Komentáře uživatelů k filmu (730)

 • carl.oesch
  **

  No a tradičně se ukázalo, že dlouhá léta českému filmu chybí dvě "maličkosti" - námět (nápad) a scénář. Ostatní je OK, Stašová je "paní" herečka, Marek Vašut byl v pohodě a Zuzana Kanocz nadchla (naštěstí se z ní nestal nezbytný inventář každého českého filmu jako ze zrzavé nádhery Kerekes...), Renč je zkušený řemeslník (něco jako za komančů Dietl scénárista - co by za něj dnešní televize a film dala), nicméně story a scénář je zcela mimo. Vieweg se jako autor už dávno vyčerpal (jeho první knihy byly zajímavé a řemeslně zručné - Názory na vraždu, Báječná léta pod psa nebo i Povídky o manželství a sexu), když ale ty svoje ploché životní příhody a představy položil na stůl, ukázalo se, že na víc jak ty tři čtyři knihy to není a věčné opakování těch tři situací, kde je jakž takž doma nudí čím dál tím víc. Skutečně kvalitní spisovatel musí mít dostatečnou fantazii a úroveň jeho děl většinou stoupá, podprůměrný "tvůrce" dokáže překvapit na začátku, ale klesající úroveň k uzoufání teprve ukáže jeho skutečný potenciál a kvality. Jenže n ejvětší malér je datum vzniku tohoto filmu. Můžeme nad tím mávnout rukou, zasmát se pár vtipům, pobavit se tou maloměstskou rádobysvětovostí, které čouhá sláma z bot, ale co za těch dalších deset let, které následovaly toto dílo vzniklo lepšího? Vejdělkova veledíla, která úrovně tohodle nedosahují ani náhodou, nebo třeba podstatně horší Román pro muže? Babovřesky? Kameňák nevím kolkátý? A nebo ona vysoce "intelektuální" a vsměs technicky horší a svým snobstvím ještě horší díla? Český film nebyl nikdy v evropském kontextu žádná velmoc a řada těch "úžasných" děl mně minula, ale dnešní doba je děs a běs. Kdyby se české filmy přestaly točit, asi bych s tím neměl problém. A představa, že to všechno musím společně s dalšími miliony lidí financovat mně štve, i když televizní poplatky jsou věc o řády horší. Takže, Viewega už nikdy. Myslím, že už má nahospodařeno a jeho okouzlení sebou samým mu k udržení ega jistě ještě dvacet třicet let postačí.(12.1.2015)

 • stration
  ***

  Výborný Marek Vašut.(11.12.2008)

 • Želik
  ***

  No ja to priznám, nenudilo to, hlavne vďaka Simone Stašovej.(26.7.2010)

 • HappySmile
  *****

  Hodně povedený český snímek, Marek Vašut je jako vždy okouzlující. Když ten film tak vidím, tak si říkám, že si konečně musím přečíst nějakou knížku od Viewegha, když podle toho vznikají takové zajímavé flmy.(21.11.2008)

 • Morloth
  odpad!

  Pro mě osobně nekoukatelný film. Ne, že by to bylo tak blbě natočené, ale ono je to spíše tak blbé.(23.11.2008)

 • ilemas
  ***

  Výborný český film, který jsem zapomněl ohodnotit, tak to hned napravuji. Nádhérná hlavní představitelka a skvělé písničky. Taková pohádka pro ženy.(31.5.2009)

 • peiton
  *****

  Scéna v reštaurácii kedy Marek Vašut hodí po Zuzane Kanocz vidličku,predchádza provokujúci rozhovor z pohľadu nás žien.Dialog o tom ako muži podvádzať môžu a ženy nie.Chcelo sa mi kričať!Smutné,no vo väčšine prípadoch bohužial pravdivé.Okúzľujúca,výborne nastylovaná Simona Stašová,nevynímajúc našu Zuzanu Kanocz,vtedy ešte neznámu dievčinu z Košíc.Charizmatický Marek Vašut v roli beznádejného náladového alkoholika Pažouta mu sadol ako uliaty.U mňa herecký koncert našich/vašich hviezd a to celé za pochodu francúzskych piesní od českej speváčky Ivy Fruhlingovej.Famozne! Podľa rovnomenného románu Michala Viewegha,v réžii Filipa Renča nás prevedie ľudskými osudmi,ktoré sú rovnako uveriteľné ako i pravdivé.Jednoducho vydarená česká romantická komédia,ku ktorej sa vždy rada vraciam.(31.3.2013)

 • iommi
  **

  Neviem ako vy, ale ja som postrádal akýkoľvek zmysel tohto počinu - absolútne nezaujímavé problémy ženských, ktoré si myslia, že si môžu robiť s chlapmi čo sa im zachce. Fuj!(27.12.2006)

 • kajas
  ****

  Tohle je první film, kde se mi líbí Simona Stašová. Taky Miroslav Donutil jako soused věčně čumící na balkoně byl výborný. Začínám se zajímat o knihy Michala Viewegha.(9.4.2008)

 • lebowski!
  **

  Některé dialogy asi znějí dobře jen na papíře a převést je do filmu je nadlidský úkol. Vašut taky není žádná výhra, aspoň že to Kanócz zachraňuje sympatičností. Cílová skupina ženy, takže chlapi jdou do knajpy. A všichni sou spokojený...(5.6.2009)

 • Nautila
  *

  Falešná hovadina, nudný děj, špatní herci, dialogy, všechno. Trapas naž na půdu, ztráta času. Já vím, že se těmhle filmům, podpořeným Novou, mám vyhýbat, ale když okolnosti donutí, nedá se nic dělat (Může mi někdo vysvětlit, proč je bulvární pop-škrábal Viewegh zařazen do seznamu maturitních knih? Vedle Čapka nebo Huga, a to hned 3x!).(16.10.2010)

 • Fíla
  *

  Že už jsem to viděl v roce 2005, neznamená, že změním během pár let názor. Tohle, prosím, už NE!(12.9.2011)

 • Wiikii
  ****

  Já nevím, ale něco to v sobě prostě má. .. Nejprve jsem tomu dal tři hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodl to trochu zvýšit. .... HODNOCENÍ: 70% (4*)(3.5.2014)

 • Lopic
  ***

  Za první půlhodinku bych dal i vyšší hodnocení. Postupně sem se začínal trošku nudit, ale špatné to rozhodně nebylo. Herecké obsazení bylo výborné a Renč má štěstí, že pro roli hlavní hrdinkou vybral takovou hezkou a sympatickou herečku, protože její postava byla celkem povrchní kráva a nebýt Zuzany Kanócz tak by mě Laura asi srala.(4.4.2008)

 • starbrejkr
  ***

  Viewegha celkem můžu, ale Román pro ženy jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat. Každopádně film se mi vcelku líbil-..pár vtipných momentů (Honza Svěrák:-D), pár trapných momentů (Něrgešová, i když mi nepřišla až tak tragická...) a slušní herci, hlavně Vašut, kterýho fakt těžce zkousávám, překvapil....naopak Stašová mi přišlo, že docela přehrává.(5.4.2008)

 • BoredSeal
  ****

  Díky zběsilé nadsázce jsem film nevnímal jako klasický "ženský materiál" a dobře se bavil, protože rejpání do mužských vlastností se vždycky obrací proti jeho hlavním hrdinkám. Úroveň dobré odlehčené zábavy vytahuje nahoru samozřejmě Simona Stašová se svýma hláškama a trefné obsazení Marka Vašuta. Asi první film Renče, ve kterém mě nic vysloveně neirituje. A tradiční cameo Svěráka je super.(14.7.2010)

 • ZoltanCZ
  odpad!

  Film nudný, nevtipný a trapný. A nezachrání to ani Renč ani Zuzana Kanócz. Český film je v krizi a tato rádobykomedie mě to potvrzuje.(11.11.2006)

 • DruidKarel
  **

  Řekl bych, že to není takovejšmejd, který z něj lidi dělají. Jo, je sice fakt, že to mé rozhodnutí hodně ovlivní překrásná Zuzana Kanócz... 2* (Vašutovi asi už docházejí síly...)(13.4.2008)

 • Andre3000
  ***

  Ale ano, zábava byla, to se musí nechat a to nejsem zrovna příznivec marka Vašuta.(16.12.2008)

 • snob
  odpad!

  I když jsem se zařekl /a není tomu dlouho, tuším že včera/, že už se nikdy nepodívám na český film, byl jsem donucen zhlédnout ještě toto. Buhví kolikátý ten hřebík je, ale vím určitě, že vskutku poslední. Takhle pitomý scénář. Ale tak hrozně. Příšerně. Přeukrutánsky připitomělý. Hřebík poslední. Už nikdy nechci vidět český film. Nikdy.(4.5.2009)

 • Fallen_One
  ****

  Příjemné překvapení. Narozdíl od Bestiáře scénáristicky propracovanější, legračnější, ze života. Bod za dobrou hudbu, za krásku Zuzanu Kanócz, která mít delší vlasy, tak je to bohyně, bod za Marka Vašuta a celkově že to všechno tak akorát odsejpalo, bez slepých míst a...tak vůbec. Paráda. Nejsem zklamaný. Čekal jsem, že to bude horší.(31.5.2009)

1 7 8 9 10 11 12 13 19 28 37