O princi Bečkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 40 min

Krátká kulisová pohádka o království, kde se nosí kulaťoučké postavičky, a o kouzelném ovoci, které zavaří ve špatných rukách mnoho neplech. Marek Eben si vzpomněl na vycpané období Válečka a opět se nechal hezky napěchovat, Dáša si zahrála zlobivou a místy pyšnou, ale jinak prostou dívku z lesní chaloupky a Miroslava Pleštilová byla hlavně do počtu. Pohodová a příjemná pohádka bez větších ambicí než pobavit malé děti.(13.8.2012)

Představa prince Bečky na koni sama o sobě by měla být alarmující pro všechny zastánce zvířecích práv, protože tohle princovské monstrum by prolomilo hřbet i železnému oři. Princezna byla krásná, ale zbytečná, Emilka z chaloupky v lese byla nepříjemná ve všech podobách a ve všech byla i poměrně škaredá, i když i tak jsem doufala, že se nakonec provdá za princova přítele Trávníčka.(28.7.2013)

• duddek

Co ta Andulka na princi viděla? Proč s ním chtěla být, když neprojevil žádnou, ani charakterovou přednost? Nebo tou je pouhá zamilovanost? Dostalo se Emilce nějakého uznání za to, že přiměla prince (a následně celé království) zhubnout? Musela Veškrnová, zvlášť zpočátku, tolik přehrávat? Proč medvěd Purkrábek usíná po skořici a nespasí se snědením kvíku? A není na pováženou, když nejsympatičtější a nejschopnější postavou nějakého filmu je Trávníček? (Jo a – abych nevyšel z proudu otázek – nemělo být "O princi Bečce"?)(12.10.2017)

Rádoby vtipná pohádka, kde nejvíce zaujme mladý Marek Eben, ačkoliv v dané době už třicátník. Uršula má zase svou dobře sedící roli s její takovou roztomilou užvaněností. Pak jsou tu ty kouzelné kvíky, trocha dobrodružství a stylová zápletka. Celé to má v sobě pohádkovou naivnost a taky trošku snahu o poučení. Přesto pro mě dojmy takové rozporuplné a tak i s hodnocením budu ve středu.(19.5.2017)

Pohádka s pěkným poučením pro malé děti i dospělé. Vtip asi spočíval v tom, že jsou postavy tlusté, jinak to byla spíše nudná podívaná. Emilka nejen že byla nehezká, ale také se chovala naprosto hloupě, když měla kvíky. S ohledem na to, že byla jednou z hlavních postav, zamrzelo mě, že jsme se nedozvěděli, co se stalo s ní.(28.1.2017)