poster

Tři dámy s pistolí (TV film)

Krimi / Komedie

Česko, 2004, 84 min

Scénář:

Karl Wittlinger (divadelní hra)

Kamera:

Miroslav Hurt
(další profese)
 • Snorlax
  **

  Naštěstí byla přítomna Blanka Bohdanová, která mě dokázala bavit, Bohdalová už mě poněkud nudí, Fialová několik desetiletí hraje stále to stejné a o ostatních raději pomlčím.(28.4.2018)

 • Marthos
  ****

  Stejnojmenná divadelní hra německého dramatika Karla Wittlingera zažila první velký boom již na počátku sedmdesátých let, kdy byla inscenována v Městských divadlech pražských. Tehdy excelovaly v rolích potrhlých dam Marie Rosůlková, Nataša Gollová a Eva Svobodová, hra se na repertoáru udržela dlouhou řadu sezon a během dalších let se s úspěchem uváděla i na mnoha jiných domácích scénách. Její úspěch není ani tak založen na nějaké mimořádné zápletce, ale na zmatených humorných dialozích tří lehce potřeštěných dam a jednoho sklerotického plukovníka, do jejichž poklidného života, vyplněného pravidelnými setkáními u kávičky a vína, vtrhne milovaný vnuk s kriminální minulostí a jeho neurvalí přátelé. Tato situační a současně i kriminální komedie sice obrací naruby běžné pojímání generačních konfliktů mezi mladými a starými, a dává v tomto případě vyzrát stáří nad mládím, ale díky autorově zkušenému komediálnímu cítění je její těžiště pro současného diváka především v její nesporné a mimořádné příležitosti, kterou dává starší herecké generaci. Obsazení čtyř ústředních postav Květou Fialovou, Jiřinou Bohdalovou, Blankou Bohdanovou a bohužel již nežijícím Radovanem Lukavským potvrzuje tvrzení, že herectví je jako víno - s přibývajícími lety se zlepšuje jeho kvalita i účinek na toho, kdo jej konzumuje.(1.9.2012)

 • Slarque
  ***

  Docela povedená televizní komedie, aneb občas osm lidí v jednom domě bohatě stačí. Nejvíc prostoru dostaly v souladu s názvem tři dámy a vypadá to, že si své role docela užívaly. Obzvlášť střelecký styl Jiřiny Bohdalové nemá chybu :-).(6.11.2004)

 • WANDRWALL
  *

  Nudné, vše špatně, a kdo to má vydržet? Jedině snad vydrží ti, co si říkají, že jde možná o poslední kus těchto starších herců.(9.4.2011)

 • Oskar
  ****

  Ty tam jsou doby, kdy byla Jiřina Bohdalová zárukou jisté komediální kvality. V posledních letech dělá spíš dojem, že by vzala i reklamu na stařecké pleny. Ale ve Třech dámách s pistolí zas jednou exceluje (tentokrát ve vedlejší roli) a s Blankou Bohdanovou tvoří skvělou komediální dvojici. Zato Květa Fialová to s obvyklou stylizací potrhlé báby už trochu přepískla. Ale buď jak buď, je to nadprůměrná komedie. České tv inscenace už vlastně nemají světovou obdobu (údajně jen v Polsku) a původní dramatická tvorba ve většině zemí se vyznačuje řemeslnou nekvalitou. Proto mě těší, že ČT si navzdory výhradám přece jen udržuje slušný standart. 70 %(10.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace