Vydrýsek (TV seriál)

Česko, 2002, 13x10 min

Viktor Preiss

Zvuk:

Jan Zikmund

Scénáristicky jsou všechny Chaloupkovy večerníčky dost slabé, protože je příliš evidentní, že "příběh" slouží jen k tomu, aby se děti mohly dívat na zvířata, která ve volné přírodě většina z nich nikdy nepotká. Rozdílné hodnocení je tedy v podstatě jen dokladem sympatií k jednotlivým živočišným druhům a proto v mém osobním žebříčku vítězí právě Vydrýsek, protože vydra je, pro mně, vizuálně nejatraktivnější ze zvířátek, která Chaloupek použil.(1.10.2009)

• DaViD´82

Vydrýsek je bohužel pouze mlácení prázdné slámy. To co fungovalo u medvíďat či selátek zde již nefunguje ani trochu. Preiss nemá co by vyprávěl, takže jeho hlas může být intonačně sebelepší, ovšem stupiditu a zbytečnost rádoby poučného večerníčku již nezachrání. Samotný Vydrýsek je sice sympaťák, ale sám bohužel nemá šanci oněch deset minut každé epizody utáhnout.(29.1.2007)

• kingik

Po medvídcích a selátkách přichází značně podceňovaný herec uměleckého jména Vydrýsek, který příliš rozhovorů neposkytuje, o jeho soukromí se toho příliš neví a neprovázejí ho ani žádné skandály. Jeho Freak show z přírody je pozoruhodné tím, že neexistuje pevný scénář. Je to mistr improvizace. Herci s ním neradi hrají. Jednak trochu smrdí, ale hlavně se neučí texty. Proto hraje sám. Za roli bere kýbl ryb. Po trilogii "Slunce, seno a přehrada", nyní září ve stodílném seriálu "100 případů nadstrážmistra Vydrýska". Natáčení jednotlivých epizod bylo náročné. Natáčelo se pouze na vodních tocích, nejtěžší bylo natočit díl číslo 22 s názvem "Vydrýsek a Čpavek v potoce". Tenhle díl vůbec nebyl o tom, jak do potoka unikne jedovatý čpavek, ale o utopeném traktoristovi s přezdívkou Čpavek, který fetoval dámské vložky. I 35 díl s názvem Vydrýsek a Horyna byl náročný. Pojednával o tom, jak se Vydrýsek kamarádí s Pavlíkem z Přátel Zeleného údolí, který je nyní v důchodu a po oblouznění z opiátů se jim podařilo vyvolat ducha lesníka Horyny. Další epizody se už hodně opakují. Duch Horyny se objeví ještě ve dvaceti dílech, které jsou prakticky totožné. V posledním stém dílu se tvůrcům podařil odklon od stereotypu. Závěrečné rozlučka s názvem "Vydrýsek a Double Nelly" pojednává o netradičních sadomasochistických praktikách s dvojnicí herečky Nelly Gaierové. Ne u všech epizod jsem se bavil stejně dobře. Nicméně tvůrcům patří dík, že jsem se ze života vyder prostřednictvím podivného herce Vydrýska dozvěděl opravdu hodně. 20%(22.7.2015)

Pokud o natočení netradičního hraného "zvířecího" večerníčku. Pro mě osobně ale zklamání. Pamatuji si, jak se z toho dělalo bůhví co to nebude a ono také nakonec nebylo. Alespoň jsem doufal, že se třeba děti něco o vydrách dozvědí, ale v podstatě kromě toho, že žijí ve vodě a na souši už se dětský mozeček informacemi příliš nezahltil.(7.6.2012)

Štráduju si to takhle kolem šumavských kopců k řece Vydře a koho nepotkám - Vydrýska. Chaloupkovo zvířátka mě neberou, kromě Vydrýska. Ten jeho kukuč, jak kopuluje s vydřicí nebo jak ohlodává pstruha, je k nezaplacení. Doufám, že se co nejvíce českých TV filmů a seriálů inspiruje Vydrýskem a místo omšelých tv hvězdiček v ordinaci v růžovce uvidíme celá stáda Vydrýsků. Nejen že se díky odchodu nenažraných celebritiček sníží budget ale rovněž uděláme vydry šťastné. Bude tak mít možnost vzniknout: Ordinace ve vydří zahradě, Velmi křehké vydry, Ošklivka vydra, Okresní vydrov, či On je vydra!(29.8.2014)