O princi Bečkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 40 min

• duklak2

Velmi dobře si pamatuju na tuto pohádku, kde hrál "obtloustlý" Eben. Bohužel se nepovedla, i když se podíváme na hodnocení, tak je velmi rozporuplné. Řadím se mezi ty uživatele, kteří tento snímek hodnotí slaběji. Myslím si, že dvě hvězdy přesně vystihují příběh, který nebyl dle mých původních představ. Mezi klady řadím velmi krátkou stopáž, poněvadž, kdyby film trval déle, tak by to většina ani nedokoukala do konce:)(5.3.2012)

Marek Eben si opět zahrál špekounka. Pro tentokrát jde ale o pohádku. V jeho podání byl princ docela roztomilý i sympatický, i když jeho tvary byly poněkud prostorově rozměrnější. Ovšem, za pozornost stojí i Gabriela Wilhelmová a Uršula Kluková. Ty dvě se hledaly až se našly. Maskéři v této pohádce měly opravdu žně a pěkně se vyřádili a nenechali nic náhodě. Stačí, když se některá z postav natočí do kamery. Hlas vyprávěče bych si představovala jiný, líbil by se mi někdo jako třeba Eduard Cupák nebo Vladimír Ráž. Ti mají velmi příjemné a zajímavé hlasy.(3.9.2012)

Rádoby vtipná pohádka, kde nejvíce zaujme mladý Marek Eben, ačkoliv v dané době už třicátník. Uršula má zase svou dobře sedící roli s její takovou roztomilou užvaněností. Pak jsou tu ty kouzelné kvíky, trocha dobrodružství a stylová zápletka. Celé to má v sobě pohádkovou naivnost a taky trošku snahu o poučení. Přesto pro mě dojmy takové rozporuplné a tak i s hodnocením budu ve středu.(19.5.2017)

Krátká kulisová pohádka o království, kde se nosí kulaťoučké postavičky, a o kouzelném ovoci, které zavaří ve špatných rukách mnoho neplech. Marek Eben si vzpomněl na vycpané období Válečka a opět se nechal hezky napěchovat, Dáša si zahrála zlobivou a místy pyšnou, ale jinak prostou dívku z lesní chaloupky a Miroslava Pleštilová byla hlavně do počtu. Pohodová a příjemná pohádka bez větších ambicí než pobavit malé děti.(13.8.2012)

Roztomilý Eben.(16.2.2010)