Výmet

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2003, 22 min

Zuzana Piussi

Činnosť kukláčov zvnútra, ukázaná na rozhovoroch s členmi špeciálnych zložiek Policajného zboru Slovenskej republiky. Obraz prázdnoty povolania a nezmyselnosti mnohých, dopredu vyzradených akcií. Nevidená, no počuteľná režisérka sa zdanlivo naivnými otázkami dostáva k jadru - zbytočnosti drvivej väčšiny pracovného času kukláčov a jej zjavnej neefektívnosti. Dotazníčkovou formou riešený dokument, miestami pripomínal dokumenty zo zásahov pražskej polície, kedysi dávané na dnes zaniknutej televízii TV3.(2.11.2004)

keby tento krátky dokumentík točil hocikto iný, tak by to nemalo taký šmrnc, ako keď to so smrtiacim šarmom a nevinnosťou natočila a zaklincovala práve zuzka piussi. rozhodne najvtipnejší študenstký dokument, oplatí sa pozrieť a . . . a vychutnať si to.(24.11.2005)

Drsní zakuklení zásahovci, jejich kritický velitel, záměrně infantilní dotazy Zuzy Piussi a na závěr jeden pěkný zákrok proti nesprávnému delikventovi - dobré. Volně ke stažení na www.doc-air.com(30.10.2008)

• Theker

ako komédia.... no nieje to môj štýl humoru.... ako dokument.... toto Zuza myslela vážne??? ...(4.11.2011)