poster

Peklem s čertem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 55 min

 • duklak2
  **

  Nepovedená pohádka s nemastnými a neslanými výkony většiny herců. Zvláště u některých jsem čekal podstatně lepší projev.(29.9.2012)

 • Schlierkamp
  **

  Česká televizní pohádka vyprávějící tradiční příběh o Honzovi (F. Tomsa), v tomto případě sluhovi pana Bařtipána, jenž se stal králem a pojmul jeho dceru za manželku. Z mého pohledu značně vylepšuje hodnocení tomuto dílu M. Soboty povedená postava obtloustlého pana Bařtipána (vycpaný V. Preiss), jediné skutečně komické postavy, lakomého tyrana pomýšlejícího si na princeznu (L. Černíková), do značné míry podobnému legendárnímu Trautenberkovi. Bohužel nemohu tvrdit, že by kromě pana Preisse zaujali i ostatní jeho kolegové, král J. Dvořák, či rádcové M. Dejdar a O. Vízner. V pekle, do něhož musel Honza vstoupit, aby získal pro princeznu tři kouzelné věci, se objevili pouze tři čerti, a to hlasově i herecky impozantní M. Moravec, hloupý M. Vladyka, jenž už předvedl mnohem lepší výkony a A. Janoušková. Dialogy jsou většinou podivné a nepřirozené, přičemž vrchol trapnosti spatřuji v nepochopitelných rozhovorech nesympatického Honzy se strážným u vchodu do zámku M. Lipertem, a to nemluvím o hudebním doprovodu a příšerných hudebních textech. Domnívám se, že Peklem s čertem je stěží průměrná pohádka, přesně zapadající do stylu natáčení televizních pohádek v novém tisíciletí.(15.3.2017)

 • WANDRWALL

  Kdo jiný by měl děti seznámit jak se žije v pekle než šikovný a neopilý čert?(27.7.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Honza má vizi jak se vyšvihnout do vyšší společenské vrstvy, tradičně sňatkem s princeznou. Stejnou myšlenku má i pan Bařtipán. Princezně se ta myšlenka líbí tak napůl, tedy jenom jeden z mužů mající ten bohulibý nápad se s ní oženit. Do toho, aby se zadařilo, se musí zapojit samo peklo. Všichni si tedy postupně zazpívají a dílo, tedy svatba se (SPOILER) nakonec koná.(30.9.2012)

 • otík
  *

  Další varianta na pohádku o čertech, která není ani trochu zábavná, navíc je to pohádka s písničkama, které zrovna moc chytlavé nejsou, ba spíše otravné. Nepomůže ani Viktor Preiss, jehož postava se na konci jaksi zcela ztratí, ani další plejáda známých herců. Obrovská slabota. Hudba: Vratislav Šrámek(2.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace