O princi Bečkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 40 min

• duddek

Co ta Andulka na princi viděla? Proč s ním chtěla být, když neprojevil žádnou, ani charakterovou přednost? Nebo tou je pouhá zamilovanost? Dostalo se Emilce nějakého uznání za to, že přiměla prince (a následně celé království) zhubnout? Musela Veškrnová, zvlášť zpočátku, tolik přehrávat? Proč medvěd Purkrábek usíná po skořici a nespasí se snědením kvíku? A není na pováženou, když nejsympatičtější a nejschopnější postavou nějakého filmu je Trávníček? (Jo a – abych nevyšel z proudu otázek – nemělo být "O princi Bečce"?)(12.10.2017)

• honajz

Na téhle pohádce mne nejvíc zaujaly kozy. Veškrnová nemá "prsenku" a bradavky se jí krásně rýsují, což se nedá říct o jejích povislých pytlích, jež je přes tu jupku povážlivě vidět, a ostatně i princezna Andulka vyniká zajímavým poprsím. Jinak mne pohádka štvala, neb blbá Emilka-Dáša si přece mohla přát rovnou, že chce být princeznou, a bylo by po celé parádě. Ale tak pitomá přání (přeju si, aby mu andulka uletěla), to aby jeden pohledal. A medvěd měl nějakou úlohu, byl nějakým symbolem pitomého mužství, nebo to měla být jen ha ha legrace?(15.10.2017)

Pohádka s pěkným poučením pro malé děti i dospělé. Vtip asi spočíval v tom, že jsou postavy tlusté, jinak to byla spíše nudná podívaná. Emilka nejen že byla nehezká, ale také se chovala naprosto hloupě, když měla kvíky. S ohledem na to, že byla jednou z hlavních postav, zamrzelo mě, že jsme se nedozvěděli, co se stalo s ní.(28.1.2017)

Krátká kulisová pohádka o království, kde se nosí kulaťoučké postavičky, a o kouzelném ovoci, které zavaří ve špatných rukách mnoho neplech. Marek Eben si vzpomněl na vycpané období Válečka a opět se nechal hezky napěchovat, Dáša si zahrála zlobivou a místy pyšnou, ale jinak prostou dívku z lesní chaloupky a Miroslava Pleštilová byla hlavně do počtu. Pohodová a příjemná pohádka bez větších ambicí než pobavit malé děti.(13.8.2012)

Rádoby vtipná pohádka, kde nejvíce zaujme mladý Marek Eben, ačkoliv v dané době už třicátník. Uršula má zase svou dobře sedící roli s její takovou roztomilou užvaněností. Pak jsou tu ty kouzelné kvíky, trocha dobrodružství a stylová zápletka. Celé to má v sobě pohádkovou naivnost a taky trošku snahu o poučení. Přesto pro mě dojmy takové rozporuplné a tak i s hodnocením budu ve středu.(19.5.2017)