Císařovy nové šaty

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1989, 9 min

Gene Deitch

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Eva Kargerová

Václav Postránecký (vyp.)

Americko-český rejža i scénárista animací. :-)(24.1.2010)

Hodně textu v komiksově velkém tempu s ♫ hudbou Steamboat Stompers a s dobrým koncem(13.2.2013)

Trošku moderněji pojatá klasika od H.Ch.Andersena.Ale i tak se určitě pobavíte. A snad i poučíte:-)(24.1.2005)

Klasika od H. Ch. Andersena se skutečně pohádkovým vyústěním: císař rychle pozná svou chybu a s odvahou dokončí průvod a peníze podvodníků se vysypou z balónu, kterým se snaží uniknout z místa činu, se vysypou na zem... Tak bychom si jistě všichni přáli, aby podobně trapné situace končily, leč realita často není tak pohádková... Celkem je to dost rychlé a pompézní, ale to myslím dobře odpovídá příběhu a záměru a nahý císař by snad v tomto pojetí neměl urazit ani dětské oko. Dobré pro pobavení i zamyšlení.(22.11.2012)

Andersenova klasika podaná v trochu modernějším stylu. Úplně mi neseděl V. Postránecký v roli vypravěče, přestože se mi většinou v podobných rolích líbí.(26.5.2013)

Pro děti to rozhodně není - hvězdička dolů. Ale jinak velmi humorně pojato, což se mi líbilo :)(31.10.2012)