• ZkuKol

Filip Renč se nás pokusil zavést do žánru rom-kom v reklamním hávu. Vizuál si spolehlivě pohlídal, soundtrack má sice styl, ale přece jen se nezbaví znaků kolovrátkovitosti, obsazení slibné, ale! Postsynchrony špatné, ženské strana to nějak nezvládla (jako by v Čechách dělali žánrovky dámám problémy) a scénář je otřesný (dialogy, jednotlivé scény, příběh, figurkovost). Navíc, film má dost nestálé tempo i úroveň kvality (slabý začátek, nadějnou první hodinku, zmatenou půlhodinku před koncem a udýchaný závěr - proč je teď móda řešit lásku na pohřbech?!). Potěší Mirek s Markem a letmý průvodce Prahou, zklame fakt, že každá postava obdrží scénu, ve ktreré vypadá (dle mne to není záměr) jako idiot. Prostě, vtipná romantika nemá problémy s povrchností a klišé (za což se občas snaží tvůrci omlouvat), ale vaz jí láme přílišná jednoduchost a hloupost (což je naopak tvůrčím týmem trestuhodně ignorováno). Laura hledá lásku, její máma hledá lásku, její kamarádky hledají lásku a překvapivě to není snadné a bohužel to není dost zajímavé, natož zábavné... 40%(28.9.2010)

Ťukejte si na čelo, ale jde o mou srdcovku. Líbilo se mi to moc, vtipům jsem se smála, herecké výkony byly uspokojující a některé hlášky opravdu nemají chybu.(22.4.2011)

• skretik

je to horšie 2-... hudba fajn, herecké výkony budiž... ale ten príbeh... mne sa teda kniha zdala na ODPAD, ale film je o čosi lepší (ku knihe som sa dostala omylom a bola som na návšteve, nemala som ništ iné čo robiť, holt, bola som donútená to čítať :D)...(17.12.2011)

Spätné referovanie námetu v pár vetách je výsostne primitívne: Mladá redaktorka Laura si z kaderníckeho salónu robí terapiu / denník / červenú knižnicu / vzbudzuje závisť a popri tom si sama oživuje mnohé milostné príbehy vzťahujúce sa na jej prítomnosť. Čo ma ale na tomto filme zaujalo je réžia Filipa Renča . Ten s motívom francúzskej piesne niekoľko krát sa opakujúcej v deji totiž všetkým pochybujúcim predostrel, že sa zjavne reálne snažil nakrútiť niečo charakterovo podobné francúzskym milostným filmom so špecifickým vtipom a harmóniou. To na jednej strane spravilo z filmu sviežu komédiu, na strane druhej mi snáď absentoval väčší podiel národného temperamentu.(12.1.2015)

Místama hodně postavené na hlavu, místama trefný humor...já v tomhle kousku oceňuju především Simonu Stašovou, která už od Pelíšků dokazuje, jak parádně dokáže splétat z hoven biče a hezky zahrála i Zuzana Kanócz, v dnešní době poměrně známá ikona slovenských divadelních prken. Filmu naopak zbytečně škodí například hybridní homosexuálka Něrgešová, při jejíchž zjeveních (naštěstí jich nebylo zase tolik) se mi otevírala mačeta v kapse. A nakonec i hudební křoví Ivy Frühlingové uchu celkem lahodí a k rázu filmu se hodí.................. moje hodnocení = 6 z 10.(30.1.2015)

• ZHODNOTITEL

ROMÁN PRO ŽENY, JE OPRAVDU PRO ŽENY A proto jsem mu asi nikdy nepřišel na chuť. FILM, KTERÝ POTĚŠÍ SPÍŠ ČTENÁŘE BLESKU(1.4.2018)

Jako nejlepší herecký výkon bych uvedla vystoupení pana Svěřáka a mně velmi sympatické Zuzany Kanocz....film obsahuje pár vcelku povedených scén i velmi dobře zapamatovatelných hlášek, které jiste zlidovějí...příjemné strávení deštivého sobotního odpoledne..(5.7.2005)

Až na topornou Něrgešovou a příšernou angličtinu Simony Stašové dobrej film.(15.1.2006)

• Smileface

Nudný, nevtipný a do sebe zahleděný film. Bohužel take netrefný i když se snaží tvářit jinak: Hlášky typu "všichni češi mají rádi Poláky" nejsou ani pravdivé ani čímkoliv zajímavé. Vykreslování ženy jako v americkém seriálu z vyšší společnosti není vůbec české a ani žádoucí, působí spíše stupidně. Bohužel doby, kdy byl Filip Renč nadějí českého filmu jsou nenávratně pryč.(24.7.2006)

• NICOX

Já Viewegha teda nemusim a ani tenhle film mi nic moc neřiká. A jestli tu někdo zářil, tak to byla Simona Stašová. A kvůli ní jsem schopná se na to (možná) ještě někdy podívat. 45 %(6.9.2007)

Porevoluční český film je pro mě kapitola sama o sobě a rád bych se v ní někdy vyznal a hlavně bych k ní rád někdy získal alespoň trochu pozitivní vztah.Nicméně mohu u Románu pro ženy konstatovat,že jde asi o to lepší,co zde vzniklo.Sice trochu roztříštěné,trochu bez hlavy a paty,trochu naivní,i trochu bezduchý.Zároveň ale i trochu vtipný,žánrově snesitelný a herecky vyvedený.Mě ten film moc neřekl,ale kritizovat ho nechci a ani nebudu,protože mě nenudil a zas tak jsem nelitoval oněch sta minut strávených v jeho společnosti.(4.4.2008)

• Hortenzia

michal viewegh ma nijako neberie,takže spracovanie jeho románu nie je práve moja šálka kávy...prílišná snaha tváriť sa ako západné filmy stroskotáva na tom,že jediné, z čoho si zobrali príklad,bola ich povrchnosť...a vašut je otrasný herec(20.4.2008)

Režisér Renč vie zaujať. Začiatok filmu je dosť sexuálne odvážny. Priznám sa že knihu som nečítal, ale musí byť dobrá. Páčil sa mi výkon Simony Stašovej. Dávam 50%.(15.5.2008)

Dvouhodinová cesta autobusem nemohla být zpříjemněna vhodnějším filmem. O reprízu v klidném prostředí se pokoušet nebudu.(3.4.2009)

• lskala

Michal Viewegh je asi nejprofláknutějším Českým spisovatelem posledních let. Jak je to možný??? Já nejsem jeho fanda a ani jsem nečetl jeho knihy. Po tomto filmu si už jeho knížku nepřečtu tuplem. 45% - 2**(15.11.2009)

Cival to přesně popsal. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl nechtíc po druhé a vyloženě mě to neurazilo, spíše lehounce pobavilo, tak nakonec dávám 54%.(11.9.2011)

Mezi tím co ve Vejdělkovi jsou Ženy v pokušení a Muži jsou zase v naději, tak Muži i Ženy měli i své romány... Je hned vidět, že Vejdělek je na tom o hodně lépe. Filip Renč (jeden z nej... u mě) je tajuplný tím, že člověk o něm moc neslyší, ale román se mu celkom povedl, ale nestačí to na Vejdělka - to je jasné...(30.1.2012)

:) "A pro slečnu dceru?" :D Mě ten film prostě i napoprvé okouzlil :) Vím, že na to jsou velice rozličné názory, což chápu, ale já si stojím za svým :) Film má plno hlášek, které mi vždy zvednou náladu, Simonu Stašovou, která je v dané roli okouzlující a pro mě nejlepší část celého filmu. Viewegha jako spisovatele znám, tuto knihu jsem četla, tudíž vím, že je to celé psané z pohledu "dívky",která přemýšlí o velkém činu ve svém životě. Už jen, že Viewegh napsal knihu z pohledu "dívky" je bomba, jelikož se mi nadmíru líbila a film si z toho vzal téměř celý text a to mě bavilo ohromně :)(8.4.2012)

Simona Stašová dokazuje, že patří ke špičce hereckého materiálu české kinematografie 21.století. Kvalitní film se zajímavou zápletkou a zajímavími postavami. Z toho dalšího bych vypíchnul elegána Vašuta, který svou tóninou nikdy neomrzí.(13.12.2014)

I film samotný je spíše "filmem pro ženy".Ta naše chlapská část publika měla jenom možnost nakouknout do ženského "myšlení"(pokud něco takového existuje:)(12.2.2006)

Poměrně slušná česká komedie s jednoduchým scénářem i zápletkou, avšak poměrně humorná. Film svižně ubíhal, jediné co mi poměrně vadilo byly zahraniční jména postav, která mi moc s českým filmem neseděla. Ale Laďka Něrgešová byla super.(12.11.2006)