Vydrýsek (TV seriál)

Česko, 2002, 13x10 min

Viktor Preiss

Zvuk:

Jan Zikmund

Scénáristicky jsou všechny Chaloupkovy večerníčky dost slabé, protože je příliš evidentní, že "příběh" slouží jen k tomu, aby se děti mohly dívat na zvířata, která ve volné přírodě většina z nich nikdy nepotká. Rozdílné hodnocení je tedy v podstatě jen dokladem sympatií k jednotlivým živočišným druhům a proto v mém osobním žebříčku vítězí právě Vydrýsek, protože vydra je, pro mně, vizuálně nejatraktivnější ze zvířátek, která Chaloupek použil.(1.10.2009)

Pokud o natočení netradičního hraného "zvířecího" večerníčku. Pro mě osobně ale zklamání. Pamatuji si, jak se z toho dělalo bůhví co to nebude a ono také nakonec nebylo. Alespoň jsem doufal, že se třeba děti něco o vydrách dozvědí, ale v podstatě kromě toho, že žijí ve vodě a na souši už se dětský mozeček informacemi příliš nezahltil.(7.6.2012)

• daEmoNickY

Bud Vypravec bez videa nebo video bez Vypravece. .... Viktor Preiss ma nadherny hlas a je ostrileny herec, takze tento komentar neni namiren proti nemu ale vypravec vetsinu "prirodopisnych" filmu zkazi. Az tak, ze mi to hranici z vymivanim mozku ? - male deti prece nepoberou pokus o poezii (naivni zjednoduseni skutecnosti, "personifikaci".... ) + sestrihane, tim padem nesouvisle, zabery z reality. .......... Je mi jedno jak moc kvalitni to je poezie, pokud to neni sbirka faktu tak je to k nicemu. Navic o "proc" a "protoze" by se nemel postarat nikdo jiny nez rodice, ucitele ci zkusenejsi kamaradi. ... Proc je to, podle me, spatny pristup? Jedna se o podbizeni jakehosi literarniho dilka. Pochybuju ze dite si vytvori svuj vlastni nazor kdyz uslysi nekoho blabolit kinder poezii. ............. Mrzi me akorat ze by takto spousta skvelych hercu prisla o praci. .... Na konci bych nechal Vydriska umrit v krecich na nasledky znecisteni. At z toho ty deti neco maji a vidi ze ne kazdy zvire s rozsirenejma zornickama zije "happily ever after". Pote by se do zaberu vedrala ruka a zamavala by. ... A je mi jedno kolikrat by to ta vydra musela opakovat - neslitoval bych se, tak jako Kubrik.(23.2.2009)

Hmmm... Ochočená zvířátka. Dětičky se pomějou... :-| . . . Nejsem si jen jist tím, zda zrovna toto je to pravé ořechové. Faktem ovšem je, že v éře kravek Milek je toto téměř jako >ze života< zvířat. Ale právě v tom je ten problém. Tváří se to jinak, než že jenom >JAKO< . Ale zase je fakt, že nejsem malá hloupá holčička nebo chlapeček, kteří jsou cílovou skupinou tohoto >přírodního< produktu. Přesto ale víc než pošetilých dětiček je mi líto oněch zneužívaných zviřátek. Říká se tomu DREZŮRA. Myslím, že si to ty šelmičky malé bezbranné nezaslouží. A nejsem prosím žádný aktivista hnutí za svobodu zvířat! . . . Tak proto jen ty tři hvězdičky... - - - P.S. Tenhle komentář má z mé strany rovnocenou platnost na všechny >zvířátkovské< projekty pana Chaloupka.(1.6.2006)

• DaViD´82

Vydrýsek je bohužel pouze mlácení prázdné slámy. To co fungovalo u medvíďat či selátek zde již nefunguje ani trochu. Preiss nemá co by vyprávěl, takže jeho hlas může být intonačně sebelepší, ovšem stupiditu a zbytečnost rádoby poučného večerníčku již nezachrání. Samotný Vydrýsek je sice sympaťák, ale sám bohužel nemá šanci oněch deset minut každé epizody utáhnout.(29.1.2007)