorově zkušenému komediálnímu cítění je její těžiště pro současného diváka především v její nesporné a mimořádné příležitosti, kterou dává starší herecké generaci. Obsazení čtyř ústředních postav Květou Fialovou, Jiřinou Bohdalovou, Blankou Bohdanovou a bohužel již nežijícím Radovanem Lukavským potvrzuje tvrzení, že herectví je jako víno - s přibývajícími lety se zlepšuje jeho kvalita i účinek na toho, kdo jej konzumuje. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Docela povedená televizní komedie, aneb občas osm lidí v jednom domě bohatě stačí. Nejvíc prostoru dostaly v souladu s názvem tři dámy a vypadá to, že si své role docela užívaly. Obzvlášť střelecký styl Jiřiny Bohdalové nemá chybu :-). ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Ty tam jsou doby, kdy byla Jiřina Bohdalová zárukou jisté komediální kvality. V posledních letech dělá spíš dojem, že by vzala i reklamu na stařecké pleny. Ale ve Třech dámách s pistolí zas jednou exceluje (tentokrát ve vedlejší roli) a s Blankou Bohdanovou tvoří skvělou komediální dvojici. Zato Květa Fialová to s obvyklou stylizací potrhlé báby už trochu přepískla. Ale buď jak buď, je to nadprůměrná komedie. České tv inscenace už vlastně nemají světovou obdobu (údajně jen v Polsku) a původní dramatická tvorba ve většině zemí se vyznačuje řemeslnou nekvalitou. Proto mě těší, že ČT si navzdory výhradám přece jen udržuje slušný standart. 70 % ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Nudné, vše špatně, a kdo to má vydržet? Jedině snad vydrží ti, co si říkají, že jde možná o poslední kus těchto starších herců. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama