Ne že bych se párkrát nezasmál, ale téma filmu mi bylo velice vzdálené. Od Viewegha jsem nikdy nic nečetl a nehodlám s tím začít. Oproti Rebelům Renč značně polevil. Herci vesměs ujdou (s výjimkou Laďky "Mončičáka" Něrgešové, kterou si tam zřejmě dosadila N@va a jejíž herecký výkon je asi stejně "kvalitní" jako její moderování SuperStar). Až to N@va bude na Nový Rok 2006 s velkou pompou vysílat, tak se už dívat nebudu.(13.4.2005)

Brečel jsem smíchy. Super.(22.11.2005)

Pro mě obrovské a příjemné překvapení. Od Wievegha jsem nic nečetl takže nemohu srovnávat s knížkou, ale film v pohodě, dobře jsem se bavil.(2.10.2006)

• Pupidyk

Film roku(11.11.2006)

Viewegh skutečně není mým šálkem čaje - jediná kniha, která se mi od něj líbila byla Báječná léta pod psa. Román pro ženy jako kniha nezklamal a po pár stránkách jsem ho musela odložit. Filmová verze je okořeněná o pěknou Lauru, moji oblíbenkyni Stašovou, která svou roli zvládla na jedničku s hvězdičkou a hlavně dobrý a poslouchatelný soundtrack. Podle mě je to film typu "jednou a dost", u kterého se zasmějete - ale nenadchne ani neurazí.(7.8.2007)

Hlášky: Jana: - "Chlapi jsou strašný prasata! Hlavně Češi!“ & Laura: - "Máma tátu kvůli jeho rakovině nenáviděla a bohužel ho taky milovala. Příšerná kombinace, říkávala vždycky.“ & Jana: - "Pažoute, ty mi šoustáš dceru!?“ & Laura: - "Tak povídej, co Amerika? Co Steven?“ Jana: - "Steven je idiot! A já druhej, protože jsem si toho nevšimla dřív.“ Laura: - "Co?“ Jana: - "Miluje zbraně. Je pro trest smrti. A je proti potratům a tak dále.“ Laura: - "Takže svatba...“ Jana: - "Nebude! Si přece nevezmu někoho, kdo volil Bushe!“ & Ingrid: - "Dvacet let? To je pěkně dlouho zaschlý sperma.“ & Laura: (Čte SMS od Rickyho.) - "Je tady spousta kurev. Ale ty jsi ta největší.“ & Laura: - "A tohle je redakce časopisu Vyrovnaná žena, tady pracuju. Oliver by řekl, že Vyrovnaná žena je Bravo pro čtyřicetiletý.“ & Laura: - "On... On se líbal s bejvalkou. Viděla jsem to na vlastní oči!“ Ingrid: - "To je všechno?“ & Laura: - "Máma Dušičky nenávidí a proto tenhle svátek zcela ignoruje. Prý proto, aby si připomněla, že její manžel, otec, matka, babička i dědeček jsou všichni do jednoho mrtví, nepotřebuje datum v kalendáři. Ona to prý slaví celoročně.“ & babička: - "Lauro, jestli pak už máš nějakého chlapce?“ Laura: - "No, není to už zrovna chlapec, babi. Olivera přece, Olivera.“ (Laura ukazuje Ingrid Olivera, když spí opilý ve vaně.) Laura: - "Někdy ty lesby docela chápu.“ & Oliver: - "Takže jsi mu to číslo přeci jenom dala, že jo? On, jak se zdá nevolá a nepíše, což znamená jediné, že už jsi s ním spala.“ & Laura: - "No a? Chlapi zahejbat můžou a ženský ne?“ (Oliver přikyvuje.) "Co?! Ty podvádět můžeš a já ne?“ Oliver: - "Přesně tak. Je to úspěšně fungující model prověřený stovkami generací, tak se ho doprdele nesnaž měnit!“(17.5.2009)

• Jizni Tlapa

Bože,jak ukázkový příběh (dámy prominou) ženské mentality! Všechno špatně. Jedna hvězda za snahu.(24.9.2010)

• yeniczek

Pažouta holt těžce nedávám..:)(20.4.2011)

• Jello Biafra

Komédia plná lacných vtípkov a pseudomúdrych monológov hlavnej hrdinky. Okrem kŕčovitých vtípkov mi tu strašne vadili jednotlivé postavy. Či už je to kamoška našej hlavnej hrdinky, rádobyhláškujúci seladon Oliver (Vašut) či vylízaná matka hlavnej hrdinky (Stašová), ktorá randí zásadne so zahraničnými chlapcami pretože Čechov neznáša, ale stále si po stroskotaných vzťahoch neuvedomuje že tí chlapci zo zahraničia sú tiež riadne jelita. Ku tomu všetkému namiesto Vianoc oslavuje americký sviatok deň vďakyvzdania a vystrkuje z balkóna americkú vlajku. Keď som tú scénku videl tak som sa chytal za hlavu nad tou stupiditou. Záver filmu pre mňa pôsobil ako kopanec, pretože je tak nechutne patetický a z pohľadu diváka nedáva vôbec žiadny zmysel. Aspoň že tá Zuzanka Kanócz je pekná. Film ale za moc nestojí, na druhú stranu bol to najúspešnejí český film roku 2005.(9.4.2012)

Nenáročná zábavná komedie podle knižní předlohy známého románu je sice komerční podívanou,ale o vtip a komické situace tu není nouze.Nejvíce se mi líbil výkon Marka Vašuta jako Olivera Pažouta a nový objev Filipa Renče Zuzana Kanócz mě také mile překvapila.(2.1.2006)

Až na topornou Něrgešovou a příšernou angličtinu Simony Stašové dobrej film.(15.1.2006)

Jsem muz a presto hodnotim vysoko. Proc? Film je uzasne obsazeny (Kanocz, Stasova, Vasut) hlavni hrdinku jsem si okamzite zamiloval. Fantasticka hudba prevazne od Ivy Fruhlingove. A cely film je krasne natoceny a ma i hezke zabarveni. Proste pokud se v Cechach toci ackove filmy atraktivni i pro oko a sluch, tak je dela Renc. Neresi se zde existencni problemy nebo socialni nebo politicka situace jako u Hrebejka a ja za to dekuji. A po letech k ceskemu filmu byly k videni i kvalitni plakaty.(9.8.2006)

No to o čem to bylo to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř... A párkrát jsem se i zasmál, čili zcela zasloužené 3 hbvězdičky ;)(30.8.2006)

Já se celkem bavil :D(4.12.2006)

celkom pozeratelna hovadina. vykradnuta bridget jonesova skrizena so sexom v meste. ale simona stasova je genialna.(25.12.2006)

• jitrnic

Laďka Něrgešová hraje příšerně, Zuzana Kanóczová hraje ještě příšerněji, Simona Stašová a Jaromír Nosek hrajou nejvíc nejpříšerněji (opakovaně jsou tyto obludné výkony k vidění ve filmech Filipa Renče), druhý velký problém je scénář se strašně nepravděpodobnými dialogy (a ta cool jména postav!) a nejvíc ze všeho mi vadily pronášené banality tvářící se jako životní moudra. Škaredý film.(31.5.2009)

Mně se to líbilo, ba i trochu pobavilo. Lepší průměr.(31.5.2009)

• sskrblik

Román pro ženy není úplně jenom pro ženy, je i trochu pro muže. Nicméně je to jen přehlídka kýčovitých vztahů a situací, které nikam nevedou. Jemně se mě dotknul film svým humorem, ale žádná hitparáda a snůška vtipů to není.(23.1.2010)

• spikey1

český Sex ve městě? to ani omylem! Vašut a dokonce i obvykle skvělá paní Stašová jsou zde deformováni do situací a dialogů, které přímo podkopávají žánr erotické komedie na úroveň nízkého braku.(30.6.2010)

V poslední době moje oblíbená česká komedie. Přeci jen Vieweghova tvorba si nějaké to uznání zaslouží.(22.7.2010)

Ťukejte si na čelo, ale jde o mou srdcovku. Líbilo se mi to moc, vtipům jsem se smála, herecké výkony byly uspokojující a některé hlášky opravdu nemají chybu.(22.4.2011)