Komentáře uživatelů k filmu (734)

 • kleopatra
  *

  Stejně jako v "držení skleničky za stopku" nevidím glejt solidnosti, tak ani "svetr v opeře" neházim do lidského smetí a smát se tomu, že v něčím světě to takhle funguje, neumim. Takže Ingrid, Sandro, nebo kdo ví, jak se všichni vy, kteří umíte žít, jmenujete, včele s Laurou, jejíž šťavnatě podané "problémy" vejdou minimálně do kadeřnických análů ..... tenhle váš Román není pro mě.(30.7.2006)

 • Cival
  **

  Nikterak úchvatně zkopírovaná schémata z amerických a britských romantických kousků, vizualizace západního střihu šéfovaná znovu zručným Filipem Renčem a... těžká snobárna devastovaná Vieweghovým scénářem. "Podlě mě je intelektuální snob a hulvát" - přesně tenhle výrok hlavní hrdinky na Viewegha pasuje (samo sebou až na ten přívlastek intelektuální), protože Viewegh si donekonečna ujíždí na tom, aby "dobrý muž" popíjel víno ve vaně a zakusoval olivy a jeho Laura byla vždy sexy oblečená, chodila do naleštěných klubů, a když se jí náhodou její partner zatoulá s jinou ženou, má mu odpustit (a znovu jej milovat) kvůli zájezdu za sedmdesát tisíc. Tak tomu říkám přímo esence povrchnosti, která je ostatně hmatatelná jak zmediálního obrazu vystupování obou autorů (playboy Renč a bezmála kýčař Viewegh), tak i třeba ze Saudkova plakátu, který přesně vystihuje hlavní hrdinku. Nemusím být oduševnělá a sympatická, hlavně když vypadám dobře na stylizovaném portrétu. Takže, vážení, osobně zůstanu dál věrný "Curtisovským", ba i zámořským originálům, jež Viewegh tak bezobsažně kopíruje , a nic na tom nezmění ani slušné herecké výkony ústředního tria, Renčova režie, sexy Zuzana Kanócz ani pár úsměvných průpovídek. Snobské defilé nepřirozených figurek, v němž hapruje elementární logika (kadeřnice s neupravenými vlasy, "ultramrdatelná" Kanócz snažící se přesvědčit, že je osmnáctiletá panna, anebo její Laura pijící na žal dávno před tím, než jí Oliver zmizí s jinou atd.) a obyčejná lidská soudnost (vzhledem k tomu, že Lauře věta o billboardu přijde "sofistikovaná", asi jí nebude zrovna zdobit důvtip... co na tom, když má trendy hadříky), mě prostě dostat nemůže. A k tomu hulvátství - nejsem prudérní, nešokuje mě znásilnění stromem, nekončící pohlavní styk v 9 songs a ani nepovažuju lubrikační gel za dílo ďáblovo (ano, někdy se hodí :-), ale nesmyslně na jeho "implantaci" mezi Zuzančiny nožky postavit celou jednu scénu, to mi v rámci žánru romantické komedie přijde skutečně (hoodně moc) vulgární... a hlavně nesmyslné a hloupé, asi jako kdyby Paul Bettany ve Wimbledonu začal na loži Kirsten Dunst vesele masturbovat :-) P.S.: Sex ve městě žeru, ale tam jsou ty holky prostě trochu jiné než "dámy z paneláků", které si na něco nejdřív hrají, aby se nakonec klasicky zmazaly vodkou v naší betonové džungli...(21.11.2005)

 • Houdini
  ***

  Český Lev 1 nominace: Herečka VR - Simona Stašová + Plakát(26.2.2006)

 • Lima
  *

  Renč dokazuje, že je schopný řemeslník a ten správný člověk za kamerou (svižná režie, fajn kamera a soundtrack), ale ve spojitosti s Vieweghovým scenářem mě napadá slovo ´karikatura´. Předně karikatura humoru jako takového. Tváří se to jako vtipný a trefný piedestal ženy a jakési popraviště muže (kde muži jsou redukováni na jakousi "domácí potřebu", na jedince, kterým při přežírání nechutně odpadávají drobky z pusy, dobrácké mouly, povrchní omezence s úzkým obzorem, karikaturu mužství, či děvkaře, "které je třeba vykastrovat"), ale v konečném výsledku to rafinovaně poníží oba. Z pojetí mezilidských vztahů je člověku až smutno. Glorifikuje se tu slepice, která "....se vztekala, když o ní nikdo nestál a přitom když o ní někdo stál, tak hned koukala, kde by roztáhla jinde." (citát mé přítelkyně). Zlatej Pažout. Nepopírám, že některým ženám tahle sonda do povrchního "Cosmopolitan Universa" nesmírně sedne, pro mě to byla ale hodina a půl utrpení. PS: Něrgešová je STRAŠNÁ herečka!!!(9.8.2006)

 • Galadriel
  ***

  3,5 *, protože jsem se, když o tom filmu teď lehce přemýšlím, ani chvíli nenudila, Simona Stašová byla skvělá, zbytek průměrný, ale zábavný, na nic si nehraje, prostě se jen snaží pobavit a to se mu vcelku daří. Ano, kopíruje to spoustu schémat, je to plné klišé, příběh taky za moc nestojí a je neuvěřitelně předvídatelný, postavy jsou jako vystřihnuté z bestiáře romantických komedií, ale jednoduchá neurážející zábava taky občas není na škodu.(8.8.2006)

 • Gemini
  ***

  Když Radyo píše o Sexu Ve Městě, má absolutní pravdu. Vypravěčský způsob, stylovost, jakési zkreslení obrazu životní úrovně, "ženský pohled", to všechno tady najdete. Během prvních dvaceti minut jsem byl za to, aby se mezi žánry přihodila SCI-FI, neboť zde pracujeme s muži a ženami, kteří nemají s realitou mnoho společného (aspoň doufám). Navíc jsem se zasmál dvakrát - poprvé americké hymně na balkóně starého bohnického činžáku a podruhé zvučnému "Ahój." v kabině výtahu. Naštěstí od téhle chvíle - vstupu Marka Vašuta na scénu - se vše v dobré obrátí. Dojde k skvělé masáži humornými scénami, scénami hlubšími (u kterých si bude každé pohlaví myslet to svoje), neváhal bych říct "jako ze života" a bohužel také scénami trapnými - v podstatě každý prostřih na dementní trio kadeřnic, které nemají na práci nic lepšího než přehrávat a pitvořit se, k čemuž nádavkem dostaneme tragédku Laďku Něrgešovou, které bych tu neschopnost ale klidně věřil;) Román Pro Ženy je místy popkulturně povrchní až to bolí - nejvíc ve chvíli pro postavu Miroslava Donutila nejtěžší. Na druhou stranu má u mě plus za výsměch ženským časákům v podobě Vyrovnané Ženy a za scény, u kterých jsem měl sto chutí říct "děláš si to sama, krávo" a to krapet přeslazené cosi na závěr, co přišlo po nich a co se mi paradoxně líbilo i přes ten vysoký obsah sacharidů. Přes několik mnou nepochopených režijních záměrů (typu detailní záběr na zdrcenou slzící kadeřnici) s rozporuplnými pocity končím tenhle komentář s myšlenkou plnou naděje, že mladé rebelky nebudou mít nové oblíbené slovo, znějící "sofistikovaný". 60%(8.6.2006)

 • Tosim
  ***

  Renče jsem nikdy nebral a za to, jak scénáristicky zprasil Polojasno, jsem ho chtěl jednu chvíli zabít. Román pro ženy je první film (pro kina), který se mi od něj líbí. Vcelku vtipná (Svěrák), občas trapná (Bóbik) komedie, která si na nic nehraje, ale tu a tam vykoukne odněkud jemný přesah něčeho "vážnějšího" (CHÁPEŠ TO? DO ZADKU! A ANI JÍ K TOMU NEPUSTIL ŽÁDNOU HUDBU! ;-) ale nejvíc to ocení - ženy. Herecké výkony se mi zdály vcelku průměrné, Něrgešová neurazila, Stašová jako vždycky, Donutil jako vždycky decentní, Vašut průměr a Kanócz krásná krásná krásná, a proboha, berte to všechno s nadhledem! Ať žije Avon! 70%.(22.7.2005)

 • Matty
  ***

  Už dlouho se nestalo, že by nějaký český film svými kvalitami předčil má očekávání. Je pravda, že v případě Románu pro ženy nelze hovořit o očekáváních nikterak velikých, ale příjemnou romantickou komedii, která rychle uteče a bude v ní minimum české trapnosti, jsem nečekal. Musíte se jenom přenést přes skutečnost pravící: „Román pro ženy je žánrovým filmem“. Nečekejte tedy řešení těžkých morálních dilemat, nečekejte odpovědi na otázky o smyslu života, nečekejte nic hlubšího, nic u čeho je třeba příliš (ba vůbec) přemýšlet. Zprvu mě na filmu sice iritovaly některé detaily – "světovost" jmen postav (Laura, Oliver, Ricky), Lauřin pražský dialekt (tzn. hlas dabérky Vladimíry Černé) a vůbec, celý nápad s retrospektivním vyprávěním v kadeřnictví – , ale brzy jsem si uvědomil, co se od podobného filmu čeká – pasivní sledování a bavení se. Vtipů zde není příliš (pobavil mě všehovšudy „Honza Svěrák“), ani erotiky ne, nicméně jsou zde, čímž Román splňuje základní požadavky na komerčně úspěšný film. V tomto filmu není nic vyloženě nepovedeného, nic excelentního, je jako laciný, avšak pronikavý parfém. Jistě, scénář je hloupoučký až na hranici debility (celou dobu jsem naivně věřil, že název je myšlen ironicky), ale zrovna u romantických komedií mi tohle vůbec nevadí. Prostě zábava na jeden večer a brzké zapomenutí, nic, vůbec nic víc. 55% Zajímavé komentáře: Isherwood, Oskar, Brouk, EdaS, novoten, anais, Jakubisko, Kapybara, LarryW, Bilky(13.11.2006)

 • Radyo
  ***

  Co mi to jenom připomíná?... Ááááá, už vím - takový malý český celovečerní "Sex ve městě". :-) Takže, co tu máme? Redaktorku, samozřejmě pohlednou (jak taky jinak), pár kámošek (resp. kámošku a redaktorčinu vlastní máti), s nimiž probírá vztahy-nevztahy, dále pak Pan Úžasný (zde úspěšně suplován postavou nazývanou Oliver), no a v neposlední řadě několik více či méně důležitých vedlejších figurek, které mají za úkol vpadnout či vypadnout do děje přesně v okamžiku, kdy se to hodí... Ale jo, celkově to docela ujde na to, že Sex ve městě není zrovna moje krevní skupina, ale ta Něrgešová, no to je DĚS!!! Už NIKDY, a to slovo zdůrazňuji, ji nechci vidět ve filmu....(5.4.2006)

 • Isherwood
  **

  Televize Nova se rozhodla pevně zarýt své produkční drápy do českého filmu. Nejjednodušší cesta vedla přes nejúspěšnějšího současného spisovatele Michala Viewegha, který podle vlastní knihy napsal scénář. Ať je Viewegh spisovatel jakýkoliv (nic jsem od něj nečetl a ani se k tomuto kroku v brzké době nechystám) jako scénárista nestojí za nic. Jak je vůbec možné, aby někdo dal dohromady vcelku stravitelný děj, který však posunuje dopředu pomocí těch nejpřipitomělejších dialogů, které jako by vypadly z telenovely, kterých do nás Nova láduje desítky ročně? Jistě, pokud už samotný název odkazuje k příslušné čtenářské (resp. divácké) kategorii, tak v tom případě pardon. Jenomže Román pro ženy nehodnotím jenom z pohledu chlapa, ale i z pohledu nezaujatého diváka, který se ke sledování filmu dostal čistou náhodou. Proč své postavy Viewegh pojmenoval „typickými českými“ jmény jako Laura, Oliver, Jeff a Ricky? A proč pak tyto kosmopolitně zaměřené jedince posílá do zaprášeného českého činžáku a nechává je lyžovat ve Slovenských Tatrách? Je mnohem více možností (a navíc méně násilných) jak obejít český nacionalismus, kterému se asi Viewegh za každou cenu snaží vyhnout. O režijních kvalitách Filipa Renče jsem nepochyboval až do teď. Renč dokáže s naprostou samozřejmostí servírovat vtipné scény, kterým jsem se zasmál i já (myslím jako chlap) a které mě víceméně přinutili spolknout hořkou slinu a nadávku (myslím tím jako divák). Scéna ve které Ingrid získala svou averzi k chlapům mě dostala do kolen, „všechny chlapy by měly vykastrovat“ a zaujaté naslouchání kadeřnic Lauřinu vyprávění mi zase naopak zamíchalo žlučí. Ale Román pro ženy má něco, co jsem dlouho nikde neviděl, Zuzanu Kanócz. Nazývat ji novou Julií Roberts není zrovna nejvhodnější, protože Kanócz je čistě svá a hraje skvěle. Což se nedá říct o Marku Vašutovi, který svůj comeback dosti odfláknul a když říká „okamžitě mi ukaž občanku“ měl jsem pocit, že jsem v americkém sitcomu. Ne, Román pro ženy je setsakramentsky nevyrovnaný film, ve kterém je každé světlé místo přebito třemi tmavými a z něhož jsem na konci měl pocit absolutní trapnosti. Té trapnosti, která mě přepadla i po shlédnutí Kameňáku . Jestli to takhle bude dál pokračovat, brzy udělám nad českým filmem kříž a zašeptám: „Odpočívej v pokoji“.(8.7.2005)

 • Enšpígl
  ***

  Jako muž se trošku citím diskriminován, tenhle román byl přeci i pro mě , protože jsem se pěkně pobavil.(12.7.2006)

 • Malarkey
  *

  Byli jsme na tomto filmu se školou v kině, který slouží jako atomový kryt. Jak působivé. Nejradši bych na tvůrce takových kravin něco shodil, v klidu se na ten film v tom krytu podíval, a pak vyšel ven abych zjistil, jestli to mělo nějaký účinek. Michal Viewegh je možná momentálně nejúspěšnějším českým autorem, ale jeho příběhy jsou v rámci filmového zpracování v současné době vysoký podprůměr. Tak nějak je to s Románem pro ženy. Platím, abych přispěl na podporu české kinematografie. Jestli budou točit filmy, podobného typu, začnu stagnovat a věřím, že nebudu sám, nebo spíš doufám v to. Příběh o ničem, humor nijaký a celý film zachraňuje Miroslav Donutil, který se ve filmu nakonec objeví snad jenom dvakrát, třikrát na pár vteřin. Ani mě to moc netrápí. Dalo se to čekat. Do čeho se opře svým sponzoringem Nova, většinou stojí za to. --- Nazdar, Lauro. Musím bohužel konstatovat, že ani dnes nevypadáš vyrovnaně. - Polib si prdel, Huberte!(21.11.2007)

 • Djkoma
  **

  Viewegh pro mě není nijak úchvatný autor, ale jisté kvality má, protože ženské cílové pole zasáhl velmi přesně (teda až na to výrazně intelektuální:)). To se musí ocenit, přesto to nenaznačuje nic většího než jen správné zvolení mixu splňující očekávání relativně jednoznačně udané skupiny diváků. Takový Román pro muže nejen, že by byl o hodně kratší, měl by zvýšenou nepřístupnost a vysokou hustotu nahých dívek na cm čtvereční filmu, ale také by byl obdobně prázdný... Sympatická záležitost s dobrým obsazením a pár dobrými vtipy, ale stále na jedno použití... (pro dámy vynásobit použití deseti, děkuji)(30.7.2005)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,064,574(tržby v rámci Česká republika, Slovenska a Južná Kórea)║ Režisér Filip Renč nesklamal a natočil zaujímavý pohľad do ženskej duše, kde sa odohráva záhadná citová väzba a čudný nesúlad náklonnosti k rôznym tipom mužov. Zuzana Kanóczová je viac než len sympatická vo svojej úlohe a dokonca si svojim výkonom kradne film len pre seba, nestíha pri nej ani Marek Vašut.(21.4.2008)

 • Marigold
  ***

  Člověk aby se dneska radoval už z takového mála, jako jsou kvalitní herecké výkony a dovedný řemeslný přebal Filipa Renče. Ono toho totiž na Románu pro ženy o mnoho víc není... Vieweghův scénář je hodně plytká záležitost, která střídá vydařené momenty záměrné plytkosti s plytkostí zjevně nezáměrnou, která naprosto vraždí jakékoli emoce i smysl snímku a činí z něj dosti lacinou podívanou s rádoby-vychytralými hláškami. Ale to je prostě Viewegh s jeho stylem, laciný jako pětník a lepkavý jako lízátko z pouti. Proto tak táhne. Víceméně jsem tedy radoval ze jmen jako Vašut, Zázvorková či Donutil, oceňoval ženské vnady Zuzany Kanóczové a pár dobře trefených situací ze života. Na závěr patří jméno Filip Renč jakožto dobrý příklad režiséra, který ví, jak udělat atraktivní podívanou. Slabé tři, ale ono u těch nových českých komedií opravdu aby člověk pohledal...(9.7.2006)

 • Renton
  ***

  Scénář: Michal Viewegh .. Román pro ženy .. jak výstižné. A ženám se tato česká komedie skutečně líbí, mám potvrzeno. Kolem a kolem se nejedná o žádný zázrak, několikrát jsem se sice při sledování dobře pobavil, ale jednorázovitost zkrátka číší ze všech stran. Simona Stašová ve své roli jednoznačně válí a i takový Marek Vašut jako Pažout je neméně přesně obsazená postava. Až na Něrgešovou nejsem nikterak popuzen, je to zkrátka přesně takové, jak se dalo očekávat.(27.4.2006)

 • Faye
  *****

  Konečně (po dlouhý době) český film, z kterého jsem naprosto unešená. Dialogy u kterých mě rušil vlastní smích a nádherný poučky pro život .Pravý český buran myslí v posteli na sebe „ten se mi poved“ a nad povzdechem Laury „Nejvíc jsem ho milovala, když mlčel“ tak pod to bych se ráda podepsala!!! “ A život, to je taky škodolibý prevít „To snad není možný Pažout. Okamžitě vypadni z toho dětskýho pokoje!“ . A co mě uklidňuje, že i v zahraničí není po čem šáhnout „Já si přece nevezmu někoho, kdo volil Bushe“ Michal Viewegh musel být v minulým životě ženská a já si jdu koupit jeho knihu!!!(3.6.2005)

 • DaViD´82
  ***

  Jedna epizoda Sexu ve městě roztažená na celovečerní stopáž a umístěná do té naší malé kotliny. Je to sice průměrné po všech stránkách, ale zase nutno přiznat, že se to dá bez výraznější újmy a následků přežít.(11.11.2006)

 • Superpero
  ****

  Filip Renč je masér, protože natočil český film způsobem, že si dynamikou vyprávění a různými vychytávkami (dupání na řvoucí hlavy Saši Rašilova) nezadá se zahraniční tvorbou. Scénář mi přišel nápaditý a herecké výkony ucházející. Zuzana Kanócz je navíc velice hezká. Vašuta jsem asi po pěti letech viděl v roli která trvala víc jak 30 sekund a jeho výkon mě pobavil. Stašovka byla taky dobrá, prostě jedno z nejmilejších filmových překvapení.(23.4.2006)

 • hirnlego
  ***

  Naivní plochá neslaná pohádka. Vašutovi bych opečovala prostatu kdykoli. (2,5*)(27.1.2013)

 • Dever
  ***

  // Production Companies: In Film Praha, TV Nova //(14.5.2011)

 • Subjektiv
  *

  Předpokládám, že většinu svých vad a neduhů podědil Renčův film již od své předlohy, dokázat to ovšem nemohu, neboť jsem nepřečetl jedinou Vieweghovu knihu a s takovou již nejspíš ani nepřečtu. Kdysi mi bylo jeho dílo představeno kamarádem jako nápaditě glosující současnou společnost, taková lehká a zručná satira o té naší nove polistopadové skutečnosti. V jistém ohledu je právě to jedním z prvků, které jsem z Románu pro ženy (chuděry ženy, mimochodem) cítil, jenom jsem si slovíčko zručná nahradil slovem chtěná. Můžeme vůbec brát vážně takovou satiru v díle, které je nevkusně prostoupeno product placementem, ve které milostný dopis nabývá forem reklamy, která je přece tak upřímná (čti vykalkulovaná), které je samo nestydatým představitelem toho, co chce zesměšnit? Mnohé aspekty naší doby, které si film bere na mušku a které si to zaslouží, jsou navíc karikovány tak hrubě a (ná)silně, až se jejich podobnost se skutečným "společenským jevem" téměř zcela smazává. Výsledkem je jen bžunda, které se nedá smát. Inu, film je spíše příznakem určitého kulturního úpadku než jeho glosátorem. Karikaturou není ve filmu však jen společnost, ale i jedinci, ze kterých se skládá, protože právě oni mají demonstrovat příslušné "jevy". K ničemu jinému ostatně sloužit nemohou, protože jiné než k tomu určené vlastnosti nemají. Schválně se pokuste popsat si ony postavy... Matka? No to je ženská, která mluví doma anglicky, nesnáší Čechy a snaží se ulovit cizince. Rickie (už to jméno, které obludně křičí: "Já jsem frajírek!")? To je chlápek přes mobily, děsnej vůl. Laura? To je normální holka, co nejdřív randila s tím, pak s tím a nakonec tím... Věty jako: "Rickie miluje Lauru a matka má starost o dceřinu budoucnost," člověka napadají až na posledním místě. A konečně je třeba říci, ze marná snaha o vyřčení hlášky není inteligentním dialogem, který slibuje obsah. Přesto večer strávený s Románem pro ženy hodnotím pozitivně, protože jsem se plně mohl soustředit na vychutnávání vynikajícího čaje Mi Lan Xiang, aniž by mě vyrušoval nějaký film tím, že by bylo třeba se na něj soustředit. Téměř odpad.(5.1.2009)

 • novoten
  **

  Happyend násilně naroubovaný na mustr britských romantických komedií, herecký trojlístek posazen k jednomu stolu v laciné narážce na Pelíšky a hlavně prázdná Laura. Zuzana Kanócz vyšiluje na posteli, ukazuje svoje přednosti, ale náboj nemá, navíc svou naivitou se řadí k šíleným postavám Něrgešové a hlavně křečovité matky v odporném podání Simony Stašové. Kdo se nechá odradit úvodní sekvencí z letiště, udělá dobře. Nebýt charizmatického Vašuta, jdu níž. Veleúspěšnost toho patvaru mi bude navždy záhadou.(11.11.2006)

 • Oskar
  **

  Už dlouho jsem nezažil takový rozpor mezi mým očekáváním a výsledkem. Podle ukázek, recenzí a fotek jsem čekal vkusnou romantickou komedii á la Deník Bridget Jonesové, tipoval jsem, že mě bude bavit Simona Stašová a že budu těžko snášet Marka Vašuta. Všechno je jinak. Stašová je brilantní herečka, ale tentokrát mě vůbec poprvé zklamala. Zřejmě až moc ochotně plnila přání režiséra, takže se svíjí v přehrávací křeči, stejně jako hejno vytlemených jezinek z kadeřnictví nebo stále trapnější slečna Něrgešová. Vinou podivného líčení a snímání filmu (asi přes nějaký barevný filtr) navíc vypadá, jako by ji vytáhli po deseti letech z kýblu s octem. I Vašut mě překvapil, tentokrát příznivě. Bylo by snadné udělat z Olivera narcistního egomaséra, který efektně usrkává víno mezi jednotlivými "životními moudry", blahosklonně směřovanými k Lauře. Ale Vašut ho kupodivu nezahrál jako Vieweghovo alter-ego a s výjimkou ěkolika scén, kde fakt neměl co zahrát, působí nakonec nejuvěřitelněji z celého filmu, který je jinak nevkusný jako reklama na dámské vložky. Neumím si představit, že by se Román pro ženy časem zařadil do zlatého fondu, z jakého se cituje a vysílá se každoročně v televizi. Renč ten film natočil spíš jako sezónní zboží, které přežije s bídou dvě reprízy. 40%(30.11.2006)

 • B!shop
  ****

  No ze by to bylo nejak uzasne abych si kuli tomu precet knizku tak to ne, ale dobre jsem se u toho bavil. Hlavni trojice to zahrala velmi dobre, ale nejlepsi mi prisla Simona Stasova. Skoda, ze nedostal vic prostoru Miroslav Donutil, protoze dat tak dobremu komikovi jen par minut ve filmu behem nichz jenom stoji na balkone mi pride malo. Podle me to je jedna z nejlepsich komedii co u nas posledni dobou vznikly hlavne diky mnozstvi vtipku, u kterejch sem se fakt dost nasmal. Skoda, ze ma film nekolik hluchych mist - uvod kdy vypravi s kym chodila atd. je fakt dost dobrej a plnej vtipu, ale potom uz je to spis romanticke, ale porad hodne zabavne. A nektery vtipy jsou fakt nezapomenutelne. Me se to libilo hodne, takze 4*.(25.4.2005)

 • Karlos80
  **

  První film natočený v produkci komerční TV NOVA, také to tak vypadalo! V podstatě bez nějakého většího a souvislého děje a po vzoru ! Dvojice Michal Viewegh (vlastní román) a Filip Renč se tedy moc nevyznamenala. Asi jsou oba dva moc dobří kamarádi že do takové věci šli. Renč mu dal možnost zfilmovat jeho oblíbený román, ale na druhou stranu jaký je ten jeho román vůbec v knižní podobě? Zná to tu vůbec někdo? Nicméně tady u nás se z toho stal pomalu jak je už zvykem trhák roku. Na filmu jsem v podstatě nenašel nic co by mě trochu více zaujalo a dokázal jsem se do toho vžít. Ještě jakž tak za něco ušel Saša Rašilov ml. Ani obvykle krásná francouzská hudba mě tentokrát nějak nedokázala vzít, nevím nějak mi tam v určitých dějových částech nezapadala, no zkrátka se nehodila. Pro jakou věkovou kategorii je tedy film určen? Spíše asi pro naše ještě náctileté spoluobčany a pro typicky malého spotřebitelního konzumenta TV NOVA a všech jejich slátanin. Jedna hvězda za trochu erotiky a druhá za snahu, která se rozhodně tomuto filmu a těmto tvůrcům nedá upřít. Asi to bylo opravdu určeno dle názvu výhradně jen ženám, mě jako chlapa to nechytlo natož aby mě to nějak oslovilo. Proto se ani nedivím poměrně vysokému hodnocení od zdejších uživatelek. Po prvním shlédnutí tedy v uvozovkách jen 2/5*=35%.(11.11.2006)

 • monolog
  ***

  O tři dny později si už ani pořádně nepamatuju, o čem to bylo a to je s podivem, protože třeba Francouzský polibek jsem neviděl nejmíň rok a dokázal bych některé dialogy odříkat zpaměti a spoustu scén vidím před očima. Román pro ženy není špatný, protože aspoň nenudí. Ale vtipy autoři pasují až příliš často až příliš na sílu. Některé věci jsou naprosto zbytečné (kadeřnice, o jejichž časovém určení si nejsem jistý dosud). Srovnání Radya se Sexem ve městě je trefný, až na to, že Sex ve městě je přeci jen ještě o něco dál a to tím lepším humornějším, více feminističtějším a sakra vulgárnějším směrem. Postavy tu nejsou nic moc, možná až na Vašutovu, zbytek je naprosto nezajímavý. Herecky ale exceluje Simona Stašová a to hlavně v části, kdy se dozví a sžívá s Pažoutem a Stella Zázvorková když se zblázní a zničí stromek. Hlavní hrdinka je povrchní až to bolí, zamilovává se málem každý den a pokud je to archetyp průměrné dnešní dívky, vstoupím radši do kněžského semináře. Vieweghovy knížky jsem nikdy nečetl, jejich adaptace jsem sice viděl, ale taky mě nebraly. Jeho smysl pro humor mi přijde příliš strojenej a napasovávanej. Jo a Něrgešová by měla zůstat v Superstar. Na to se nedívám a tak nebudu muset přivírat oči. A tak zůstává jen dobrý dojem z Marka Vašuta a jeho charismatickýho pětačtyřicátníka ve formě.(15.11.2006)

 • RHK
  **

  Romantická komedie pro ženy o vztahu s Pažoutem a s reklamním kreativcem Oliverem - a pro muže zbyla někde vzadu špetka černočerného humoru v parodii na reklamu: "Postaráte se mi o Bobika", když zrovna nějakému hostu servírují Bobika. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=MqfZJkvSst8(5.12.2011)

 • EdaS
  **

  Načančaný ale hloupý film s hrdinkami, které nejsou sympatické a které mě zhruba v půlce přestaly zajímat. Viewegha jsem čítával, ale kvalita jeho prací jde nezadržitelně dolů. Navíc, pokus o českou romantickou komedii (a věřím, že žádné vyšší ambice tu nebyly) mi nepřišel příliš romantický. Renč je zručný filmař, respektive režisér reklam, a podle toho snímek taky vypadá - product placement ve své ryzí podobě. Kamarád, co dělá do marketingu, mi vyprávěl, že u nich tvůrci skutečně nabízeli svůj Román jako reklamní prostor. Opravdu vtipných situací je tu pomálu, člověk většinou jen zvedne obočí jako "To že mělo být legrační?" Co film zachraňuje je výkon Simony Stašové a částečně taky Marka Vašuta. Původně jsem chtěl být shovívavější, ale s týdenním odstupem vidím Román jako dvě zcela promarněné hodiny (filmového) života.(23.5.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Nazdar, Lauro. Musím bohužel konstatovat, že ani dnes nevypadáš vyrovnaně." Pokud se mám k tomuto snímku vyjádřit naprosto odborně, tak nejhezčí byla Laura. A asi taky nejméně zábavná, protože světoběžnická maminka, prostatik Pažout, nesmělý balkónista Žemla a zejména rýpavý Hubert hlásili o několik levelů výše. Já jsem sice nikdy nečetl Vyrovnanou ženu a místo vagíny mám takový podivný chobůtek, ale přesto si troufnu tvrdit, že tento román je tak trochu i pro mě.(22.6.2016)

 • charlosina
  *

  Možná je Michal Viewegh nejpopulárnějším autorem dnešní české literární scény, ovšem to nesvědčí nic o kvalitě jeho tvorby... takže jsem vlastně ani nepočítala, že by Filip Renč natočil něco podařeného (!), nicméně se mu podařilo to zpackat ještě o něco víc. Zcela zbytečné scény, kdy hlavní hrdinka v těle Zuzany Kanóczové vypráví něco, co vlastně sami vidíme, zcela bezvýznamné "předabování" vizuální stránky, i přesto, že se vývoj příběhu dá lehce předvídat... // Ne, prostě ne.(1.9.2007)

 • Shit
  ****

  Moc jsem toho nečekal a nakonec to bylo docela zábavný. Herci hrajou nadprůměrně, hlavně na to že to je českej film, teda až na Vašuta, ten mi tam nějak moc neseděl i když se nedá říct, že by byl nějak příšerně špatnej, ale prostě se tam nějak nehodil a taky Něrgešová nebyla nic moc, ale ta tam byla spíš jako taková vtipná postavička a moc často se tam neoběvovala, ale jinak mě svým výkonem docela zaujala Zuzana Kanóczová, kterou jsem před timhle filmem nikdy neviděl a předvedla tam celekm překvapivě dobrej výkon. A ještě k tomu tam nebyly žádný blbý cajdáky, ale tu a tam i dobrá hudba. Pro mě to bylo docela překvapení, ale knížky od Viewegha stejně číst nebudu(28.4.2005)

 • Dadel
  ***

  Ne že bych se párkrát nezasmál, ale téma filmu mi bylo velice vzdálené. Od Viewegha jsem nikdy nic nečetl a nehodlám s tím začít. Oproti Rebelům Renč značně polevil. Herci vesměs ujdou (s výjimkou Laďky "Mončičáka" Něrgešové, kterou si tam zřejmě dosadila N@va a jejíž herecký výkon je asi stejně "kvalitní" jako její moderování SuperStar). Až to N@va bude na Nový Rok 2006 s velkou pompou vysílat, tak se už dívat nebudu.(13.4.2005)

 • Dudek
  odpad!

  Pár povedených vtipů, větší množství reklam, průměrný scénář nedává dostatek hereckého prostoru... Komedii chybí komediální prvky a romantika jakoby bylo zamlžená... bůhví čím. Jinak řečeno nemám rád ani autora scénáře, ani režiséra a tento film mi jen stvrdil, že nechybuji.(26.4.2005)

 • Psema
  *

  Sbírka hollywoodských klišé (dokonce i s naprosto dementním, nijak neodůvodněným závěrečným během k životní lásce. Prostě, aby měl divák-debil pocit, že o něco jde.), ověnčená vieweghovskými "životními blafy", z jejichž lacinosti je mi místy vyloženě na blití. Anebo jsme skutečně dospěli do doby, kdy se mají divačky rozplívat nad životními krůčky vypatlané, rádoby nóbl husičky, které stačí lehké svrbění xxčky a hádka s boyfriendem, aby začala roztahovat nohy jinde a následně se divila, že podobně sbalenému chlapovi nestojí ani za zavolání? Xxčky, jíž se odprošuje zájezdem za sedmdesát litrů? Za co? Kvůli jedněm výstavním trojkám a plný hubě rádoby sofistikovaných keců o tom, kdo je šik, kdo intelektuální snob a komu se vyplatí podržet? (zn. hledejte týpka, co drží skleničku za nožku a je nedbalý elegán) Amerikanistka Stašové a análem stvořená feministka Něrgešové jsou potom už vyloženě na ránu do rozkroku. Alespoň že vizuál a Renčova režie stojí zato. Jinak by to bylo na pískot, pane V. 3/10 P.S.: Není nad kadeřnice s předpotopními účesy dělající na hlavách zákaznic nejnovější módní výstřelky. WTF?!(30.8.2010)

 • Lynn
  **

  Ač je to velká škoda, nemůžu "Románu pro ženy" přisoudit vyší hodnocení (i když jsem uvažovala mezi 2 a 3*) a nakonec dávám 2*. Mnoho scén a dialogů je sice vtipných, ale to je jediný klad filmu. Herecké výkony kromě Marka Vašuta a Simony Stašové jsou totiž příšerné - všechny představitelky ženských postav (hlavně osazenstvo kadeřnického salónu) silně přehrávají, mužské postavy jsou zase nemastné neslané. Hudba by nebyla špatná, písničky Evy Frühlingové a Support Lesbiens se mi celkem líbily, jen ten ústřední motiv je (díky příliš časté reklamě) dost ohraný. Co se týče scénáře samotného - knihu jsem nečetla - divák není udržován v napětí, protože charaktery postav nejsou pořádně vykreslené, postavám chybí motivace a jejich jednání se zdá tudíž nesmyslné. Alespoň režie zůstává svižná a stopáž nepřesáhne rozumnou mez, takže se divák nezačne nudit. Nicméně mohlo to dopadnout lépe, pokud soudím ze starších adaptací Vieweghových románů (Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách).(14.5.2005)

 • Hal_Moore
  **

  Vůbec mě to nebavilo, ten Viewegh poslední dobou zdaleka neznamená kvalitní podívanou. Tragičtí Účastníci zájezdu, téměř na stejné úrovni Román pro ženy. Vašut nehraje, jen háže rádoby drsně směšné hlášky a šklebí se na celé kolo. Co tam dělala Něrgešová nechápu už vůbec, snad jediný kdo hrál, byl Donutil (který se tu objevil celkem na ani ne deset minut) a vlastně i Stašová. Tímto si mě Renč nezískal. Lechtivých scén pomálu a když už nějaká je, za moc nestojí. To samé se dá říci o scénách vtipných (čestnou výjimkou budiž svetr v divadle). Ne, stále si stojím za svým když říkám, že český film poslední dobou nestojí ani za tu pověstnou zlámanou grešli. Snad poslední kvalitní film, který jsem měl možnost shlédnout byly Želary, a to už je přeci jen tři roky zpět.(11.11.2006)

 • Brouk
  ***

  Jakmile S.Stašová vběhla co vběhla... vplula!!! a jak!!! do letištní haly, byl jsem lapen. Filmové hlášky a k tomu herecký výkon Stašové (už jen za to jak nádherně s odzbrojující mimikou položila obyčejnou otázku „co budeme papat, děti?“ a s noblesou sobě a roli vlastní v restauraci zatoužila po Diazepamu) mně rozkmitaly bránici (bravo) jak už dlouho ne Noblesně nonstop přiopilý Vašut alias Oliver byl sympatický a zábavný, Zuzana Kanócz je taky v pohodě (a zajímavá :-). A obzvlášť oceňuji výkon M.Donutila! To byl výkon! V pohodičce si natáčecí dny pokuřovat na balkónku, pak sdělit jednu větu holou mírně rozvitou a shrábnout apanáž za jednu z hlavních rolí, to je machrovina :-)) Muzika vcelku seděla (Iva F. a S.Lesbiens), ale tragický až trapný herecký výkon n@váckého diblíka L. Něrgešové (já fakt nemám rád estrádní N@váky, můj problém - uznávám) a byl to vlastně vůbec herecký výkon? Hnus fialovej brrrr. A zrovna tak tropico tragéd Hubert no nic vrána k vráně sedá (třeba to tak měli odehrát, tyhle podivné nerealistické figury) Ač v podstatě Román pro ženy má být a chvílemi určitě je dobrá a inteligentní komedie, která je prošpikována mimořádně skvělými hláškami a moudry (o jejich zlidovění ani na okamžik nepochybuji) a podpořena excelentní Simonou Stašovou (dejte jí Lva, právem si ho zaslouží!!!!) na mě zapůsobila kupodivu svou atmosférou ponuře (přitom jsem se mnohokrát od srdce a dlouze zasmál) a trochu uměle a nereálně (což by u příběhu za současnosti být asi nemělo) zejména kvůli nevyrovnanosti postav. Vzhledem k tomu, že jsem předlohu nečetl, byl jsem tudíž „podlehnut“ marketingové kampani, která film předcházela, tak jsem čekal asi možná něco jiného kdo ví já sám v tom nemám úplně jasno(19.6.2005)

 • Gilmour93
  **

  Renčův film o nevyrovnané redaktorce Vyrovnané ženy a mužích, co to nemají srovnané, je opravdu vhodný snad jen na vyplnění čekací doby u kadeřnice při dělání melírku.. Bylo by chybou brát tuto lacinou sondu do partnerských vztahů bez nadsázky a přitom si rozhořčeně masírovat dotčené mužské či ženské ego. Hlavním problémem je pramálo skutečně nepodbízivé vtipnosti a na tom Román pro ženy shořel jako papír. Vašut hrál jako by byl v Ruské ruletě s Kaiserem a Lábusem, Stašová přehrávala a Něrgešová herectví neúspěšně předstírala, takže nakonec nejvíce zaujala figurína Humphreyho Bogarta před bistrem Casablanca, která ví, že mlčeti je někdy zlato (viz. úsporná role Donutila).(1.6.2009)

 • mysicka
  ***

  srdce každé avon lady musí zaplesat:-)(20.1.2006)

 • Sarkastic
  ***

  Hodně nevyrovnaný film. Nejdřív jsem se docela slušně bavil (trefné vtípky s Honzou Svěrákem nebo "čvachtáním"), ale pak začalo ubývat humoru, moje sympatie k hlavní hrdince se stále více tenčily, některé roličky mě neuvěřitelně iritovaly, takže nakonec mi z postav přišli snesitelní už jen Oliver a Žemla (největším zklamáním pro mě byla jednoznačně Stašová se svým vlezlým přehráváním). Závěr možná hezký, avšak silně mimo realitu, takže jediné co v tomto díle překračovalo nadprůměr byl výborný soundtrack, ale jenom ten mi na udělení vyššího hodnocení nestačí.(14.9.2012)

 • Ainy
  ****

  Doufám, že v důsledku svých budoucích klimakterických změn, nebudu i já tak moc sentimentální. Zuzka se Simonou výborné. Laďce jde spíše moderování televizních pořadů než herectví, i když za tu čarodějnici, kterou ze sebe dělala, když chtěla rozkopat přirození boxovacímu pytli, malé uznání zaslouží. Marek Vašut je pro mě tak asexuálním typem chlapa, že při pohledu na jeho tokání po mladé krasavici, se mi ježily i chlupy v nose. Jinak to celé mělo šmrnc, vtip a lehkost ... takový fajn relax.(4.1.2018)

 • Eddard
  ***

  Nečetl jsem Viewegovu předlohu! Ústřední herecká dvojice slušná. Celkově se mi to nelíbilo, nebavil jsem se (výjimky potvrzovali pravidlo) a přišlo mi to strašně nečeské. Což možná není chyba, ale... Renč jako režisér orzhodně nezklamal, Viewegh talent prostě má, to mi přijde bezesporu, ale nějak mě to holt nezaklaplo. Neoriginální, to je to slovo - jak píše Radyo Sex ve městě a já dodávám Deník Bridget Jonesové. Hodnotím v kontextu českého filmu, jinak by to byly slabé dvě. Pokud jde o moderní českou kinematografii jděte radši na Hřebejka nebo Slámu. A vůbec nejlépe - počkejte si na Menzla!!!! 50%(18.7.2006)

 • akisha
  **

  Z pohledu ženy, které je tento román titulně určen, musím konstatovat, že všichni Lauřiny týpci včetně těch, co se na plátně ohřáli pár minut, byli lepší, než vyčpělý bonviván s nekonečnou zásobou nebetyčně trapných hlášek Vašut. Ten Lauru nejspíš utáhl na svoje charizma povadlého trouby s afektovanou mluvou. A když se tam snese z nebe božský Saša, mávala bych já už dávno Vašutovi bílým kapesníčkem. Nechápu volby hlavní hrdiny, ale asi to tak mělo být nebo co. Na mě to bylo strašně šroubovaný. Tak nepřirozený rozhovory ve filmu se jen tak nevidí. Je to jako, kdyby herci předčítali posty ze stránky sarcasmus.com. Takhle snad nikdo nemluví ani ze srandy! Krom dobrých výkonů Stašové a Kanócz je to celé dost podivné panoptkum rádoby vztahů, který nedávají smysl. Strašný byl koncept vyprávění v kadeřnictví a reakce kadeřnic na každou pitominu, o které Laura mluví, jak z dementní grotesky. Připomínalo mi to reklamu na pěnová tužidla. A korunuje to obludná Něrgešová s jedním z nejhorších výkonů v dějinách českého filmu. Děti na školních besídkách přehrávají méně! No prostě ne, nezasmála jsem se, neztotožnila. Má to docela dobrý vizuál a hudbu, no a to je tak všechno.(10.9.2017)

 • NinadeL
  *

  Zuzana Kanócz je sice pěkná, ale to je asi tak všechno. Aneb Renč na cestě do pekla jménem druhá kariéry Simony Stašový.(17.2.2009)

 • Rex Mundi
  **

  "Žánrově lze film charakterizovat jako inteligentní romantickou komedii, založenou na originální situační komice, vtipných dialozích a jímavém lidském osudu." - prepáčte, že komentár začínam opakovaním, ale táto veta z textu distribútora je skvelou ukážkou klamlivej reklamy. Ak sa na tento film dívam ako na komédiu, pobavila som sa slušne a dávam 3*. Keby som začala pitvať tú avizovanú inteligenciu, originalitu a dojímavosť, hodnotenie by klesalo a klesalo. A romantika? Pche, radšej sa prepchám cukrovou vatou, než sa nechať dojať takými telenovelovými trikmi. Boli tam dobré cynické hlášky a boli veľmi dobre situované. Komika funguje. Ale okrem prvoplánovej zábavy mi Román pro ženy nič hlbšieho neposkytol. A čo vidia filmári tak úchvatného na herectve Zuzany Kanóczovej, som tiež nezistila.(17.10.2005)

 • Dan9K
  ***

  Jsem značně překvapen. Ze začátku jsem byl poměrně zhnusen očividným přehráváním a celkovou nevěrohodností. Za chvíli jsem si ale zvykl a výborně jsem se bavil. Zhruba po hodině však přichází hluché místo a snímku, zdá se mi, se z toho už nepodaří vybruslit a končí tak nějak - všelijak, jenom ne zajímavě nebo snad dokonce působivě.(2.4.2006)

 • ripo
  ***

  Stredná časť bola s výborným tempom ... Všetko pred tým a za tým len priemer .... K plusom možno pripísať svieži strih a tempo rozprávania a k negatívam nechutný product placement (AVON a Ford - a hlavne ten Ford na konci, ked Laura pichá ..... nožničkami do obrázku, na ktorom bola čelná maska s logom zväčšená asi o 30% oproti postave). Stašová i Kanóczová zahrali nadštandardne ( ale Zuzka bola zase krajšia ))). .... A poviete mi, do prdele, prečo nemáte radi halušky, keď ja by som kvôli nim vraždil ?!?! 00))(15.6.2007)

 • Spiker01
  *****

  Viděl jsem to hodněkrát a prostě ten film žeru.(13.1.2019)

 • Amarcord_1
  ***

  69% - Tak nevím... Je mi upřímně líto, že dávám Románu pro ženy nízké hodnocení. To proto, že jsem po velmi dlouhé době viděl český film ze současnosti, který mě něčím oslovil, který se mi fakt líbil, a ve kterém zazní pár zajímavých moudrostí. Kamera, hudba, nápady, vše na technicky špičkové úrovni. ALE... -a teď se asi pouštím na tenký led- příšerné herectví mě rušilo již od samotného začátku. Výborní herci předvedli výborné individuální výkony, jež mi ale těžce neladily s tím, co se zrovna děje všude kolem. Kromě Zázvorkové a Donutila téměř všichni hráli, jakoby na svůj talent chtěli křečovitě upozorňovat v každém záběru, což udělalo z celku nepřirozenou a kostrbatou estrádu. V průběhu filmu jsem si uvědomil, že mezi hlavními postavami se nevyskytuje jediná kladná, ale jeho naprosto předvídatelný závěr všechny v kladné promění (WTF???). Žánrově těžko zařaditelný Román pro ženy si mě nezískal, i když k tomu měl hodně blízko...(6.5.2006)

 • Mahalik
  ***

  Popravdě, nic pro mě!(12.11.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Zuzana Kanóczová je pravděpodobně nejkrásnější ženská, kterou jsem v životě viděl... a tady je okouzlující, ačkoliv jinak by Román pro ženy zasloužil sůl do otevřených ran (a že jich je požehnaně).(1.1.2007)

 • paascha
  odpad!

  Jediné, co mě na téhle neuvěřitelné debilitě opravdu rozesmálo, byla anální zkušenost té hnusné Něrgešové:-)))))(16.1.2009)

 • Phobia
  ***

  Průměrné drama o lidských vztazích, které možná 2x vyvolá pozvednutí koutků (komedie?) a na někoho třeba i zapůsobí natolik, aby se zamyslel nad svým životem a lidmi okolo sebe. Já do téhle kategorie nepatřím, bez většího zájmu jsem dokoukala, užila si obstojné herecké výkony (zvláště S. Stašovou) a to je asi tak všechno... V podstatě nemám na co plivat, ale ani nevím, co chválit. Neuchvátilo mě to, snad je na vině Vieweghova předloha (není to můj oblíbený spisovatel, ani jako člověk mi není sympatický); každopádně tenhle typ filmů není můj šálek kávy. 50%(3.6.2009)

 • Jamal
  ***

  Docela slušně i vtipně natočený román podle Michala Viewegha. I když Marka Vašuta opravdu nemám rád z osobních důvodů, tady se mi zdál být dobrý. Ale to nezmění můj názor k jeho osobě. (( ::(19.2.2007)

 • ajuska
  ****

  Mnohem lepší než jsem čekala. Film, který má vtip i nadhled (ačkoli knize se v tomto směru nevyrovná) a jehož jediným cílem je pobavit diváka, na nic jiného si nehraje, nesnaží se mermomocí přinášet nějaké zásadní sdělení či poselství. A taky první film, kde mě neiritovala už pouhá přítomnost Marka Vašuta.(11.2.2006)

 • Hrabka
  ***

  No, vidět se to rozhodně dá. Celkem příjemná podívaná s nikterak propracovaným dějem. Prostě "román pro ženy" určený nejen pro ženy. Hlavní protagonistka je supr a zbytek osazenstva hraje taky solidně. Oddychovka na jedno zhlédnutí. 55%(28.12.2007)

 • Paldini
  ***

  Zážitek ze sledování mi kazili nechutně (ale opravdu nechutně) přehrávající snad všichni herci.(9.10.2005)

 • Pepinec
  **

  Knihu jsem nečetl, ale jestli je stejným způsobem slátaná a v důsledku beztak prázdná, a když už se v ní něco najde, je to nudné, nikdy ji ani číst nebudu. Film stačil... Během cest v autobuse jsem ho ´viděl´ nespočetněkrát. ´Viděl´ proto, protože od druhé projekce Románu pro ženy tento čas znamenal stominutový spánek.(30.4.2008)

 • Boogeyman
  ****

  Velice příjemná komedie. Hezky zahraná, dobře natočená,romantická,vtipná a celkově prostě zábavná! A hlavně jsem nemohl spustit oči ze Zuzany Kanocz, protože je neuvěřitelně krásná! Ach jo!:-))(3.6.2006)

 • petaspur
  ****

  Nenáročná jednohubka o Pažoutovi, se kterým se sice jedna úžasná světoobčanka rozešla, ale její dcera svádění staršího prostatika nedokázala odolat. Navíc k tomu hraje naprosto pohodová hudba a roztomilý kretén Hubert by mi mohl adekvátně nahradit můj starý boxovací pytel.(3.4.2009)

 • hippyman
  ***

  tradičně nesnesitelný product placement, doplněn ještě o teatrální přehrávání povětšinou prázdných frází a dialogů... film jako celek ale působí koukatelným dojmem, pár hlášek a scén se povedlo. stašová tradičně dokonalá, ale občas nemá co hrát. zbytek šedý průměr, leckdy horší. 60%(28.1.2013)

 • kyselina
  ****

  Tohle je opravdu román pro ženy a já se tomu vůbec nebráním. Viewegh si to napsal dobře a Stašová dokázal hrát za všechny (i za Laďku).(5.7.2005)

 • Stegr
  ***

  50%(27.5.2007)

 • Beckett51
  odpad!

  Z hodnocení vyplývá, že nejsem žena.(10.9.2011)

 • 666teen
  *

  Znáte to. Něčemu se dlouho vyhýbáte jako papež nahrávkám MAYHEM. Neb čekáte něco, co vás vykolejí. Pak přinuceni............(doplňte chybějící), neodoláte a dáte. Já už nedám. Znám spoustu divných typů, ale asi jsem viděl prd. Tohle, teda snad, ani omylem. Možná, jedině, že by špatný ftip. S velkým F. P.S. Pažoute, kdes nechal Horáčka?(1.6.2009)

 • Rosaviva
  *****

  "Jak mám vědět co žeru, když ani nevím co jsem?" Jeden z mála českých filmů, na který se ráda podívám znova a u kterého se zasměju.(23.9.2010)

 • Ruut
  *

  Prázdný hloupý nafinťěný konzumní film. Jedna hvězdička za Laďku Něrgešovou(15.2.2007)

 • liskam
  *****

  58%...???? To je zase nějaký vtip.? Já občas opravdu to hodnocení nechápu. Tohle je naprosto pohodová romantická komedie, kde navíc exceluje Paní herečka Stašová. Jde jen o to koukat na filmm a na pohodu si ho užít, koukám ale, že hromada lidí už to zapoměla. No nic, nedá se s víti. Pro mě je tohe naprosto parádní oddychovka. 90%(29.9.2012)

 • Legas
  ***

  Lehčí na nedávnou Duši jako kaviár. Spousta vtipných okamžiků, občas mírně přehrávající herci a zbytečné a nehodící se vážné scény.(6.6.2005)

 • kingik
  *

  Ovdovělá Jana marně hledá svého vysněného cizince a upřímně nesnáší typické Čechy. Když se její dcera Laura zamiluje do Olivera, netuší, že je to ten buran, se kterým se před dvaceti lety rozešla. V tomto filmu je snad úplně všechno špatně. Nepříliš přesvědčivě jsou zahrané i některé hlavní postavy a film mě neoslovil. Celkově slabomyslná slátanina a neodvažuji se tvrdit, pro koho je určena. Mně tedy určitě ne. Pokud tedy takhle vyznívá knižní předloha Michala Viewegha, kterou jsem nečetl, je třeba na místě zvážit změnu autorovy profese. 20%(10.10.2010)

 • IQ Tiqe
  ***

  Za děj 3* určitě nedávám. Jedná se o film, který nudí i baví současně, přináší mnoho dobrých hlášek, které jsou o to lepší, díky některým hereckým podáním. Například "Pažoute, ty mi šoustáš dceru?!" se jistě stane často skloňovaným citátem české kinematografie. Kromě Simony Stašové a vedlejší role Miroslava Donutila mě zaujala samotná hlavní představitelka - Zuzana Kanóczová, kterou jsem dosud neznal - fakt sympatická slečna. Bohužel, film nenaplnil má očekávní, která slibovala značka "Michal Wiewegh", tak radši brzy sáhnu po knize...(24.11.2005)

 • Sobis87
  **

  Tohle je jen povrchně zábavná historka, která navíc doplácí na nevěrohodné herecké výkony v čele s přehrávajícím Markem Vašutem. Ta okatá snaha o náběh na další český kult mě dokonale iritovala, ploché postavy mi byly naprosto ukradená a z technického hlediska se jedná o televizní průměr. Pár celkem zábavných momentů se tu najde, ale jinak opravdu není o co stát. 40%(24.2.2010)

 • Šakal
  *

  Být feministka, tak se cítím (oprávněně) podvedena, zneužita..., že se mnou bylo Renčem a zejména Vieweghem takhle vyjebáno a to ještě nikterak "uspokojivě". Zatímco mi chlapi máme (díky T. Bařinovi) celkem slušné bilancování života a partner. vztahů s patřič. nadhledem, sarkasmem, ironií....ženy z toho vychází...jak to slušně napsat a nebýt vulgární. Hloupoučké mstící se husičky, co se pomstí tak max sobě, je ještě přívětivý příměr. O nás chlapech, vyobrazených jako bezmozkovém spotřebním zboží, (které je nutné nejdéle po záruce odhodit), se nemá cenu snad ani zmiňovat. Jak říkám, duo Renč-Viewegh má celkem štěstí, že nejsem rázná feministka, co nejde pro facku a sprosté slovo daleko, ale mírumilovný člověk. Jinak bych musel použít výrazu, jak je kurva (pardon proboha) možný, natočit takovou bezduchou píčovinu (pardon slátaninu) postrádající jakýkoliv vtip, nadhled, realitu...a člověk si neustále říká, že to přeci tvůrci nemůžou myslet vážně a to včetně kreativce" chlupa z Měcholup" M. Vašuta.Troufám si jednoznačně tvrdit, že inteligentnější scénář bych splodil během víkendového nonstop dýchánku i přes značnou kocovinu s pořádnou vopicí pohupující se na zádech. Nevím, zřejmě jsem asi opravdu již starej, ale u "vtipných hádanek" typu, "jsem tlustej a válím se celej den po pláži" se JÁ nebavím. Aby nedošlo k omylu. Já mám z dřívější doby M. Viewegha (troufám si tvrdit) docela načteného a např. jeho román Báječná léta pod psa nebo soubor povídek Nápady laskavého čtenáře považuji za inteligentní a vtipné. Tím tento scénář (při vší úctě) rozhodně není! Já mám smysl a pochopení pro výrazy jako jsou IRONIE, NADSÁZKA, NADHLED..... pouze se to musí umět a je potřeba to dělat s citem a inteligentně. Hranice mezi tímto a naprostým kýčem je však relativně tenká a zde byla několikanásobně překročena. Tohle je scénáristcké Waterloo a nezachrání ho ani poměrně slušnej výběr hudby, kozy a pevná prdelka Z. Kanócz. Popravdě se hodně divím tomu zdejšímu poměrně vysokému hodnocení, v kontextu faktu, že mladší bratříček http://www.csfd.cz/film/269226-roman-pro-muze/ byl poslán téměř do odpadu. Tohle postrádá jakýkoliv reálný podklad, o nějaké hlubší myšlence či zamyšlení se nad smyslem (posláním) snímku nemá cenu zkoušet třeba pouze (za)uvažovat. Snad pouze kromě faktu.... pokud budete používat tampony Triamax, nic vás nezastaví. Vypadá to, že oba dotyční pánové (společně s disributory) je používají, jak jinak si vysvětlit skutečnost, že je nic nezastavilo při tažení snímku do kin, bez proškrtání (pardon) přepsání scénáře. Při vší "snaze" tohle jsem nedokázal dokoukat. Zase takový masochista nejsem a mám důležitější věci na práci. Např. už mám zbytečně dlouhou pauzu v čumění do zdi, popř. trhání mouchám křidýlek...Jo a Něrgešová je ta (to) poslední, co by mi na snímku vadilo. Ta si ostatně sjíždí svůj vlastní snímek.... p.s. pravdou zůstává, že kolega (kterého považuju za inteligentního člověka s širokým záběrem a rozhledem) mi odpověděl, že se u snímku bavil "od začátku do konce" a nezůstalo pouze u něho, takže třeba.... je chyba ve mně.(13.9.2011)

 • francis
  **

  Ježíši Kriste, kdo vymyslel takovejhle dabing Zuzany Kanocz? Vždyť se to nedalo poslouchat. Taková pěkná holka to je, má i pěknej hlas, a Renč jí nechá namluvit takovou (pro mě) nesnesitelnou tuctovkou. Děsný. Připomnělo mi to Zuzanu Norisovou v tom duchařským seriálu. Fle.(22.11.2006)

 • dzej dzej
  *

  Nelze začít jinak, než slovem, které film nejlépe vystihuje: povrchní. Povrchní postavy, povrchní příběh, povrchní problémy.. Naprostou mělkost a prázdnotu díla ani není potřeba kriticky argumentovat - film ji celou dobu prozrazuje sám, nestydí se za ní, dokonce jí okázale glorifikuje. Jako dobrý příklad poslouží kratičká scéna ve které přichází soused Žemla oznámit smrt své ženy - vážnost a síla celé kratičké sekvence do filmu absolutně nezapadá (čímž jej elegantně usvědčí ze všech výše vypsaných negativ) a hned v následující scéně je nemilosrdně rozmetána imbecilními grimasami hlavních hrdinů při pohřbu. Jedna hvězdička za tuto nezapadající scénu a také za Simonu Stašovou obsazenou naprosto proti svému naturelu. Na víc Román pro ženy ani v nejmenším nemá.(9.12.2005)

 • InJo
  ***

  Nebýt to tak zoufale povrchní a snobské (všechny podstatné postavy jsou karikatury, jejichž životní styl, postoje a problémy jsou nebývale maloměšťácké a malicherné, navíc jediný vděčný dějový zvrat zůstal nepochopitelně nevyužit), skoro bych se nebál označit Román pro ženy za opravdu výtečnou romantickou komedii (byť určitě ne bezchybnou). Renčova neskutečně svižná (a svěží) režie společně s rytmickými songy Ivy Frülingové a Support Lesbiens totiž dokáží obrovské divy i s tak pofidérním scénářem... K tomu ještě pár herců na správných místech (hlavně Simona Stašová, Miroslav Donutil, ale třeba i Saša Rašilov) a je o relativně nadprůměrnou záležitost, které nohy podkopávají "pouze" mnou výše uvedené nešvary, postaráno. 60 - 70 %(9.10.2006)

 • boshke
  ***

  Vhodný název filmu, varující nás muže, že to nebude podívaná pro nás. Přesto, nebo právě proto, jsem se na něj podíval. Vyložená ztráta času to nebyla, ale dal by se jistě využít lépe. Nezajímavý příběh, kdy Laura vypráví kadeřnicím o svých slastech a strastech se svými bývalými příteli. Jejím současným přítelem je bohém Oliver (Vašut), její matku, milující cizinu a nesnášející Čechy, hraje Stašová. Celý film, jsa o ženském pohledu na mezilidské vztahy, nabízí minimum humoru a vlezlou francouzskou hudbu. Ze začátku se to strávit dá, postupem času jsem se však už modlil za konec, který ne a ne přijít... 60%(11.8.2009)

 • swamp
  ***

  Pokud jste ženy, film vás jistě potěší. Pokud jste muži a nevadí vám nějaké to rýpnutí do vás, taky vás potěší. Pokud jste muži trpící nesnášenlivostí vůči ženám..utečte! :) Aneb příjemně natočený snímek podle románu Michala Viewegha.(8.1.2006)

 • HAL
  *

  Uznávám že nejsem cílová kategorie takže na film nebudu moc zlý: Je to hloupá, nudná a velmi povrchní blbost. Všechny postavy jsou mi vrcholně nesympatické, scénář je jednoduchý a přitom plný nesmyslů a to že film by měl být vtipný jsem zjistil až z popisku který jsem si přečetl až po shlédnutí filmu.(22.9.2006)

 • Sašenka165
  ****

  Hodně dobrý, vtipný a zábavný film, který je takříkajíc ze života. Román pro ženy je navíc podbarvený perfektní hudbou a podpořený inteligentním příběhem a dobrými hereckými výkony.(25.12.2007)

 • meave

  Vzdávam sa svojho predošlého, podľa všetkého, unáhleného komentáru a v najbližšej dobe si opätovne zodpovedne sadnem pred toto /dozaista skvostné/ dielo a následne pristúpim uvážlivo k premyslenejšiemu hodnoteniu. howg(9.12.2005)

 • Fingon
  ****

  Skoro se stydím říct, že se mi to líbilo mnohem víc, než jsem čekal. S Rafťáky asi největší překvapení poslední doby.(20.7.2006)

 • WANDRWALL
  *

  Film pro ženy, co ctí povrchnost, materialismus a takové vymyšlené a napsané a natočené příběhy.(18.8.2010)

 • Tsuki
  ***

  S tím, jak nemám v lásce české filmy, tohle nebylo až tak špatné. Přinejmenším to bylo aspoň chvílemi zábavné. U vtipu o spoření s Liškou jsem se dokonce i zasmála. ~(3,3)~(11.2.2009)

 • Kothy
  ***

  Na ty vieweghovky moc nejsem. A tahle romantická komedie není žádná výjimka...(4.5.2014)

 • nash.
  **

  Zdálo se mi to, nebo tu Viewegh na střídačku urážel muže, a pak zase ženy? Rádoby lechtivá rádoby komedie, zaplněná povrchními karikaturami a maskující přízemnost zbytečnými a samoúčelnými rádoby efektními „pikantnostmi“. Ve skutečnosti je to z mého pocitu jen snobárna, která nablýskaným povrchem maskuje obsahovou i emoční prázdnotu. Což bohužel ještě zvýrazní to, že mě myšlení, názory, životní styl i hodnotový žebříček všech postav zcela míjí.(5.3.2016)

 • FrodoF
  **

  Ze začátku bych dal možná i 3*, za to, že někdo natočil český žánrový film, který docela dobře vypadá. Ale nemá to absolutně žádný příběh, postavy se jen pachtí od ničeho k ničemu, herci jsou vyjma Stašové toporní, navíc se všichni, ač to jsou češi jak poleno, jmenují cizími zvláštními jmény jako Oliver, Ingrid, Laura nebo Hubert. A ani nemá smysl zmiňovat že vztah mezi Vašutem a Kanoczovou absolutně nefunguje a nevěříte jim ani slovo. Jinak vizuální stránka filmu byla na česká poměry opravdu dobrá. Renč by si taky někdy mohl vybrat dobrý scénář.(12.11.2006)

 • Big Bear
  ***

  A mně to zas tak nevadilo. Pár míst bylo opravdu vtipných. Pár skřípalo. Pokud si však chce člověk ofrknout a nechce se mu moc přemýšlet, není Román pro ženy špatnou volbou. A kdesi nad tím vším se však tyčí velmi příjemný soundtrack Ivy Frühlingové. Za tři hvězdy (jednu za Pažouta) ale s odřenýma ušima. * * *(28.1.2013)

 • CaptainNor
  **

  Viewegh!! Viewegh?? Společně s Halinou a Páralem mne neoslovil a už asi neosloví. Všichni jsou „in“, vytloukají elitní párty a píší povrchně, až běda. Tady se autor mrská a degraduje chlapy na úroveň odporného zvířátka jako by to psala spíše Ester Kočičková. Filip Renč se hledá a střídá náměty a prostředí jako fusekle. A přitom točit umí, ale forma u něj vždy zvítězí nad obsahem. Takže hodnotím jen jeho řemeslo a krásu Zuzany Kanócz. Ženy by měli nad tímto produktem TV NOVA jásat, ale pokud vím, nejásají. Aspoň ne dámy v mé TOPce.(12.5.2008)

 • bassator
  **

  45%(11.6.2009)

 • Slartibarkfast
  ***

  Tento film jsem viděl už dříve a vůbec nechápu, zač je pan Viewegh vynášen do nebe. Tenhle autor tzv. bestsellerů pro mne není ničím jiným než podprůměrným pisálkem brakové četby, kterou byla hanba zfilmovat. Slabý přiběh, který je podepřen berličkou dobrého hereckého obsazení, je naprosto nezáživný a hloupý. Zkušení herci tu mnohdy okatě přehrávají a předhazují divákovi umělou figurínu skutečných bytostí. Jediný, který se zdál v pořádku, byl Vašut a to také neplatí pro celý film, takže režie byla zřejmě pod vlivem halucinogenních látek. Celkově dílo shledávám průměrným a k další produkci už se dobrovolně hlásit nebudu. 50%(16.10.2011)

 • Pacco
  odpad!

  Už dlouho se mi zase neudělalo z filmu fyzicky na blití.(2.4.2008)

 • klerik
  ***

  SEX V MESTE+O 2 SLABIKY POZADU Zábavné, nie príliš originálne, ako tak romantické. Herci si to užívajú, scenár je jednoduchý a miestami mu chýba spád, ale celkovo to vo mne nechalo príjemný pocit...(8.1.2007)

 • Slarque
  ****

  Filip Renč je jedním z mála českých režisérů, který dokáže točit kvalitní filmy pro lidi, kteří nepřišli do kina nic řešit, ale bavit se. Zuzana Kanócz je trefou do černého, i když nejlepší z herecké sestavy je podle očekávání Simona Stašová. Některé vedlejší role by ale zasloužily přepsat a přeobsadit (nejvíc asi Něrgešová). Písničky Ivy Frühlingové a Support Lesbiens se k filmu hodily a pokud hledáte dobrou romantickou komedii (s důrazem na slovo komedii), můžu vás ujistit, že není jen pro ženy (stejně jako to není román).(29.4.2005)

 • heyda
  ***

  Na české poměry docela zajímavý snímek podle knižní předlohy pana Viewegha. Bohužel kvalita filmu je příliš rozkolísaná, takže i můj pocit z tohoto filmu jsou rozporuplné. Proto myslím neexistuje lepší řešení, než dát průměrné hodnocení.(30.9.2009)

 • Ivoshek
  **

  První půlka vtipná místy, druhá trapná. Jako celek povrchní a s špatně napsanými dialogy, ale v první půlce jsem to filmu odpustil, pak už ne. Jo, a proč se všichni jmenují Oliver, Ingrid, Laura, Rick? Není to cool. Je to trapný.(5.1.2020)

 • Chrustyn
  **

  Další nepovedená ale neuvěřitelně úspěšná česká komedie. Občas se zde něco i povede a Kanócz vypadá opravdu dobře ale nereálné chování postav a jednorázové vtipy, film sráží do vod podprůměru nebo-li českého standardu.(13.7.2007)

 • Yardak
  ***

  Srandovní komedie o lásce s několika (vlastně celkem hodně) trapnými scénami. Zuzana je hodně sexy, to je jedno velké plus, ale jinak knihu po filmu určitě číst nebudu. Jak název už jasně ukazuje, film je určen hlavně pro ženy, prostě typická milostná slátaninka. 40 %.(14.10.2007)

 • sharky
  **

  Román pro ženy jsem nečetl, ale Viewegh mívá dobrý a hlavně vtipný knížky, jenomže u tohodle filmu jsme se nějka vůbec nesmál (narozudíl třeba od účastníků zájezdu). Do očí bije renčova snaha být za každou cenu "vizuálně cool". Navíc ten příšerný nesedící dabing hlavní hrdinky Vlaďkou Včelnou... brrr. Přijde mi to jako kdyby Renč zfilmoval pár stránek z časopisu Cosmopolitan.(15.11.2006)

 • Dr.film
  ***

  Scénář "kovboje" Viewegha srší řadou nezapomenutelných hlášek a obsahuje i několik slušných scén. Na druhou stranu snímek zobrazuje ženy jako velmi jednoduchá stvoření, které musí jen dobře vypadat a "svému" muži odpustit takřka vše. Přesto musím jako celek film spíše ocenit - má svižné tempo a nenudí.(17.2.2007)

 • Marthos
  *

  Bohapustá komerce, která je velice dobře načasovaným marketingovým tahem ve spolupráci s M. V.(3.9.2010)

 • anais
  **

  Nevtipné, umělé, kýčovité, toporné. To jsou věci, které mi po shlédnutí Románu pro ženy létají hlavou. Na Renčově režii je patrná velká zručnost. Tento um filmový však někdy přechází do umu reklamního. Zkušenost s propagací výrobků v televizi se nezapře. Například záběr kdy si dívka holí nohu, nasvícení interiérů, scény z lyžařského areáluto vše je natočeno tak nějak strojeně. Jako by to nebyl skutečný děj, ale děj „pouhé“ reklamy. Je samozřejmě možné, že to byl záměr. Možná má tato povrchnost obrazového sdělení filmu něco společného s drbavým, jakoby bulvárním způsobem vyprávění mezi ženami v kadeřnictví Snad ano, mě to však rušilo. Stejně tak mě rušil „výkon“ Marka Vašuta. Není to charakterní herec a v roli baliče hned několika generací mu těžko může někdo věřit. Člověk spíš čeká, že každou chvíli vyndá samopal, zakřičí nějakou tu nadávku a rozprskne se v krvavém dýmu, tak jak to u něj máme rádi. Abych však jen nehanil Simona Stašová má dobře napsanou roli. Je v ní vtipná a očividně jí sedla. Laďka Něrgešová mě také mile překvapila. V neposlední řadě musím zmínit S touto herečkou jsem měl taky docela problém. Není úplně výrazná, takže mi v hlavní roli trochu zapadla, na druhou stranu však působí jako taková „kamarádka od vedle“, která vyjde zadobře s každým, tedy i s divákem. Je mi jasné, že dámy vyčerpané životem, který se točí jen kolem pupkatých manželů a svalnatých suverénních Pažoutů, vezmou tento film za svůj. Pro mě se však jedná jen o další zmarněnou příležitost pravděpodobně talentovaného Filipa Renče(7.2.2006)

 • Frajer42
  odpad!

  Ani se nehce věřit, že tentýž člověk napsal třeba taková Báječná léta pod psa. Román pro ženy je totální sračka určená výhradně hloupým lidem. Nechce se mi ani věřit, že v tomto filmu našel někdo nějaké zalíbení. Sledování této sračky způsobuje ohromné utrpení. Ježíšovo odpočívání na kříži je proti tomuhle naprostý relax. Totálně debilní a kolosální děj musí zaručeně nasrat každého. Když k tomu přidáme otřesné herecké výkony, tak se i odpad může jevit, jako hodnocení velmi mírné. A moje hodnocení by nejspíš nezměnila ani změna pohlaví.(26.2.2013)

 • Exkvizitor
  ***

  Renč se v Románu pro ženy ukazuje jako mizerný vypravěč příběhu, herci silně přehrávají (snad jediný kdo se hodí do své role a dokáže jí uhrát je Marek "Tomsa" Vašut, resp. soused hraný Mirkem Donutilem) a vtipy jsou z 95% nevtipné - či spíše nefungující tak, jak byly natočeny. Dal bych dvě hvězdičky, ale pravdou je, že romantické komedie se u nás takřka vůbec netočí - a Renč to aspoň zkusil. Tedy hvězdička navíc za odvahu.(30.8.2005)

 • honajz
  **

  Několik dobrých politických narážek, jinak netuším, co chtěl básník říci. Tedy kromě obhajoby dravého sexuálního života. Jestli je svět současných žen skutečně takový, jaký je nám ukázán ve filmu, je to smutné. V podstatě je to snobské buranství, horší než ten svetr v divadle, protože pokrytecké. Nějak mimo realitu nebo jen pro úzkou cílovou skupinu pražských rádoby inťošů, co uměj držej skleničku s vínem za stopku, ale nepoznají suché od polosuchého. Btw, ty berličky v podobě voice overu a připitomělých a neustále udivených kadeřnic, to je na pětku z filmařiny.(25.6.2011)

 • Mgb21
  ***

  Jak už z názvu je patrné, film je hlavně určen pro ženy. Mě osobně tento film přišel hodně průměrný. Jsou v něm dobrá místa(scéna na letišti), ale jsou v něm i zbytečná místa(eskapáda Saši Rašilova). Slovy klasika: "Hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát."(29.7.2005)

 • Bauer
  ***

  Ale tak jo , příjemná komedie s dobrýma hereckýma výkonama .Celou dobu sem se bavil dobře ale po druhý už bych to vidět nemusel.(1.3.2006)

 • prome
  *

  Trapnou scenku strida trapna scenka bez vtipu a pokud uz je tam o nejaky pokus tak je hodne nepovedeny a jeho vyskyt je ojedinely. Naprosto predvidatelny film u ktereho je jako jediny plus herecky vykon Miroslava Donutila a Simony Stasove jinak to stalo za prd....(10.11.2006)

 • Kimon
  *

  Co bych chtěl napsat, napsali zde již jiní. Proto se pouze uchýlím odkazem na komentáře CaptainNor, Charlosina, Kleopatra, atd. S těmi souhlasím a jdou mi z duše. Renč by měl víc přemýšlet nad tím, co točí, protože točit umí, ale odesílá své schopnosti do zatracení. Řekl bych i to, že by se měl i méně angažovat v politických kampaních a více věnovat něčemu hodnotnějšímu. On totiž na to má.(27.10.2008)

 • ladylucifer
  **

  Zde pro velikost reklamy a kvalitu filmu platí nepřímá úměra. Prostě nereálný výmysl pro spoluobčany mající v oblibě romantické telenovely. Dvě hvězdy za to, že jsem se dvakrát zasmála a za Simonu Stašovou. Na Marka Vašuta se hezky koukalo. Donutil nehrál skoro nic, jen kouřil na balkóně(jak sám o svém výkonu prohlásil:o)) Výkon Něrgešové spočíval v mlácení sebou o boxovací pytel. A hlavní hrdinka? Byla hezky namalovaná a oblečená, ale to asi nestačí.(16.4.2005)

 • rawen
  *

  Eh, úplná Rosamunda Pilcherová... Viewegh se měl po ucházejících Báječných letech pod psa uvědomit a najít si nějaké lepší zaměstnání. Film je tak skoro k "odpadu", jednu hvězdičku dávám za pěknou hlavní představitelku a ... (a nic jiného dalšího pozitivního mě nenapadá) - 1/10(11.11.2006)

 • jhrasko
  **

  Ako promo na album Ivy Frühlingovej v poriadku, ako samostatný fim a komédia, ako sa píše v titulku, pre mňa neuspokojivé. Efektné, ale povrchné, obrazovo síce farebné, ale v naplnení svojho zámeru úplne bezfarebné.(5.9.2009)

 • Handle
  **

  Jde to. Ale nic extra vtipného to není.(5.9.2009)

 • Kamca_
  ***

  Na to, jak z toho každej z mýho okolí byl úplně hotovej, mě to teda vůbec nevzalo. Čekala jsem, že to bude živější. No dávám 50%.(12.11.2006)

 • bouncer
  *

  Hm, tak tedy nevím...jediné co bych vyzdvihl, tak že se Viewegh u mě skončil po své prvotině Báječná léta pod psa a Renč taktéž po svém režijním debutu Requiem pro panenku. Takže to dopadlo podle toho, český film zase jednou dostal pořádnou ránu...(26.6.2006)

 • Chermy
  ****

  Je to neuvěřitelné.....ale je to sranda:)(15.2.2008)

 • st.ranger
  *

  Slepice, co brečí a uráží chlapské pokolení, protože je coura a její náhodou nový objev ji podvede.(17.7.2011)

 • Genero
  ****

  Taky jste si mysleli, že si musel Marek Washúd odskočit? Ale kdepak. To ho jen chytla druhá míza a začal klátit přechytralou slečinku, které ještě teče mléko po bradě. Nebo to snad není mléko? Rozvinulo se nám to v pěkný banální příběh, u kterého jsem se opravdu dobře bavil. Dvakrát dokonce nahlas. Marek dokazuje, že má i na víc, než si střihnout kurvopíču v cateringu velké mezinárodní pornoprodukce a slečnu Kanócz bych hodnotil jako samici dostatečně vyvinutou, aby mě udržela hodinu a půl ve střehu. Ačkoliv náročná divačka, tvrdá kritička a milovnice kvalitního humoru Emilka Vopršálková z Přítočna Románem pro ženy okázale pohrdá a častuje ho takovými výrazy jako „blbina o tej maďarskej couře“ a nebo obzvláště drsným a nevybíravým „nikterak úchvatně zkopírované schéma z amerických a britských romantických kousků“, já utlumil závity na minimum a můžu se tady prezentovat krásnými čtyřmi hvezdičkami. Určitě jsi Zuzanko ráda, že se mi to líbilo, viď?(3.4.2012)

 • Hismael
  **

  Román pro ženy v podstatě nenávidí muže. Námět je téměř jen o vztazích, kde mají ženy na práci převážně analyzování mužů, kteří mají vždy nějakou chybu. Nejčastější problém je nevkusné oblékání. Hlavní hrdinka příběhu touží po mužích tak moc, že se za celý film ani s jedním nestačí rozejít a už ho podvádí s jiným, aby toho nového následně mohla podvést zase s jiným. Taková žena se pak ptá – “proč v mužích vzbuzuju tak málo lásky?“ Takže přílišné analyzování diváků zde bude možná na škodu. Každopádně mi celkově Román pro ženy přijde jako jeden z ideálních modelů pro vysokou návštěvnost v českých kinech.(12.3.2013)

 • m.krudenc
  *****

  I když většině lidí se tento film nelíbil. Třeba hodnocení Kleopatry by se přesně hodilo pro postavu ve filmu. U mě patří mezi nejoblíbenější komedie :) ... Skvěle zahrané ... Miluji roli Simony Stašové, ta se ve filmu opravdu vyznamenala. Nepatří to určitě mezi nejlepší české filmy, ale já nemohu jinak než dát za mě pět hvězd. Rád se k filmu vracím a znovu se na něj kouknu je to milá komedie pro zasmání. A hlášky ty jsou legendární - Pažoute ty mi šukáš dceru nebo tobě to tam krásně čvachtá.(8.6.2015)

 • moviesfan
  *

  Tenhle film není pro mě. Děj je o ničem, srandu jsem nezachytil. Asi prolítla kolem mě nebo já nevím. O dialozích a podaných hereckých výkonech radši mluvit nebudu. Děs. Hodnocení: 20%(19.8.2008)

 • Marze
  *

  Film o potrestaném stárnoucím sukničkáři. Kostrbatá zápletka: hrdina netuší , že randí s majitelkou vedlejšího hotelu, s níž přitom vede konkurenční válku; navíc to neví ani dotyčná dáma čili Jitka Čvančarová. Scénář Vašutovi neposkytne ani drobná zrnka osobitého vtipu v dialogu. Přitom Vašut s Etzlerem by dokázali ze sourozenecké dvojice stvořit docela milý, sebeironický tandem vypelichaných bohémů, jenže nedostali munici. Slovní humor se omezuje na vypravěčský monolog s obehranými moudry typu „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“, situační zase zahrne pouze několik velice neobratně aranžovaných pádů do sněhu. Přesněji řečeno do umělého sněhu, protože okolí sjezdovky se zelená, a tak je tomu v zimním Románu pro pokročilé se vším. Co vlastně postavy kromě jednoho krkolomného nedorozumění po celých pětadevadesát minut dělají? Prodávají sponzorské výrobky, ať střídají letoviska a bary, popíjejí sekt, pořizují si šperky nebo obleky. Labyrintem nejotřelejších stereotypů o „levhartech“ neboli tatících schvácených věčným milostným lovem a zhrzených ženách osnujících rafinované pomsty kličkují horko těžko i zkušení herci, natož epizodní slečny, nemluvě už vůbec o práci s komparzem, který se v pozadí čistě jen toporně vyskytuje. Jedna hvězda se dá milosrdně udělit za pár vydařených hlášek, sarkastický rituál loučení s nenáviděnou osobou „už teď se mi po tobě stejská“ a za jedinou skutečnou zábavu, byť se odehrává mimo plátno, tedy za ryze zákulisní sebevražedný boj dvou komerčních stanic. Zatímco Sezn@mka vynesla Primě při loňském a letošním uvedení vždy kolem půl milionu diváků, její odnož Román pro pokročilé si už pro své vysílání zajistila Nova.(20.4.2020)

 • Expendable
  ****

  Né fakt, docela se mi to líbilo :) Herecky a příběhově, nenudící, dobře zpracované a místy i chytré romantické drama. Komedie ybch z toho úplně vynechal, není tam srandy ani co by se za nehet vešlo. Postupně se dostáváte do příběhu a čím dál se vám to líbí. Marek Vašut se tady hezky ukázal a myslím, že se sebe vydal dost. Já dávám 4*, což si dle mě tento snímek zaslouží.(15.4.2014)

 • eraserhead666
  ***

  Jak bych to jen... Asi takhle, je to přežitelné a to dokonce bez následků. Řekl bych, že hlavně díky hereckému obsazení v čele se skvělou Něrgešovou (ta holka má prostě koule), mým oblíbencem Dulavou (škoda jen epizodní role) a skvělou Stašovou (ta se fakt pomamila). Viewegha jsem nikdy nečetl, ani se na něj nechystám, znám jej jen z filmových adaptací a i to je v některých případech až moc, jen si tak říkám, jak se mohlo stát, že z něho vypadla Báječná léta pod psa a pak už jen takovéhle věci? Ta (ne)skrytá reklama je pořád k zblití. Ale pořád je to lepší, než Román pro muže. 2,5*(12.10.2014)

 • Aybi
  *****

  NÁDHERA. Konečně vtipný, chytrý humor v českém filmu, aniž by hlavní hrdina byl zaostalého ducha, jak se v posledních letech stalo módou a čemuž jsem nikdy nepřišla na chuť. Filip Renč prostě umí, Vieweghovské dialogy mě baví a nikdy se mi nepřejí. Něrgešová byla sice tragická, ale Zuzana Kánocz a hlavně úžasná Simona Stašova mi to bohatě vynahradily. Když k tomu přidám skvělou hudbu a charismatického Marka Vašuta, musím dát za 5*. Skvěle jsem se bavila.(3.6.2005)

 • svik
  ****

  No tak chlapi hodnoťte objektivně.(29.11.2005)

 • Jakubisko
  ****

  Stylový, nevlezlý a krásný český film, u kterého moc nechápu, proč má tak nízké hodnocení... po celý film jsem se nepřestal smát, abych ke konci jen ztěží potlačoval slzičky...:) Zuzana Kanócz je překrásná slečna francouzského typu, kterých jsem vždy potkával plné metro v Paříži...fajn že mi ty krásky připomněla. Herecké výkony jsou velmi slušné, ani Něrgešová to nijak zvlášť nezmrvila. Stašová vypadá rok od roku lépe, Vašut se zdá opět našel a Donutil měl krásnou malou roličku, která mě osobně ke konci dojala ze všech nejvíc. Na druhou stranu je fakt, že se film snaží vytěžit z úspěchu Amélie z Montmartru, protože v mnoha pasážích jí je velmi podobný (jedna postelová scénka byla podle mě totálně zkopírovaná) a vůbec ten scénář i vtípky nejsou bůhvíjak originální... Je to takový ten situační humor, který nedělá větší problém vymyslet, ale to nic nemění na tom, že v tomto filmu zafungoval na 99%. 5 hvězdiček nedávám akorát pro ten místy vyumělkovaný scénář. Ale Zuzana...ta mi zůstane v mysli ještě dlouho. =)(9.2.2006)

 • Tommassi3
  ***

  "Okamžitě vypadni z toho dětskýho pokoje !!" ;)(12.1.2015)

 • Falcor
  ****

  Román pro ženy, vzniklý pod taktovkou muže. Takže, naštěstí, nejen pro ženy. Potěšil, mě nečekaně, i výkon Marka Vašuta. V současné "buranovské" české filmové tvorbě konečně inteligentní humor, u něhož si ženy zasněně i chápavě chrochtaly a muži si občas mohli najít scény, v nichž nevypadali jenom jako neužiteční robertkové.(9.11.2005)

 • Marsik
  ****

  Je to jeden z těch filmů, který když dávaj v TV, tak člověk zasedne a čučí na to, i přes to, že už film x-krát viděl. Vtipná, dobře napsaná komedie. Z českých filmů, které byly natočeny za posledních 10 let, to je jeden z těch nejlepších. 75%(11.9.2011)

 • SOLOM.
  **

  Marek Vašut coby „Pažout“ podal svůj standartní výkon – nevím co tu proti němu tolik lidí má. On ani jinak snad hrát už v posledních letech neumí. Celkem jsem mu to muchlování se Zuzanou Kanócz i záviděl – pěkná holka. Asi nejvíc jsem se však bavil se Simonou Stašovou a Laďkou Něrgešovou. Tu druhou jsem do té doby znal jen coby moderátorku prvních dvou Superstar a TopStaru, ale ono jí to hraní překvapivě jde. Stašová to je stálice a její vypravování o Pažoutovi – zlatý hřeb večera…(10.2.2019)

 • ivishka
  *****

  Proč jsem asi jako jediná hodnotila pěti hvězdičkami?? Protože ten film miluju..Skvělá Zuzana Kanócz,Marek Vašut,Simona Stašová,Saša Rašilov..Mám ráda málo českých filmů ale tenhle miluju,protože se v něm objevuje skvělý humor a také skvělé písničky Ivy Frühlingové a dnes již bývalé kapely Support Lesbiens. Můžu tento film vidět klidně stokrát za sebou a pořád mě bude bavit jak je tomu jen u mála filmů, které znám - a tenhle dokonce vlastním v originálním přebalu :-D. Nikdy předtím se mi nestalo, že bych citovala tak dlouho nějaký český film a dokázala ho tolikrát za sebou vidět pořád se stejnými pocity. Skvělé je, že sedí i postsynchrony. "A pro slečnu dceru?" ; " Chlapi podvádět můžou a ženský ne???" ; "Nevezmu si přece někoho, kdo volil Bushe!" ; "Někdy ty lesby docela chápu.." ; "...klidně bych pochopil horkovzdušný balón ve tvaru božího oka, ale třískat takhle brzo ráno do bronzu.." ; "Cože? To bych si nemohla přes rok ani přihnout!" Hezké konečné věnování zesnulému Patriku Stoklasovi.(21.7.2011)

 • Vxxx
  ****

  FIlm relativně o ničem, ale Simona Stašová a Marek Vašut to prostě krásně utáhnou. Film jsem už viděla už několikrát, a asi ne naposledy. Je to dost příjemná oddechovka s několika hodně povedenými vtípky. 3*(24.7.2017)

 • Desiree
  ****

  Něco na tom Renčovi je! Skvělá hudba od Support Lesbiens a Ivy Frühlingové.(30.4.2006)

 • kikuka
  ***

  Príjemnejšie a zábavnejšie než som čakala. Fakt, ako povedal RJ: taký román pre ženy. Ale na niektoré perly asi tak rýchlo nezabudnem (Ideální muž je nebezpečný mýtus pro ženskou racionalitu. Pokud něco jako ženská racionalita existuje.)(21.4.2008)

 • Pan Filuta
  *

  2/10 Tak to se mi už dlouho nestalo! Román pro ženy jsem viděl před několika měsíci a dneska si nemůžu vybavit ani základní dějovou linii. Ale scénář M. Viewegha dává tušit, že se asi o průměrný film nejednalo.(13.9.2006)

 • kleopetra
  ***

  Zajímavé... Ráda jsem se koukla, ale neuchvátilo mne to...(25.12.2008)

 • bloom
  ***

  První česká klasická romantická komedie a na první svého druhu u nás celkem slušná. Líbily se mi výkony herců, u ústřední dvojice to šak občas skřípalo. I vedlejší role se hercům povedly, mě se líbila Klára Sedláčková jako nesmělá kadeřnice, Jiří Bábek jako počítačový programátor, David Švehlík jako intelektuální blb a Ladislava Něrgešová jako Ingrid by klidně mohla nastoupit do Sexu ve městě. Na Stašovou a Donutila už bylo pěno dost chvály, takže moje další slova budou zbytečná. Jsem zvědav, jak se režisér mé oblíbené Redakce vypořádá s Vieweghovými Účastníky zájezdu.(4.1.2006)

 • sta
  **

  Tolik "zpolmalených záběrů" snad v českém filmu ještě nebylo.(20.1.2006)

 • fannah
  *

  Nehorázná kravina! Z produkce Novy bychom taky nic dobrýho čekat nemohli. Spíše reklamní hlas a vzhled Zuzany Kanocz téhle komedii do které se omylem namočila Stašová a Donutil nedodali anji trochu na kvalitě. Opravdu měě Renč zase a zase zklamal. Možná by měl změnit zaměstnání. Třeba by mohl uklízet na FAMU, aby se naučil něco o režii.(26.1.2007)

 • Sawyer815
  *

  Je to neuvěřitelné.....ale je to hrůza:)(20.4.2007)

 • Orlau32
  **

  Mnoho povyku pro nic. Velká reklama dnešnímu běžnému způsobu života, zvláště, když se mladá pěkná děvčata věšejí na krk starým chlapům jenom kvůli jeho "šrajtofli". Co má dotyčný v hlavě a jaký má charakter, to je na vedlejší koleji. Tento film mi připadá jako návod pro mladé ženy jak vlézt starému chlapovi do postele. Nevím, co komu tady bylo k smíchu... je to spíše k pláči.(19.10.2007)

 • Asgy
  ***

  Mezi podobnými českými filmy je tohle jeden z těch, na které se dá dívat. Určitě nejde o nic vyjímečného, ale musím pochválit alespoň hudbu Ivy Frühlingové.(10.10.2008)

 • mysiak
  *

  Jedna za sexy nahú Zuzanu Kanócz...ale ináč blbosť na mraky...(12.6.2009)

 • Marek1991
  *

  Trocha iný film ako ostatné, snažil sa priniesť pohľad na život z inej stránky, ale keď to človek porovná s realitou, tak to bolo skôr naivné a nereálne, či hlúpe. V českej tvorbe toto určite do vitríny skvostov patriť nebude a slovenskí herci tomu tiež na žiadnej kvalite nepridali, čo je škoda.(16.4.2012)

 • Terter
  **

  Tenhle film je krásnou ukázkou toho, jak by neměla vypadat inteligentní romantická komedie (i když se nám to distributor snaží namluvit). Je to spíše slepenec více-méně (spíš méně než více) vtipných momentů z milostného života hlavní hrdinky. Navíc jde o momenty sotva reálné, které se pohybují i mimo pojem "nadsázka" a které nutí hlavní postavy pronášet sotva uvěřitelné dialogy a repliky. Stejně jako scénář jsou rozporuplné i herecké výkony. Přes výborné (Simona Stašová a kupodivu i Marek Vašut, který dokázal dát oněm překombinovaným replikám alespoň nějaký náboj) přes průměrné (Zuzana Kanócz a dosti nevýrazný Saša Rašilov) až po naprostý otřes. Něgrešové by měli zakázat dělat cokoliv na veřejnosti v rámci zachování dobrého vkusu nás ostatních. Ona ale není jediné herecké dřevo v celém filmu. Zdatně jí sekunduje obludně přehrávající osazenstvo kadeřnického salonu nebo David Švehlík v roli intelektuála Huberta. Proti tomu stojí klady v podobě hudebního doprovodu a několika dobrých vtipů. To ale nemůže tomuhle filmu pomoci dostat se nad dvě hvězdičky.(3.6.2005)

 • JJ.Gibson
  ***

  Po dlouhé době český film, který mě zaujmul. Žádní komunisti, poválečné období, chmurné příběhy. Díky bohu! Zato je tu komedie nabitá ostrovtipem, což je dobře a Filipa Renče chválim. Marek Vašut byl zkrátka cool a co se týče ostatních herckých výkonů, dalo by se něco vylepšovat, ale filmu jako celku to zas tak výrazným způsobem neublížilo, ale ani nepomohlo. 3.5*(25.12.2005)

 • verbst
  odpad!

  Zapnul jsem Novu. Říkám si něco na těch komentářich z csfd bude... ALE ! ! ! P R D ! Je vidět jakou máme jako národ úroveň.... Vždyť nic jinýho se už tady ani snad netočí. Jedna pičovina za druhou. ( Omluvte můj slovník. Jinak to nešlo)(11.11.2006)

 • mustafa
  **

  Fuj! No, tento snímek se mi teda hodně nelíbil. Musím se přiznat, že jsem k němu nepřistupoval zase tak negativně a byl jsem celkem zvědavý, jak se Filip Renč popere s žánrem romantické komedie. O to větší zklamání pro mě tento film představuje. Příběh zcela nedrží pohromadě, je to spíše sled rádobyvtipných epizod a postaviček. Největší slabinou je zřejmě dvojice Kanócz - Vašut. Ani jeden z přestavitelů mi nevadí, naopak Zuzana Kanócz je krásná herečka a Marek Vašut mi taky nějak moc nevadí (jeho umírající postavy na tisíc způsobů v amerických filmech jsou skvělé:-). Jenže tato dvojice je naprosto nesourodá, zkrátka mezi nimi nefunguje potřebná chemie a jejich zamilovanost vypadá až moc parodicky. Nezapírám, že jsem se někdy slušně bavil - především Simona Stašová je místy opravdu vtipná a všechny ostatní víceménně převyšuje díky své umanutosti a hysteričnosti. Taky postava Huberta do filmu vcelku zapadala a jeho repliky byly celkem vtipné, škoda že tato postava nedostala ve filmu větší prostor. Když už jsem začínal mít pocit, že se nejedná zase o tak zoufalý pokus natočit v našich končinách romantickou komedii, objevila se na scéně Laďka Něrgešová nebo spadl z nebe Saša Rašilov. Laďka Něrgešová mi ten film dokonale zhnusila, tato postavička je opravdu zoufalá a nestydím se napsat, že jsem vůči ní i zaujatý. Po chvíli mě začala otravovat i hlavní píseň Ivy Fruhlingové (její muzika mi ovšem ale nevadí, to bych chtěl zdůraznit), ve filmu je opakována až v železných intervalech a to i ve scénách, kam se hudební doprovod zcela jistě nehodí. Při sledování jsem se nemohl zbavit dojmu, že ten film je (ne)dokonale vykalkulovaný (herecké obsazení, reklama, prezentace v médiích) a jedná se především o sázku na jistotu. Jistotu, která je ovšem hodně špatně provedená a která nemůže vystačit na zajímavý celovečerní snímek.(25.2.2007)

 • Wysch
  *****

  Peckoidní sračka. /// WTF? Já tomu dal pět? Já byl ožralej?? Asi jo, jinak nemluvím sprostě... /// Lol, tohle hodnocení už tady prostě musím nechat. /// Omg.(14.9.2008)

 • numi
  ****

  Dříve než na film půjdete, musíte očekávat, že když jdete na Román pro ženy, pak opravdu půjde o román pro ženy... V tom je asi zásadní slabina filmu. Moc chlapů asi nenadchne. Pak jsou zde pochybné herecké výkony, které se však do tohoto lacině vyhlížejícího filmu docela hodí, takže to zase až tak nevadí. Na druhou stranu se dočkáme i úspěšných pokusů o herectví (Zuzana Kanóczová, Simona Stašová) a několika hodně povedených vtipných či nevtipných, ale zase reálných, dějových zvratů. Určitě lehce nadprůměrná romantická komedie, která mě mile překvapila. [listopad 2005](11.11.2005)

 • Jillen
  **

  Film není zas tak špatný a u některých momentů se vám na tváři objeví úsměv, ale jinak bych to doporučil spíše opravdu ženám, které si to užijí mnohem více. Dávám 35%(7.2.2006)

 • Francik
  odpad!

  Sice je to hodnocení nespravedlivé, ale musel jsem tento film přetrpět dvakrát. Poprvé jsem si alespoň pro ukrácení cesty v autobuse dělal soukromou analýzu. Podruhé jsem už jen trpěl.(26.6.2007)

 • Praxis
  **

  Román pro ženy jsem sledoval s mamkou a ségrama a zdaleka jsem se tomu nesmál jako ony. Že by to bylo tím, že nejsem ženská?(17.9.2008)

 • veronikav
  ***

  Trojka pro úžasnou Simonu Stašovou! Její zděšení nad Pažoutem je asi to nejhezčí z celého filmu :-))))(24.2.2009)

 • Damiel
  odpad!

  Předem jsem nečekal nic zvláštního, ale že to bude takový průšvih, to tedy ani omylem... Nic horšího jsem za poslední roky - krom "filmů" Milenci a vrazi a Post Coitum (Kameňáky za filmy nepovažuju) - z české kinematografie asi neviděl. Afektovaní přehrávající herci v čele s trapkou Něrgešovou. Nevěříte jim nic, jsou to umělé figurky, které opravdové lidi vůbec nepřipomínají. Kdo dělal casting, musel být úplně opilý nebo zfetovaný. Samotný scénář je pln prázdné vaty, Viewegh ukázal, že coby scénárista svých "fast-foodových" literárních pokusů je ještě horší než spisovatel - často vizuální onanie, v níž se příběh úplně ztrácí. Nuda, nuda, nuda... Jediné dvě věci, kdy jsem se pobavil: A) scéna s Janem Svěrákem B) hláška Zázvorkové: "To mám na dušičky jet takhle špinavym gazíkem?"(24.12.2005)

 • Makky
  ***

  Priemerná komédia s chudobným príbehom, ale milým románikom. Za zmienku stojí výkon pojašenej Simony Stašovej a krásnej a zlatej Zuzany Kanócz. V podstate ma Román pre ženy pobavil a našťastie nenudil(20.4.2008)

 • blackrain
  **

  Jediná osoba, která za něco v tomto filmu stojí, je Simona Stašová. Ale nechápu, co tady herečka jejích kvalit vůbec dělala. To samé si myslím i o Marku Vašutovi.(24.2.2011)

 • rt12
  ****

  Opět proti proudu, přiznávám bez mučení někdy jsem se povrchní, a proto se dobře bavila. Dát hodně musím už jen k vůli oblíbenkyni Simoně Stašové. A pak jak Vašuta nemusím, jeho Pažout byl k sežrání.(21.5.2014)

 • Linda.csfd
  odpad!

  Feministický bullshit.(6.1.2019)

 • Wolodja
  ***

  Misty celkem sranda, nicmene to, co jsem od toho cekal (jakousi ceskou verzi Deniku Bridgete Jonesove) jsem nedostal. Navic, obsadit do hlavni role nekoho, koho je potom nutno predabovat (navic hlasem, ktery mi ke Kanoczove moc nesedel) tez nelze nazvat stastnym krokem.(14.5.2005)

 • Aiax
  ***

  Při sledování tohoto filmu jsem si říkal "Tak s veledíly éry rudého teroru se to nedá srovnávat ani náhodou, ale v rámci české tvorby posledních patnácti let vcelku gut." Ale pak jsem si uvědomil, že to je nebezpečné uvažování. Ano, RELATIVNĚ je Román pro ženy docela slušná zábava se skvělou hudbou a některými zajímavými režisérskými vychytávkami, ale ABSOLUTNĚ je to jen další veskrze průměrný kousek, nijak zvlášť nevybočující z celkkové mizérie novodobé české produkce. Ideálem dnešní doby jsou precizní žánrové snímky a velkofilmy. To první Češi neumí a na to druhé nemají (a nikdy ani nebudou mít) peníze. Musíme holt počkat, až se zase otočí kolo filmových dějin.(20.5.2005)

 • jajinka
  **

  Po velmi dlouhé době český film, který alespoň trochu rozesměje. Viewegh mi sice k srdci nepřirostl a i tohle se moc nepovedlo. Výborná role Donutila, který v celém filmu jen postává na balkoně a kouří :-) O hereckém výkonu Něrgešové se nedá ani mluvit, žádný nebyl... Jedna stálá grimasa, se kterou vydrží celý film...(14.6.2005)

 • PogoJoe
  ***

  Chvílemi jsem se slušně bavil, chvílemi se nudil, chvílemi ocenil nápad, chvílemi "nápad" odsoudil, chvílemi se mi někteří herci líbili (Vašut, Stašová), některé bych vyškrtl (D. Švehlík, K. Sedláčková). Přesládlý závěr (hlavně seznámení kadeřnice kamarádky a nesmělého grafika u vánočního Betlému) mě znechutil. 2.5/5. | Režie: ***, Scénář: **, Herci: ***, Hudba: ****, Výprava/Efekty: ***(26.8.2007)

 • Aleee89
  ***

  O filmu se předem hodně mluvilo, jaká že to nebude bomba. U mě se tedy žádný výbuch nekonal. Film mě moc nezaujal, ale ani neurazil. Vlastně musím přiznat, že jsem se u něj i smála, ale to mi prostě nestačí... Na odpočinek a podívání dobré, herci taky nebyli špatní, líbila se mi Simona Stašová, ale abych se na film dívala znovu, do toho se teda nepohrnu...(9.6.2014)

 • OG_Swifty
  odpad!

  Jedním slovem: Píčovina. Omlouvám se všem fanouškům filmu a ostatním, že to nebudu dál rozepisovat.(10.8.2014)

 • YURAyura
  odpad!

  Dalsi nedivatelny film o zenach pro zeny. OMG!!!(21.5.2005)

 • Stanislav_H
  odpad!

  (Golgota †)(28.11.2009)

 • Rosalinda
  **

  V laciných gestech je tento film docela dost dobrej. Film je výživný a na úrovni asi tak jako předlohová kniha, která je zcela nečitelná. Myslím že to, co se mi jednou dostalo do ruky, byl však tištěný výtisk. A číst já umím... v mnoha případech bohužel. Taky si nějak nejsem jistá, kam bych to vlastně jela, kdybych měla jet na "Grand Canaria". Ale to je jen drobná podružnost. Inteligentní romantická komedie? Jak pak vypadá ta debilní? Jedna hvězdička za "Ou tu veux quand tu veux" a další písničky Ivy Frühlingové, druhá za neodolatelnou Simonu Stašovou. Kombinace Viewegh/Renč je naprosto vražedná. Ti dva se hledali, až se našli. Tohle chce neprůstřelnou vestu a prsten s protijedem.(11.9.2011)

 • BobStClar
  ***

  Pro mě osobně nejslabsi film od Viewegha, ale pořád na úrovni. Výborná Simona Stašová.(17.8.2007)

 • Skip
  ****

  Já jsem se fakt dost dobře bavil, a to zejména díky skvělé Simoně Stašové. Tenhle film mi dal příjemných 100 minut a jsem za ně rád.(23.5.2008)

 • halogenka
  odpad!

  Trapný trapný trapný! A to díky Mr.Vieweghovi, který je příliš ješitný ke svému románu, než aby napsal dobrý scénář. Jinak by mu došlo, že co může vkládat do úst románovým postavám, nemůže cpát do huby postavám filmovým. A Renč by se měl zatraceně stydět.(23.12.2005)

 • balba
  ****

  Vynikající romantická komedie.Román pro ženy je kronika milostných příhod.Herecký výkon S.Stašové byl ojedinělí.Zaujala svým šarmem , vtipem a tragikou své postavy.(24.10.2006)

 • janek85
  ***

  Další novácká hloupost, která nebyla zas až tak hrozná, jako např. "Ulice" (TV seriál), byla o něco lepší, kvalitnější.Výkony herců tak nějak ušly.Efekty taky.Celkový dojem:Nova točí většinou bolbosti, ale toto zas až taková blbost nebyla.Některé scény tam byly trapné, ale ne tak moc.50%Přístupnost: od 15 let(11.3.2007)

 • Dr. Hawkeye
  ***

  Příjemný sousled hezkých videoklipovitých obrázků... Nenáročný film na zpříjemnění odpoledne...(7.7.2007)

 • stration
  ***

  Výborný Marek Vašut.(11.12.2008)

 • Katarine
  **

  Dvě hvězdy za Simonu Stašovou.(31.5.2009)

 • Bonaparte.
  ****

  Vyborná komedie na dlouhé chvíle při cestování autobusem. "Pažoute... ty mi šoustáš dceru"(23.3.2012)

 • topi
  odpad!

  Ubohost spojená s trapností. Škoda dalších slov.(12.1.2015)

 • Kosmik
  *****

  První dokonalé filmové zpracování obrazu ženského rozumu! Pro dospívající muže bych to určitě, kdybych byl úředník Ministerstva školství, předepsal jako povinný školní film. ;-)(18.6.2005)

 • Had6
  *****

  V poslední době, kdy mě české filmy zklamávaly jeden za druhým se objevil snímek, který mě naprosto dostal.(10.7.2006)

 • kajas
  ****

  Tohle je první film, kde se mi líbí Simona Stašová. Taky Miroslav Donutil jako soused věčně čumící na balkoně byl výborný. Začínám se zajímat o knihy Michala Viewegha.(9.4.2008)

 • Želik
  ***

  No ja to priznám, nenudilo to, hlavne vďaka Simone Stašovej.(26.7.2010)

 • Fanucci
  ***

  Ušlo to...Film mi příjemně utekl a herecké výkony také nebyly špatné. Teda až na Nergešovou...ta byla přímo otřesná.(13.11.2006)

 • HappySmile
  *****

  Hodně povedený český snímek, Marek Vašut je jako vždy okouzlující. Když ten film tak vidím, tak si říkám, že si konečně musím přečíst nějakou knížku od Viewegha, když podle toho vznikají takové zajímavé flmy.(21.11.2008)

 • Morloth
  odpad!

  Pro mě osobně nekoukatelný film. Ne, že by to bylo tak blbě natočené, ale ono je to spíše tak blbé.(23.11.2008)

 • ilemas
  ***

  Výborný český film, který jsem zapomněl ohodnotit, tak to hned napravuji. Nádhérná hlavní představitelka a skvělé písničky. Taková pohádka pro ženy.(31.5.2009)

 • BoredSeal
  ****

  Díky zběsilé nadsázce jsem film nevnímal jako klasický "ženský materiál" a dobře se bavil, protože rejpání do mužských vlastností se vždycky obrací proti jeho hlavním hrdinkám. Úroveň dobré odlehčené zábavy vytahuje nahoru samozřejmě Simona Stašová se svýma hláškama a trefné obsazení Marka Vašuta. Asi první film Renče, ve kterém mě nic vysloveně neirituje. A tradiční cameo Svěráka je super.(14.7.2010)

 • peiton
  *****

  Scéna v reštaurácii kedy Marek Vašut hodí po Zuzane Kanocz vidličku,predchádza provokujúci rozhovor z pohľadu nás žien.Dialog o tom ako muži podvádzať môžu a ženy nie.Chcelo sa mi kričať!Smutné,no vo väčšine prípadoch bohužial pravdivé.Okúzľujúca,výborne nastylovaná Simona Stašová,nevynímajúc našu Zuzanu Kanocz,vtedy ešte neznámu dievčinu z Košíc.Charizmatický Marek Vašut v roli beznádejného náladového alkoholika Pažouta mu sadol ako uliaty.U mňa herecký koncert našich/vašich hviezd a to celé za pochodu francúzskych piesní od českej speváčky Ivy Fruhlingovej.Famozne! Podľa rovnomenného románu Michala Viewegha,v réžii Filipa Renča nás prevedie ľudskými osudmi,ktoré sú rovnako uveriteľné ako i pravdivé.Jednoducho vydarená česká romantická komédia,ku ktorej sa vždy rada vraciam.(31.3.2013)

 • lebowski!
  **

  Některé dialogy asi znějí dobře jen na papíře a převést je do filmu je nadlidský úkol. Vašut taky není žádná výhra, aspoň že to Kanócz zachraňuje sympatičností. Cílová skupina ženy, takže chlapi jdou do knajpy. A všichni sou spokojený...(5.6.2009)

 • Nautila
  *

  Falešná hovadina, nudný děj, špatní herci, dialogy, všechno. Trapas naž na půdu, ztráta času. Já vím, že se těmhle filmům, podpořeným Novou, mám vyhýbat, ale když okolnosti donutí, nedá se nic dělat (Může mi někdo vysvětlit, proč je bulvární pop-škrábal Viewegh zařazen do seznamu maturitních knih? Vedle Čapka nebo Huga, a to hned 3x!).(16.10.2010)

 • SallyZen
  *

  Od Renče jsem viděl málo filmů, ale to, co se mi dostalo před oči bylo dost slabé. V tomto filmu to byl především otřesný scénář. Ten film jsem zaníceně nesledoval a kdyby jo, tak by asi můj mozek bouchnul jako TNT. Ale čert to vem. Renčovým filmům se lehce budu vyhýbat. 1* dávám za povedenou hudbu. 15%(9.5.2011)

 • Fíla
  *

  Že už jsem to viděl v roce 2005, neznamená, že změním během pár let názor. Tohle, prosím, už NE!(12.9.2011)

 • iommi
  **

  Neviem ako vy, ale ja som postrádal akýkoľvek zmysel tohto počinu - absolútne nezaujímavé problémy ženských, ktoré si myslia, že si môžu robiť s chlapmi čo sa im zachce. Fuj!(27.12.2006)

 • Elyssea
  **

  Hodnocení s odstupem času: Většina ženských postav je zde vyobrazena jako pitomé naivní psychopatické husy. Zuzana Kanócz mě svým výkonem nijak neohromila, Simona Stašová zato byla skvělá. Ani Laďka Něrgešová mě nevadila tolik, jako nepříliš sympatická hlavní hrdinka. Marek Vašut mě nijak nepřekvapil, hrál svůj standart. Nějaké to charisma asi má, ale zakryté nepříliš povedenými hláškami, čímž se dostávám k výkonu Michala Viewegha, který jako scénárista opravdu neobstál. Ve filmu se celkem nic zásadního neděje, protože takové ty zvraty: kvůli Pažoutovi se rozejde s přítelem, chodí s Pažoutem, rozejde se s Pažoutem, Pažout zaplatí dovolenou, chodí s Pažoutem; opravdu nepočítám. 2 hodiny strávené v kině bych považovala za ztrátu času, u televize vklidu zabitej večer.(6.9.2007)

 • Lopic
  ***

  Za první půlhodinku bych dal i vyšší hodnocení. Postupně sem se začínal trošku nudit, ale špatné to rozhodně nebylo. Herecké obsazení bylo výborné a Renč má štěstí, že pro roli hlavní hrdinkou vybral takovou hezkou a sympatickou herečku, protože její postava byla celkem povrchní kráva a nebýt Zuzany Kanócz tak by mě Laura asi srala.(4.4.2008)

 • starbrejkr
  ***

  Viewegha celkem můžu, ale Román pro ženy jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat. Každopádně film se mi vcelku líbil-..pár vtipných momentů (Honza Svěrák:-D), pár trapných momentů (Něrgešová, i když mi nepřišla až tak tragická...) a slušní herci, hlavně Vašut, kterýho fakt těžce zkousávám, překvapil....naopak Stašová mi přišlo, že docela přehrává.(5.4.2008)

 • slunicko2
  **

  Jestlipak už máš nějakého chlapce? Plytký Viewegh a zručný řemeslník Renč. Ale především nuda.(3.2.2016)

 • ZoltanCZ
  odpad!

  Film nudný, nevtipný a trapný. A nezachrání to ani Renč ani Zuzana Kanócz. Český film je v krizi a tato rádobykomedie mě to potvrzuje.(11.11.2006)

 • DruidKarel
  **

  Řekl bych, že to není takovejšmejd, který z něj lidi dělají. Jo, je sice fakt, že to mé rozhodnutí hodně ovlivní překrásná Zuzana Kanócz... 2* (Vašutovi asi už docházejí síly...)(13.4.2008)

 • Andre3000
  ***

  Ale ano, zábava byla, to se musí nechat a to nejsem zrovna příznivec marka Vašuta.(16.12.2008)

 • snob
  odpad!

  I když jsem se zařekl /a není tomu dlouho, tuším že včera/, že už se nikdy nepodívám na český film, byl jsem donucen zhlédnout ještě toto. Buhví kolikátý ten hřebík je, ale vím určitě, že vskutku poslední. Takhle pitomý scénář. Ale tak hrozně. Příšerně. Přeukrutánsky připitomělý. Hřebík poslední. Už nikdy nechci vidět český film. Nikdy.(4.5.2009)

 • Fallen_One
  ****

  Příjemné překvapení. Narozdíl od Bestiáře scénáristicky propracovanější, legračnější, ze života. Bod za dobrou hudbu, za krásku Zuzanu Kanócz, která mít delší vlasy, tak je to bohyně, bod za Marka Vašuta a celkově že to všechno tak akorát odsejpalo, bez slepých míst a...tak vůbec. Paráda. Nejsem zklamaný. Čekal jsem, že to bude horší.(31.5.2009)

 • Wiikii
  ****

  Já nevím, ale něco to v sobě prostě má. .. Nejprve jsem tomu dal tři hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodl to trochu zvýšit. .... HODNOCENÍ: 70% (4*)(3.5.2014)

 • BUD-SFIS
  ****

  Puvodne jsem chtel dat jen 3* ale za tu hudbu nemuzu jinac nez pridat jednu hvezdu. Velmi dobry vyber Simony Stasove ani M. Vasut nebyl od veci ale to zpracovani mne nejak nechytlo. I kdyz komedie to nebyla k zahozeni ale mohlo by to byt o mnoho lepsi.(10.5.2005)

 • ad
  *

  Hodinu a půl dlouhá reklama na tampóny? Celý films e nic neděje, pak On vytáhne odněkud obří tampón a Ona po něm skočí...(10.11.2006)

 • c.tucker
  ***

  Koukatelná komedie, u které jsem i docela zasmál, vcelku slabší děj, ale jinak román pro ženy.(4.1.2008)

 • wendelin9
  ***

  Průměrná česká komedie, kterou podle mého názoru táhne především úžasně zahraná matka v podáni Simony Stašové... Btw. moje nejoblíbenější scéna je v restouraci, kde se sejde matka, dcera a Pažout :D(22.3.2008)

 • kinghome
  ***

  Mě to nepřišlo zas tak špatný. Na českej film je to docela nadprůměr. Snesitelný herci a příběh tam taky nějakej byl. Párkrát jsem se i zasmál a jak už tu někdo psal, tak Zuzka Konoczová je vážně hezká holka, takže si to ten průměr zaslouží. 58% je podle mě málo ale u českého filmu to je úspěch.(27.1.2013)

 • MJMilan
  ****

  Knihu jsem nečetl, avšak i z filmu jsem cítil, že Michal Viewegh nejspíš vidí do hlavy kdejaké ženě. Na plátně to pak bylo vykresleno vcelku humornou, stravitelnou formou.(21.8.2013)

 • PROCESOR
  ****

  Spojení romantického snění o princi s drsnou realitou se povedlo. Vtipných scén je dost. Snímek klouže jakoby nezaujatě mezi muži a ženy a nesnaží se ani jedné skupině nadržovat. Každý to vidí prostě jinak, jako v životě. Myslím, že napoprvé nejsme ochotni si přiznat, kolik pravdy nabízí. Nakolik si snímek užijeme, záleží především na tom, na kolik jsme schopni se otevřít. A co ten konec? Vždyť je to romantická komedie do prdele, ne.. ."a ani jí k tomu nepustil hudbu!"..(7.12.2015)

 • Columbus
  *

  Nejlepsi herecky vykon Marka Vasuta od Pesti ve tme, pani Stasova je klenot, ale to ostatni...... blink.(25.4.2005)

 • emo
  **

  Totálne trápna kravina, v ktorej hlavná predstaviteľka podvedie asi každého svojho partnera a potom buĺí, prečo ju nikto nemiluje a aké su chlapi svine... Je to určené doslova pre ženy, lebo chlapovi je z toho fakt na grc. Mám rád Sex in the City, ale táto srágora si to porovnanie v podstate ani nezaslúži.(18.3.2006)

 • honz
  *

  No, nejen blondýny....Několik málo vtipných scének, a to jen díky Simoně Stašové, jejíž účast v tomto kýči je bohužel jen mrhání jejím hereckým talentem.(6.11.2009)

 • tomeek
  ***

  Zuzka je fešná, Simona skvělá, Miroslav tichý a film pohodový. Takové osvěžení na poli domácí kinematografie.(4.12.2009)

 • rakovnik
  ****

  Skvělý soundtrack k tomuto filmu, to se jen tak nevidí. Tedy neslyší. Do výborného herecké obsazení mi vůbec nesedla Laďka Něrgešová, ale je pravda, že role takové blbky jí opravdu šla. Stašová a Vašut skvělí. Trochu snobárna, poněkud odtržené od reality, ale jako celek to funguje a já jsem se bavil skoro celý film. Jsem rád, že čeští muži nedopadli hůře.(5.7.2010)

 • cinemag
  odpad!

  Strašná blbost, v televizi to už běželo nejméně 3x. Dávam odpad! Kde jsou ty časy skutečných komedií či romantických filmů. Kdo si dnes třeba vzpomene na film Intimní Osvětlení. Z takových filmů ať si tvůrci příště vezmou příklad.(16.3.2012)

 • Radiq
  ***

  Celkem povedená vieweghovina, filmařsky poměrně neposraná a s několika dost dobrejma fórkama, ale zas né že bych se z toho prochcal do textilu. Blbý bylo třeba ta posedlost angličtinou a francouzštinou té matky, ale bylo tam víc podělanejch momentů. Stašová mi byla po dlouhé době sympatická, Vašut to rozjel na plné čáře a zas se mu jednou povedlo nebýt trapnej... a Zuzana Kanócz byla... byla... byla prostě krásná (a tim nemyslim jenom prsy) - ani jsem nepoznal, že byla předabovaná. Chch, vtipně zakomponovanej tam byl fór se Svěrákem, ale bylo tam víc takovejch solidních chlámaček... Nejvíc asi čvachtání, chch. Prostě odpočinková komédia...(7.5.2012)

 • KajusaK
  ****

  česká nadprůměrná komedie :)) .. " Nazdar Pažoute "(3.4.2013)

 • ProfesorLotr
  **

  Nuda, celý film byl úplně o ničem. A dramatičnost byla velmi kýčovitá. 34%(5.10.2013)

 • vesper001
  *

  Román pro ženy doporučuji. Doporučuji ho vám všem, kdo toužíte zažít ten pocit, že vaše mozkové buňky páchají hromadnou sebevraždu. Stačí pohled na mužské postavy a můžete klidně vypnout topení (o nominaci na jednotku slizu tu tvrdě soupeří Vašut se Švehlíkem), u scén se ženskými je zase sebezáchovné vypnout zvuk. Vážně za tyhle bláboly lidi Vieweghovi platí? Nedivím se, že je postavě Simony Stašové z Čecháčků nanic.(5.5.2014)

 • uiu
  *

  Naivní, citově nevyrovnaná, v lásce neznalá, co chodí plkat do kadeřnictví mezi ostatní naivní, citově nevyrovnané a v lásce neznalé slepice. Promiň Michale Vieweghu, ale až příště budeš psát román pro ženy, tak bys měl vědět, že ne všechny jsou takové. V tom případě bych mohla napsat Román pro muže o promiskuitním ožralci a hulvátovi, co přijde z práce a sedne k televizi s nohama na stole.(6.7.2010)

 • COF_666
  ****

  Jsem asi divnej ale mě to fakt bavilo. A Kanóczová, která sice neumí hrát ani trochu, je fakt pěkná.(17.10.2010)

 • dr.fish
  *****

  Nejlepší Renčova práce. Dokonale propracovaný koktejl situací, modelů oblečení, lidí i vztahů, ve kterém všechno funguje a je na svém místě, a to z jednoho jediného důvodu. Bavit. Hlavní hrdinka je fantastická, nádherně nám otvírá svou mysl a solí do nás jedno své "moudro" za druhým. Vzhledem k tomu, že ani ona, ani její matka nevědí co chtějí (a nedaj pokoj, dokud to nedostanou), můžeme sledovat, jak se brodí zástupy mužů a kosí je jak klasy na poli. Život není peříčko a občas klopýtne i "vyrovnaná žena". Brisknost dialogů obdivuju i po letech, řadu modelových situací z filmu jsem i zažil (nebo moji známí). V momentě, kdy na scénu vstoupí Pažout, jedeme na vlně Vašut alter- ego, je film v nejvyšších obrátkách. Tohle je zábava na úrovni a nadsázka jako prase! Tohle je dokonalý román pro muže, odpověď na to proč si chytří muži berou krásné blbé blondýny....100%(20.4.2011)

 • Mylouch
  ***

  Nejlepší film F.Renče, který i přes nemalou míru vypočítavosti vykazuje jistý řemeslný standard a scénáristický nápad i styl.(10.8.2014)

 • filmharmony
  **

  ...nemám ráda Viewegha, nemám ráda Renče, ale díky Simoně Stašové a překvapivě Zuzaně Kanocz se "dílo" nezvrhlo a ono "Pažoute" mělo svůj smysl pro humor...(4.11.2014)

 • RabbitX
  ***

  Tento film mě velice sklamal očekával jsem víc no,ale hlavně když je to český.Jako takhle děj byl dobrej.(11.12.2005)

 • senor
  **

  Pokud je tohle ukázka toho jak Michal Viewegh dobře rozumí ženám, tak jim za a) rozumí velmi dobře a v tom případě se jdu oběsit, nebo za b) si myslí že jim rozumí a to na tom nejsem zas až tak zle. Velmi mě pobavila scéna s Hubertem, kdy si zajímavý dekadentní intelektuál dělá s nadhledem trochu legraci z hloupé nány (kdyby byla alespoň trochu na jeho úrovni mohla by z toho být břitce vtipná konverzace) a ona neumí oplatit ničím než podrážděností a výzvami k partnerovi, aby ho uzemnil. A záběr na Santa Clause, který chlastá šampus na Kanárech sedě na tenisové rozhodcovské židli by mohl kandidovat na jeden z vůbec nejnesmyslnějších záběrů v dějinách filmu. Dvě hvězdy dávám za velmi dobrou Simonu Stašovou, Frühlingovou a za to že to nebyla úplná nuda. Jo a k té otázce na začátku se přikláním spíše k možnosti a), a doufám že Viewegh nerozumí úplně všem ženám.(5.1.2006)

 • otík
  ***

  Docela příjemná chvilka s příjemnými herci v trošku více než průměrné české komedii. Marek Vašut v roli "Pažouta" je naprosto dokonalý, jednání hlavní hrdinky ale je snad až moc knižní a přece jen poněkud výstřední. Zápletka je však vtipná a mnoho scén vyvolá velký úsměv.(1.3.2006)

 • Sokkk_y
  ****

  Snímek mi nepřipadá něčím výjimečný. Vlastně ano. Simona Stašová zde zahrála nejlepší výkon ze všech herců. Zaujala mě hned na začátku, jak vešla do letištní haly, nasávala energii a hned se cítila jako doma. Obzvláště mě dostala scéna, ve které promluvila anglicky na letištního pracovníka a ten v tu chvíli nevěděl co má dělat. Abych neuškodil ostatním hercům, líbil se mi ještě Marek Vašut v roli "Pažouta". Nejlepší jeho scéna byla, jak vešla Laurina matka do bytu a uviděla nahatého "Pažouta"- opět vynikající výkon Simony Stašové. Snad kvůli ní dávám filmu čtyři hvězdičky.(19.3.2006)

 • E=mc2
  odpad!

  Ha Ha..roman pro zeny? Aky roman? Ake zeny? Ziadny roman a ziadne zeny.. totalna nuda akorat pekna Zuzka a jej prsia. Marek Vasut blee Vieweghr sux(7.7.2007)

 • Decker
  ***

  Jelikoz Rence naprosto nesnasim, tak budu asi pristupovat k hodnoceni trochu predpojate, ale myslim si ze state objektivne, protoze kvalitami film na 4 hvezdicky ani zdaleka nesaha a 2 by bylo az prilis razantni a zaujate. Kazdopadne se jedna o vcelku dobre natocenou komedii, ktera dokaze misty dobre pobavit. Docela me pobavil Marek Vasut, byt jsem si to nikdy nemyslel a vzdy ho povazoval spise za takoveho podprumerneho a nicim vyrazneho herce. Zde mu vsak role docela sedla a je videt, ze hraje uvolnene a v pohode.(31.12.2007)

 • Samuel7
  *

  Zase další český film, který je více než romantickou komedií, jednou vulgární slátaninou. Nevím, proč jsem se na ten film díval, když jsem vlastně čekal, že to takto dopadne.(1.2.2009)

 • Triny
  ****

  Chich, tohle je prostě super oddychovej filmek, na kterej se dá koukat pořád a pořád..:) "..Ale já nám šetřim na dům... S liškou...:( " ..:D:D(16.10.2010)

 • WolfR
  ****

  Román pro ženy je film plný klišé, dokonce mi to přijde až jako vykrádačka všech možných romantických braků. Ale až překvapivě to všechno dohromady funguje! Přidejme si k tomu celou řadu úderných vtipů, velice slušné dialogy, podle mého také velice dobře propracované postavy a také svižně postupující děj, i když bez nějakých zvratů, které by šokovali. Prostě příjemná, nenáročná Česká romantická komedie, která se povedla zejména díky Renčově režisérské zručnosti, kterou ovšem podle mě již v dalších filmech nepotvrdil. No a koneckonců zřejmě i kvůli Vieweghově předloze. Klidně mě i proklínejte, ale mě to zkrátka celkem chytlo a nenudil jsem se ani minutu! Takže 4 hvězdy.(21.2.2011)

 • Nihlathak
  *

  Znovuzhlédnutí po 5ti letech mělo za následek ubrání dvou hvězd. Povrchní příšera, ten Román pro ženy. Nic ale naplat, "kvalit" RPM nedosahuje.(26.3.2011)

 • RonaMidu
  ****

  Jana: „Pažoute!?” :-O ....Oliver: „Jano!?” :-O ....Jana: „Co tady děláš?” :-O ....Oliver: „Já? Co tady děláš ty?” :-O ....Laura: „Pažout? To je Oliver, mami.” .... Oliver: „Mami? Mami?” :-O ....Laura: „Pažout?” :-O .......... :-)(19.12.2011)

 • Martin741
  **

  Kniha Viewegha bola citatelna, ale tento paskvil od Renca nebol pozeratelny. A mne zase nic nehovori pohlad do zenskej duse 15 %(23.3.2013)

 • _DAVE_
  ****

  Pohodova nenarocna komedie o milostnych pletkach jedne velmi atraktivni mladice. Knizni predlohu neznam takze jsem to moc neresil a taky jsem vedel do ceho takze z filmu rozhodne nejsem zklamany. Akorat nektere herecke vykony mohly byt urcite lepsi, ale to je prave to, co nenarocny divak neodhali. A tenhle kousek byl preci planovan pro masy ne?(23.12.2005)

 • Beky
  **

  ..knížka je za tři hvězdy!!!...filmově je to nuda, pak chvíli Stašová, pak nuda, pak chvíli Vašut, pak nuda, pak chvíli Kanózcová, pak nuda....prostě nuda asi jako tenhle přiblblej komentář!!!!..škoda!!!(2.4.2006)

 • danoo
  **

  Ako výsmech vyznieva fakt, že Markíza je schopná pustiť toto zabrzdené, vulkgárne a vytrasené béčko v hlavnom vysielacom čase na Štedrý večer!(30.12.2006)

 • Endyis
  *

  Renč točí podle Viewegha - to už zní nebezpečně, něco ve stylu rychle vykliďtě prostor kina či před televizní obrazovkou. Film působí jak jedna velká a dlouhá reklama a taky že jí je. Po prvním necelém shléduntí jsem voill odpad, nakonec jsem trochu zmírnil, pač si uvědomuji, že takováto limonáda se hodně lidem zavděčí a narozdíl třeba od Gymplu není divácky tolik nebezpečná. Renč by rád uměl dělat intelektuálské zpracování kýče, ale furt se v tom tak nějak topí. Něco jako kombinace typické nedělní televizní inscenace, vyhlídkového snímku, semtam ulítlého filmového nápadu s pištvořivími hereckými výkony, přemírou klišé a stylu vyprávění a la sex ve městě. Snímek do bijáku to však není ani malou náhodou. Navíc jak jsem již zmínil nejedná se ani tak o film jako o jeden velký product placement... 15%(4.4.2008)

 • farmnf
  *

  Jediné co se této slátanině ala amerika stories nedá vytknout je snad kamera. Sem tam fakt nápadité. Jinak je to neuvěřitelná nereálná a nevtipná blbost, kde i vašut dokazuje jak se hrát nemá. Lituju Stašovou, že po tak závažných rolích jako byly Přítelkyně z domu smutku a po docela slušné plejádě komediálních postav (Pelíšky) hraje v této kravině. Vláčil, Vávra, Krejčík ( ten teprv se bude) v hrobě obracet, kam to dotáhl žánr české komedie, když už oni nemohou nastavit žádnou lať.(9.6.2008)

 • Guzo
  ***

  Román pro ženy asi opravdu není pro muže :-) přesto se nedá říct, že by to byl nějaký špatný film, akorát doufám, že se z něj nestane takový, co běží 3krát do roka v televizi..(13.8.2008)

 • PierrevanH
  **

  Jak začít...Špatnej příběh, špatný herci, špatný film. Tak asi úplně ne, neboť vše má i své pozitiva. Herci: hlavní role - pěkná herečka s nesympatickým hlasem, Vašut - pro mě možná nejznámější český neherec a jedinej kdo tam trošku hraje je Stašová. K filmu můžu říct akorát to, že si Renč může podat s Vieweghem ruce. Přijde mi to prostě nudný a přeceňovaný . A nebo to je pouze pro ženy a já jsem jen nepochopil duchovní podstatu filmu ;-)(15.10.2009)

 • anli
  ***

  Zfilmovana kniha Michaela Viewegha,kde je pomerne jednoduche schema,prenesl na platno reziser Filip Renc a film je vtipny,slusne dynamicky,misty trochu pripomina Us romanticky styl a hlavne v nem hrajou vynikajici herci a zvedaji ho jeste o neco vys.Hlavne absolutne skvela Stasova a vyborna Zuzana Kanocz.Ostatni skvele sekunduji a vsem ve filmu verite,co delaji a smejete se jim zcela bez zabran a uprimne.Scenar je vcelku slusny prepis knihy a myslim,ze zachovava jeji vtip a humor,na kterem to cele lezi.U me jasne zenskych 70%.(29.9.2010)

 • majxik
  **

  Misty vtipny, misty trapny... bohuzel tohohle se dockate pokud jste se jiz nedockali. Ne ze by zrovna herecke vykony byli spatne, ale celej ten dej je jakysi cudny a ne az tak zazivny jak by mel.(2.9.2011)

 • lennyd
  ***

  O bývalém příteli své matky, Pažoutovi, slyšela Laura (Zuzana Kanocz) snad úplně vše. O jeho buranském chování, nemožném oblékání a vůbec - ještě že se matka s Pažoutem rozešla a vzala si Lauřina otce. O to víc je Laura překvapena, když na výletě v Tatrách pozná šarmantního Olivera, příjemného a vždy pozorného šéfa reklamní agentury - ve kterém její matka pozná právě svého starého přítele Pažouta. Jenže láska si nedá poroučet, a Laura se do Olivera bláznivě zamiluje ... Ač film nepřináší žádnou velkou originální myšlenku či zápletku, stejně se na něj docela dobře kouká. Filip Renč měl šťastnou ruku při výběru hereckého obsazení, ať už se jednou o krásnou Zuzana Kanócz, či elegenatního Marka Vašuta, nebo Simonu Stašovou, Miroslava Donutila. Hodně mne bavil v jedné z vedlejších rolí prodavač mobilních telefonů v podání Jaroslava Noska - zvlášť ve scéně, kdy se dozví o svém protivníkovi v lásce, je naprosto úchvatný. Díky hereckému obsazení a Renčově režii (a také absenci jakýchkoliv zádrhelů v příběhové linii) z filmu čiší naprostá pohoda a klídek. Prostě taková příjemná kulisa na dlouhé večery...(1.6.2012)

 • Sfinkter
  ****

  Po deseti letech téměř kultovní záležitost, které k dokonalosti chybí hodně - z určitých důvodů mi však opakovaná projekce nikdy nevadí.(17.8.2014)

 • Nivenx
  ***

  Průměrný film u kterého jsem se velice bavil. Zkrátka pažout je pažout, k tomu fajn hudba a herci odvedli fajn výkony. Z těch komedií Česka jedna z lepších.(29.1.2017)

 • tomtomtoma
  *

  Michal Viewegh je dalším z řady současných českých umělců, kteří porozuměli potřebám a možnostem konzumní společnosti kapitalistického uspořádání. Spojené státy americké jsou se svojí spotřební kulturou, podávanou v načechraných obalech, vzorem pro Českou kotlinu. Tento model je nám každodenně předkládán jako ideál přijatelného a oduševnělého uměleckého vyjadřování. Ale není to umění, nýbrž jen umné řemeslo průměrnosti a podlehnutí systematicky vybudovanému kultu konzumní prázdnoty. Filip Renč opět dokázal, že jeho způsob natáčení dokáže zdokonalit celkovou působnost, s gesty a citovým naléháním dosahuje zamýšlených cílů. Viewegh jako spisovatel a scénárista je povrchní, pokrytecký, oblíbený a uctívaný. Je fascinující, sledovat cestu předního představitele přízemní podbízivosti až ke svému zdárnému určení, všeobecné popularitě. Je to též všeříkající o nás, o společnosti i o státně-ekonomickém uspořádání. Snadná ovlivnitelnost dosahuje až hysterické zběsilosti při obhajování americké cesty, jako jediné smysluplné možnosti života a pohledu na něj. Hlavní postavou plytké a světácké romantické komedie je mladé lízátko Laura (pohledná Zuzana Kanócz s hlasem Vladimíry Včelné, jako malá Anna Fialová). V ní se zrcadlí celé pokrytectví, povrchnost a přízemnost spotřební společnosti, která agresivně sebestředným způsobem brání svůj prostor a vydává se za oduševnělou životní moudrost. Kadeřnictví je místem, kde mohou vznikat nebezpečné konspirativní akce. Rady kamarádek a vzdělaných ženských časopisů dávají pouze pokřivené obrazy a poddajnost diktátu konzumu, nikoli upřímnost a konstruktivní řešení. Hlavní mužskou postavou je Oliver (zajímavý Marek Vašut), reklamní kreativec a jízlivý svéráz, který se zdánlivě vymezuje z průměrnosti, ale ve skutečnosti je tato postava pouhým pozérským králem tohoto podivného světa. A maloměšťácký pohled na romantiku se rozbíhá do všech stran. Důležitou postavou je Lauřina matka Jana (velmi dobrá Simona Stašová) v dokonalém postoji inteligentní světoběžnice, pro niž je každý muž bezcharakterním hlupákem. A v diktátu spotřeby jím bude vždy. Výraznou postavou je Rickie (zajímavý Jaromír Nosek), náhle odstraněný Lauřin nudný přítel. Z dalších rolí: tiše trpící soused Žemla (příjemný Miroslav Donutil), Lauřina zmateně bloudící nejlepší kamarádka Ingrid (zajímavá Ladislava Něrgešová), Lauřina senilní babička (Stella Zázvorková), Oliverův sebestředný kamarád a konzumní inteligent Hubert (velmi zajímavý David Švehlík), první Lauřina sexuální zkušenost a americký lektor angličtiny Jeff (Peter Smith), ženská vrba a kadeřnice Sandra (Klára Sedláčková-Oltová), Lauřina nadřízená a šéfredaktorka ženského časopisu v koncích s vlastním životem (Radana Herrmannová), stydlivý redaktor Milan (Jiří Bábek), Janin německý nápadník Hans (Juraj Ďurdiak), Lauřin mrtvý otec (Jaromír Dulava), či sebevědomý reklamní magnát (Saša Rašilov nejml.). Rozumím, že je jednoduší svalovat nezájem o pokračování náhodného sexuálního dobrodružství velmi bohatého a úspěšného muže s povrchní mladou dámou na celé mužské pokolení, než na vlastní chybný úsudek a zakořeněnou touhu po zlatokopectví. Vše ve jménu konzumního náboženství. Herecké výkony a dynamický styl vedení dělají ve filmu záchvěvy zábavy. Ovšem děj i nálada jsou ve stylu, který zatracuje upřímnost a na nejvyšší stupínek staví přetvářku a pro mě představuje strašidelnou skutečnost přítomnosti.(24.2.2017)

 • Master19
  ****

  Velmi příjemný (i pro muže - hlavně díky krásné představitelce hlavní role) film s povedenými vtipy a i s těmi ostatními... Herci jsou bezvadní a to překvapivě i včetne Laďky Něgrešové či Jaromíra Noska. Takže dohromady: žádný filmařský zázrak, ale hezká oddychovka, kvůli které se vyplatí jít i do kina.(18.4.2005)

 • Antek
  ****

  Poslední dobou se na naší filmové scéně roztrhl pytel s žánrovými filmy. Měli jsme tu teenagerskou komedii (Snowboarďáci), kriminálku s prvky dramatu (Sametoví vrazi) a teď je tu krystalicky čistá romantická komedie podle románu Michala Viewegha, a co je důležitější, režírovaná Filipem Renčem. Člověkem, který pochopil film a jeho základní pochody, uchopil za správný konec vizuální cítění a s dostačujícím rozpočtem vykouzlil tenhle příjemný snímek. Jistě, v některých scénách to zaskřípe a určitě nejsou všechny vtipné tak, jak se plánovalo, ale v celkovém dojmu jde o zážitek nadmíru uspokojivý. A navíc, Simona Stašová snad nikdy nebyla kouzelnější.(19.6.2005)

 • Právnička
  ***

  Celkem povedená a občas i vtipná podívaná, u které se na chvíli odreagujete. Celý film však "táhne" kupředu pouze jeden kůň - výborná Simona Stašová (což je pro celkový dojem málo), ale už jen kvůli této úžasné herečce stojí za to Román pro ženy vidět.(12.1.2006)

 • dANo
  **

  Od tohto diela som nečakal nič svetoborné a tak aj bolo... Potešili ma jedine herecké výkony niektorých postáv (hlavne Zuzana Kanócz a Simona Stašová), ale samotný príbeh sa jednoznačne viac hodí iba v tej knižnej (a preto aj tak úspešnej) forme. Druhú * dávam aj za pôvodnú hudbu od Support Lesbiens.(29.5.2006)

 • jack.hnut
  ****

  Rozhodně nejlepší Vieweghovská adaptace, během sledování jsem se ani minutu nenudil)(24.9.2006)

 • Aven
  ****

  Pro mě obrovské a příjemné překvapení. Od Wievegha jsem nic nečetl takže nemohu srovnávat s knížkou, ale film v pohodě, dobře jsem se bavil.(2.10.2006)

 • Madadajo
  *

  Tento film je těžký oříšek. Na straně jedné Renč a jeho strana i ve zcela komerčním filmu střihnout nějaký ten pokus o umělečnost, na straně druhé Wievegh, producenti a Wievegh. Z hlediska strany první by se film dal hodnotit i čtyřmi hvězdičkami za svou propracovanou mizanscénu, pečlivý střih a skvělé propojení s hudbou. Z hlediska strany druhé ale odpad! Wievegh krásně potvrdil svou příslušnost do červené knihovny s kombinací nahoty na prodej. Produkce se opřela o slavná jména, která přitáhnou, a nakrmila burany ke spokojenosti podle římské tradice- chléb a hry. Zde pak nahota a "vtip." Těžko říct, zda film nevyvolal takový úspěch v kinech zcela mimoděčně jen reklamou, která byla opravdu masová. Renčův styl nemusí buranům příliš vonět, ale jde jasně vidět, že orpoti Rebelům se musel krotit. A zbytek zaručí nahatý Vašut, Kanóczová a další. Ale musím přiznat, že jedné věci jsem se opravdu zasmál a to hned několikrát. Film pro dospělé a nakládá se sexualitou jako by se na něj měly dívat děti základních škol místo sexuální výchovy. Příkladná scéna- On a ona sedí na posteli, všichni ví, co bude následovat, polibek a oba se položí vedle sebe na postel a zmizí ze záběru, střih a je ráno, Bravo:) A velmi zajímavá je manifestace nespokojenosti žen při nekvalitním sexu. Klasická poloha misionáře a žena se jen dívá do stropu nebo dokonce čte časopis, nádech nezájmu, scény jak vystřížené z Amelie z Montmartru, jen projeté několikrát přes kopírák. Směju se, ne filmu, ale Wieveghovi.(12.11.2006)

 • Compadre
  *

  Tohle u mě Renčovi fakt neprojde. Film sice celkem rozumně a věrohodně řeší složité situace vztahů mezi lidmi, ale i přes tento dobrý záměr ho považuji za strašně obyčejný a přílišně lpějící na tzv. uvěřitelnosti celého filmu. Vychází mi z toho ve finále celkem nudná záležitost s ještě navíc pro mě naprosto nesnesitelnou krávou Něrgešovou, která pro mě učinila tento film nekoukatelným.(15.4.2008)

 • anusha
  **

  nic svetoborne lenze to sa ani ani na nic take nehra ,takze prijemny sestersky vecer som s tym v zdravy prezila a presne na takeho babske vecery je to film stvoreny(20.4.2008)

 • Krustyburg
  odpad!

  5 min. stačilo :)(15.10.2010)

 • Koryntos
  **

  Na to, že podobně zaměřené filmy většinou nemusím vidět, ani z rychlíku, tak Román pro ženy nebyl zas tak hrozný, jak jsem původně čekala. Do mých oblíbených filmů sice patřit nebude a vidět ho taky dlouhou dobu nemusím, ale chápu, že je to film, který je zaměřen na určitou cílovou skupinu, která ho ocení. Pro mě byl o něco zajímavější, film s podobným zaměřením Bestiář.(13.3.2012)

 • Timak
  ***

  Vždycky se mi ten film líbil a považoval jsem ho za velmi zdařilou studii o ženské psychologii. Ale s odstupem času a především těmi 14 lety to už vidím trochu jinak - Laura je jen obyčejná, rozmazlená blbka, která si neváží toho, co má.(6.1.2019)

 • cross
  ****

  Filip Renč je opravdu velmi vděčný autor - jeho filmy se prostě musí líbit. Dokázal to Rebely, dokazuje to i novinkou Román pro ženy. Příjemná česká romantická komedie (což už samo o sobě stojí za pozornost!), které rozhodně nechybí vtip ani žánrový "feeling", a která sází především na skvělé herecké výkony ústředního tria (krásná a velmi uvěřitelná Zuzana Kanócz, grandiózní Simona Stašová a překvapivě herecky přirozený Marek Vašut).Film jako celek drží skvěle pohromadě - jak díky kvalitně napsanému scénáři, tak třeba i kvůli velmi vhodně zvolené hudbě. Co lze skutečně vychválit jsou komické scény (excelentní Stašová) a taktéž drobné filmové vtípky (Honza Svěrák, Bobika...). Na druhou stranu - jakoby se Renč od Rebelů vůbec ničemu nepřiučil. Resp. Románu pro ženy lze vytknout přesně stejné věci jako Rebelům - a tím jsou především některé zcela nezvládnuté vedlejší mikro-postavičky. Chyba je jak v obsazení, tak v režisérovi. Děsivě šaškoidní jsou vedlejší obyvatelky kadeřnického salónu (nepočítaje Lauřinu blonďatou kamarádku), nepříjemně mimo se pohybuje i Richardův kamarád Hubert v podání Davida Švehlíka a to nemluvím o naprosto katastrofální Laďce Něrgešové, kterou jsem doufejme viděl na filmovém plátně naposledy... Až tedy na tyto drobné chybičky, kterých se jak je vidno Renč ne a ne vyvarovat, je Román pro ženy překvapivě (asi první projekt, na kterém se podílela tv Nova a který opravdu za něco stojí) dobrým filmem, jenž má šanci oslovit a pobavit, třebaže to z názvu není příliš patrné, i širokou paletu českých mužů.(20.4.2005)

 • davidek
  *****

  Brečel jsem smíchy. Super.(22.11.2005)

 • Pupidyk
  **

  Film roku(11.11.2006)

 • Rousse
  ***

  Viewegh skutečně není mým šálkem čaje - jediná kniha, která se mi od něj líbila byla Báječná léta pod psa. Román pro ženy jako kniha nezklamal a po pár stránkách jsem ho musela odložit. Filmová verze je okořeněná o pěknou Lauru, moji oblíbenkyni Stašovou, která svou roli zvládla na jedničku s hvězdičkou a hlavně dobrý a poslouchatelný soundtrack. Podle mě je to film typu "jednou a dost", u kterého se zasmějete - ale nenadchne ani neurazí.(7.8.2007)

 • Specs
  ****

  Hlášky: Jana: - "Chlapi jsou strašný prasata! Hlavně Češi!“ & Laura: - "Máma tátu kvůli jeho rakovině nenáviděla a bohužel ho taky milovala. Příšerná kombinace, říkávala vždycky.“ & Jana: - "Pažoute, ty mi šoustáš dceru!?“ & Laura: - "Tak povídej, co Amerika? Co Steven?“ Jana: - "Steven je idiot! A já druhej, protože jsem si toho nevšimla dřív.“ Laura: - "Co?“ Jana: - "Miluje zbraně. Je pro trest smrti. A je proti potratům a tak dále.“ Laura: - "Takže svatba...“ Jana: - "Nebude! Si přece nevezmu někoho, kdo volil Bushe!“ & Ingrid: - "Dvacet let? To je pěkně dlouho zaschlý sperma.“ & Laura: (Čte SMS od Rickyho.) - "Je tady spousta kurev. Ale ty jsi ta největší.“ & Laura: - "A tohle je redakce časopisu Vyrovnaná žena, tady pracuju. Oliver by řekl, že Vyrovnaná žena je Bravo pro čtyřicetiletý.“ & Laura: - "On... On se líbal s bejvalkou. Viděla jsem to na vlastní oči!“ Ingrid: - "To je všechno?“ & Laura: - "Máma Dušičky nenávidí a proto tenhle svátek zcela ignoruje. Prý proto, aby si připomněla, že její manžel, otec, matka, babička i dědeček jsou všichni do jednoho mrtví, nepotřebuje datum v kalendáři. Ona to prý slaví celoročně.“ & babička: - "Lauro, jestli pak už máš nějakého chlapce?“ Laura: - "No, není to už zrovna chlapec, babi. Olivera přece, Olivera.“ (Laura ukazuje Ingrid Olivera, když spí opilý ve vaně.) Laura: - "Někdy ty lesby docela chápu.“ & Oliver: - "Takže jsi mu to číslo přeci jenom dala, že jo? On, jak se zdá nevolá a nepíše, což znamená jediné, že už jsi s ním spala.“ & Laura: - "No a? Chlapi zahejbat můžou a ženský ne?“ (Oliver přikyvuje.) "Co?! Ty podvádět můžeš a já ne?“ Oliver: - "Přesně tak. Je to úspěšně fungující model prověřený stovkami generací, tak se ho doprdele nesnaž měnit!“(17.5.2009)

 • sskrblik
  **

  Román pro ženy není úplně jenom pro ženy, je i trochu pro muže. Nicméně je to jen přehlídka kýčovitých vztahů a situací, které nikam nevedou. Jemně se mě dotknul film svým humorem, ale žádná hitparáda a snůška vtipů to není.(23.1.2010)

 • Jizni Tlapa
  *

  Bože,jak ukázkový příběh (dámy prominou) ženské mentality! Všechno špatně. Jedna hvězda za snahu.(24.9.2010)

 • yeniczek
  *

  Pažouta holt těžce nedávám..:)(20.4.2011)

 • skretik
  **

  je to horšie 2-... hudba fajn, herecké výkony budiž... ale ten príbeh... mne sa teda kniha zdala na ODPAD, ale film je o čosi lepší (ku knihe som sa dostala omylom a bola som na návšteve, nemala som ništ iné čo robiť, holt, bola som donútená to čítať :D)...(17.12.2011)

 • ZHODNOTITEL
  *

  ROMÁN PRO ŽENY, JE OPRAVDU PRO ŽENY A proto jsem mu asi nikdy nepřišel na chuť. FILM, KTERÝ POTĚŠÍ SPÍŠ ČTENÁŘE BLESKU(1.4.2018)

 • ilonaho
  odpad!

  Chtěla jsem dát jednu z úcty k Simoně Stašové... Ale nedá se, klišé na klišé... Smutně trapný Marek Vašut... Pozlátko reklamní agentury a redakce ženského časopisu, svůdné mrkání řasami přes dno skleničky... Ach, to bolí... :-((5.1.2020)

 • Nepi
  ***

  Nenáročná zábavná komedie podle knižní předlohy známého románu je sice komerční podívanou,ale o vtip a komické situace tu není nouze.Nejvíce se mi líbil výkon Marka Vašuta jako Olivera Pažouta a nový objev Filipa Renče Zuzana Kanócz mě také mile překvapila.(2.1.2006)

 • Ichabod
  ****

  Jsem muz a presto hodnotim vysoko. Proc? Film je uzasne obsazeny (Kanocz, Stasova, Vasut) hlavni hrdinku jsem si okamzite zamiloval. Fantasticka hudba prevazne od Ivy Fruhlingove. A cely film je krasne natoceny a ma i hezke zabarveni. Proste pokud se v Cechach toci ackove filmy atraktivni i pro oko a sluch, tak je dela Renc. Neresi se zde existencni problemy nebo socialni nebo politicka situace jako u Hrebejka a ja za to dekuji. A po letech k ceskemu filmu byly k videni i kvalitni plakaty.(9.8.2006)

 • NALBERTik
  ***

  No to o čem to bylo to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř... A párkrát jsem se i zasmál, čili zcela zasloužené 3 hbvězdičky ;)(30.8.2006)

 • sedm.1
  ***

  Porevoluční český film je pro mě kapitola sama o sobě a rád bych se v ní někdy vyznal a hlavně bych k ní rád někdy získal alespoň trochu pozitivní vztah.Nicméně mohu u Románu pro ženy konstatovat,že jde asi o to lepší,co zde vzniklo.Sice trochu roztříštěné,trochu bez hlavy a paty,trochu naivní,i trochu bezduchý.Zároveň ale i trochu vtipný,žánrově snesitelný a herecky vyvedený.Mě ten film moc neřekl,ale kritizovat ho nechci a ani nebudu,protože mě nenudil a zas tak jsem nelitoval oněch sta minut strávených v jeho společnosti.(4.4.2008)

 • blackJag
  **

  Mé 2* jsou hodně nadsazené a důvod je prostý. České kinematografie plodí poslední dobou jeden "skvost" za druhým a pokud bych tomuhle dal 1* (kterou by si podle mých měřítek snímek zasloužil), jak bych potom hodnotil veledíla jako je GYMPL nebo BESTIÁŘ? Když bych se zmínil o hercích, označil bych Kanóczovou s Něrgešovou za zoufale trapné a Vašuta za... klasicky vašutovského - do taková "kategeorie" už se nikdo jiný nevleze. Přísnější měřítka tady snese snad jedině Stašová, ale je jako trosečník na usychajícím palmovém ostrůvku. Osvědčený český filmový postup o těžení dávno vytěženého snad ani netřeba zmiňovat. Kdy konečně český film znovu povstane z bahnitých sraček je tak stále ve hvězdách. 30%(6.4.2008)

 • jitrnic
  *

  Laďka Něrgešová hraje příšerně, Zuzana Kanóczová hraje ještě příšerněji, Simona Stašová a Jaromír Nosek hrajou nejvíc nejpříšerněji (opakovaně jsou tyto obludné výkony k vidění ve filmech Filipa Renče), druhý velký problém je scénář se strašně nepravděpodobnými dialogy (a ta cool jména postav!) a nejvíc ze všeho mi vadily pronášené banality tvářící se jako životní moudra. Škaredý film.(31.5.2009)

 • finx
  ***

  Mně se to líbilo, ba i trochu pobavilo. Lepší průměr.(31.5.2009)

 • spikey1
  odpad!

  český Sex ve městě? to ani omylem! Vašut a dokonce i obvykle skvělá paní Stašová jsou zde deformováni do situací a dialogů, které přímo podkopávají žánr erotické komedie na úroveň nízkého braku.(30.6.2010)

 • Cejny
  ****

  V poslední době moje oblíbená česká komedie. Přeci jen Vieweghova tvorba si nějaké to uznání zaslouží.(22.7.2010)

 • Lenulinka
  ****

  Ťukejte si na čelo, ale jde o mou srdcovku. Líbilo se mi to moc, vtipům jsem se smála, herecké výkony byly uspokojující a některé hlášky opravdu nemají chybu.(22.4.2011)

 • vyfuk
  ***

  Mezi tím co ve Vejdělkovi jsou Ženy v pokušení a Muži jsou zase v naději, tak Muži i Ženy měli i své romány... Je hned vidět, že Vejdělek je na tom o hodně lépe. Filip Renč (jeden z nej... u mě) je tajuplný tím, že člověk o něm moc neslyší, ale román se mu celkom povedl, ale nestačí to na Vejdělka - to je jasné...(30.1.2012)

 • standsiller
  ***

  Spätné referovanie námetu v pár vetách je výsostne primitívne: Mladá redaktorka Laura si z kaderníckeho salónu robí terapiu / denník / červenú knižnicu / vzbudzuje závisť a popri tom si sama oživuje mnohé milostné príbehy vzťahujúce sa na jej prítomnosť. Čo ma ale na tomto filme zaujalo je réžia Filipa Renča . Ten s motívom francúzskej piesne niekoľko krát sa opakujúcej v deji totiž všetkým pochybujúcim predostrel, že sa zjavne reálne snažil nakrútiť niečo charakterovo podobné francúzskym milostným filmom so špecifickým vtipom a harmóniou. To na jednej strane spravilo z filmu sviežu komédiu, na strane druhej mi snáď absentoval väčší podiel národného temperamentu.(12.1.2015)

 • padmé
  ***

  Jako nejlepší herecký výkon bych uvedla vystoupení pana Svěřáka a mně velmi sympatické Zuzany Kanocz....film obsahuje pár vcelku povedených scén i velmi dobře zapamatovatelných hlášek, které jiste zlidovějí...příjemné strávení deštivého sobotního odpoledne..(5.7.2005)

 • MrMar
  ****

  Až na topornou Něrgešovou a příšernou angličtinu Simony Stašové dobrej film.(15.1.2006)

 • Smileface
  **

  Nudný, nevtipný a do sebe zahleděný film. Bohužel take netrefný i když se snaží tvářit jinak: Hlášky typu "všichni češi mají rádi Poláky" nejsou ani pravdivé ani čímkoliv zajímavé. Vykreslování ženy jako v americkém seriálu z vyšší společnosti není vůbec české a ani žádoucí, působí spíše stupidně. Bohužel doby, kdy byl Filip Renč nadějí českého filmu jsou nenávratně pryč.(24.7.2006)

 • lewwin
  ***

  Já se celkem bavil :D(4.12.2006)

 • Almásy
  ***

  celkom pozeratelna hovadina. vykradnuta bridget jonesova skrizena so sexom v meste. ale simona stasova je genialna.(25.12.2006)

 • P1tr
  ***

  Román pro ženy, který se zalíbí i mužům. Především je tu překrásná Zuzana Kanoczováa a jako vždy dobrý Marek Vašut. Co se týče zbytku, jen rutinní česká práce.(11.1.2007)

 • NICOX
  **

  Já Viewegha teda nemusim a ani tenhle film mi nic moc neřiká. A jestli tu někdo zářil, tak to byla Simona Stašová. A kvůli ní jsem schopná se na to (možná) ještě někdy podívat. 45 %(6.9.2007)

 • Hortenzia
  **

  michal viewegh ma nijako neberie,takže spracovanie jeho románu nie je práve moja šálka kávy...prílišná snaha tváriť sa ako západné filmy stroskotáva na tom,že jediné, z čoho si zobrali príklad,bola ich povrchnosť...a vašut je otrasný herec(20.4.2008)

 • klúčik
  ***

  Režisér Renč vie zaujať. Začiatok filmu je dosť sexuálne odvážny. Priznám sa že knihu som nečítal, ale musí byť dobrá. Páčil sa mi výkon Simony Stašovej. Dávam 50%.(15.5.2008)

 • G.W.Bush
  ****

  Dvouhodinová cesta autobusem nemohla být zpříjemněna vhodnějším filmem. O reprízu v klidném prostředí se pokoušet nebudu.(3.4.2009)

 • lskala
  **

  Michal Viewegh je asi nejprofláknutějším Českým spisovatelem posledních let. Jak je to možný??? Já nejsem jeho fanda a ani jsem nečetl jeho knihy. Po tomto filmu si už jeho knížku nepřečtu tuplem. 45% - 2**(15.11.2009)

 • ghatos
  ***

  Cival to přesně popsal. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl nechtíc po druhé a vyloženě mě to neurazilo, spíše lehounce pobavilo, tak nakonec dávám 54%.(11.9.2011)

 • Pavlínka9
  *****

  :) "A pro slečnu dceru?" :D Mě ten film prostě i napoprvé okouzlil :) Vím, že na to jsou velice rozličné názory, což chápu, ale já si stojím za svým :) Film má plno hlášek, které mi vždy zvednou náladu, Simonu Stašovou, která je v dané roli okouzlující a pro mě nejlepší část celého filmu. Viewegha jako spisovatele znám, tuto knihu jsem četla, tudíž vím, že je to celé psané z pohledu "dívky",která přemýšlí o velkém činu ve svém životě. Už jen, že Viewegh napsal knihu z pohledu "dívky" je bomba, jelikož se mi nadmíru líbila a film si z toho vzal téměř celý text a to mě bavilo ohromně :)(8.4.2012)

 • Jello Biafra
  **

  Komédia plná lacných vtípkov a pseudomúdrych monológov hlavnej hrdinky. Okrem kŕčovitých vtípkov mi tu strašne vadili jednotlivé postavy. Či už je to kamoška našej hlavnej hrdinky, rádobyhláškujúci seladon Oliver (Vašut) či vylízaná matka hlavnej hrdinky (Stašová), ktorá randí zásadne so zahraničnými chlapcami pretože Čechov neznáša, ale stále si po stroskotaných vzťahoch neuvedomuje že tí chlapci zo zahraničia sú tiež riadne jelita. Ku tomu všetkému namiesto Vianoc oslavuje americký sviatok deň vďakyvzdania a vystrkuje z balkóna americkú vlajku. Keď som tú scénku videl tak som sa chytal za hlavu nad tou stupiditou. Záver filmu pre mňa pôsobil ako kopanec, pretože je tak nechutne patetický a z pohľadu diváka nedáva vôbec žiadny zmysel. Aspoň že tá Zuzanka Kanócz je pekná. Film ale za moc nestojí, na druhú stranu bol to najúspešnejí český film roku 2005.(9.4.2012)

 • The Viper
  ***

  Simona Stašová dokazuje, že patří ke špičce hereckého materiálu české kinematografie 21.století. Kvalitní film se zajímavou zápletkou a zajímavími postavami. Z toho dalšího bych vypíchnul elegána Vašuta, který svou tóninou nikdy neomrzí.(13.12.2014)

 • herr_carter
  ***

  Místama hodně postavené na hlavu, místama trefný humor...já v tomhle kousku oceňuju především Simonu Stašovou, která už od Pelíšků dokazuje, jak parádně dokáže splétat z hoven biče a hezky zahrála i Zuzana Kanócz, v dnešní době poměrně známá ikona slovenských divadelních prken. Filmu naopak zbytečně škodí například hybridní homosexuálka Něrgešová, při jejíchž zjeveních (naštěstí jich nebylo zase tolik) se mi otevírala mačeta v kapse. A nakonec i hudební křoví Ivy Frühlingové uchu celkem lahodí a k rázu filmu se hodí.................. moje hodnocení = 6 z 10.(30.1.2015)

 • Theraphosa
  ***

  I film samotný je spíše "filmem pro ženy".Ta naše chlapská část publika měla jenom možnost nakouknout do ženského "myšlení"(pokud něco takového existuje:)(12.2.2006)

 • hudryhudry
  ***

  Poměrně slušná česká komedie s jednoduchým scénářem i zápletkou, avšak poměrně humorná. Film svižně ubíhal, jediné co mi poměrně vadilo byly zahraniční jména postav, která mi moc s českým filmem neseděla. Ale Laďka Něrgešová byla super.(12.11.2006)

 • cyberhawk
  ***

  Moderni "cervena knihovna," ktera sice prijemne potesi, nicmene nic noveho neprinasi. Idealni, pokud chcete potesit vasi drahou polovicku (hlavne tu zenskou) na jeden vecer. A co se Vieweghovych adaptaci tyce, mnohem vic se mi libili Ucastnici zajezdu.(23.12.2006)

 • Chise
  ***

  Na to, že je to český film, to není zas takový průšvih. Příběh je příjemný, hezky se na něj dívá, ale díru do světa s ním těžko udělat. Ale Marek Vašut je okouzlující, jako vždy :). Stejně tak Simona Stašová.(17.1.2007)

 • MARTIN*I
  ***

  Název filmu celkem předvídá, o čem film bude... Je to určeno asi spíše pro ženské pohlaví... Ale přesto jsem se u některých scén celkem zasmál a nepřišlo mi to nějaký extra špatný... Sice to neni film, na který bych se těšil, až bude v televizi nebo, který bych si musel pouštět víckrát, ale celkem slušný...(7.3.2007)

 • rozbris
  ****

  Román nejen pro ženy, tohle se Viewaghovi povedlo není co dodat.(25.8.2008)

 • see_sawandrew
  odpad!

  Pokud je Laura skutečně prototypem ideální ženy, pak si jako heterosexuál radši vystřelím mozek z hlavy. -100%(2.6.2010)

 • ZkuKol
  **

  Filip Renč se nás pokusil zavést do žánru rom-kom v reklamním hávu. Vizuál si spolehlivě pohlídal, soundtrack má sice styl, ale přece jen se nezbaví znaků kolovrátkovitosti, obsazení slibné, ale! Postsynchrony špatné, ženské strana to nějak nezvládla (jako by v Čechách dělali žánrovky dámám problémy) a scénář je otřesný (dialogy, jednotlivé scény, příběh, figurkovost). Navíc, film má dost nestálé tempo i úroveň kvality (slabý začátek, nadějnou první hodinku, zmatenou půlhodinku před koncem a udýchaný závěr - proč je teď móda řešit lásku na pohřbech?!). Potěší Mirek s Markem a letmý průvodce Prahou, zklame fakt, že každá postava obdrží scénu, ve ktreré vypadá (dle mne to není záměr) jako idiot. Prostě, vtipná romantika nemá problémy s povrchností a klišé (za což se občas snaží tvůrci omlouvat), ale vaz jí láme přílišná jednoduchost a hloupost (což je naopak tvůrčím týmem trestuhodně ignorováno). Laura hledá lásku, její máma hledá lásku, její kamarádky hledají lásku a překvapivě to není snadné a bohužel to není dost zajímavé, natož zábavné... 40%(28.9.2010)

 • ondrula
  odpad!

  Tento film je kravina a plně dokládá to, co si už dlouho myslím, totiž že Renč je mizerný režisér a Viewegh je mizerný spisovatel /scénárista. Chtělo se mi uhryznout si hlavu, když jsem musel sledovat Stašovou, jak se snaží mluvit strašlivě francouzsky, aniž by znala fr. výslovnost, či Vašuta, který si hraje na klasického svůdníka. A ženský svět? Pokud je skutečně takový, jaký je tu vyobrazen, tak je mi z toho vážně smutno. Špatnej film po všech stránkách; ze všech těch rodobysvětáckých Oliverů a Laur mi bylo na zle.(12.6.2011)

 • BluT
  ****

  Relativně neznámá herečka Zuzana Kanócz hrála skvěle, kameře se vyloženě líbila (a mě ostatně taky) a ... Kua, teď jsem zapomněl co jsem chtěl říct... Neva. Jo, už vim, že prostě byla skvělým oživením "zajetých" českých herců. No, Vašut hrál sice dobře (přece jenom je to už pan herec a má za sebou kotel filmů), ale tak nějak jsem mu to nevěřil a některý repliky z něj šli hrozně strojeně. Ale jako hodil se tam. Simoně Stašové role sedla dobře, ale jelikož hlavní pozornost byla upřena na její filmovou dceru, tak se neměla moc jak projevit. V menších rolích mě jak Donutil, tak Něrgešová velmi příjemně překvapili. Děj nebyl nikterak složitej, ale zase ne nudnej (Viewegh umí) a celkově mě fakt bavil. Přestože jsem od nejpopulárnějšího českého spisovatele četl docela dost knih, Román pro ženy jsem si nikdy z knihovny nepůjčil (možná i kvůli jménu - nebudu to přece kua číst, dyž to nejni pro mně, né?). Právě proto jsem se na film docela i těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán. -- Pokud jste průměrná Češka od dvaceti let výš, tak vězte, že se vám tento filmový Román bude líbit. Přece jenom jste cílová skupina, tak by bylo hodně špatný, kdyby se film úplně minul "účinkem". A jelikož mám k Vieweghovi opravdu kladný vztah, tak mě film taky celkem chytnul a rozhodně bych se nebránil, kdybych se na něj měl v budoucnu podívat znova. 75%(12.9.2011)

 • korndaddy
  *

  Reklama na Avon.(28.1.2013)

 • VeverkaLesni
  **

  Renci Renci. Nechci prudit, ale nevim nevim. Mno verim, ze predloha je lepsi.(12.6.2014)

 • lucascus
  ***

  Poprvé viděno téměř po deseti letech od premiéry. A jsem příjemně překvapený, čekal jsem slátaninu z knihovny, ale bylo to poměrně vtipné, osvěžující a herecky zvládnuto (s výjimkou strašné Něrgešové). Ovšem největší zásluhu má dozajista dokonalá Stašová, která je prostě herecká bohyně. Z vedlejších rolí pak zaujala Klára Sedláčková, jejiž talent nebyl dodnes využit tak, jak by se patřilo. Jsou tady místa, za která se divák stydí, jsou tady místa hodna filmové ceny, jako celek tedy za tři. Jinak závěrečná scéna měla vyvolat vzpomínku na "Pelíšky" (vánoční stolování Stašové, Donutila a Zázvorkové)??(21.12.2014)

 • Lachtaan
  **

  Zuzana tady byla k nakousnutí, Vašut odehrál svou velmi typickou roli, kterou jsem mu sežral i s navijákem - jednoduše mi jeho pohodovost bavila. Jinak je ale tahle prostoduchá česká romanťárna pro chlapské oči dost únavnou plejádou rádoby složitých vztahů.(16.2.2019)

 • Autogram
  ***

  Názov neklame, skutočne je to román pre ženy. Se vším všudy, teda návštevou kaderníčky, ženským plkaním, charizmatickými mužmi, jednoducho gýč na pohľadanie. Ale aj ja som si niečo našiel, teda hlavne Zuzanu Kanócz, ktorej to mimoriadne pristane, možno najviac zo všetkých filmov. –––– Měl bys vědět, že nedbalá elegance a úplná zanedbanost jsou dvě odlišný věci.(11.6.2019)

 • Kapybara
  ***

  Hysterická Něrgešová mě dlouho odrazovala od zhlédnutí a opravdu nezklamala!! Její pokusy o herecký výkon spíš připomínají záchvaty padoucnice. Naštěstí jí nebyl dopřán příliš velký prostor a eskadra spolehlivých dojem trošku zachraňuje. Elegantní Stašová zcela bezchybná, Vašut jako křupan Pažout a zesenilnělá Zázvorková zdatně sekundují. Zuzana Kanócz neurazí, nenadchne. Celé to je samozřejmě jen uslintaný příběh o lásce pro upracované hospodyňky a Renčovy experimenty s kamerou jsou v tomhle "uměleckém" snímku k smíchu, ale nečekala bych, že se i párkrát celkem slušně zasměju. Děj docela odsýpá, přerušovaný jen zbytečnými a přehrávanými záběry z kadeřnictví (vykulená Klára Sedláčková), až k očekávanému rozplizlému sentimentálnímu závěru. Zručně odvedená řemeslná práce.(5.11.2005)

 • cold
  ***

  Vašut zde působí jako naprostý neherec, Viewegh zklamal jako scénárista, tak jediná pozitivní věc tu je vlastně jen hlavní představitelka - docela příjemné překvapení. Jinak je to naprostý kýč. Budu si muset přečíst knihu jestli je to taky taková sračka. ............ Teď (březen 2007) jsem viděl film s určitým odstupem a musím říci, že se stále jedná o sračku, ale na druhou stranu jsem z toho měl trochu lepší pocit a dokonce jsem se i místy bavil. Proto přidávám *.(6.12.2005)

 • Balu...
  **

  Kultivovaná blbost těžící ze scénáře autora, který svou veškerou tvorbou jen kopíruje již napsané tituly zahraničních autorů. Renč mě zaujal jen svou prvotinou Requiem pro Panenku a od té doby též tápe v bludném kruhu scénářů, k nimž svá díla točí.. Zuzanu Kanóczovou bych sice *****; jinak teda ale jako hérečka.. Vašut má stále a pořád jeden a ten samej xicht, kterým mě irituje prakticky ve všech filmech, v kterých se objevil. Hudba, pokud se tomu tak dá říkat, je běs, hrůza a jasný kalkul s ubohostí pokusu o pop skupinu. Vlastně celý film je jedna velká investice a raději je lepší se v jeho případě zmínit o sponzoringu a reklamě než o ději. Suma kapr jeseter sumec se na to dá podívat, Román ale jinak jasně patří do primetimu své produkční tv vedle všech těch Gameňáků a Spekelštěstí..(6.1.2006)

 • Hopper
  ***

  Dielko, ktoré si viac vychutnajú tie, ktorým je primárne určené, teda ženy. Miestami tu nechýba vtip, šmrnc, 100 minút odsýpa pomerne svižne, Zuzana Kanócz je sexy s nádhernymi očami, Simona Stašová miestami by sa mohla trochu krotiť a Vašut je celkom sympatický. Ostatní sú už len figúrky na pricmrndávanie a Avon má 100 minútovú reklamu. Jedno pozretie mi stačilo. Ďurdiak ako Germán, ktorý neznáša Poliakov - čo dodať...(16.1.2006)

 • Jancll
  odpad!

  Sám sobě se divím, že jsem se na to dodíval. Možná proto, abych tady mohl objektivně napsat: ODPAD!(25.2.2006)

 • Perry-
  **

  Knížku neznám, takže nemohu posuzovat kvalitu oproti ní. Co však posuzuji, je kvalita filmu. Film se mi vůbec nelíbil, ale byly v něm docela dobré písničky :-) Romantika s komedií po česku nedopadla nic moc. Příště se českým filmům budu už opravdu vyhýbat.(11.11.2006)

 • wosho
  ***

  Průměrný film, co dokáže zaujmout normálního diváka (no spíše divačku) a naplnit kinosály. Ale za pár desítek let po tomto filmu něštěkne ani pes (což se týká asi 90% dnešní české produkce).(26.4.2007)

 • Pussycat18
  ****

  Příjemná a milá záležitost, která potěší a neurazí. Zuzana Konócz je krásná slečna a svým výkonem mě přesvědčila (bohužel jen do doby, než natočila reklamu pro nejmenouvanou společnost na krém proti celulitidě:-)). Vašuta mám ráda, svoji roli odehrál, myslím si, velice obstojně, stejně jako Simona Stašová. Laďka Něrgešová by se naopak už asi ve filmu objevovat neměla. Co se týče příběhu, má námět, kouzlo i humor...a hlavně "čtecí" scéna Olivera "Pažouta", kdy reklamním rámečkem vyznává Lauře nehynoucí lásku, mě jakožto citově založenou osůbku vážně dojala!(26.8.2008)

 • Dánek
  *****

  Moc nechápu, proč má film tak málo procent. Viděl jsem ho už podruhé a i podruhé jsem se výborně bavil. Neříkám, že je to nějaký realistický pohled na věc, ale je to komedie... A to výborná. Určitě doporučuju. Škoda, že poslední půl hodinka je taková už trošku o ničem. 85%(2.6.2009)

 • Paity
  ****

  Skvěle Zuzana Kanócz, skvěle Marek Vašut, ale neuvěřitelně perfektně, resp. grandiózně (hned snad po Pelíšcích) Simona Stašová. Ta v podstatě celý film udělala.(17.6.2013)

 • Luciášek
  odpad!

  Humus. Ostuda. Komerčárna pro komerční debily. Pro inteligentní lidi s normálním myšlením nesnesitelné.(12.10.2014)

 • velkyvezir
  *****

  S přibývajícími léty člověk mnohdy jinak posuzuje tytéž věci a tento film je toho důkazem. Ze tří měním na pět. Obě navíc Vieweghovy za schopnost metaforicky řečeno nahlédnout za zeď zvaná žena v Platonově jeskyni.(3.5.2015)

 • Stružák
  ***

  Docela sympatická jednohubka, ale víckrát bych tuhle přehlídku kýčů úplně vidět nemusel. Pravda, že jsem se ale párkrát zasmál.(19.8.2017)

 • Anderas
  **

  Možná není tak nepochopitelné, že Román pro ŽENY se mně ani trochu nelíbil, mohou ale být podobné filmy tak jednostranné? Nejprve jsem se úporně snažil smát se příšerným vtipům, ale když jsem po čase zjistil, že objekt výsměchu (především demence češství) je na jiných místech naopak vyzdvihován jako životní ctnost, pochopil jsem, že tady žádný z autorů, natož pak protagonistů nemá jasno. Samozřejmě chápu, že ve filmu jako Román pro ženy nelze hledat žádné hlubší pointy ale pokud ten film není ani nijak zvlášť zábavný, pak skutečně nevím proč se na něj mám dívat. A to prosím pěkně vůbec nehodnotím zpracování filmu samotného, které je klasicky otřesně...........české.(25.12.2005)

 • Radim
  ****

  Michal Viewegh píše masovou literaturu a tento film patří do stejné kategorie - osloví široké publikum, nehraje si na psychologickou sondu do života ženy, pobaví. Moc se mi líbilo obsazení ženské části (Kanócz je překrásná), hudba, kamera a střih. Naopak příšerný byl postsynchron a místy teatrální přehrávání, především Vašuta.(26.12.2005)

 • Damielka
  odpad!

  Asi jsem nepochopila, o co se tenhle film snaží. Je to trapnost nad trapnost a je mi docela smutno při pomyšlení, že měla tato slátanina takový úspěch. Vždyť je to výsměch! Herecké (bojím se to napsat tak natvrdo) "výkony" jsou samá křeč, dialogy samé klišé a to, co předvádí kamera, to je čirá onanie postrádající jakýkoli smysl. U hlavní hrdinky bych ještě přimhouřila oko, ale relativně ostřílený (a tímto filmem u mě odstřelený) Marek Vašut je otřesný a roli stárnoucího seladona s porouchanou prostatou zahrál hůř než můj bratr horečku, když se mu v páté třídě nechtělo do školy. Snažila jsem se to sledovat, ale nešlo to déle jak dvě minuty v kuse. Stejně jsem pokaždé věděla, jak to bude pokračovat a kdybych si tenhle film nechala ujít, vůbec o nic bych nepřišla.(10.1.2006)

 • Drc
  *****

  Po dlouhé době česká komedie, u které jsem se výborně bavil a nebyla založena jen na přehlídce úchylných/zkouřených/úplně dementních/nepoužitelných/nedospělých individuí. Tento film obsahuje opravdu skvělé momenty a nudit se nebudete. Co se týče náplně, tak buď Viewegh nemá rád ženy, nebo film neodpovídá předloze, anebo prostě jsou ženy opravdu takové potvory :) Protože z hlediska morálního jednoznačně nejkladnější postavou je Donutil alias vdovec v závěru. No, to už nechám na posouzení každého, nakolik to může odpovídat realitě, ale ano, i takové jsou ženy .. a muži.(12.11.2006)

 • Shimitz
  odpad!

  Když se mi u filmu dělá upřímně špatně, nemůžu jinak než za 1%(29.6.2007)

 • shimpy(CZ)
  ****

  Proč nedávám 5? Asi proto že nejsem žena...(28.9.2007)

 • waits
  **

  Muzu se pobavit u Bajecnych let pod psa nebo u Vychovy divek v Cechach, protoze jsem schopen vnimat okoli podobne jako jeho hlavni hrdinove a komentatori. Muzu se zazit hezke chvilky u Bridget Jones, protoze je mi sympaticka. Roman pro zeny nejen ze notne pokulhava v kadenci vtipnych replik a zajimavych dialogu, coz je hlavni Vieweghova prednost, ale navic me laka na sice hezkou, ale povrchni (ano, musel jsem to slovo pouzit) mestskou pipku - lehkozivku. Nejde o Malery pana ucetniho, kde je Fantozzi vysmivanou postavou, film predpoklada jistou identifikaci, ale ta je v tomto pripade nemozna. Rozumim, proc s ni chce filmovy Vasut spat, nerozumim, proc s ni chce byt. Nic pro me, ale low office asistentky mozna odchazeji z kina do Solidni nejistoty spokojene. Jo, a Nergesova je priserna.(7.4.2008)

 • cab
  ***

  Jak nazev napovida, tak film natoceny podle zname predlohy je smerovan zenske obci. Par vtipku nebo narazek se najde, ale zbytek je trapne se brodeni ceskymi stereotypy s tendenci se vyrovnat zanrove podobnym zapadnim kouskum, coz je produkcne mozne, ale finance nenavratne, protoze ceske komedie jsou v podstate neprodejne. 50%(9.4.2008)

 • Se7enteen
  *

  2/10..Dost jsem váhal, ale nakonec tomu tu jednu hvězdičku dám...Proti účastníkům je alespoň koukatelné(17.9.2008)

 • JimDoor
  *

  Asi je to opravdu jen pro ženy, páč sem hodně dlouho nic tak špatnýho neviděl...15%(12.1.2009)

 • javirgo
  ***

  Pár úsměvných scén nevyváží trapnost těch ostatních. *** dávám pouze za výkon Simony Stašové.(27.5.2009)

 • Yardie
  ***

  Asi takových 50%, průměrných. Viděl jsem to teďka podruhé, v TV nic v neděli nebylo. Poprvé mě to příliš nezaujalo a podruhé to mělo stejný účinek. Příběh klasický, vtípky veškeré žádné, herecké výkony obyčejné. Chvilku jsem si myslel, že se nějakými "hrami" snaží snímek napodobit "9 a půl týdne", ale to jen chvilku a bylo to hodne slabé. Ten Sex ve městě, jak tady někteří lidé psali je výstižnější. Co mě navíc docela rozčilovalo, tak byl Marek Vašut s těmi jeho siláckými gesty a grimasami. Takové frajírky fakt nesnáším. Ale nějaké fajn momenty to mělo, už byly horší filmy. Celkově to zapadá do české tvorby poslední doby - průměr až děs. Howgh!(5.6.2009)

 • dozana
  **

  Po vcelku dobrém začátku (scéna na letišti), ta mě docela pobavila, šlo tempo v rychlém spádu dolů, našlo se ještě pár momentů, které byly vcelku vtipné (Oliver je Pažout), bohužel konec byl hodně happyendovsky trapný. Představitelé mi přišli afektovaní a nevěrohodní, no prostě zase jeden z těch nevydařených českých filmů(5.6.2009)

 • Lencha
  ****

  Ještě teď slyším svýho tátu a ostatní, jak se tlemili tenkrát v kině:-))) Ať už je děj jakejkoliv, tak momentů, kdy se člověk může (a musí) od srdce zasmát je tam fakt požehnaně:-))) Výborná Simona Stašová, neumím si v té roli představit nikoho jinýho:-))) Vtipná Laďka Něrgešová, vtipnej Jarda Nosek...i teď mám úsměv na tváři, když si vybavím některý gegy:-))))(23.6.2009)

 • Bohemák
  ***

  První film podle Vieweghovy předlohy, který mi přišel opravdu zábavný, aniž by si hrál na intelektuální podívanou. Několik skvělých hereckých výkonů.(11.10.2010)

 • Hanes88
  ***

  No zprvu jsem si říkal, že to bude blbost. Nakonec se z toho však vyklubala docela příjemná průměrná komedie. Taky to udělalo možná to, že hlavního herce hrál Marek Vašut. Simona Stašová se Zuzanou Kanócz zahráli ovšem taky skvěle. 55%.(24.4.2012)

 • Ripley
  **

  Již název filmu mě varoval,že to nebude tak úplně pro mně,ale i tak jsem to zkusil.Zbytečně.Plus snad jen za půvab herečky Zuzany Kanócz a pětivteřinovou "tradiční" scénu Jana Svěráka.(13.4.2013)

 • Martyr
  **

  30 minút a vzdávam to. Typicky ženská ptákovina :)(24.12.2006)

 • fastum
  ***

  Místy vtipné, nenudí, co chtít víc?(12.4.2007)

 • Alf
  ****

  zábavný filmový příběh, ve kterém se uvádějí na pravou míru obecně rozšířené legendy o "citlivé ženské duši" a neschopnosti fyzicky milovat bez zamilování se ....(23.4.2007)

 • kaze
  ****

  Marek Vašut bol sexi...:)(21.4.2008)

 • Gilberto
  *

  Za normálních okolností bych bez rozmyslu hodnotil jako odpad!, ale dávám jednu hvězdičku a to pouze za esemesku z Thajska: "Je tady tisíce kurev, ale ty jsi ta největší z nich..." Tahle hláška vpodstatě vystihuje celý film. Pokud to takhle funguje i v reálu, tak se se svym romantickym srdcem můžu jít rovnou zakopat...(11.9.2008)

 • Angie91
  ****

  Tak na tohle mi nikdo nešahejte!!! Tohle je moje srdcovní záležitost... miluju Simonu Stašovou, která je pro mě Paní herečka a navíc... kdo by odolal Marku Vašutovi?(8.7.2010)

 • Mouzon
  *

  Doufám, že toto není román pro ženy, které znám...........Už jen vyslovit v přítomnosti tohoto filmu slovní spojení "sex ve městě" mi přijde vůči zmíněnému seriálu jako urážka nejtvrdšího kalibru. Jisté aluze se zde možná vysledovat dají, např. že v ROMÁNU PRO ŽENY občas je nějaký sex a občas se odehrává ve městě, ale to je asi tak vše........"Románu" nezřídka chybí nadhled, který se snaží prezentovat ve většině scén. Ať už se (s několika výjimkami) jedná o nadhled ironický či nadhled tvůrčí a herecký. V případě, který zmíním, nevím, jestli to byl autorský záměr či nikoliv: konverzace u kadeřnic vyznívá velmi nepříjemně právě díky nedostatku nadhledu. Všechny ženy se zde chovají naprosto šíleně, což by samo o sobě tolik nevadilo - problém je, že totálně přehrávají. Výsledné scény tak vypadají jako vystřižené z přestávky mezi vyučováním třetího stupně osmiletého gymnázia. Ironickou kostru se zachránit plus mínus podařilo (převážně díky Simoně Stašové a Marku Vašutovi), ale veškerý potenciál spolehlivě vraždí protagonistka - zejména to, jak je napsaná..........Rovněž jsem tu tak nějak postrádal jakoukoliv sympatickou postavu (poučka z filmu zní: "Chlapi jsou pitomci/prasata/šmejdi a ženské jsou mrchy/chudinky/naprosto mimo mísu..."), přičemž i ty nejméně nesympatické mi občas pily krev (ačkoliv mi byla kadeřnice Kláry Sedláčkové na pohled velmi příjemná, nemohl jsem překousnout její - pravděpodobně z divadla přejaté - příliš nucené vystupování) - s čestnou výjimkou Miroslava Donutila a Stelly Zázvorkové. Simona Stašová je sice výborná, ale naprostou idiotii své role zachraňuje horko těžko, obrovským zklamáním pro mne však byl Marek Vašut (?!?). Jeho postava je skvěle vymyšlená - Pan Božský, kterému táhne na padesát, propíjí si játra a má problémy s prostatou - ALE trestuhodně nevyužitá. Právě Oliver by měl být skrze svou charakteristiku jedním z pilířů ironického nadhledu. Naneštěstí je špatně zpracován i zahrán - což mne mrzí možná víc, jelikož jsem od Vašuta očekával hodně a dostalo se mi výkonu, který by byl skvělý v dabingu, ale svou patetičností se sám zbytečně sráží.......Co mne ovšem uzemnilo nejvíc byla naprostá absence jakékoliv úcty k čemukoliv (ženami počínaje, muži konče). Většina postav uvažuje schematicky a co je nejhorší - uvažují tak i samotní tvůrci (k čemuž je, pravda, často nutí dodržení ženského hlediska, které JE prezentováno jako schematické). Paradoxně - jsou to právě ženy, které by se kvůli způsobu své prezentace měly cítit snímkem uraženy nejvíce. Pokud bych se měl vžít do Oliverovi kůže, pak bych zavýskl nad tím, kdyby mne Laura opustila, jelikož z celé své expozice vychází jako naprostá blbka. To je jen příklad, jak jsou zde konstruovány postavy - ať hlavní či vedlejší, většina z nich je identicky nesympatická. Neřeší se zde konflikty, ale náhražky konfliktů (jejich řešení nejsou postavena jako teze x antiteze = synteze, ale jako konflikt - balast - řešení). Schematismus završuje scéna ze Staroměstského náměstí, kde se potkají (a do sebe zamilují) dva outsideři - jinak to zkrátka být nemůže, že ano........Nejsem si ještě docela jist, čím má vlastně film být. Lehkonohou zábavou? Sarkastickým komentářem? Obojím? Vážně to doufám myšleno nebylo a na nevážné pojetí tomu chybí nadhled, šarm a šmrnc třeba takového... Sexu ve městě........Ale abych jen nehartusil (i když ideologicky je mi ten film více než odporný) - snímek má většinu času výborné tempo, kamera je na porevoluční české poměry velmi dobrá a některé herecké výkony jsou i přes nesympatičnost postav (Stašová) či malý prostor (o to větší zásluhy - Zázvorková, Donutil) skvělé. Což se naneštěstí nedá říci o režii, které se film myšlenkově a ideologicky rozpadl pod rukama.(20.10.2010)

 • Prochy38
  ***

  Marek Vašut je všech svým rolích parádní! Jeho charizma, to je něco. Ale tím to u mě v tomto filmu hasne. Z. Kanóczová je sice moc hezká a S. Stašová talentovaná, ale mně to přišlo takové nějaké hloupoučké. Na M. Viewegha asi člověk musí mít náladu. Já ji neměl už dvakrát.(9.1.2011)

 • Ollie235
  ***

  Ty tři hvězdy mají ke čtyřem blízko, jak to jen jde. Vážně jsem se skvěle bavil, ale na druhou stranu je v tom filmu plno věci, které mě tak iritovaly, že nemůžu hodnotit výše. Příběh je dobrý, forma vyprávění na český poměry úžasná, ale moc mi do toho neseděli herci a některé detaily mě vyloženě zklamaly. Nebýt toho bylo by to moje velké ,,guilty pleasure", takto jenom příjemná komedie ne jen pro ženy, kterou si někdy zase rád zopáknu.(18.11.2011)

 • J*A*M*A*L
  *

  Pokud jste četli můj komentář k filmu "Na vlastní nebezpečí", tak jsem tam i psal, že jsem s ním viděl Requiem pro panenku a právě Na vlastní nebezpečí a že možná jsem toho viděl víc a že to zjistím po dopsání komentáře, no a to jsem udělal a všiml jsem si tohoto.Úplně jsem na něj zapomněl a ani se nedivím, protože když vidíte nějakou takovou sračku, tak prostě nechcete nic jiného než zapomenout.Bylo mi jasné, že to natočil nějakej amatér ani jsem nevěděl kdo to byl tentokrát, ale mohlo mě napadnout, že to bude Renč a ten je amatér určitě.Jediné co ho na tomto filmů omlouvá je asi jen to, že v Česku se už teď v okolí komedií točej jenom sračky bez vtipu a to by komedie měli mít no a tak to asi bude po celé generace.Fakt nevím, jestli ty lidi mají za úkol dělat z komedií sračky bez vtipu a nebo jestli to dělají schválně a nebo jestli prostě neumějí natáčet komedie.Já tenhle nesmysl ani pořádně nesledoval ani nevnímal, protože filmy, které mě nebaví prostě nevnímám a nesleduji.Ani nevím proč ta jedna hvězdička, asi za to, že tam hrál alespoň Míra Donutil a trošku to tam rozjel.Docela ho lituju do jakejch sraček ho to zas dali.11%(3.1.2013)

 • cherita
  *

  Oslava povrchnosti a lidské hlouposti. Film tak nebetyčně trapný, že jsem ihned po jeho skončení musela oprášit předlohu, abych zjistila, jestli je doopravdy taky tak pitomá – a není. Tedy děj je skoro stejný, dialogy taky, jenomže kde se předloha dívala na věci s ironickým odstupem, tam se film bere smrtelně vážně a ještě nás nutí, abychom sympatizovali s postavami (se kterými bych se já osobně v reálném životě rozhodně nechtěla potkat). Výsledkem je tak přesně ten typ romantického slepence, který se kniha snažila parodovat. A nejvtipnější je, že si to Viewegh zprasil úplně sám.(4.10.2013)

 • Geller
  ***

  Co vám mám říct? Byla to krávovina, ale vůbec jsem se u ní nenudil, tudíž svůj účel tato komedie určitě splnila.(19.2.2006)

 • FunThomas
  ****

  Příjemná zábava ze života...(18.4.2006)

 • laserr
  ***

  Typická "americká" romantická komedie. Některé vtipy stojí za pozornost, většina je jich ale značně ubohých. No a ten konec, to snad nemůže nikdo myslet vážně...(12.11.2006)

 • newt17
  **

  Konec jsem už jenom proklikal, abych se ujistil, že se nestane nic nepředpokládatelného. Velmi dobrou hereckou sestavu si radši vychutnám jinde.(1.3.2007)

 • blazenka
  ****

  Film, který mě hrozně mile překvapil a vůbec se za to nestydím. Naopak, ráda si ho pustím znovu a to především kvůli dvěma hereckým osobnostem, které podaly vynikající výkony: Simona Stašová v roli svérazné matky a Marek Vašut jako kreativec. Na druhou stranu - výkon Zuzany Kanocz (kdo to proboha je?) mě stoprocentně odradil dát filmu hvězdiček pět. Další příšernost je mihnoucí se Saša Rašilov a otřesná Ladislava Něrgešová. Film stojí a padá na výkonech Stašové a Vašuta, kteří jsou ovšem víc než výborní. Film na diváka stříká obrovskou dávku vtipu a nezapomenutelných hlášek. "A pro slečnu dceru?" "Diazepam!" "Co budeme papat, děti?" "Pažoute, ty mi šoustáš dceru!" "Já už nám dva roky tajně spořím, s Liškou..." "Už máš chlapce, Lauro?" Bezchybné. Za výkony zmíněných herců 100%, (plus Miroslav Donutil a Stella Zázvorková) 100%, za vtipné hlášky 100%, bohužel za výkony ostatních maximálně 10%, tedy 80%. A šmitec.(4.5.2007)

 • Suchinnen
  **

  Povrchní, celkem slušně zahrané, celkem i slušně natočené, ale rádoby intelektuální, trapné a mnohdy postrádající soudnost. Původní předlohu jsem nečetl a po shlédnutí filmu ani nehodlám, takže nemohu hodnotit jak moc se jí Renč držel. Každopádně je dobré to (jednou!!!) vidět, protože aspoň já si díky podobným sračkám začnu vždycky víc vážit své přítelkyně a možná nakonec i všech jejích předchůdkyň :)(19.3.2008)

 • chalp
  odpad!

  Zuzana Kanóczová je sama o sebe neskutočne asexuálna žena(vyzerá ako transvestita) keď sa k nej ešte prihodí aj „hollywoodsky“ narcis Marek Vašut...tak o sračku je postarané.Filip Renč by sa už mal na režírovanie jednoducho vysrať a nájsť si niejaké neškodnejšie hobby.(19.4.2009)

 • Berry
  *

  Dopoledne při vaření se na to dá mrknout, ale jako celovečerní film? To asi ne... Herecké výkony podprůměrné asi u všech, rádoby vtipné scénky většinou přecházejí do trapnosti a šííííleně mně vadí, jak se všichni snaží mluvit anglicky, ale s výslovností tak strašnou, že se člověk stydí za ně... Ale na druhou stranu je to jeden z těch filmů, u kterých se nemusí přemýšlet a z nudy se na to podívat dá...(31.5.2009)

 • Ad4mson
  ***

  Renče opravdu nemám rád, ale tohle se mu docela povedlo. I když některé dialogy nutí diváka, aby si klepal na čelo, moc hezká kamera a hudba vyrovnává pomyslnou laťku kvality na lepší průměr.(31.5.2009)

 • Ondra16
  ***

  Podobné jako Vejdělkovy účastníci zájezdu, drzé se skvělým charismatickým Markem Vašutem.(1.6.2009)

 • Wishkah
  **

  pár vydařených vtipů v nepovedené romantické komedii.(10.8.2009)

 • Ukko
  *

  Boha! Fakt se mi to nelíbilo a fakt mi to přišlo trapný. Knihu jsem nečetl, takže nevim jestli je taky tak špatná. Všechny herecké výkony = trapné, hudbu to snad ani nemá, scénář asi teda jo, který je plný nějaké emancipované ženské, kterou by snad každej chlap nechtěl ani zadarmo.(14.6.2010)

 • mkubalikova
  ***

  Několik vtipných scén, ale na víc, jak 60% to nevidím. Jeden z mála českých filmů, který jsem po roce 1999 viděla v kině. Díky paní Stašové vstupného nelituji!(27.1.2013)

 • chuckboris
  odpad!

  Prostě Pažout.(27.1.2013)

 • Brylin
  **

  Prázdnota, hloupost a nereálnost mnohých dialogů a situací naprosto kazí Renčovu solidní režii a zdařilé herecké výkony. Celkový dojem je díky scénaři bohužel podprůměrný a stěží dosahuje dvou hvězdiček.(8.5.2014)

 • Rumcajs
  ***

  Zpočátku jsem byl mírně zděšený, časem se to mírně zlepšilo a ke konci skoro líbilo. Pěkná hudba a kamera, otravný product placement, překvapivě dobrý Vašut, otřesná Něrgešová.(14.4.2005)

 • Tomislav
  **

  Musím předeslat, že mám rád romantické komedie a k českým filmům bývám shovívavější. Přesto ale pro mě byl Román pro ženy velkým zklamáním a nijak zvlášť mě nezaujal. Děj podivný, motivace hrdinů pravzláštní... Připadalo mi to spíš jen jako poslepované fórky (přiznám se, že někdy dokonce vtipné), které byly hůře či lépe herecky ztvárněné. Něrgešová byla pro pláč, Vašut velmi příjemně překvapil a hlavní hrdinka byla alespoň moc hezká. Snad jedině hudba stála za to. Toť vše.(15.4.2005)

 • Milwa
  ***

  Spíše 3 a 1/2. Dobrá zábava, skvělý a velmi sexy Marek Vašut. Místy hluchá místa střídaná výbuchy smíchu, především díky Simoně Stašové a Markovi Vašutovi. Trošku mi to kazila Zuzana Kanocz, která dle mého názoru deklamovala text, místo hraní, ale nakonec to nevadilo a líbilo se i příteli, kterého jsem na to po dvou týdnech přemlouvání nakonec dostala:-) Takže chlapi nebojte se...(25.4.2005)

 • gusman
  ****

  No, takovouhle "bombu" jsem tedy opravdu nečekal. Nevím, zda nejsem ovlivněn mými nedávnými prožitky (:-)), ale příběh mi přišel velice reálný a dobře zpracovaný. Hodně jsem se pobavil a odmyslel:). Herecky naprosto dokonalé. Stašová Rulezz.(12.8.2005)

 • Hawk
  *****

  Já musím říct, že jsem se hned od první minuty naladil na stejnou vlnu, jako zamýšlel Filip Renč, po níž jsem se vezl od začátku až do samého konce. Nepamatuji, kdy jsem se tak dobře u něčeho bavil. A navíc je ve filmu obsaženo spousty mouder... "Chlapi můžou podvádět a ženy ne"..."je to stovky let zavedeny model a funguje, tak proč ho porušovat" :)) ... to byl fór(2.12.2005)

 • Pc
  odpad!

  Proboha ten to snad točil poslepu nebo byl zfetovanej. totiž já nesnáším romanťárny. A kór tydlesty hovadiny fakt nuda blbost......(13.3.2006)

 • Puol
  ***

  Na jedno pozretie vcelku príjemný film. Filip Renč opäť obsadil do hlavnej úlohy krásnu slovenku a aj zbytok osadenstva je v pohode. Mierne mi to ale pripomína taký dlhší videoklip. Zaujimavý je pohľad, ako na nás nazarajú naši západní susedia (scény v Tatarách). Po vynikajúcuch Rebeloch som ale očakal viac.(21.6.2006)

 • crozet
  ***

  Filmová dílna "mimo čas a prostor"... Román pro ženy nemá žádnou kulturní kotvu, klidně by se mohl označit nálepkou "evropský" nebo jiným, podobně vágním přívlastkem. F. Renč je zručný režisér (jak tady někdo trefně zmínil), jeho film nemá nějaké výrazné chyby, ale stejně tak ničím nadprůměrným člověka neobdařuje. Všechno tak nějak korektně funguje... Scénář je docela členitý, člověk se nenudí, herci hrají dobře... Od dobrého filmu bych ale očekával přirozeně víc než jen splněné povinnosti adaptátora psaného příběhu. Nemohu se zbavit pocitu, že rozdíl mezi shlédnout Román pro ženy a neshlédnout je v podstatě nulový.(11.11.2006)

 • Horak
  odpad!

  To je nemecka romanticka produkce? Aha, cesky film. Dalsi Kamenak? Ne, film dle knihy nejprodavanejsiho ceskeho autora. A todle, ze tocil Troska? Ne, Filip Renc. To je ten vecne mlady a nadejny reziser, co v soucasnosti toci komercne superuspesne filmy, na ktere se nejde v normalnim stavu koukat? Ano, to je Filip Renc dneska. Je to asi klise, ale mor a kurdeje na Viewegha, bez nej by todle veledilo nikdy nemohlo vzniknout. To u nas umi natocit komercne uspesny kvalitni film jenom Jan Sverak?(11.11.2006)

 • voidindigo
  odpad!

  Takový ty "metrosexuálky", který mají extrémně "cukrovej" pohled na lásku a romantiku (a zvlášť mají rádi vděčný klišé) zatímco naprosto chladně odkopnou každého svého přítele aby šli za ještě větším banánem konečně mají film, který je přesně pro ně ! A aby je nic neurazilo, nesmí tam být nic extra vtipnýho či skutečně bizarního. A aby neměli šok ze skutečných emocí, režisér je slizounský chlap, kterej uvažuje stejně jako oni ! A aby scénář nebyl příliš silný, je od "zábavného" autora a ne od skutečného scenaristy. Intouši, kteří tvrdí, že kýč je vždy nutně fašistický, maj za to další příklad pro svůj argument.(18.2.2007)

 • Gerrard8
  *

  Nechápem čo všetky ženy vidia na tom Vašutovi...:-)(17.5.2007)

 • pend
  ***

  Film nedrží pohromadě, spíš nežli souvislý děj je to sled epizod. Tohle se bohužel projeví na konci, když filmu dojde dech a ztratí tempo. K hercům žádné výhrady nemám, scénář jim nic víc nedovolil.(20.10.2007)

 • Radek.SCH
  ***

  A zase půjdu "proti proudu". České filmy moc nemusím a romantické komedie taky ne, ale tenhle film se mi celkem líbil. Byl vtipný a o to u komedie jde nejvíc. Ne?(30.11.2008)

 • Luqi
  ***

  Ženský román dopadol o niečo lepšie než by tomu napovedal názov filmu .......... ale asi preto, lebo sa Renč a Viewegh nepúšťali do niečoho neovereného. Inak povedané, je to taká česká zmes úspešných filmov (ako tu už viacerí poznamenali - od Denník B.J. až po Sex v meste)............ Inak scény v kaderníctve síce trhali oči, ale spolu s rozprávaním vcelku vhodne poprepájali jednotlivé časti inak úplne nezáživného deja............(1.6.2009)

 • Akana
  ***

  Snesitelná renčovina. Královnou snímku je samozřejmě Simona Stašová, bez ní by tahle místy vtipná ale jinak dost povrchní "sonda" do partnerských vztahů a ženské duše stála o třídu níž.(29.5.2010)

 • lu-cinka
  ****

  Sama jsem si svůj ( velmi podobný ) román pro ženy prožila. Navíc Vašuta a Stašovou prostě můžu a jisté hlášky z hlavy nevypustím, proto 4*(29.6.2010)

 • jasanka
  ****

  Fajn komedie, jedna z mála českých, na které se dá dívat opakovaně.(14.6.2011)

 • shushee
  *

  Páv byl geniální, toť vše..(2.1.2014)

 • blazir1
  **

  **, reálně tak 50% pouze a jen za výborné herecké výkony Vašuta/Stašové a zbytku. Jedinná kdo to kazil byla představitelka hl. role. Ta se umí do kamery jen hezky tvářit. Bez těch výkonů by to ale bylo tak za 0-jednu *, stupidní příběh pro těsne popubertální(dle OP dospělé) slečny jak z Rytmu života....(3.5.2014)

 • Evander
  ***

  Neškodná, místy docela zábavná jednorázovka.(9.1.2017)

 • Snape
  ****

  Michal Viewegh patří k mým oblíbeným spisovatelům. Proto mě informace, že bude zfilmována jeho další kniha a že se scénáře ujme sám autor, velmi potěšily. Výsledkem mého očekávání je příjemná oddechová komedie. Některé hlášky sice vynikly více v knize, ale postava Lauřiny matky jakoby na Simonu Stašovou přímo čekala. To, co tato herečka předvádí, je v kladném slova smyslu neuvěřitelné. Povedlo se i obsazení Laury samotné, Zuzana Kanócz jí vdechla život. Filip Renč má prostě na vyhledávání nových tváří talent. Co Románu pro ženy vytknout? Možná přílišnou doslovnost a "vieweghovost" (připravte se i na docela neupejpavé hlášky např. o žaludu hlavního hrdiny). Vadily mi násilné pozdravy sponzorům, ale chápu, že někdo to zkrátka zaplatit musí. Naopak už tradiční mini-role pro Jana Svěráka byla dokonalá.(10.6.2005)

 • #47
  ***

  Párkrát jsem se u Románu pro ženy zasmál, za což může tak z 90% S. Stašová a částečně i Vašut, škoda že Donutil je tam dohromady asi minutu a pul, jinak je film jednou velkou reklamou (hlavně na všudypřítomný Avon) a přehlídkou nic moc hereckých výkonů v čele s už velmi nesnesitelnou Něrgešovou, kterou do filmu pravděpodobně protlačila TV Nova, a následně s osazenstvem kadeřnictví, které přehrává naprosto příšerným způsobem...původně jsem chtěl dát **, ale pak jsem si vzpoměl na scénku s Honzou Svěrákem...to se fakt povedlo, takže celkově ***(28.6.2005)

 • Libby
  ***

  Na českou produkci to ušlo. Dávám průměr díky Simoně Stašové, která to držela nad vodou. Díky ní se na to možná za čas podívám znovu.(30.6.2006)

 • bonifac
  **

  proč dělají ze skvělé knihy takovou cajdu?(2.2.2007)

 • no2
  *

  2/10 - Mám rád podobné filmy pro nedělní večery. Dívat se na ně na DVD v jinou dobu je pro mě ztráta drahocenného času, ale když to běží v bedně v době, kdy mám splín z nadcházejícího pracovního týdne, najednou sedím u televize a směji se i vtipům, které by mně jindy vtipné nepřipadaly. I Román pro ženy by mezi takové filmy mohl patřit, ale nepatří. Nezaujal mě; šel jsem spát. Z trojice filmů natočených podle některé z Vieweghových knih, které jsem dosud viděl (další dva byly Báječná léta pod psa a Výchova dívek v Čechách), jej považuji za nejslabší. Nepochybuji však o tom, že si své divačky určitě našel.(17.3.2007)

 • optimus0s
  ***

  Zuzana Kanoczová je pěkná, a Marek Vašut občas i vtipný. Film je takovej normální českej průměr.(20.8.2008)

 • roxy_ellen
  ***

  Za prvé,líbí se mi hudba Ivy Frühlingové. Za druhé,mám ráda i tu knížku. Za třetí, líbí se mi, jak je film natočený i způsob vypravování. A za čtvrté, je to prostě román pro ženy a i když nejsem moc na romantické filmy,na tenhle se můžu podívat vždycky. Někdy holt trochu toho sentimentu neuškodí...(31.5.2009)

 • ivamka
  **

  Tady nechybělo nic ani Donutil, potrhlá matka, mentorující kamarádka, cizokrajný milenec, zabedněný milenec, senilní tetička, neschopná šéfka a rakovina. Vybrané všechno, včetně nápadu s reklamou v metru a jelikož jsem den předtím viděla Bridget Jonesovou S rozumem v koncích, byl mi povědomý i citový výlev před zahraničními klienty v reklamní agentuře. Nevím, proč všechny české filmy jsou v poslední době tak ukecané? Dvě hvězdy dávám Vašutovi, že byl uvěřitelný a přirozený jako jediný. MUsím vyzvednout komentář CaptainNor, neb mne napadlo něco takového, ale nedovedla jsem to tak vtipně shrnout.(1.6.2009)

 • Pitaya
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. I love it :)(18.9.2010)

 • horovska
  *

  Plytké a povrchní. Stejně jako předloha. Tak, jako podle komentářů u filmu Román pro muže soudím, že se velmi dotkl mužského mínění o sobě samém, tento film se zase dotýká mne, jako ženy. Nevím, zda to má být komicky nadnesené shrnutí základních vlastností ženy, ale já žádnou takovou babu neznám... Spíš se mi zdá, že je to velmi zjednodušený pohled mužů na ženské. A to mužů povrchních a arogantních. To jen na okraj. Nebudu přidávat filmu, který je pro mne nepřijatelný body za hudbu či herecké výkony, byť by si je především Simona Stašová zasloužila.(13.11.2010)

 • Naki
  ****

  MILUJU Simonu Stašovou! Nebýt jí a její ztvárnění praštěné Jany... nevím, zda bych mu dala vůbec dvě hvězdičky. Každopádně jsem se pořádně pobavila a když vidím Vašuta "za mlada", tak se nedokážu přestat smát, i když to vidím po desáté.(16.8.2011)

 • *Colorado
  ****

  Musím se přiznat, že mám Román pro ženy rád. Nikdy jsem od Viewegha nic nečetl a ani se k tomu nechystám, ale opravdu dobře jsem se u této adaptace jeho románu bavil. Musím kvitovat herecké obsazení a vyzdvihnout zejména Simonu Stašovou. Netrpím přehnanou touhou sledovat vše, co soudobá česká kinematografie nabízí, protože mi přijde, že se filmy točí především na kvantitu a ne na kvalitu. Román pro ženy je jeden z mála českých moderních komedií, které se mi líbily a nemám problém se podívat znovu.(13.11.2011)

 • MikeeTheory
  odpad!

  Zaslouží si to vůbec nějaký komentář? Asi ne, ale někde se "vyřvat" musím. Tohle je prostě přesně ten příklad, proč tak drtivou většinu současné české filmové tvorby nesnáším. Fuj!(23.1.2012)

 • bagetka007
  ***

  Legendární role Simony Stašové převážena neuvěřitelnou trapností ostatních postav v čele s Markem Vašutem. Btw. nemám nic proti obsazování slovenských herček českými filmaři, ALE když už se tak stane, tak nemůžu snést silný slovenský akcent. Ale snad možná radši akcent než předabování jako se tomu stalo v případě Zuzany Kanócz v Románu pro ženy.(15.2.2012)

 • Ydrosten
  ***

  Párkrát jsem se pousmál a jednou či dvakrát hluboce zamyslel. Není to tak špatný film , jen mu asi plně nerozumím , páč nejsem žena. 3*(4.6.2012)

 • Hartigan
  ***

  Reklama zářící štěstím a úspěchem. Ve skutečnosti je pouze o zadku Marka Vašuta a životě nažhavené pipiny, co mě osobně celou dobu nechávala na bodu chladu. Vašut se s rolí sexuálního idola (WTF?!) popral ještě dostatečně, Kanócz má výstavní prsa a Stašová byla velmi komická. Renč sice vydělal nemalý balík peněz, poněvadž příběhy jako je "Šukec ve městě" dneska táhnou, i když nikdy nepochopím proč, ale žádný přínos českému filmu nepřinesl. Taková oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Stašová: „Čeští chlapi jsou prasata, víš co dělají? Flušou na ulici a čůrají do umyvadla!" :)(29.1.2014)

 • Sign
  *

  Film o běhnách...(3.1.2015)

 • zdeny99
  *****

  Viděno poprvé, viděno jako skvostné a úsměvné. Viděno podruhé, viděno jako skvostné a humorné. Viděno potřetí, viděno jako skvostné, humorné a úsměvné. Viděno počtvrté, viděno jako skvostné, humorné, úsměvné, lidské. Viděno popáté, viděno jako skvostné, humorné, úsměvné, lidské a životní. A podívám se i pošesté. Pánové tohle je návod: Nebýt oplzlý tlustý strejda, který neustále mele jen o tom, kde mají nejlevnější pivo. Když tohle pochopíte, přestanou se kvůli pár těmto hospodským lemplům dívat na ty zbývající. Ale pokud ne, tak my muži, co jsme ochotni pro ženu udělat cokoliv a vzdát se čehokoliv, se stejně nedáme. Víme, že ženy musí být milovány, mají-li zůstat krásné. Víme, že dobře vychovaná mladá dáma si představuje, že by se k ní měl džentlmen chovat. Nesmí mít oči pro nikoho jiného než pro ni. Musí jí být oddaný a měl by mít romantickou povahu. Jinak nemá šanci na úspěch. Musí mít stejné zájmy jako ona a proto taky něco musí udělat. Vím, že pokud si chci udržet ženu, musím o sebe dbát, a to nejen po fyzické stránce, ale také se vzdělávat, mít přehled o různých tématech a umět naslouchat. [30436. hodnocení, 717. komentář, 59%](8.1.2019)

 • derek007
  ***

  Musím dát 60 už jen kvůli Svěrákovi a jeho mini roli. Ta je prostě kouzelná. Renč odvedl dobrou práci, Viewegh nikoli. Hlavně dialogy byly kámenem úrazu. Dobrý spisovatel nutně neznamená dobrý scénarista.(10.5.2005)

 • Odpadlik
  ****

  Ani jsem nečekal, že to bude tak dobré. Bavil jsem se od začátku do konce. Jedna skvělá hláška stíhá druhou (myslím že jich určitě pár zlidoví). Film stojí mj. na skvělých výkonech Simony Stašové, Marka Vašuta (ten je opravdu "sladký") a (pro mě překvapibě) Laďky Něrgešové.(9.12.2005)

 • Miki68
  ***

  Spojení Renč-Nova-Viewegh je už samo osobě determinující... Když jsem se na tenhle film podíval po čase znovu (podruhé a asi i naposled), musel jsem konstatovat, že jsem se několikrát dokonce zasmál. Ale bylo to spíš hereckými výkony zúčastněných. Vašutovi role Pažouta docela sedla. A Simona Stašová zraje v novou Bohdalku (v koho jinýho taky, ne?). Není to rozhodně žádný veledílo a víckrát fakt nemám chuť ho vidět, ale už jsem viděl mnohem horší filmy. A nejen český. ;))(1.3.2006)

 • Gedes
  *****

  Ve filmu se mi líbil humor a i filmové postavy (i herecké obsazení). I když mi občas přišly přehnané slovní rozpory mezi Rupertem (Pažoutůf kamarád) a Laurou (Oliverova dívka). Stejně tak pro mě byl trochu nepochopen závěr, kdy mi zcela nebylo jasné kdo komu se má omlouvat, kdo na koho má být naštvaný. Ale tento menší rozpor jasně připisuji na účet Vieweghovi příliš filozofické duše. Jinak mě snímek vždy velmi příjemně naladí a mám romantické pocity (to obyčejně nemívám!). Romantiku, která prostupuje celým filmem, upevňuje především podmanivé písně Ivy Frühlingové.(20.8.2006)

 • bolf!k
  ****

  pro me zabavna komedie u ktery sem se dobre bavil :) vasut mi nekolikrat vylozene nesed ale stasova to zachranuje....pohoda(12.11.2006)

 • Joeey
  ***

  Dojem po zhlédnutí v kině: zase nic převratnýho. Já nevím, jaké měl tento film poslání, ale ať bylo jakékoli, tak se mi vyhnulo.(12.11.2006)

 • Mattezs
  *

  Dávám jednu hvězdu za hudbu a Miroslava Donutila, který jako jediný ze zúčastněných nepřehrává.(16.2.2007)

 • ex.it
  ***

  Není to nic úchvatného, zázračného, ale i tak se na tento film ráda znovu podívám. Patří dokonce k těm filmům, které se mi líbily více, než knižní předloha.(13.12.2007)

 • třebapepa
  **

  Nevím co si o námětu pana Viewegha mám myslet. Pokud to mám brát s nadsázkou, pak je to moc fádní, pokud si mám myslet, že je to ze života, pak je to moc křečovité. Herci se mi ovšem líbili. Nevím sice proč tam režisér obsazoval zrovna "detektiva Martina Tomsu", když by se mohlo najít mnoho věrohodnějších bonvivánů, ale prosim...(4.4.2008)

 • Grimlok
  ***

  Sice je to kravina, ale furt se na to dá koukat, což je u nynějších českých komedií docela zázrak.(15.5.2008)

 • Jeand´Boa
  ****

  Konečně má i česká kinematografie nějakou tu oddychovku...film, od kterého nic nečekáte a dostanete nic plus trochu - takže vlastně úspěch...alespoň já takto takové filmy vnímám a beru...a proto jsem byl s tímto snímkem spokojen...(21.9.2008)

 • Alice02
  **

  Občasné pousmání, jinak jsem se nudila. V Česku rozhodně byly natočeny lepší komedie. Příběh mě nevtáhl a zápletka(y) nezaujala.(16.10.2010)

 • qvark
  ***

  Nemyslím, že jde o špatný film, jen netvořím jeho cílovou skupinu. Nejsem člověk co hledá partnera pro život , protože jej mám, kdybych měl odpor k Čechům tak se odstěhuji a netrávím večery se sklenkou vína ve vaně, protože mi to příjde jako póza ( to už se u nás přestalo pít pivo ?). Tři hvězdy za solidní herecké výkony a jediné pravdivé a nic nepřibarvující balkónové scény....(30.11.2010)

 • maZSlicko
  *

  I kdybych byl sebe víc zšenštilej,tak to stále budu brát za pěknou sračku :O(4.1.2011)

 • Harts
  ****

  Román pro ženy je má srdeční záležitost, můžu ho vidět, pořád dokola a pořád se mi líbí, úžasné herecké výkony a Pažout dokonalý, psychologie postav nádherná(7.3.2011)

 • dandislav1991
  *****

  Řada nezapomenutelných situací .(30.10.2011)

 • VerenaLord
  ***

  Nebýt Stašové a Vašuta, hodnotila bych ještě o poznání hůře. Proč jen mi kniha zase přišla o tolik lepší, než filmová podoba? Nu nicméně, pořád se tento snímek, jako většina jemu podobných, drží relativně okolo slavného českého průměru. Je pravda, že ho můžu vidět znovu a znovu, ale s patřičným časovým rozestupem a s příslušnou náladou.(8.2.2012)

 • PavelZava
  ***

  Je vtipné, když se pes reklamního kreativce jmenuje Billboard. Jana (S.Stašová) : Přece si nevezmu někoho, kdo volil Bushe. Jan Svěrák v roli číšníka !(3.4.2012)

 • godycz
  *****

  libilo.(22.12.2013)

 • Vesecký
  ***

  Tak tedy minusy: 1. banální příběh o matce a dceři z Prahé, zřejmě dobře situovaných, že by matinka (S. Stašová) toplik vydělávala překladatelskou činnosti? Dceruška Laura je editorkou ženského časopisu, ale spíš to vypadá, že se většinu času může poflakovat... Obě mají problémy s chlapy, střídají je jak na běžícím pásu, matce se znelíbí čeští burani (co by říkala chlapům z vesnice?), tak shání po cizině, dcera taky dlouho s jedním nekonec se zamiluje do Olivera, který se před dvaceti lety znelíbil její matce (Pažoute!). 2. Příběh je vyprávěn v kadeřnictví, ty tři zaměstnankyně, co Lauru poslouchají, hrají (asi to je režisérský záměr?) zcela amatérsky. Plusy: Renče politicky nemusím, ale režisérsky je to profesionál, který si vybral i dobrou hudbu včetně francouzských písní. Simonu Stašovou nemusím, ale tady hraje excelentně, řekl bych, že role jí naprosto sedla. A pak těch pár hlášek (Přece se nevdám za někoho, kdo volil Bushe!). Takže po váhání jsem přidal jednu hvězdičku na tři.(2.8.2014)

 • mira007
  ****

  Na svou dobu svižné a vtipné... koncert Stašové.(8.10.2014)

 • Patriot.X
  **

  Pro ženy.(11.1.2015)

 • LordMysti
  ***

  Nenáročná sranda s některejma fakt slušnejma hlodama :)(12.5.2015)

 • mh.mail
  **

  30% — Přesně jak se píše v názvu – je to román pro ženy a nikoliv pro mě. Pažout!(11.3.2016)

 • Hapretor
  *

  Neuvěřitelné. Jak je tohle trapné a nudné. (To bych nečekal - ironie).(1.8.2016)

 • Bozvav
  *****

  Naprosto skvělý film, jenž já osobně také považuji za jeden z nejlepších režijních počinů Renče. Herecký koncert Simony Stašové a Marka Vašuta, kde ani ostatní se rozhodně nenechali zahanbit. Skvělá kniha jenž se dočkala vynikajícího filmového zpracování, které viděno po třetí a pořád baví. Za mne 95%.(3.8.2016)

 • HawkeyP
  ***

  50 %. Jeden z "nejprotivnějších" českých filmů za několik posledních let. Je to dobře zrežírované a někteří herci, např. S. Stašová hrají opravdu dobře, to jsou však zřejmě jediné klady tohoto filmu. Nechápu, proč si tvůrci mysleli, že koukat se na hlavní hrdiny, z nichž on je šovinistický trouba a ona potrhlá kráva, může být nějakým způsobem zábavné. Po dlouhé době jsem litoval peněz za lístek do kina.(11.5.2005)

 • chlebos
  *

  To je teda pekne hovno.(3.11.2005)

 • Lord Fuck
  ****

  Vynikajícím způsobem natočený film.(12.4.2006)

 • Dan
  ****

  3,5* Prakticky nic jsem nečekal - a asi proto jsem byl mile překvapen množstvím vtipů, které byly i k zasmání :-)(5.11.2006)

 • crjules
  ***

  Naprosto dokonala Simona Stasova! :-)(5.6.2007)

 • Sosak
  *

  Ještě větší exkrement, než Účastníci zájezdu. Kdyby tu nebylo napsáno, že je to komedie, tak bych na to ani po dvou letech nepřišel. Viděl jsem to během cesty autobusem a rozhodně mi jí to nezpříjemnilo, natožpak ukrátilo - vlekla se a vlekla, spolu s filmem. Vieweghovy příběhy jsou nezajímavý a herci taky nestáli za nic. Bylo to podezřelý, jak se kolem toho pořád oháněla Nova. No a tady to máme.(29.12.2007)

 • AbelXavier
  **

  Kamera, akce...a...ted vsichni prehravat o 200%(5.4.2008)

 • cineboy
  ****

  Možná Vám budu připadat úchylný, ale mě se to i po třetím shlédnutí opravdu líbilo. Renč tenhle film diriguje skvostně a obsazení se taky povedlo. Zuzana Kanócz je sexy kočka, nenapodobitelná Simona Stašová ční svým výkonem nad všemi, Marek Vašut skvělé prolíná sebevědomí, džentlmenství a buranské chlapáctví a Laďka Něrgešová se na tu krávu taky úžasně hodí, ta to ani nemusela hrát. V některých pasážích mě film vždy od srdce rozesměje a pokud chce člověk vypnout, uvolnit se a o ničem nepřemýšlet tak nikdy nezklame. Skvělá oddychovka, kterou můžu jen doporučit.(5.4.2008)

 • nwx
  *

  Blbina tvářící se filmově. Něco maximálně tak pro konzumentky nekonečných telenovel. Brak - jak knížka, tak film.(27.5.2008)

 • HonzaMag
  ***

  Jo, docela to šlo - i když to bylo určené především našim krásným polovičkám. Hlavní hrdinka (Kanócz) mne moc nebrala, za to se mi dost líbila hudba (Fruhlingová).(15.8.2008)

 • teddinka1
  **

  Pažouote?(5.10.2008)

 • jda23
  *

  1a pol max. Thak toto bolo ako z casopisu Bravo, tenkrat poprve, cela linia len jednostranne podana a zaroven velmi nebezpecna guraz pre netykave panie s ,, pohladom na zivot ,, Zachrante si hodinu a pol a precitajte si napr Tolstoja alebo aspon vychytenejší šlabikár. Zdravim všetkych, ktorym sa to pačilo viac ako mne.(17.11.2008)

 • swiss
  ***

  Dobří herci, dobře hrající. Dokonce se mi líbila i Laďka Něgrešová. Donutil a Stašová jsou jistotou. A tou je i Marek Vašut, bohužel negativní..(16.1.2009)

 • Petus
  ***

  Kvůli skvělé Simoně Stašové a kvůli jejímu nesmělému nápadníkovi Mirkovi Donutilovi, kteří tohle jinak vcelku nezajímavé dílko povyšují na něco, na co si vždycky ráda vzpomenu.(10.1.2010)

 • Porp
  **

  Román pre ženy.(19.2.2010)

 • siloalampa
  ****

  Pre mňa sympatický film so sympatickou hudbou Ivy F.a to nie som ani žena... Trošku podhodnotené.(10.4.2010)

 • Valentin
  **

  Jedinou útěchou je mi vědomí, že opravdové skutečné ženy nejsou takové tupé kravky jako hlavní hrdinka tohoto filmu. O hereckém výkonu Něrgešové nemluvě, to bylo úděsné.(21.2.2011)

 • bull!nka
  ****

  Pažout??? Mami??????(29.7.2011)

 • tom912
  **

  Jako reklama na album Ivy Fruhlingové výborné, jako film katastrofální, kdy ho zachraňuje od těžké újmy na zdraví Simona Stašová. 30%.(27.3.2012)

 • Brinkley
  ***

  Ploché, díky Simoně Stašové místy však dosti vtipné. Chtěla jsem napsat neurazí - nenadchne, ale vlastně ty dialogy v kadeřnictví inteligenci místy docela urážejí. I přesto dávák horší tři hvězdy, a to především za scénu v restauraci: "Tak co si dáte, děti?"...(31.8.2012)

 • Zikus
  *****

  Ta kurva.(15.2.2015)

 • Likan7
  **

  Film neskutečně zvedá přítomnost Zuzany Kanócz. Tím nemyslím, že by to byla herečka hodna minimálně Českého lva, ona naopak hrát neumí, ale v době natáčení byla tak sexy, že mě občas vytrhla z té všudypřítomné letargie, kterou Román pro ženy způsobuje. Celé je to uňouňaný, nudný, bez schopnosti být v dramatických chvílích dramatické, s příšernou Laďkou Něrgešovou, snesitelným Vašutem a asi pěti celkem vtipnými scénami. Na prostoru devadesáti minut nic moc. Viewegh šel vždycky mimo mě a Renč zrovna tak.(21.2.2019)

 • matynka
  ****

  Klasická oddechovka. Na dámský večírek nebo osamělý večer s vínkem tak akorát. Kdo hledá hloubku, nenajde ji, kdo čeká romantickou komedii a uvolnění, bude spokojen. Nenáročné, milé, naivní. A pěkně to odsejpá!(10.7.2005)

 • Mocoft
  ****

  Ptákovinka, na kterou se dá dívat.(3.9.2005)

 • D.awi.d
  ****

  Forma vítězí nad obsahem.Příběhově plytké, ale skvěle natočené a se skvělými herci.(20.4.2006)

 • Lokran
  ****

  za simonu stašovou dám 4... a něrgešová nebyla tak nesnesitelná, jak sem se tu dočetl. chtělo by to jen trochu propracovanější scénář i námět. jenže to už bych chtěl po panu vieweghovi asi moc. 75%(22.7.2006)

 • Pipkin
  *****

  Film u kterého jsem řval smíchy. Ale to co předváděla moje žena, to se popsat nedá. Vlastně rušila, protože jsem ji občas musel okřiknout. Stejně si myslím, že sousedi došli k závěru, že máme první ve sportce. Víc takových filmů. Jooo a tu první, tu bych taky bral.(22.7.2006)

 • Daktari
  *****

  Román pro ženy je asi nejzábavnější česká kapitalistická komedie. Renč je profik, Stašová okouzlující a Vašut je prostě Pažout.(31.7.2006)

 • fojtas
  ***

  relativne hodne pohedena ceska zenska bajka...(11.11.2006)

 • kekinka
  ***

  Film pro ty, kteří nechtějí moc přemýšlet. Inteligentní vtipná komedie, ale taková...povrchní...bezduchá...člověk se zasmál, ale na otázku, co mu ten film dal...jen pokrčí rameny... Navíc opravdu nemám ráda reklamu ve filmu!(12.11.2006)

 • Kathien°
  ***

  Nebyla to zas taková slďárna a dalo se na to koukat...........(23.7.2007)

 • Černákočka
  *

  Tak tohle opravdu není film pro mě. Většina postav mi byla totálně nesympatická svou povrchností a tupou konzumností... Navíc mě nějak neberou milostné pletky přestárlých seladonů a mladých holek, takže Lauřinu pobláznění Oliverem jsem prostě neporozuměla... Životní osudy snobských husiček fakt nemusím.(19.10.2007)

 • imarvin
  *

  Tenhle film by se možná vyjímal v sobotním odpoledním vysílání romantických kousků od Steelové, kde bych o něj jistojistě nezavadil. Prachbídný děj, zmrzlé postavy, reklamní záběry a dohromady jeden velký blábol, který nezachrání ani Simona Stašová. Takže adaptace podle Viewegha upadají a upadají.(14.2.2008)

 • dessa
  ***

  Film uplyne jak voda, moc toho ve vás nezanechá, děj i scénář jsou podprůměrné, před úplným propadákem chrání jen standartně skvělá Simona Stašová a solidní Marek Vašut. Filmu bych dal 50%, ale za Vašutovu hlášku: "Chlapi jsou prostě nevěrní, tak se to do prdele nesnaž změnit " dávám 3 hvězdy.(6.1.2009)

 • waska
  ***

  Trochu zpackaná Vieweghova předloha, ale jinak docela zábavná komedie ve které excelují Zuzana Kanószová a Marek Vašut, které skvěle doplňuje matka Simona Stašová. Sice mi to "ženský" myšlení dost lezlo nanervy, ale beru to, že to prostě patří k filmu a nic takového v reálném světě být nemůže :-) , ale bavil jsem se. Jedině koho jsem opravdu neskousl byla Něrgešová. To fakt teda ne!(31.5.2009)

 • tucnak
  odpad!

  Čekala jsem, že to bude hrozný. Ale nečekala jsem, že to bude ještě horší než jsem čekala.(3.6.2009)

 • Jonatána
  ***

  Bavila jsem se. Tedy většinou. Tečka. Nic víc a nic míň. Nepatří to k filmům, které zapnu vždycky, když běží v telce. Dobře se u toho žehlilo :-). Celkově p. Viewegha moc nemusím, jedinou výjimkou jsou Účastníci zájezdu, které mám moc ráda a kouknu na ně vždycky, když běží v televizi (na rozdíl od Románu pro ženy, pro muže a dalších).(12.6.2009)

 • xenopus
  ***

  Simona Stašová hraje dobře, Vašutův Pažout je taky dobře pamatovatelný (nikoliv nezapomenutelný), jenže Viewegh se pozná i v tomhle. Je to love story, hnůj, feministická poudačka a přehlídka divných "chlapů". Možná to je dobře, jenže ti dotyční si to stejně neuvědomí, takže nač to vůbec točit? Pro pobavení? Toho kvalitního tam moc není. Pro pozvednutí slávy české kinematografie? No tak to ani omylem. Celovečerní reklama na Avon? Přihořívá... Nakonec zbývá hrstka dobrých scén, skvělý nápad s reklamní kampaní v metru a slabé tři hvězdičky.(29.9.2009)

 • sulek
  *****

  Baví mě to, je to strašně pravdivé.(14.11.2009)

 • IronRocky
  ***

  Taková normální komedie, která nenadchne ani neurazí. Škoda jen, že Miroslav Donutil neměl tady nějakou větší roli.(3.4.2010)

 • Nekroskop
  ***

  Průměrný film, který ocení (možná) jen ženy. Některé hlášky se povedly, pár "světových" záběrů, film hezky plyne, ale celkově má ke kvalitnímu snímku daleko.(16.10.2010)

 • DonTommy
  *

  Říká se že haters gonna hate! A víte vy co? Je to pravda. Já prostě Wievegha (a Báru Nesvadbovou) bytostně nesnáším! Vrcholně nesympatický je mi už od pohledu, stejně tak jeho názory a tvorba, kterou baští celý národ a jejíž kvality se IMHO nacházejí někde ve spodních patrech pekel. Opravdu čtenář (divák) z lidu touží po tomhle? Po oslavách afektované povrchnosti a trapném ''humoru''? Nemyslím si že bych byl šovinista, ale Wiewegh je zřejmě sebelítostivý feminista...(4.12.2010)

 • rottik-cb
  *****

  Knížka je lepší, ale i film je na velmi slušné úrovni. Trefné, vtipné, ze života. Komu se nezdá mých 5 hvězdiček, ať se podívá znovu na název- komu je to určeno? ;)(23.2.2011)

 • AweDuckling
  ***

  Silné tři hvězdičky. Ač často upřednostňuji knižní verzi před tou filmovou, povedený Renčův film je výjimkou. Paradoxně mě bavil více než Vieweghova kniha. Možná protože film má větší spád, komika (především ta situační) je výraznější a v neposlední řadě hercem Markem Vašutem, kterému tato role výborně padne. Žádný trhák, ale přesto příjemný film.(30.4.2011)

 • DadysGirl
  ****

  Marek Vaašut má prostě charisma... Nevim jestli se mi ví líbí on nebo jeho hlas, ale spadá do mé kategorie oblíbených... David Švehlík je mu těsně v patách... A na to, že nemám ráda Něrgešovou, tak tady si jí užívám... Navíc šílené matky jsou pro mě lahůdkou a v kouzelném podání Stašové nemám co vytknout... Pobaví mě to a hezky se mi na to kouká...(22.8.2011)

 • vozralec
  ***

  Střídání partnerů jak na běžícím páse.(12.9.2011)

 • Asura
  odpad!

  Fuj, chce se mi zvracet, podejte mi někdo kýbl, prosím! Viewegh se ukazuje jako scénárista něčeho, s čím by mohli provádět převýchovu sériových vrahů...Pokud někdo oplýváte radostí ze života a zbývá Vám alespoň ždibec pudu sebezáchovy tak se na tento sebevražedný stimulant radši nedívejte!(14.12.2011)

 • Knor
  *

  Nuda o ničem(13.2.2012)

 • Psycho.R
  ***

  Pěkná kamera, příjemná hudba a kvalitní herci. Příběh nic moc, jak to u autora knižní předlohy bejvá.(8.10.2012)

 • Zmeo
  ***

  Fajn oddychový film.(16.6.2013)

 • Khalia
  ****

  Milé, nenucené, ženské. Bavila jsem se na celé čáře, i když děj mohl více vtáhnout. Ženským jde snadno se do rolí vžívat, ale některé výjevy a výlevy muži totiž nemusejí úplně.. chtít chápat. :)) 4 zasloužené hvězdy!(4.2.2014)

 • kaktusacek13
  *

  Jeden z mnoha českých filmů, který nestojí za nic.(27.5.2014)

 • brectule
  ***

  Dost mě zklamalo, že je na filmu vidět, kdo do něj vrazil prachy...až nesnesitelná propagace "financovatelů". Krapet mě omrzel i Viewegův způsob vyprávění, ale nesmí se upřít pár věcí, jenž by se dali hodnotit kladně a tím pádem vyzdvyhují film na průměr. Opravdu bezvadná je Simona Stašová se svým světáckým výrazem a bezvadnou angličtinou:) Vašut mi přišel nakažený hollywoodským virem - připomínal mi Bruce Willise:)(28.4.2005)

 • Hank
  **

  Dvě hvězdičky za to, že to bylo vprvní půli i vtipné, že tam hrala S. Stašová, že Něrgešová hrála tragicky, že druhá půlka byla celá tragická a že ty kadeřnice...to snad nikdo nemohl myslet vážně ani jako parodii ani jako vtip...(30.5.2005)

 • 2scha
  ****

  Ač nejsem žena a tento film mě nebyl tedy adresován-moc jsem se pobavil: paní Stašová- to byl koncert!(8.7.2005)

 • LucLuc
  ***

  Kdyby ve filmu nebyla Laďka, stál by úplně za prd! Jediná opravdu vtipná scéna (Pažoute, co tady děláš?) na dobrou komedii nestačí, ale pořád lepší než Snowboarďáci. Jo a ještě stojí za zmínku již tradiční Renčův herec Honza Svěrák:-)(14.7.2005)

 • KryplXxX
  ***

  Nenáročná zábava, kterou nám Renč naservíroval není až tak hrozná jak jsem čekal. Jediné, co kazí dojem z celého filmu je hudební složka. Udělat film, kde slyšíte 50x Ivu Fruhlingovou, to je opravdu umění. Díky tomu srážím hodnocení na 3*. Jinak oficiálně to je za mě 2 a 1/2* Název filmu je asi opravdu nomen omen, i když jako chlap jsem se taky docela pobavil. Vašut hrál tak tragicky, že to pomalu začínalo být neúnosné. Nevím proč ale svým hereckým výkonem mě překvapila Laďka Něrgešová.(6.1.2006)

 • Deadmann
  odpad!

  Komedie? Hm, jednou dvakrát jsem se možná lehce usmál, ale celkově se jedná o naprosto zbytečnou hovadinu. Všichni kromě Donutila člověku již od začátku lezli na nervy, a zhruba od třetiny filmu už jsem jen útrpně čekal na konec.(26.3.2006)

 • Pitr_Pan
  odpad!

  Takto to dopadá, když na scénáři pracuje člověk bez sebemenší praxe. Vieweghovské knižní panoptikum.(18.5.2006)

 • Dinsberg
  ***

  CO se to s tím Filipem děje? Že by vystřílel svůj prach na první film??(14.11.2006)

 • gumbo
  *

  25% Teď jde o to, jestli to bylo mysleno vážně. Takový bláznivý úlet trochu ve stylu Rebelů, kde každý dialog vypadá víc uměle než Dolly Buster.(22.4.2007)

 • R.O.man
  ***

  Táto komédia je náhľadom do života súčasnej českej rodiny. Jednoducho a veľmi prehľadne rozpráva veselé ale i smutné udalosti z jej života. Život je jednoducho nevyspytateľný... Herci sa "pochlapili" (hlavne ženská časť) a odovzdali dobrý výkon. Akurát mi vadí Vašutova suverénnosť, seká veľkého machra...(19.5.2007)

 • dobbin
  *

  Tímhle končím s Renčem.(27.5.2007)

 • Junkienka
  ****

  Mě se film líbil. Číšil humorem a nepřekonatelností Simony Stašové. Za zmínku už jenom stačí její příchod do letištní haly. Šťastný konec sice připomínal červenou knihovnu, ale nejspíš proto to byl román pro ŽENY :-P.(27.6.2007)

 • HarveyDent
  odpad!

  Debilní scénář a strašné herecké výkony, vám tenhle film úplně znechutí a to ještě nezmiňuju ""originální"" nápad, který jsem už v nějaké té hollywoodské asi taky s*ačce taky viděl, možná by v českém kabátku vypadal dobře, ale chtělo by to aspoň scénář a nějaké ty herecké výkony. Žádnou z postav si neoblíbíte a k té hlavní se akorát hodí jen výrok "Jsou tady mraky kurev, ale ty seš ta největší." Pitomá záležitost, kterou si můžou oblíbit jen hloupé ženy, těm inteligentním (kterým dávám přednost) si tohle nechají ujít.(4.4.2008)

 • Cortesz
  *

  Je pravda, že Renč je docela schopnej režisér, ale zatím toho moc co stojí za to nenatočil. Tohle dle mého patří mezi to nejhorší. Už od začátku mě maximálně vytáčela účast tolika špatných herců v čele s Vašutem. Ten člověk prostě neumí hrát a já mu nevěřím ani jedinej pohled, posunek, pozu, ani jedinou větu co pronese. Dále sice Zuzana Kanoczová je hezká, ale hrát ji taky moc nejde. A samozřejmě co tady proboha dělá ta Něrgešová? O té nehodlám vůbec nic říkat pro jistotu. Dále vám zvukaři asi schhválně snaží vymazat mozek tím, že dokola opakujou jednu píseň pořád dokola v každém třetím střihu. Jednu hvězdu dávám za Simonu Stašovou což je výborná herečka, ale zde nemá tolik prostoru.(5.4.2008)

 • Barak
  ***

  Povrchní záležitost okořeněná několika slušnými vtípky, nicméně po shlednutí ve mě zůstala velmi nepříjemná pachuť z něpěkného zážitku.... 5/10(8.4.2008)

 • e(l)a
  *

  Jak mě jenom napadlo dívat se na něco takového? Asi jsem nebyla úplně při smyslech... Viewegh + Renč = Román pro ženy. Jediným plus pro mě byly herecké výkony Simony Stašové a Marka Vašuta, nicméně ani kvůli nim nemůžu hodnotit jinak. Nicméně uznávám, že podle Vieweghovy předlohy to ani jinak dopadnout nemohlo...(5.3.2009)

 • Quendi
  ***

  Aj párkrát jsem se i docela zasmála. Místy to jede dost přes hranu mého vkusu, ale maminka Stašová to většinou zachraňuje potřebnou dávkou nadhledu a komiky. Bez ní by ten film asi za moc nestál...(29.3.2009)

 • Blackburn8
  ****

  Na český film velice nadprůměrné 70%.(14.7.2009)

 • Romeroo
  ***

  Myslím, že se pro tenhle český film hodí více než pro jakýkoliv jiný film slovíčko DOBRÉ...jinak zbytek přesně vystihuju komentář uživatele Galadriel...60%(24.8.2009)

 • epoh
  **

  všichni chválí stašovou, ale nezlobte se, podle mě přehrává jak prase... o zbytku nebudu mluvit...teda nechci, protože nerad plivu síru(31.12.2009)

 • Nessos
  **

  Žádná sláva to není, jako ostatně všechny české filmy (klasiku, pohádky a Pelíšky vyjímaje), ale jako kulisa pro umývání nádobí to špatné není. Už jenom kvůli Stašové.(26.9.2010)

 • megajalec
  **

  Vám pripadá normálne, že holka chodí s maminým prvým mužom a nikomu z nich to nepríde divné a zvláštne? Potrebujete vidieť v každej druhej scéne niekoho piť alkohol? Nechcem vidieť stokrát videné hnanie sa za láskou, ospravedlňovanie nevery, hľadanie chlapa (čo keď je zadaná), počuť ľúbim ho po prvom rande. České hranie sa na Ameriku. P.S.Kanócz je krásna!(24.12.2010)

 • fanik15
  *

  Vcelku trapné a odporné. Nic víc nic mín.(17.8.2011)

 • Jaromír
  ****

  Skvělý film, který dokonale líčí ženskou a mužskou "duši" :). Navíc se super soundtrackem... Tolik ironie, nadsázky a pravdy člověk jen tak nezažije :). Nezavolá, tak je parchant :D LOL!!!(2.11.2012)

 • kristyy
  *****

  Další z mála českých filmů, který se opravdu povedl! Boží !!!!!(28.11.2012)

 • MyrnaAlec
  **

  Simona Stašová skvělá, ale Marek Vašut jako sexuální idol ??? No to snad ne...(27.1.2013)

 • G3orgig
  ***

  Umělecká hodnota je nulová, ale nechci být pokrytec a přiznám, že jsem se u toho i chvílemi bavil, takže ocením třemi hvězdami.(9.6.2013)

 • Godhaj
  ***

  ,,Jsem tlustej a celej den se válim po pláži.“ Ačkoliv téma filmu je plošší než přistávací dráha na letišti, Renč to ustál se ctí. Díky jeho práci se na Román pro ženy pěkně dívá, protože děj příjemně plyne. Vlastnosti postav a jejich chování mi byly většinou nesympatické, ale přesto vtípky s nimi fungovaly. Dokonce i ten produkt placement byl alespoň trochu okořeněn vtipem, a že ho bylo ve filmu požehnaně. K tomu musím vyzdvihnout výkon Zuzany Kanóczové, která je milá a sympatická a také povedený soundtrack s chytlavými písničkami.(13.8.2013)

 • teba
  **

  Takhle po letech znovu viděno a dvě hvězdy: jedna Stašová, jedna (bohužel dnes už vyloženě výjimečně) příjemně civilní Donutil.(3.5.2014)

 • soviczka
  **

  Vašut je tu ještě pěkný chlap a Stašová perlí :-) Za dabing Zuzany Kanócz by někdo zasloužil na holou...(3.5.2014)

 • kslaww
  **

  Nechytlo. Ani příběhem ani prázdnými větami nebo rádoby hláškami.(29.12.2014)

 • bohhous22
  **

  Vieweghovky mne nikdy nebraly za srdce.Nezájem!!!(11.3.2015)

 • tatopulos
  odpad!

  Tak to dopadá, když někdo věří, že banalita a stereotypy musí zvítězit(26.1.2016)

 • Marty7CZ
  ****

  Výborná zábava na český(čti zoufalý) poměry až nadstandartní!!! 80%(5.10.2016)

 • freedom3112
  **

  Dávám ** ,protože mi bylo líto Rickiho a za Simonu Stašovou.(27.10.2017)

 • pipapa
  odpad!

  Braková literatura a podle toho vypadá i její filmová adaptace.(29.10.2017)

 • IvonaK
  *

  Knížka byla dobrá, ale film byl pro mě naprostým zklamáním. Jednu hvězdičku dávám pouze za Marka Vašuta.(9.2.2018)

 • george82
  **

  Tak jsem se na to po letech podíval znovu a musím říct, že je to až do nebe volající kravina. Infantilní frajerka s debilní kamarádkou dělá neustále kraviny a myslí si, jak je super. Bože proč tohle někdo točí.(9.1.2019)

 • Zaynab
  **

  Znám literární předlohu, takže na film jsem šla už s tím, že může leda příjemně překvapit. Bohužel, nestalo se - pořád Vieweghův pseudohumor, který navíc umocnil "výkon" Laďky Něrgešové, která předvedla jen to, že umí padat a mlátit do pytle, a poněkud strojené hlavní hrdinky. Dvě hvězdičky dávám snad jen za obsazení Simony Stašové a Marka Vašuta, kteří udržují úroveň filmu nad kategorií "Odpad".(17.4.2005)

 • Fallout
  ***

  vleče se to vleče, než se někdo sleče. Průměrný Renč, nedotáhnutý scénář od Wiewegha, Průměrní herci.A začátek přitom vypadal slibně(14.7.2005)

 • Bilky
  ***

  Slabší scénar a neveľmi presvedčivé výkony sú hlavné slabiny tohto filmu REBELOVskÉho Renča. K tomu povykrádané drobnôstky, aby odviedli pozornosť diváka od vopred nalinkovaného deja: Napr. triková zmena KANOCZinho ex na boxovací pytel alebo príhovor k fotke na hrobe a jej animácia je MONTMARTROVSKÁ (Amélia rulez!), rozprávačský štýl a hl.postava ma zas veľmi blízko k najznámejšej postave S.J.Parker v SEX AND THE CITY, ale konieckoncov to film ani nesnaží zakrývať a aj názvom sa k tomu hrdo hlási. Oceňujem veľmi uzemnenú postavu suseda, ktorú by DONUTIL s radosťou zužitkoval, ale tak by ešte viac roztrieštil už aj tak veľmi chabý dej. Napriek všetkej kritike je to slušný oddychový film - aj keď len pre ženy ;) - bohužial len na jedno pozretie. Obávam sa však, že pri súčasnej scénaristickej mizérií v našich končinách sa dočkáme (po vzore BRIDGET JOHNSOVEJ z ktorej sa tiež vykrádalo) aj ženského románu č.2 (dúfam že podtitul nebude: "s herectvom v koncoch!") Cool-ová STAŠOVÁ vedie o jedno kolo a VAŠUT (v Nákupnej horúčke ja zas pred ním aj hééérečka MOJSEJOVÁ ) si može robiť len poznámky, lebo mraštenie čela ešte nie je herectvo. Škoda režisérovho talentu, toto je TROŠKova parketa, RENČ sa osvedčil v úplne inom žánri (REKVIEM PRO PANENKU, POKOJ BEZ OKEN) a ten mu sedí ako uliaty!(11.4.2006)

 • Lish84
  *

  Stejnojmenný román Michala Viewegha jsem nečetl, přesto to na mě působilo jako jeho filmová ilustrace. Často promlouvající hlas hlavní hrdinky či literárně znějící dialogy - takový filmový román. Ale nakonec proč ne, byl to zjevně záměr a proto vyčítat to tvůrcům by byla rána pod pás. Film je natočen docela moderně a působí "světově" :) Plus pěkné písničky Ivy Frühlingové. Přesto všechno mě film nudil, zejména díky dost řídkému ději a "vtipným" scénám, které mě moc nepobavily. Ani dobré herecké výkony Simony Stašové, Marka Vašuta a Stelly Zázvorkové to nezachránily. Vidět tento film jednou mi bohatě stačilo.(13.11.2006)

 • bigbadboy
  *****

  Po pátám shlédnutí dávám absolutní hodnocení... asi sem žena :-D(15.11.2006)

 • CrazmydRed
  **

  Nič extra. Nápad to je slabý, poväčšine prebratý z amerických "úspešných" filmov. Nemôžem ale poprieť istý šarm pani Stašovej, a takisto niektoré vtipnejšie pasáže. Marek Vašut ma tiež nepresvedčil o svojom talente. Herci sa neukázali práve v najlepšom svetle, zápletky sa dali prehliadnuť hneď na začiatku ... Nie môj štýl ...(18.12.2006)

 • Weirdman
  *

  Celkom príjemný rozjazd, ktorý sa však zvrhne do čohosi neskutočne histerického a neskutočne odporného... (▼)(25.12.2006)

 • krivkin
  **

  docela ptákovina, usínal jsem u toho, chápu, že ženám se to může líbit, ale mě ten miš-maš, který má podobu dlouhého klipu, nijak nezaujal, líbil se mi akorát výkon Simony Stašové a místy dobrá hudba....(27.7.2007)

 • Lewaso
  ****

  Ač nejsem ženou, tento román byl stejně pro mě. Překvapivě jsem se mile ztotožnil s Oliverem „Vašutem“, neboť podobné hrátky osudu se opravdu stávají a tak dávám za 85%. Trochu mi vadí Vieweghova (Renčova) slabší práce s postavami.(12.10.2007)

 • (fjw)
  ***

  Lehce nadpůrměný český film. Filip Renč je dobrým režisérem, ale jeho tvorba poslední dobou nějak upadá, což je škoda. Renč se snaží, aby jeho filmy vypadali jak vyrobené v Hollywoodu a styl tomu odpovídá. Tady ta snaha vyšla. Všichni herci jsou docela dobří (ikdyž Vašuta jako herce nemusím) až na hysterickou a herecky děsnou Něrgešovou.(25.1.2008)

 • fiorela
  **

  Zuzka je skvelá herečka, má aj tváričku aj talent... len kvôli nej a ešte zopár hercom tie dve hviezdy.(2.3.2008)

 • hwnd
  odpad!

  Pokud film zhnuseně nedokoukám, tak si nic jinýho než odpad nezaslouží. A to jsem schopen dokoukat kdejaký béčko a leckdy se u něj i pobavit. Ale tato karikatura na film byla jedna velká koncentrovaná trapnost a stupidnost. Ptám se sám sebe, jak je možné, že něco takového má nominace na Lvy nebo jak může být autor takové trapárny naším nejprodávanějším knižním autorem. Kde to jsme????(5.4.2008)

 • Marrianna
  ***

  Simonka Stašová gradovala - Marek Vašut mě neskutečně štval, ale i přes to bych dala možná za 4, jen kdyby mě ušetřili pohledu na nahého Pažouta.(2.5.2008)

 • Lalu
  ***

  Jelikož knížka patří k mým nejoblíbenějším od Michala Viewegha, rozhodla jsem se film zhlédnout. Hodně mě to zklamalo. Hlavní herečka byla v některých částech strašně nepřirozená, jiné části úplně vypadly, o Tatrách není v knížce ani zmínka. Když se opravdu moc nudíte, film vás jakž takž zabaví, ale jinak...nic moc.(25.8.2008)

 • Paladin25
  *****

  Perfektné!!! Takéto dobré české filmy môžem.(27.1.2009)

 • BradleyT
  ***

  Velmi rozporuplný film, zdá se jakoby ho natáčela amatérská skupinka lidí s kvalitnímiu herci při ruce. Ač je snímek místy veelice vtipný a ani chvilku se nenudíte, pořád jakoby něco chybělo, jen to, alespoň já, neumím popsat. Takže ode mne 3*(1.6.2009)

 • Spielbergo
  odpad!

  Inu proti gustu... Souhlasím s Civalovo hodnocením Kanóczové jako "ultramrdatelné" ale to je asi tak vše. :-) Nicméně máma a ségra tento film skoro až zbožňují a daly by sem z fleku 5 hvězdiček. Že by mi skutečně unikalo něco strašně zásadního ve vztazích mužů a žen, nebo mám všechny ženský, kterým se to líbí, začít litovat? Najděte si na netu článek o nové "generaci zmrdic". Přesný popis životního stylu zde předvedených "dam". Stašová to svou angličtinou na letišti jen potvrzuje. Nebo to bylo míněno jako satira a autor chtěl ukázat, že se vlastně ve své malosti a ubohosti nijak neliší od nenáviděných Čechů? Že by to byl román PRO ŽENY, a tak to bohužel normální chlap asi nikdy nemá šanci pochopit? Ne, prostě nevěřím, že Češky jsou takhle omezené, až blbé. A Češi nejsou odpudivý vepři co se nedokážou chovat slušně. Jednu * za hlavní hrdinku a sem tam hlášku? Ne, pro mě bohužel stále odpad.(4.6.2009)

 • Adam's
  ***

  Zvláštní, po filmařské stránce bych zařadil mezi odpad, přesto jsem se na to díval znova a to nikoliv z masochistických pohnutek. Tak špatný film to tedy nebude. SImona Stašová ve své nejvýraznější roli (kam moje paměť sahá), zdatně sekunduje Zuzana Kánocz, Miroslav Donutil a místy i Marek Vašut. Jen ta Něrgešová, kdyby nebyla...(17.8.2009)

 • Katte
  *****

  Skutečně klenot českého filmu. Dialogy jsou prostě k sežrání hlavně: "Ale já už nám dva roky šetřím tajně na byt, s liškou..." No co věta to perla. Také je pravdou že tento film je román pro ŽENY, málokterému muži se tento film líbí ;)(31.8.2009)

 • Toumyk
  **

  No takže plus, jednoznačné plus je Zuzana Kanócz a její tělo. Jako chlap jsem to říct zkrátka musel. Ale jinak mě tento snímek nějak vysloveně nepřitahoval, občas nějaká ta trochu vtipnější scéna, ale na celý film jich bylo tedy dost málo. Děj? no děj bych tu ani radši nehledal, protože ta v podstatě neviditelná dějová linie tady nikoho nezaujme. Naprosto naivní příběh a zápletka. Je poměrně škoda, že tento film zatlačuje takové herecké talenty jako Miroslav Donutil do pozadí (byl tam všehovšudy tak max. 10 min.) a do popředí tahá herce neherce typu Nosek a Švehlík. Zkrátka Renč se stal opět autorem červeného balastu, který opravdu stačí vidět jen jednou a nikdy více.(28.9.2009)

 • rigby
  ****

  Vtipné momentky, skvělá a jedinečná Simona Stašová. Prostě se pokaždé u tohoto filmu skvěle bavím a odpočinu si. Nic víc od toho nečekám a vždy je mé očekávání splněno na jedničku.(6.7.2010)

 • GoldenGecko
  *

  Proč vlastně nedát odpad, napadá mě. Asi mám na to Renče moc ráda, nebo za to může Simona Stašová? Každopádně kterýkoli režisér by si měl pečlivě rozmyslet jestli točit podobné "komedie"... Mohlo by to znamenat konec leckteré kariéry.(14.10.2010)

 • honzic
  ***

  Tento film má jistou šťávu, ale místy je moc klišovitý až povrchní, herecké výkony jsou pouze průměrné a někdy ani to ne, dobře si tam zahrál Marek Vašut.(10.4.2011)

 • Ka_cos
  odpad!

  Nemám ráda novodobé české komedie a Román pro ženy je toho příkladem. Pro mě absolutní nuda, nuda a zase nuda. Humor, u kterého bych spíš plakala. Film, ze kterého jsem si neodnesla vůbec nic, snad jen naštvání, že se takhle zbytečně vyhazují peníze za natáčení.(17.4.2011)

 • x_ander
  ***

  Nechci se znovu opakovat, ale prostě nemám rád Viewegha. Román pro ženy je opět komedie velice prvoplánová, ale je třeba říct, že docela příjemná a na nic si nehraje. Vašut je sympaťák každým coulem, jen by nemusel až tolik přehrávat, avšak hlavní představitelka je hodně pěkná a na roli hloupé trubky se hodí. Román pro ženy je rozhodně lepší než jeho následovník "pro muže" - 50 %.(9.8.2011)

 • hackstolle
  ***

  Napodruhe zvedam na tri. A to kvuli hudbe, ktera zveda kvalitu o 100%.(11.9.2011)

 • wocicko
  ***

  Celkem koukatelný odpočinkový film. Žádná bomba, ale úplná srágora taky ne. Slabší ***(25.10.2011)

 • Heyyy
  **

  Tenhle film je katastrofa... Hlavní hrdinka je po chvíli protivná, naivní, věčně zamilovaná (a to byť po jedné noci), stále doufající... Její chování je mi úplně cizí, možná stejný důvod, proč nesnáším ženské časopisy typu LoveStar... Takovýhle stavy totiž neznám. Pasáže kdy kadeřnice dychtivě a leckdy i se slzami v očích očekávají další vyprávění mě doslova iritovaly... Světlé body filmu jsou scény se S.Stašovou, kvůli které jsem se na to taky poněkolikáté dívala, její role a celkově pár scén kdy jsem se (kupodivu) i nahlas zasmála. Například scéna, kdy Laura jakoby představuje v restauraci mámě Olivera (výrazy Stašový jsou super - a hláška "No tak to je skvělý. To úplně mění situaci." jak by smet :D). Další super hláška: "Lauro, kdo je to? He looks like a homeless." Ale ani těch pár vtipnejch scén to nezachrání :)(9.6.2012)

 • IQ.89
  *****

  Jako zasloužilej prostatik, se smyslem pro krásu mladších slečen, jsem nadšen z tohoto filmu, který dává mladým kráskám zaslouženou alternativu - svý telefonní číslo vydám na vyžádání.(30.7.2012)

 • lubos.cermak
  ****

  Pro ženy a nejen pro ně.(20.9.2012)

 • Nonna
  *

  Tento film mě opravdu nezaujal. Hrozně dlouhou dobu jsem čekala, až nastane nějaká zajímavá zápletka, až se začne něco dít.....a nic. Vtipu tam moc není, příběh je rozvláčný, až nekonečný a natočen vlastně formou deníkového záznamu. Chápu, že to tak může v nějakém deníčku být zapsané a v druhém zas trochu jinak (Pažout by třeba místo modrých očí měl hnědé?) a v dalším zase jinak......všední až na půdu. Ke konci filmu jsem už zívala a když se objevil další nápadník Rašilov, potichu jsem počítala, kolik nápadníků ještě musím přežít. A ten Happy end nakonec, tak na to, co nepěkného si ti dva všechno řekli a jak jejich vztah doslova vyšuměl do ztracena všednosti a nepřitažlivosti, nedovedu si představit, jak by takový vztah mohl pokračovat dál. To jediné nebylo z deníčku, to byl nelogismus. Co se deníčkových poznámek hlavní představitelky sdělovaných poblblým kadeřnicím týče, nejtrapnější byla stylizace do hry na "něco"! - např. průpovídky: "Bez čistých kalhotek na druhý den,zubní pasty,odličovadel a lubrikantu nemohu k Pažoutovi jít. " Nebo ty scény kolem vytahaného svetru......tváří se to, že takové my ženy prostě jsme. Já-ne.(3.2.2013)

 • jokerik
  **

  Jediné, co mě na filmu přitahovalo, byla rozkošná Zuzana K. a podivně směšná Simona S. Co se týče Viewega, může se jít zahrabat. Bohužel mne nenadchl žádným svým scénářem a už vůbec né knihou.(3.2.2013)

 • Domas88
  odpad!

  A to mám Marka Vašuta rád.. a ani tak jsem nemohl dát 1* tak to asi je někde velká chyba....:((8.7.2013)

 • garry
  ***

  Díval jsem se 5 minut a znechuceně jsem to musel vypnout. To co mělo být humor a parodie bylo trapné a ubohé. Pak jsem si to zase zapnul. V druhé půli se to trochu zlepšilo. Vašut a Donutil byli dobří. Obávám se, že největším uměleckým režijním počinem Filipa Renče byl volební spot Miloše Zemana.(1.3.2014)

 • JannieMc
  **

  Hola Guys! =´) Laura je příšerná kráva...a Simona Stašová úžasná herečka! ;)(2.5.2014)

 • Pythonator
  *

  Další naprosto dokonalý český film. Hurá do kina, protože je to české a proto to musíme hned vidět. Vlastenectví je pěkná věc, ale ještě pěknější je se na něho vysrat a přiznat si, že Češi prostě filmy točit neumí. Český divák je bohužel nenáročný divák a pak tu podle toho vypadá i to hodnocení.(3.5.2014)

 • Jean3
  *****

  Zuzana Kanócz, Marek Vašut, Stella Zázvorkvá a Miroslav Donutil(7.7.2014)

 • zigy
  ****

  Docela slušná porce erotiky i humoru, navíc s příjemným hudebním doprovodem Fruhlingové, který se k tomuhle přesně hodí. Zasloužilý umělec Renč to místy docela drsně napálil (postelová scéna Noska a Kanocz je fakt hustá), nicméně i tak je to ve výsledku jemný romantický film s lehkým humorem, přesně dle úspěšných zahraničních vzorů. Švehlík je tady tak těžký frajer, že už těžší být nemůže. Vašut je zde přesně vašutovský, jak ho máme rádi, mírně prkenný, ale stále vtipný a frajer jen těsně za Švehlíkem. Viewegh zřejmě rád jezdí do Tater.(11.1.2015)

 • marek29
  ***

  Průměrná česká komedie po které se jistě desítky českých televizních troubů umlátí a nedají na ni dopustit. No pro mě hodina a půl která vyplňuje můj čas a já tak nějak mám co dělat. Stašová je výborná a má krutý vlasy :) amík učitel má hustou ájinu ale Vašuta nemám rád. Zuzka Kanócz je samozřejmě kočka, ale to by nemelo mít vliv na hodnocení filmu - průměr ;)(11.1.2015)

 • Pertinacia
  **

  Mezi slepými jednooký králem.(14.2.2015)

 • papadoce
  ***

  Zuzka Kanócz bola sexy, predabovať ju bola pičovina a nepáčil sa mi koniec. Asi toľko.(21.6.2015)

 • Zagros
  ***

  Je to povrchní, plné stereotypů a vypravěčských klišé a s jasně předvídatelným příběhem. S tímto rozšířeným názorem v ostatních komentářích se dá souhlasit. Nicméně i přes to se mi to hodně líbilo. Především díky skvělé Simoně Stašové, které to naštěstí nekazili ani Marek Vašut ani sympatická Zuzana Kanóczová. No a také díky parádní hudbě od Support Lesbiens a Ivy Frühlignové. Film je navíc vcelku slušně zrežírován a sestříhán. Díky tomu rychle uběhne a mě dokázal pobavit, i když jsem chlap.(24.1.2019)

 • Wyrdas
  **

  Jednoduše, je to sex ve městě v českém provedení. Trochu konkrétněji? Film plný přehrávání, neuvěřitelných rolí, narážek na sex a "chvilek" trapnosti. Vašut dokázal ze své role vyždímat maximum, ale jinak to byl dost průměrný až podprůměrný počin. Možná je to jen tím, že nejsem cílová skupina - tedy třikrát rozvedená o samotě žijící žena bez sexu či přátel. Ale vážně, moc mi to nedalo a chvílemi jsem se trapností až nudil.(8.5.2020)

 • old salt
  ***

  Nevím proč se navážet do Něrgešové, když téměř všichni herci v tomto filmu přehrávají ... ale proč by ne... osobně mi to nevadilo ... Pokud přistoupíme na tuto hru, budeme se bavit... A myslím, že POUZE o to tvůrcům šlo. Bavil jsem se ...(25.4.2005)

 • Cid
  ***

  Pohodová komedie, u které jsem se několikrát i od srdce zasmál. Výborný herecký výkon podala Simona Stašová a příliš za ní nezaostával ani Marek Vašut. Co se zbytku týče, takový solidní kompars včetně hlavní představitelky, která působila spíše dojmem 15 leté puberťačky a místy byla spíše trapná než-li vtipná! Suma, sumárum komedie střídající silnější a slabší okamžiky, které ke konci filmu jasně převládají!(5.6.2005)

 • marason
  ****

  Pokud by se měl Román pro ženy hodnotit čistě jako žánrový film, tak jde samozřejmě o silný nadprůměr. Nejlepší výkon podává určitě Simona Stašová která je jako vždycky skvělá.A na rozdíl od Superstar mi ve své roli ani moc nevadila Laďka Něrgešová. Ta trhlá feministka se k ní opravdu hodila.(27.7.2005)

 • LarryW
  ****

  Nemám rád stylizaci něžného pohlaví do rolí naivních, povrchních holčiček, naivek,"blbek" a to nejsem feminista. Renčovi filmy Rebelové a Román pro ženy, tak s chutí činí. Když si vzpomenu na ty dialogy z kadeřnictví o lásce, připadá mi, že mezi sebou hovoří třináctileté fanynky Lunetic a ne ženy na prahu třicítky. Na druhé straně u některých scén, které ztvárňují něco ze života s našimi polovičkami, jsem se zasmál. Třebas při marném Vašutově boji o 10 cm vany plné drogerie v koupelně...Román pro ženy - proč vlastně pro ženy? Že by se v tomhle snímku každá žena mohla shlédnout? Nemyslím si, ale to posuďte holky samy... Herecké výkony s vyjímkou výborné Stašové a Vašuta, nestály sice za mnoho, nejvíce tragicky působila Dajdou filmových pláten Něrgešová, ale to tolik nevadí. Kanoczová taky slabota, ale přeusmívala to. Líbila se mi Stella, která na vozíčku předvedla, že žít se musí stále a naplno. Humor nebyl nijak vulgárně troškovský, děj měl docela spád. Výprava byla na rozdíl od některých nových filmů dobrá, kamera se mi velice líbila. Film mě jako celek pobavil, nelitoval jsem, že jsem udělal přítelkyni radost a shlédl to. Hodnotím tak 3,7 ale musím dát spravedlivě k sobě i vzhledem ke Kameňákovému moru celkově 4 hvězdy.(9.8.2005)

 • Atakdale
  *

  Film u kterého se snad člověk ani odreagovat nemůže. Je to snad úrovní srovnatelné s nějakou Jihoamerickou telenovelou. Nejspíš srdne 60ti leté důchodkyně zaplesá .....(3.8.2006)

 • emilkac
  odpad!

  bože ten Marek Vašut je v tom strašny! nič v zlom ale nepasoval mi tam. a film je strašne slaby!(16.8.2006)

 • rochelka
  *

  Tenhle film mě absolutně neoslovil.Celou dobu jsem čekala,kdy mě to vtáhne do děje a ono nic! Najednou běží závěrečné titluky a já tam pořád sedím a čekám.Nevím,co přesně jsem si od toho slibovala,ale když je to nejnavštěvovanější český film v kinech za rok 2005,myslela jsem,že se u toho alespoň zasměju-když už nic...a ono vážně nic.(29.8.2006)

 • SonyLucy
  *

  Film v křečích, co si hraje na komedii. Něrgešová hraje naprosto šíleně.(30.9.2006)

 • Vivian
  odpad!

  Odpad. Mizerné herecké výkony - s čestnou výjimkou pana Miroslava Donutila, který i toho malého prostoru, jejž dostal, využil mistrně. Zuzana Kanócz má sice pěkný obličejík i postavu, ale jako herečka je dřevo (podobně jako její kolegyně Laďka Něrgešová, která je stejně jako Kanócz mistryní v přehrávání), ovšem nekorunovaným králem všech dřev a absolutním mistrem přehrávání je v tomto filmu David Švehlík a jeho Hubert. Pokusy o humor jsou většinou spíš křečovité až trapné, dialogy znějí neuvěřitelně neskutečně (ne jako ze života, ale jako z béčkového amerického seriálu, kde se baby chovají podobně afektovaně), postavy působí nerealisticky a všechny jako vystřižené podle jedné šablony, celou dobu jsem měla dojem, jako by se autoři zoufale snažili napodobovat zahraniční filmy, a se slzou v oku jsem vzpomínala na staré dobré české komedie, které už dneska asi nikdo točit neumí... Tohle je typická "novácká" záležitost. Ale místy mi to připadalo ještě ubožejší než Kameňáky. Možná to měla být snaha o vtipný příběh o ženách, mužích a vztazích, ale celé to ztvárnění působilo tak strnule, nepravdivě a načančaně (místy jsem měla silný dojem, jako bych se dívala na TV reklamu), že z toho prostě vyšla jen karikatura, hloupá, plytká a rozhodně ne ze života. Hrdinkám, které jsou po všech stránkách dokonalé, vypadají perfektně i ráno po probuzení, s rozmazaným líčením, zpocené, opilé a ubrečené, se prostě nedá věřit ani slovo. Podobně jako "tlumočnici" Stašové, která má výslovnost jako mírně pokročilý student jazyků (ačkoli jinak hraje dobře). V celém filmu navíc působila dost rušivě neuměle vnucovaná reklama na kosmetiku zn. AVON (kterážto značka byla jedním ze sponzorů filmu).(12.11.2006)

 • _Irbe_
  ***

  Hezká odychovka na kterou se dá koukat a pochopitelně zejména ženskou část diváckého spektra potěší. Celkem paradox je, že hlavní hrdinka není ani za mák kladnou postavou. Vystajlovaná mladinká novinářka, která nechá sympatického učitele angličtiny proto, že se moc líbí její mámě, stejně tak hodnýho kluka, kterej jí spoří na byt a pak i toho českýho polo bonda, polo Willise - Olivera :). ("Spoiler" :)) ) Jenže pak si v kadeřnictví vzpomene že ho vlastně má ráda. Takhle se snad (doufám) mladá vyrovnaná nezakomplexovaná ženská vážně nechová.(12.11.2006)

 • Chladek
  ***

  Film mě od první chvíle zaujal. Sice snaha dát Laďce Něrgešové šanci jako herečce mě absolutně nechala chladným, ale objev v Zuzaně Kanócz je dobrou protiváhou. Převedení knižního románu se myslím celkem zdařila.(27.12.2006)

 • Remielia
  ***

  v zahranici by to neobstalo ale na ceske pomery sa naozaj ceni snaha o dynamickejs a modernejsii vzhlad filmu tie hviezdy su skor za formu ako obsah lebo ten je naozaj biedny , je to taka prva lastovicka ktora vsak leto neurobi...(4.1.2007)

 • Fang
  **

  No Viewegh ve filmu....nevim nevim....kdyz pominu Bajecna leta ktera jsem i cetl - to se oboji povedlo, ale dalsi knihy jsem necetl a dalsi filmy, ktere jsem dle jeho predlohy videl :( mi prineslo mnohe zklamani, jsem jen rad, ze jsem na to nesel do kina :) Herce tezko hodnotit, jaxe rika - z hovna bic neupletes!(2.10.2007)

 • Riker
  ****

  Ve filmu opět nehledám drobné chyby a hluchá místa jako je obsazení v kadeřnickém salónu a proto je přecházím. Jinak mistrně natočené Vieweghovo dílo o absurdních situacích do kterých život poslal hlavní hrdiny. Marek Vašut podle mě výborný.(4.4.2008)

 • amyth
  **

  Vzpomínám si jen na jeden případ, že po mě chtěla nějáká dívka či žena pustit k análnímu sexu hudbu. Byl to rock :-D(20.8.2008)

 • `barocco
  **

  Remeselne zrucne natocena feministicka agitka napisana muzom (?!?) ktora navyse klze na tak okatej povrchnosti nazorov zenskych ci muzskych postav ze clovek si kladie otazku, su tito ludia vobec z realneho sveta? Hlavna predstavitelka strieda jeneho chlapa za druhym aby napokon predniesla pozersku vetu: Proc vzbudzuji v muzich tolik malo lasky... Jej matka nie je o nic na tom lepsie, zena v rokoch si stale vybera zivotneho partnera ako nezrela pubertiacka a koreni to hlaskami ako vystrihnutymi z feministickeho propagandistickeho letacika. Autor scenara sa nestiti dokonca vlozit jej do ust ani propotratarsku agitku. Prupovidka o analnom sexe je uz potom len ceresnickou na naslahackovanej torte povrchnosti a bezobsaznosti zivotnych postojov hlavnych akterov. Lutujem hercov ze sa nechali tak nechutne vmanipulovat do tak bezducheho pozerstva. Film priam v protiklade so Sverakovskym ci Jarkovskeho citlivo ludskym pristupom k zivotnym problemom bezneho cloveka. Tolko arogantnych nazorov na clovecenstvo sa nenajde ani v tej najhlupejsej americkej zlatanine.... Kebyze je tento film len pozlatkom, budiz, ale este navyse aj otravene... Vziat si priklad z zivotnych nazorov a postojov hlavnych postav tohto filmu (a ony tie nazory su myslene vazne) tak to pre cloveka hotova katastrofa...(18.11.2008)

 • da-a
  ****

  Dle románu pro ženy vzniknuvší film pro muže - nebo je tomu naopak? Hrátky s opačným pohlavím jen s rizikovým pojištěním, to je, oč tu běží. Michal Viewegh mě opět překvapil. Tentokrát v tandemu s Filipem Renčem, který látce o mírně zhýralé dvacítce Lauře na lovu chlapáků porozuměl a vykreslil její milostná dobrodružství s dostatečným (a potřebným) nadhledem. Viewegh se nebál napsat scénář sám a zaručil, že jakákoliv nitka nebude roztřepena natolik, aby ji režisér se svými herci nemohli v klidu vyžehlit. Takový je vlastně celý film: vyžehlený, někdy mírně anekdotní, s typicky žánrovou zkratkou, silnými charaktery (Simonu Stašovou, ačkoliv ve filmu nemá hlavní úlohu, si díky její silné osobnosti pamatuji nejvíc), po čase opět zajímavým Markem Vašutem a na konci upřímně zacyklený do komfortní polohy romantického cajdáčku s mašlí a bambulkou. A právě sebeuvědomělým závěrem (kreativec Vašut trefuje hřebík na hlavičku: je to jako v americkém filmu) si to Román pro ženy žehlí u mně; jeho postavy jsou neživotné, vyrobené na míru škádlivému snímku, ale to není nutně na škodu. Byť bych si jeho protagonisty neuměl představit, jak existují v "normálním" světě, v tom filmovém si naštěstí vedou obstojně.(31.5.2009)

 • Nerajohn
  **

  Původně jsem chtěl dát 3, ale nejde to.(1.6.2009)

 • lehkoživka
  odpad!

  Film se zdál být ještě o několik tříd horší než kniha. U knihy jsem doufala, že ten název je parodie.. nebyl. Nicméně kniha se dočíst dala, přestože ji považuji za Vieweghovu nejslabší. Film jsem vydržela cca 30 minut. Marek Vašut v roli osudového muže působil jako namyšlený blbec, deklamující fráze vyčtené z knih, kterým nerozumí. Role Olivera vyžadovala charismatického herce. Vašut je mizerný herec a charismatu nemá ani co by se za nehet vešlo. Dala bych filmu jednu hvězdu - vzhledem k existenci ještě o fous horších počinů - ale říkám si: za co?(1.6.2009)

 • yarghoul
  ***

  Nevím čím to je, ale mě ten film nevadí. I když tam vidím všechny ty ujetosti, trapnosti a klišé, nedokážu na film zanevřít a klidně se na něj znovu podívám. Stašová je okouzlující.(22.7.2009)

 • Weehaa
  *

  Je to hnus a trapnost. Radši bych devadesát minut koukal do vypnutý televize než tohle znova. Další důkaz, že Renč neumí. Kromě prvotiny všechno blbě. Měl to tenkrát nazvat Requiem pro panáčka. Nebo Requiem pro dobrý vkus.(24.7.2009)

 • Infalín
  **

  Nevím jak ostatním, ale mně přijde svět Michala Viewegha docela nudný. Jako někteří chlapi potřebují kvůli nízkému sebevědomí obrovská auta, Viewegh nám pořád musí servírovat svou představu úspěšných lidí, protože on to přece dobře zná.(13.9.2009)

 • ironivan
  **

  Toto hodnocení dávám pouze za skvělý výkon Marka Vašuta jinak strašný.(27.3.2010)

 • Kuzmik
  ***

  Další oddechovka na páteční večer pro rodinu, ale hlavně pro ženské pohlaví.(3.9.2010)

 • JP84
  odpad!

  Ach jo,natočí Renč někdy vůbec něco,co bych nemusel nenávidět ?(15.10.2010)

 • laurence
  **

  Už název napovídá, že pro jedno pohlaví to bude pouze na vlastní nebezpečí. Avšak já proti filmům pro ženy nic nemám, nicméně v tomto případě mi vadí, že české rádoby kultovní komedie nemají žádný styl a jsou veskrze trapné.(23.10.2010)

 • Tinaa
  ***

  Ujde to. Jednou nebo dvakrát na to kouknout neuškodí. Nejlepší je Stašová s její angličtinou. :)(27.10.2010)

 • Flamik
  **

  Komedie/romantický? z 30% možná. Vtip v tomto filmu rozhodně nehledejte. Tedy pokud se nesmějete žertům alá Novoty. Romantický občas ano, ale kdybych si chtěl vybrat nějakou slaďárnu tak to nebude RPŽ. Co mě na tomto filmu ale nejvíce zklamalo byla slepota režiséra/scénáristy a já nevím kdo všechno se na budování filmu ještě podílí. Kdyby se na tento snímek podívali trošku s odstupem tak by ho asi nikdy nepublikovali, pokud tedy nechtěli točit nějakou českou esmeraldu. To však doufám že tak nízko ještě nejsme.(3.11.2010)

 • JackieBliz
  **

  Dívat se na to dá, pokud to běží v televizi a vy zrovna nemáte nic na práci, jste moc unavení na to sáhnout pro ovladač a naladit si něco lepšího (pokud v televizi vůbec něco je). Michal Viewegh není rozhodně můj šálek kávy, čaje nebo čehokoliv jiného, ten člověk mi prostě svým psaním nesedne a rozhodně to mělo vliv na moje hodnocení filmu - jak by ne, vždyť je to podle jeho knihy, že ano? Prostě ne moc kvalitní, ani ne moc vtipný - trošku hloupý a absurdní - šílený a trapný film.(8.5.2012)

 • CabelkaB
  *****

  I když většině lidí se tento film nelíbil. U mě patří mezi nejoblíbenější komedie :) ... Skvěle zahrané ... Miluji roli Simony Stašové, ta se ve filmu opravdu vyznamenala. Nepatří to určitě mezi nejlepší české filmy, ale já nemohu jinak než dát za mě pět hvězd. Ráda se k filmu vracím a znovu se na něj kouknu je to milá komedie pro zasmání :)(9.10.2012)

 • kverula
  *****

  Veškerý intelekt házím do koše, v tomto románu pro ženy není potřeba a to mě na tom baví. Koneckonců, přesně tak se my ženy chováme, pokud jde o lásku, ne? Já jsem se v tom příběhu našla, byť se nepodobám ani jedné z představitelek. Za vhled do ženské duše dávám do plnejch.(27.10.2012)

 • Lenny76
  *****

  Pro mě jedna z nejlepších českých komedií - pokaždé se bavím jako blázen :-))super, kéž by takových bylo více!!!!(27.1.2013)

 • topi80
  *

  Film, kde nenajdete snad ani jednu sympatickou postavu. Přirovnal bych to k Sexu ve městě, avšak se značnou dávkou troškovské karikaturnosti. Všichni se chovají tak nelogicky a protivně, že byste jim nejraději dali bez ohledu na pohlaví pár facek už po dvou větách. Tyto charakterové, morální a názorové zvrácenosti však nejsou nereálné, jak poukazují některé zdejší diskusní příspěvky, je to právě naopak, sám na podobné typy narážím úplně běžně. Tudíž ta karikaturnost není tím, co bych měl tomu filmu vyčítat. Také barevnost a sterilnost by mohla svádět ke srovnání se vztahovými seriály, ale zřejmě tady má podtrhovat ono propírané intelektuální snobství. Proč tedy tak nízké hodnocení? Jde o slabiny, které jsou paradoxně typické pro všechna filmová ztvárnění Vieweghových děl. Totální absence jakéhokoliv vtažení do dění, absence možnosti získat si vztah k jakékoliv postavě, absence zajímavé dějové linie, celková protivnost celého díla, mizerné herecké výkony většiny ansáblu a v neposlední řadě zkrátka sterilní filmařina, která postrádá sebemenší náznak atmosféry.(27.1.2013)

 • Consolatrix
  ****

  Pre mňa veľmi príjemný a vtipný film. Jediné, čo mi vadilo, bola tragikomickosť (ktorú stále nechápem prečo českí filmári musia pchať do komédií! ).(5.2.2013)

 • Keytt
  ****

  Mě to bavilo a Stašová je výborná.(27.2.2013)

 • kubilov
  ***

  Naivní pohádka pro ženský, který doufaj, že existuje ideální chlap. Ovšem Filip Renč s Michaelem Vieweghem je hodně rychle vyvedou z omylu. Matka Jana alias Simona Stašová jasně nejlepší postava v celém filmu. Rychle odsýpá a občas pobaví.(27.10.2013)

 • kacer4
  **

  Aj keď je to stráviteľné, druhý krát si to už nepozrem. Celkom dobrý humor a prsia Kanóczi a Něrgešovej len mierne zachraňovali potápanie dejom. Ten bol plytký a nevyspitateľný ale v tom zlom slovazmysle. A holý Vašutov zadok mi spôsobil minimálne jednodňovú traumu.(15.4.2014)

 • SZYslak
  ***

  Sex ve meste na cesky zpusob, tezce zasranej PPckem. Kreativec (Mr. Big Vashoot), blbka z casopisu, kondom (sex), hotel a vino (snobarna), ujeceny kravy. Na druhou stranu je to obcas i vtipne, avsak lehce predvidatelne. Ctenarky Elle, Bazaaru, Leo cteni a Ohnicku budou blahem chrochtat a ronit litry Femigelu. (+) Stasova (-) Afektovana blbka Nergesova. 56%.(3.5.2014)

 • morepower
  ****

  Neberu tenhle film vážně, ale jen jako odpočinkovou záležitost se skvělým Vašutem a Stašovou. Je to v podstatě takovej komix moderní holky zblblý cosmopolitanem a vyzrálýho požitkáře, kterej chtěl mít tenhle nadhled ve dvaceti a prostě to tenkrát nešlo zato teď je to "doopravdy".(4.5.2014)

 • Sharleen
  ****

  Tak som si po dlhej dobe pozrela Román pro ženy (išiel v telke) a zase som sa pobavila. Príbeh stupídny jak sa patrí na tento žáner, ale nemôžem si pomôcť..na tých hláškach som sa bavila a hlavne Simona Stašová je tu 100 bodová a naša Zuzka Kanócz tiež nezahrala najhoršie na to, že to bol jeden z jej prvých filmov, ak nie úplne prvý. A čo sa mi tu páčilo najviac bola hudba od Support Lesbiens a Ivy Fruhlingové.(5.5.2014)

 • Kassandra
  ****

  Román pro ženy patří do mého hodně krátkého seznamu českých filmů, které mám ráda. A přitom je to vlastně kýč.(9.9.2014)

 • Mr. Movie
  ***

  Pro mě to má k odpadu hodně blízko, on už ten scénář dal cosi tušit a režie na tom nic nezměnila.(24.12.2014)

 • carl.oesch
  **

  No a tradičně se ukázalo, že dlouhá léta českému filmu chybí dvě "maličkosti" - námět (nápad) a scénář. Ostatní je OK, Stašová je "paní" herečka, Marek Vašut byl v pohodě a Zuzana Kanocz nadchla (naštěstí se z ní nestal nezbytný inventář každého českého filmu jako ze zrzavé nádhery Kerekes...), Renč je zkušený řemeslník (něco jako za komančů Dietl scénárista - co by za něj dnešní televize a film dala), nicméně story a scénář je zcela mimo. Vieweg se jako autor už dávno vyčerpal (jeho první knihy byly zajímavé a řemeslně zručné - Názory na vraždu, Báječná léta pod psa nebo i Povídky o manželství a sexu), když ale ty svoje ploché životní příhody a představy položil na stůl, ukázalo se, že na víc jak ty tři čtyři knihy to není a věčné opakování těch tři situací, kde je jakž takž doma nudí čím dál tím víc. Skutečně kvalitní spisovatel musí mít dostatečnou fantazii a úroveň jeho děl většinou stoupá, podprůměrný "tvůrce" dokáže překvapit na začátku, ale klesající úroveň k uzoufání teprve ukáže jeho skutečný potenciál a kvality. Jenže n ejvětší malér je datum vzniku tohoto filmu. Můžeme nad tím mávnout rukou, zasmát se pár vtipům, pobavit se tou maloměstskou rádobysvětovostí, které čouhá sláma z bot, ale co za těch dalších deset let, které následovaly toto dílo vzniklo lepšího? Vejdělkova veledíla, která úrovně tohodle nedosahují ani náhodou, nebo třeba podstatně horší Román pro muže? Babovřesky? Kameňák nevím kolkátý? A nebo ona vysoce "intelektuální" a vsměs technicky horší a svým snobstvím ještě horší díla? Český film nebyl nikdy v evropském kontextu žádná velmoc a řada těch "úžasných" děl mně minula, ale dnešní doba je děs a běs. Kdyby se české filmy přestaly točit, asi bych s tím neměl problém. A představa, že to všechno musím společně s dalšími miliony lidí financovat mně štve, i když televizní poplatky jsou věc o řády horší. Takže, Viewega už nikdy. Myslím, že už má nahospodařeno a jeho okouzlení sebou samým mu k udržení ega jistě ještě dvacet třicet let postačí.(12.1.2015)

 • Jamalkaa
  *****

  Román pro ženy mě neskutečně baví. Líbí se mi na něm asi uplně všechno. Atmosféra filmu, styl vyprávění, svižnost. Baví mě humor, hlášky a všechny postavy. Soundtrack ala Iva Frühlingová je velmi příjemný. Nevím,.. má nějaké kouzlo, originalitu a nikdy se mi neokouká. MÁM TENHLE FILM PROSTĚ RÁDA, SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST! Oblíbené hlášky: "Nazdar, Lauro. Musím bohužel konstatovat, že ani dnes nevypadáš vyrovnaně.", "Naši furianti...Há, to bude doufám komedie", "Ježiš, to je idiot. Podívej se, co má za mobil.Takovej křáp.", "Představ si, do zadku! A ani jí k tomu nepustil hudbu! "A aa, bez hudbyy, aahh." ......(3.10.2016)

 • Wulz
  ***

  Tak kouknout v TV a Pažoute zdar.(17.1.2017)

 • pold
  **

  Přetrpěl jsem to jednou u příbuzných. Velmi solidní výkon Simony Stašové nicméně nemohou vyvážit neuvěřitelně sračkoidní scénář, přímo prosákký takovým tím tupým normalizačním šovinistmem a rádoby nadhledem.(25.5.2017)

 • Nathaniell
  **

  Něco co nenávist k polákům, trapně sprostý slova a několik dojebaných scén nezachrání před pádem do zapomnění. Prostě jenom další zbytečná hovadina. 2* ze soucitu.(29.12.2018)

 • JosefTomas
  ****

  A prý, že to nejde. Jeden z mála Českých filmů, které mají velmi podařený scénář, skvělé herce, dobrou režii a velmi svižné tempo, že se nedá skoro vůbec nudit .(13.1.2019)

 • Hird
  **

  O hvězdičku méně za hlavní představitelku Laury, vůbec mi tam herecky neseděla, působila nevěrohodně, telenovelovitě...(27.1.2019)

 • Nakor
  **

  Ze zacatku to vypadalo na fajn romantickou komedii, bohuzel, romantika neprisla a komedie se vytratila. V polovine filmu jsem se az prilis dlouho nudil. Nektere vtipy byly dost nezvladnute, dialogy spatne napsane... Ve filmu je nekolik momentu, kdy jsem si rekl, ze neni ztrata casu ten film videt, je tam vyborna hudba (Iva Fruhlingova a Support Lesbiens tam skvele sedli!), jsou tam pekny holky, takze je i na co koukat, ale filmarsky to pokulhava az prilis casto. Navic jeste zaver dost vysumi - neni ani romanticky (zadne emoce se pri tomto filmu nedockate!) ani vtipny, jen takovy: "Aha, uz to skoncilo, tak jdem." Film me od precteni knihy spise odradil.(20.4.2005)

 • Shadowfax
  **

  Hloupá, nevtipná komedie bez romantiky s příšernou Laďkou a zvláštním vývojem postav. Když autor v závěru tvrdí, že klišé v amerických popových písních je vlastně naprostá prada, chtěl sem utéct z kina. Naštěstí to byl konec:)(9.6.2005)

 • Treble
  ****

  Skrytá reklama na faceliftové Mondeo - plus.(1.1.2006)

 • Katie
  ***

  Pro toho, kdo nečetl knihu, to asi nebude špatné, ale pro ty, co to mají v knižní podobě za sebou - film neni ani z třetiny tak dobrý jako knížka.... *** si zaslouží Stašová, Vašut, Donutil.. no a hlavní hrdinka taky... jinak si myslim, že by to mohlo být i lepší - o dost(28.1.2006)

 • PavHer
  ***

  Oddychová komedie určená spíše pro něžnější pohlaví, díky čemuž mě zas tak moc nebrala. Absolutně nechápu proč musela být hlavní hrdinka předabována, protože ten hlas k ní vůbec nesedí!(16.2.2006)

 • Warapeidza
  ****

  Pro mě z toho vyšla svižná komedie, s několika výbornými scénkami (Svěrák jako čísník, Bobika...), skvělou muzikou, naprosto výbornou S.Stašovou v roli matky a z celkem sympaticky působící hlavní hrdinkou ;-). Vašut mi do tý svý role taky celkem padnul, Donutil neměl moc co hrát, stejně jako Zázvorková, ale oba své postavy zvládli perfektně. Ovšem to se nedá říct o Něrgešové (píše se to takhle?), neboť ta mi přišla naprosto strašná... Nevím, jestli ta role byla už tak napsaná, nebo to jenom zkazila ona, ale v tomhle filmu fakt vyčnívala hrozně negativně, alespoň podle mě... Ale jinak- velmi příjemné překvapení.(4.4.2006)

 • Sekel
  ***

  Takovehle romanticke komedie by se u nas mely tocit casteji. Film je zanrovy, vtipny, hraji v nem hezci lide a ma jasnou pointu. Filip Renc je dobry reziser a kdyz dostane dobry scenar, dokaze si format uhlidat. Zuzana Kanoczova je stejnou merou sexy, uveritelna i trosku mrcha, Marek Vasut je charizmaticky a svetem protrely typicky muz, Simona Stasova tomu nadherne kraluje a jeji smysl pro herecky humor je fantasticky. Miroslav Donutil i Stella Zazvorkova jsou mile postavicky druheho sledu, jakoz i Jaromir Nosek s Ladkou Nergesovou. Sned jenom Sasa Rasilov svoji figuru nezvlada a je uplne mimo jeji ramec. Humor ve filmu je podle soucasneho trendu nastoleneho Sexem ve meste trosku drsnejsi, na rozdil od erotiky, u niz by tvurci trosicku pritlacit klidne mohli. V dusledku ale velmi pohodovy film.(8.4.2006)

 • Tonička
  *

  Nečekala jsem nic světoborného, ale i tak mě film zklamal. Jedna rádobyvtipná scéna za druhou, křečovité a trapné dialogy, postavy jsou přitom neustále v pohodě a hýří ironickým vtipem, který má poukázat na jejich intelekt - asi (neboť podle mých čtenářských zkušeností ironií srší ve Vieweghových románech právě ti hrdinové, kteří jsou jaksi "osvícení" a "nad věcí"). Od té doby, co se z Olivera vyklubal "padouch" Pažout, pro mě navíc Marek Vašut ztratil veškerý sexappeal a viděla jsem v něm už jenom postaršího páprdu, jenž náhodou ulovil mladou holku, která na něm vidí bůhvíco. Ztráta času!(30.4.2006)

 • alky
  **

  V žádném případě to není Sex ve městě, protože ten měl alepsoň vždycky určitou pointu...(11.11.2006)

 • Vital
  **

  Asi proto,že je to "pro ženy" tak mě to moc nebavilo,nic proti Vašutovi,ale mě se tady prostě nelíbil,ten trojuhelník mi moc nesedl.(2.12.2006)

 • pat_rafter
  ***

  na české poměry poměrně zdařilé a zábavné dílo. vlastně když bych měl srovnávat např. s bestiářem tak hodně zdařilé(26.7.2007)

 • MTE
  **

  hohoho to bola blbost :). Nic v zlom ale ked ja vacsina zien takto hlupych tak dakujem pekne. Jedine co tam za nieco stalo, bolo telo Kanoczovej ;). 40%(2.8.2007)

 • Zerthimon
  odpad!

  Mě to přišlo jako jeden dlouhý díl všech těch blbostí typu Ulice.(8.10.2007)

 • drdus
  ****

  Zaráží mě tak nízké hodnocení od ostatních. Já jsem se bavil velice dobře a to se považuji za relativně náročného diváka. Výborný oddechový film!(16.11.2007)

 • Pedrozont
  **

  Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si připadal jako téměř dokonalý muž:-D To je ovšem to jediné, co jsem si na celém filmu užil. Jinak bych řekl, že to byla víceméně nutná slátanina.(6.4.2008)

 • parabella
  ****

  Tak tento film ma nesklamal tak ako mnoho iných nových českých a slovenských filmov. Je zábavný príjemný...(20.4.2008)

 • Mes
  *

  Nelíbili se mi ani Účastníci zájezdu. Vieweghova díla prostě nemusím.(11.7.2008)

 • lajkus
  *

  Možná je to způsobeno tím, že je to pro ženy, možná jsem ten den byl jen trochu unaven......(5.4.2009)

 • Chlo0opek
  ****

  Sympatičtí herci, svižná hudba, dobré hlášky, humor=povedený český film.(31.5.2009)

 • Joanna
  odpad!

  Tak tohle nám pustili v autobuse na cestě na dovolenou. Člověk už tak trpí nedostatkem místa, nedostatkem spánku a vůbec...ale že nás ještě budou týrat i psychicky, to jsem netušila! Nic trapnějšího jsem snad ještě neviděla. Většina reklam na prací prostředky má kvalitnější herecké výkony, než co nám předvedli "herci" v tomhle filmu, v čele s Markem Vašutem. Za charakter hlavní hrdinky může asi "mistr Viewegh", ale název Román pro ženy je, řekla bych, zcestný. Nebo jsem jediná, kdo si teda takhle román opravdu nepředstavuje??(26.10.2009)

 • WHMMD
  ***

  Prekvapujúco svieže a dobré. Michala Viewegha moc nemusím, ale na tento film sa dá pozerať. 'Oliver je Pažout!'(1.11.2009)

 • moorks
  ***

  Tahle komedie je svým střihem podobná americkým a britským komediím. Její devízou je velmi dobré herecké obsazení. Díky tomu splnuje vůbec nějaké měřítko a místy je i vtipná a inteligentní. Renčův pokus o něco nového, co sice není zase tak špatné, ale na nějaký trhák to nemá...(19.1.2010)

 • rozum i cit
  *

  Inteligentní romantická komedie-vskutku zajímavé označení pro něco, co má možná tak dva tři lehce úsměvné okamžiky a inteligencí neoplývá ani náhodou. Nulový obsah už bohužel nemohou vytáhnout ani Stašová, Zázvorková a Donutil. Jen doufám, že tak povrchně jako hlavní hrdinové lidé dosud neuvažují.(22.1.2010)

 • blackperseus
  ****

  Na jednej strane je mi jasné, prečo sa takéto filmy nikdy nedostanú do červených čísiel, na strane druhej - čo tomu chýbalo? ;-)(19.5.2010)

 • Vikmal
  odpad!

  Gratuluji Renčovi - získává bobříka trapnosti za tuhle neskutečnou slátaninu bez špetky humoru... Edit 6.1.2019: já idiot to zkusil ještě jednou, takže minus hvězdička za zpíčenej product placement...zmrdi!(10.9.2010)

 • Kubasino
  odpad!

  Chtěl jsem ze soucitu dát alespoň jednu hvězdičku, ale pak jsem seznal, že tohle si soucit nezaslouží. Nejsem bytostně proti líbivé brakové literatuře Viewegha, ale tady to skoro vypadá, že pouze vtipkoval. Já vím, mám hodnotit film, ale pokud má už prachmizerný námět, tak se hodně špatně ztvárňuje. A Renč to zkrátka nedokázal vyšroubovat nahoru. Spíše naopak. Stejně jako nemůžu vystát Sex ve městě, tak tohle je pro mě na stejné vlně. Nuda a šeď kombinovaná s debilními dialogy a protivnou Zuzanou Kanócz. Vážně odpad! hadr.(23.10.2010)

 • Tonyluk
  **

  hm... název možná vážně znamená, že je to pro něžné pohlaví. Mě to vůbec nic neřeklo.(6.4.2011)

 • MK_ultra
  *

  Nuda od začátku do konce! Někdy mi to, že film nemá myšlenku nevadí, když má alespoň nějáký děj...ale tohle nemá ani to. Většina výkonů je telecí, postavy jsou jalové, dialogy neskutečně nezáživné, a humor by jste tam našli jen ve chvíli, kdyby jste prodělali frontální lobotomii....Tu jednu hvězdičku to má snad za to, že v době českých filmů typu Kameňák se tohle dá s notnou dávkou fantazie, nadsázky a smyslu pro humor považovat za film.(17.5.2011)

 • Naby
  ****

  Celkem zajimavej pocin plnej samych srandovnich hlasek. Jako komedii s obcas horkejma, ale pro divaka stale vtipnejma scenkama. Mohlo to byt lepsi, ale radim to nad prumer. 3,6* je takova 4* s osoupanejma rohama ;-).(15.7.2011)

 • happy.lenulka
  ***

  mě se film líbil. rozhodně víc než ženy v pokušení(8.1.2012)

 • camomilla
  ****

  Pazoute, ty sukas moji dceru..!(29.1.2012)

 • iwee23
  ***

  tři hvězdičky jen za Simonu Stašovou, jinak film těžce pod průměrem....(23.9.2012)

 • macoslavek
  ***

  pažoute?!?(25.6.2013)

 • blezg
  *****

  Má to svoje kouzlo, zejména Pažout. Zuzanka Kanocz a rozmarná hudba ve francouzštině...(31.7.2013)

 • R.E.M.
  ***

  Ztřeštěné, trochu ujeté, vcelku zábavné. Tak na 2,5*. Půl hvězdičky jsem nakonec přidala za bezvadnou Simonu Stašovou, která skvěle hraje a tady i skvěle vypadá.(10.9.2013)

 • Neezy
  ***

  Většina chlapů a rádoby sofistikovaných žen tento film moc nedocení. Ale pro mě je to dobrá oddechovka na večery, kdy se chci odreagovat. A vám ostatním radím - proboha nehledejte v tom něco, co to nikdy nemělo být. Ps: Chyba v ,,chybě ve filmu": 15.3. na náhrobku je datum narození, né umrtí.(9.11.2013)

 • lubica1995
  ****

  Zamilované odkazy v metre. ÁÁch...aj ja by som chcela. ( teda, teraz už ani nie ( úchyl jeden). Bolo to vtipné. Pažout.(14.4.2014)

 • NikolaBlack
  *****

  Nevím, jestli na mě zapůsobil šarm Vašuta nebo ta sklenice vína, co jsem u toho měla, ale na mě ten film dojem udělal. Jsou tam hlášky, romantika, vtip. Líbí se mi. :)(18.4.2014)

 • honza1205
  ****

  Klatit do prdele,jedine s hudbou!(3.5.2014)

 • podsurfer
  odpad!

  Uvažoval jsem o jedné hvězdičce za hezká prsa sl. Kanócz, ale rozmyslel jsem si to. Nechci NIJAK podporovat tento typ filmů!!! Co to jako mělo být???!!!??? Komedie? Měli jsme se smát? Který český film mě vlastně naposledy rozesmál? Toto byla jedná VELKÁ, DLOUHÁ, REKLAMNÍ, TRAPNÁ SRAČKA!(3.5.2014)

 • tata22
  ****

  Jasná oddychovka ale já se výborně bavil. Vynikající herecké výkony. Zuzana Kanócz to zahrála bravurně. Takhle dobrou mladou dívku už jsem neviděl ve filmu ani nepamatuji, a to hrála vedle hereckých es, což není vůbec lehké. Kromě toho je neobyčejně krásná a byla radost na ní byť jen hledět :-) Myslím, že má velkou budoucnost....(4.5.2014)

 • Merenre
  odpad!

  Na tomhle filmu je cosi tak nechutně znechucujícího, že jsem po pul hodině měl náladu tak v prdeli, aby bylo zapotřebí pěkných pár dílů červeného trpaslíka, ajtáku a futuramy, abych uvěřil, že lidstvo ještě není na odpis a nemusím si jít hodit hned mašli. Odporně slizká karikatura na romantickou komedii. Že je víveg afektovaná pozerská piča mě nepřekvapuje, ale že s ním tak skvěle držel basu cely filmovy ansábl mě udivuje (a to kurva nechci vidět jak by to dopadlo, kdyby to vzal do svých špinavých pracek Hřebejk).(28.11.2014)

 • eba
  **

  Dvě hvězdy za Pažouta, jinak nic moc.(28.11.2014)

 • ssarka
  ***

  hezký,vcelku zábavný film,který se dá vidět opakovaně...abolutně to tady táhne Simona Stašová,kdyby to bylo jen o ní,tak by to byla pecka...(18.1.2015)

 • Lady Marcy
  *****

  Skvělé písničky od Ivy Fruhlingové, sympatická hlavní hrdinka. Vtipný film, na který se můžů dívat znovu a znovu a vzpomínat jak vypadalo první metro u nás :D:D(12.2.2015)

 • shinlove
  ***

  Necelé čtyři hvězdy, možná ještě někdy zvýším své hodnocení a dám mu ty čtyři. Pohodová záležitost, kterou rád shlédnu i po letech. Oddechovka k nedělnímu obědu :) 3*(5.4.2015)

 • ElisR
  ****

  Mě se tento film líbil. Skvělá je Simona Stašová už od prvních minut filmu, kdy vstoupí na letiště s českým pasem, ale mluví anglicky a scénu, kdy doma objeví nahého Pažouta, zahrála opravdu skvěle. Příběh byl dle mého názoru dobrý, to že dcera pozná na horách chlapa, který je mámin bývalý - to už je dobrý námět na film. Hláška "já už nám tajně dva roky spořím na byt...jako idiot...s liškou" mě dostane prostě pokaždý :-D Jediné, proč dávám 4* a ne 5* je to, že mi do příběhu vůbec nijak nezapadal parašutista Rašilov a úsek, který se ve filmu týká jeho mě nudil. Jinak skvělý!(20.1.2016)

 • nuwer
  *****

  Doteď se na to rada podivam ...(30.4.2016)

 • Jard
  **

  Niektoré scény ma celkom pobavili, ale dej sa mi zdal veľmi gýčový a málo prepracovaný. Ľahko sa dalo predvídať, čo sa udeje, takže zápletka nebola z mojej strany takmer vôbec vnímaná. 50 %(2.12.2017)

 • Majrek
  ***

  Po tomto filmu jsem šel políbit svou ženu a poděkovat jí za to, že se nechová jako průměrná románová šablona "moderní a emancipované" ženy...(5.1.2018)

 • gpx
  *****

  Vtipný a zábavný film na téma partnerských vztahů.(5.1.2020)

 • Leník
  odpad!

  Vulgární a hloupé. Vtipné to může připadat jen stejným slepicím, jako jsou hlavní hrdinky.(5.1.2020)

 • pájap
  ****

  Nejlepší byl Honza Svěrák jako číšník...(5.1.2020)

 • Fugass
  ***

  Docela svěží a zábavné +krásná Zuzana Kanócz(17.4.2005)

 • Kikoo
  *

  Problém většiny českých filmů posledních let je fakt, že ač se snaží tvářit vážně, sdělovat poselství a zakládat na známých osobnostech v režii, ve scénáři a na hereckém obsazení, tak výsledek je bohužel jedním slovem Trapný.(23.1.2006)

 • Allex12
  ****

  Super počin! Byl jsem na premiéře a nyní se ke mě film znovu dostal na DVD. Jednoznačně herecký koncert Marka Vašuta a Simony Stašové. Zejména její nefalšované zděšení nad objevením nahého "Pažouta" je skvělé. A scéna v čínské restauraci se zakomponováním reklamního Bobika:-) je jen třešničkou na poměrně dobře upečeném dortíku.(26.1.2006)

 • HokusPokus
  odpad!

  Příšerná slátanina, navzdory názvu - muži i ženy držte se daleko od tohohle braku.(24.6.2006)

 • Ywec
  ***

  Názvy filmů jako je tenhle či "Duše jako kaviár" mi nahánějí hrůzu. Navíc "Román pro ženy" dokonce naznačuje komu je snímek určen. Filmy o vztazích tvoří hlavní proud české kinematografie posledních let. Ale Román se mi líbil. Vůbec se nesnaží dojímat, či moralizovat. Naopak, vztahy tu Kanóczová i Stašová berou s volností a nadhledem. Ale to neznamená že jsou děvky. Ten nadhled zní jako blbost, zvlášť po zašlapávání hlav a ječení ze skály, ale ani jedna z dam se navenek na nikoho neupíná a vše řeší samy se sebou. Mají svou hrdost. Je to vtipná komedie, která obsahuje některé opravdu dobré fóry jako "To je ale kretén, podívej co má za mobil." Vašut září a pochvalu zasluhuje i Laďka Něrgešová. 69%.(12.11.2006)

 • GintrWinkr
  **

  Asi nejlíp to shrnul Cival. To je asi tak všechno co vám k tomu můžu říct.(3.11.2007)

 • Leila75
  odpad!

  Jen jednou jsem odešla z kina,bylo to dávno a ten film si pamatuju,jmenoval se Michael a hrál v tom Travolta-hrůza.Po druhé jsem chtěla odejít právě z Románu pro ženy,p.Renč by se měl držet pouze točení reklam,nebot´ tenhle film je jedna velká reklama.Dobře si pamatuju můj pocit trapnosti při každém záběru na TO nějaké logo, zcela bez logiky!Slovenská herečka v hlavní hrdince spnila snad jen to ,že má dobře vypadat!Z kina jsem neodešla jen proto,že vedle mě seděla kamarádka a nechtěla jsem jí tam nechat,po filmu jsme se ale smluvily,že jsme měly naprosto stejné nutkání odejít.Škoda,že jsme si to neřekly a trpěly až do konce!(8.1.2008)

 • ToddB
  *

  Tak příběhy podobných krav jsou lépe režírovány na Youtube pod heslem "Gold digger prank" ...... takhle to dopadá, když se homosexuál pokusí předpokládat, jaký typ muže by se líbil ženám :-)(2.2.2008)

 • porcelina
  odpad!

  Nevkusné!(5.2.2008)

 • sister
  *

  Tenhle film znevažuje ženy skoro stejně, jako je znevažuje feminismus.(7.7.2008)

 • Michalee
  ***

  Po předchozích zkušenostech s filmy, které čerpaly od Michala Viewegha, jsem nečekal nic dobrého, řekl bych jsem čekal totál blbost. Možná právě proto jsem byl mile překvapen. Nenudil jsem se... Sem tam nějaká vtipná hláška, probírání životních témat a solidní výkony herců, hlavně Marka Vašuta.(16.11.2008)

 • HankMoody
  **

  za S.Stašovou dávám **(27.11.2008)

 • bocy
  ****

  České filmy sa mi nikdy nepáčili, ale tento je trieda :D(8.5.2009)

 • Liquigas
  ****

  Na Renče hodně dobrý. Normálně tenhle typ filmů moc nemusím, ale Román pro ženy má svoje kouzlo. Na tom má určitě podíl kromě dobrého humoru i geniální hudba. Jednoznačně nejlepší výkon předvedla Stašová, škoda je, že víc prostoru nedostal Donutil. Na romantický film jsem se překvapivě dobře bavil. A Kanóczová je kočka :P(14.5.2009)

 • robzombie
  ***

  I přesto, že tento film pro mě prezentuje některé názorové úrovně, s kterými se rozhodně neztotožňuji a i přesto, že rukopis Michala Viewegha mi v některých svých pasážích silně vadí (např. když začne Vašut na terase baru pseudointelektuálsky recitovat "... žena je mýtus....", je to pro mě v celku zábavný film doplněný velmi dobrou hudbou.(31.5.2009)

 • ra0474401
  **

  Líbí se mi naprosto zkreslený pohled pana autora na ženské pokolení. Jediný, do koho se autor trefil a koho si dovedu představit jako živou osobu, je hrdinčina kamarádka Ingrid. A to ještě s oběma očima zavřenýma. Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že všechny chlapy by měli vykastrovat. Jen některý...(2.6.2009)

 • bouchy02
  odpad!

  Vieweghu, Vieweghu, cos to proved?(9.8.2009)

 • ricous
  *

  Filmy Renče jsou pro mne utrpením. Snad jen jako herec (mladej Fučík a ubrečenej "soudruh Tau") byl vynikající... :-) K filmu - už podle názvu je to asi určené pouze pro ženy. U mne to platilo dokonale, protože jsem to sledoval s vyděšeným výrazem vegetariána na jatkách. Na rozdíl od Bestiáře vydržela manželka tenhle o 5 minut déle, takže krásnou čtvrthodinku. Dalších komentářů se zdržím, snad jen za Stašovou 5%(1.11.2009)

 • jjjerry
  ****

  Někdy mam pocit že pár kritiků napíše po předpremiéře svoji kritiku a zaškatulkují film. Myslím že je to tento případ, film hodně podceňovaný. Když srovnán s českými komediemi poslední doby tak si určitě 4* zaslouží. Je to vtipné a celkem realistické, občas tam jsou hluchá místa a pár přehnaných scén, ale v jakém českém filmu ne. A nakonec, perfektní hudba co celý film podkresluje.(13.12.2009)

 • Marcey199
  ****

  Román pro ženy není žádné veledílo, ale já se fakt bavila... Stašová je výborná.:) "Já jsem nám spořil... S Liškou!":-D(16.8.2010)

 • Loganberry
  *

  Román pro ženy? Byť jsem knihu nečetla (a ani nehodlám), nechápu, co by na tom ženu mělo uchvátit. Příšerná nejlepší kamarádka v podání Vlaďky Něrgešové, jejíž výkon ve mně vyvolával epileptické záchvěvy, toporný Vašut, představující movitého tvůrce reklamních sloganů či Simona Stašová v roli překladatelky, jejíž angličtina je horší angličtiny morávaka Venoša z komedie o básnících. Děkuji, ne. Ale hlavně, že to dobře dopadne, všichni se mají radi a je mír.(16.9.2010)

 • Gugos
  *****

  Krásná podívaná ...nádherně jsem si u filmu odpočinul a Stašovka byla geniální :)(5.10.2010)

 • LaDrona
  ***

  No, co k tomu napsat...po první půlce filmu jsem přemýšlela, zda má cenu se na to vůbec dodívat. Zvědavost (no ehm, ne že bych nevěděla, jak že celý příběh dopadne..spíš zvědavost, jaké další otřepané a klišovité "zvraty" mi duo Viewegh-Renč naservírují) ale zvítězila. Titulky nakonec přišly celkem záhy a musím se přiznat, že u pár scén, těch se Stašovou zejména, jsem se i já pousmála. Film mě ale naprosto ničím neohromil, trapnost je z něj cítit na sto honů a ta třetí hvězda je právě a jenom pro Paní herečku Stašovou.(16.3.2011)

 • lenny71
  ***

  Jediná věc od Viewegha, která mě celkem bavila. Není to film, který bych chtěla vidět víc než párkrát, ale považuju jej za celkem koukatelnou oddechovku.(27.4.2011)

 • pelegryna
  ***

  Viewegha nemusím, ale "Pažout" a Stašová byla prostě v tomto případě od Renče správná volba(12.7.2011)

 • Boylina
  **

  Zprvu jsem vůbec nechápala o co jde. Pak jsem si řekla, že je to asi nadsázka a že se mám bavit. Nemohla jsem si ovšem zvyknout na Vašuta, připadá mi pořád takovej prkenej a ve všem pořád stejnej. A ty holčičí starosti jsem taky vůbec nestíhala.. Nicméně pak jsem se od toho všeho oprostila a docela jsem se i pobavila. Sice kýč, ale pohled hezký a příjemná muzika.(20.7.2011)

 • Bila_pani
  **

  Za Zuzanu Kanócz a za pár vtipných okamžiků. A taky za soundtrack. Jinak je to fakt typický román pro ženy, rozuměj pro slepice, které nezajímá nic jiného než chlapi, jejich svádění, o...souložení a následné porozchodové pomlouvání. Hrozně mě iritovala Něrgešová, neskutečně přehrávala, na druhou stranu z Pažouta se vyklubal docela sympaťák.(12.9.2011)

 • Katzi
  **

  40% - a to jenom za Simonku Stašovou...(19.11.2011)

 • corax8
  **

  Nějak jsme vůbec nechápal proč se jednotlivé postavy chovají tak jak se chovají. Bylo to dost ereálné a nesmyslné.(12.12.2011)

 • Chobotano
  ****

  Vieweghova síla je v psané formě, ale Renč je zručný režisér, a tak je výsledek velmi slušný.(1.1.2012)

 • vhorky
  *****

  Film je pojatý trochu absurdně, ale Zuzana Kanócz se ujala této role se ctí. Filip Renč je schopný režisér, ale některé momenty filmu působí trochu prapodivně. Marek Vašut je jako vždycky skvělý stejně jako Simona Stašová, které role matky vysloveně sedla. Celému filmu dávají pořádný říz písně Ivy Frühlingové, které díky francouzskému textu dávají filmu jistý nádech zamilovanosti. Film je jistě tím lepším, co se u nás po roce 2000 natočilo.(21.5.2012)

 • Michalinkaa
  ****

  Já mám tenhle film ráda..!..Rozesměje mě a pobaví. Jeden z nejlepších novodobých českých komedií... Asi nejsem objektivní, vím, že to není nijaký filmový skvost , ale já prostě zboznuju Simonu Stašovou a tyhle její role.(14.7.2012)

 • vena199204
  *

  Jedna hvězda a není to tím, že nejsem žena. Takový humbuk okolo tohoto filmu a výsledek je žalostný. Český film jde do kelu:((27.7.2012)

 • bratr_jezek
  ***

  Průměr, který neurazí. Simona Stašová zde předvádí jednu ze svých nejlepších rolí, Vašut je místy i vtipný, mladá a neokoukaná herečka Kanocz se taky snaží, ostatní jdou v jejich stínu a nejsou schopni toho příliš mnoho předvést.(24.8.2012)

 • KingBoss
  odpad!

  Nuda, trapnost a zase trapnost, ani Stašová to nezachránila. Renč opět zaválel, odpad!(5.9.2012)

 • mala_Paulie
  *****

  Neviem prečo tu všetci na tento film tak nadávate alebo či som ja taká primitívna, že sa mi to páči, žiaľ, ja ten film viac ako milujem a dokázala by som si ho pozrieť niekoľko krát za deň.(14.10.2012)

 • Dodge-I
  **

  Jejda, to je ale nuda - to se musi fakt divak nutit, aby to vydrzel - je tam par forku, ale to na film, ktery se drzi literarni predlohy takoveho kalibru nestaci. Co a jak spatne to bude priste?(27.12.2012)

 • Figuto
  odpad!

  Romantická _íčovina. Český shit dle scénáře Michala Viewegha.(27.1.2013)

 • michell2
  ***

  Docela slušná od dechovka. Vašutovi to sekne :-) a v tom vytahaným svetru byl famózní. Simona Stašová nakonec zjistila, že nemusí jezdit do ciziny, leč stačí zajít k sousedům :-)) Dávám tři hvězdy...(3.2.2013)

 • Kathleena
  ****

  Já jsem díky Simoně zapomněla na všechny nedostatky toho filmu a jen si užívala její dokonalý projev. Není to film roku, ale já jsem se bavila.(7.2.2013)

 • Desires
  *****

  Nesnáším plkání u kadeřnic.Nesnáším takový to JŮŮŮŮ a NO NEKECEJ! v bandě holek.Nesnáším pomlouvání mužů ani žen ve vztahu.Jediný,co uznám je,že tohle ve vztahu asi zažil každej.Každý asi ví co myslím-TY MŮŽEŠ A JÁ NE?! Vašut mě jako osudový muž nikdy nepřesvědčil,good výkon podala jedině Simča S.tu bych jako crazy mámu co zpívá na balkoně brala x)(3.6.2013)

 • mechulice
  ***

  Řekla bych, že film Román pro ženy je lepší průměr. Kvůli Simoně Stašové, která je ze všech herců nejlepší, musím uznat, že tento film nemá chybu. Hlášky, které ona a Marek Vašut řekli, byly fakt dobré. Na naše poměry dobrý film, který stojí za zhlédnutí.(19.7.2013)

 • sedlis
  *

  Tak jsem vcera povinne shlednul, resp. protrpel. Par dobrych vtipu bohuzel nezachranilo film o nicem, napodobujici americke love story. Prazdy dej, komercne zameren na notu zenskeho pohlavi a romanticke duse vsech, kdo se necha strhnout lacinymi dialogy, francouzkou hudbou, netradicnimi jmeny, kreativci apod. - bohuzel tak typicke pro Viewegha, jehoz dilka bohuzel pro mne znamenaji odpad. Nicmene Stasova a mladej Svehlik lehce pozvedaji herecke etudy, Vasut nic nekazi a to je tak vse. Hlavni hrdinka priserna, Nergesova jeste horsi (ta osoba muze skutecne tak akorat oblejzat farmare a vidlaky v jinem poradu)..sorry, nic pro mne.(4.5.2014)

 • andydufrsn
  odpad!

  Tak tomuhle filmu už schází jen hodnocení módní police……. Totální slepičárna s jedním či dvěma dobrejma fórama!(5.5.2014)

 • Sabi63
  *****

  Skvěle povedený film. Má příběh, který má logiku... a zapadá do sebe. Tak jako v románu pro ženy to chodí i v našem světě. Nedorozumění, náhoda, překvapení, nebo snad zjištění, že matka před lety měla muže, kterého mám teď já... Režisér Filip Renč, měl nápad, a tento nápad mu vyšel...(19.7.2014)

 • barakuda70
  **

  Afekt... to je slovo, které mě napadne jako první, když vidím zpracování, v němž si autor muž myslí, že takhle uvažují ženy. Nedá se na to koukat, všichni přehrávají až pánbůh brání.(22.10.2014)

 • vodelu
  ****

  Hvězdně obsazená komedie kde vedle hlavních rolí hrajicí Zuzana Kanócz, Simona Stašová a Marek Vašut hrají i velikáni jako Stella Zázvorková, Miroslav Donutil, Ladislava Něrgešová i Jaromír Nosek. Je to komedie, u které si člověk odpočine. Simona Stašová hraje "free" ovšem ovdovělou matku, překladatelku a tlumočnici Janu, která miluje USA a jakmile se objeví na letišti, tehdy ještě Ruzyně, stává se z ní američanka ovšem - s českým pasem. Nesnáší čechy, ale poté i poláky, němce atd. a stále hledá životního partnera. To i stejně dcera Laura, kterou stvární Zuzana Kanócz, hledá svojí životní lásku. Nechává si radit od své kamarádky Ingrid (Ladislava Něrgešová) a né vždy jsou to rady dobré. Vyzkouší několik vztahů nejdříve je to lektor angličtiny a poté mladý prodavač mobilních telefonů. Je ironií, že Laura pracuje pro časopis Vyrovnaná žena, ale moc vyrovnaná není. Vše se změní, když příjde na scénu Oliver, čtyřicetiletý pohledný muž, kde se později ukáže, že je to právě bývalý partner Jany, který ji před lety velmi ztrapnil v divadle nevhodným oděvem. Já osobně mám velice rád výstupy Jany v podání Simony Stašové. Scéna, kdy se v restauraci čišník optá, co si dají. Jana objedná a poté se čisník zeptá co pro dceru. Je to velmi komická scéna. Všichni, kteří hledají oddych a pobavení je tato komedie vhodnou volbou. Moc se mi líbí na Janě, že ač se snaží chovat se kosmopolitně a velkoměstsky, češku v sobě nezapře.(13.12.2014)

 • kratajirka
  ***

  Najdi motiv z amerického seriálu... dej tam českýho svalňáckýho "herce" ... krásnou "herečku" ... dolaď to naprosto nevýznamnou rolí, ale za to paní herečkou ... vyjde ti film o sexu, vášni, která tam vlastně ani není ... film, jehož hlavním příběhem je nejtrapnější milostný trojúhelník ... film, kde nejlepší roli zahraje stejně uplně někdo jiný (Donutil), než bylo v plánu ... To je Román pro ženy s Markem Va(o)š(o)u(s)tem...35%(1.3.2015)

 • Rathe
  ***

  Tak jsem se konečně dočkal poměrně kvalitní komedie i z českého soudku. Simonu Stašovou jako herečku naprosto miluju. A Marka Vašuta považuju za českého ženského idola. Zuzku Kanócz jako herečku moc neznám, ale postavu má skvělou. No příběh není bůhví jak úžasnej, ale je to takový ze života ne???(30.3.2015)

 • Dixieboy
  **

  Po deseti letech, je to ještě horší...(2.5.2015)

 • Cornello
  ****

  Jeden z oblíbených filmů na večery. Nejúžasnější hudba! Bomba(28.8.2015)

 • TopGuy
  *

  Asi dva vtipné momenty...Člověk čeká, že se to jako nějak rozjede a ono nic.(19.1.2016)

 • andy60
  **

  Horší než Román pro muže. Nevím, komu to připsat na vrub, zda Viewegovi nebo Renčovi, ale když film zacházel do intimností, bylo to nesmírně trapné.(20.12.2016)

 • Dany17
  ***

  7/10(21.2.2017)

 • wendy221
  *****

  Výborná romantická komedie! Četla jsem jak knihu (která se od filmu nepatrně liší), tak jsem viděla film. Patří k těm, na které bych se mohla dívat denně. Uklidňující hudba, sympatická hlavní hrdinka, originální příběh, z filmu sálá energie! :) Líbí se mi, jak si Laura, její matka nebo Ingrid umí užívat života. Nechápu, jak to, že má film tak malé hodnocení. Asi ho sledovali a hodnotili jen samí chlapi nebo co...(21.8.2017)

 • Lucy39
  ***

  pobaví, neurazí - místy.. ano, jakože trochu sex ve městě po česky říznutý zápletkou mezi máti, dcerou a Pažoutem :-) všude kolem Avon (všimněte si prosím :-D ) a rádoby romantika... za mne kýč.. zasměju se leda tak debilkovi s mobilama.. Stašová v klobouku excelentní, jinak oslava povrchnosti a erotiky v prvním plánu.....možná pro holky kolem 30 fajn...(6.1.2018)

 • Lord_Peltier
  ***

  Proč ne. Na herecké výkony paní Stašové se kouká dobře...Normální příjemná romantická komedie (až mě trochu pan režisér překvapil). Takže průměr celých tří hvězd.(4.2.2018)

 • BStone
  ****

  Mimořádně povedená komedie a Renčova mimořádně světlá režisérská chvilka. Klady zde výrazně převyšují zápory - vynikající hudba, skvělé herecké obsazení, dobrý scénář, což je Vieweghova také světlá chvilka. Stašová exceluje a bere si film hodně pro sebe, Zuzka je naprostá kost a vtipné scény jsou vtipné. Film plný skvělých hlášek, na který můžu kouknout víckrát a vždycky mě pobaví. Co chtít víc 80%(22.6.2018)

 • pupidup
  ****

  Pri dnesni produkci,omlouvam se,ale jeden z filmu,na ktery se stale moc rada divam...i Pazout jde tady snést! 😂(13.1.2019)

 • KlaraHylova
  ****

  Jeden z lepsich pocinu pana Rence. Na tento film se muzete divat opakovane a stale vas to bude bavit. Moje mamka to primo zboznuje(13.1.2019)

 • scarlet
  odpad!

  Když se dají dohromady jeden z nejhorších režisérů a jeden z nejhorších spisovatelů, tak to nemohlo dopadnout jinak. Prostě stupidita na n-tou.(19.2.2019)