Komentáře uživatelů k filmu (730)

 • ZkuKol
  **

  Filip Renč se nás pokusil zavést do žánru rom-kom v reklamním hávu. Vizuál si spolehlivě pohlídal, soundtrack má sice styl, ale přece jen se nezbaví znaků kolovrátkovitosti, obsazení slibné, ale! Postsynchrony špatné, ženské strana to nějak nezvládla (jako by v Čechách dělali žánrovky dámám problémy) a scénář je otřesný (dialogy, jednotlivé scény, příběh, figurkovost). Navíc, film má dost nestálé tempo i úroveň kvality (slabý začátek, nadějnou první hodinku, zmatenou půlhodinku před koncem a udýchaný závěr - proč je teď móda řešit lásku na pohřbech?!). Potěší Mirek s Markem a letmý průvodce Prahou, zklame fakt, že každá postava obdrží scénu, ve ktreré vypadá (dle mne to není záměr) jako idiot. Prostě, vtipná romantika nemá problémy s povrchností a klišé (za což se občas snaží tvůrci omlouvat), ale vaz jí láme přílišná jednoduchost a hloupost (což je naopak tvůrčím týmem trestuhodně ignorováno). Laura hledá lásku, její máma hledá lásku, její kamarádky hledají lásku a překvapivě to není snadné a bohužel to není dost zajímavé, natož zábavné... 40%(28.9.2010)

 • Lenulinka
  ****

  Ťukejte si na čelo, ale jde o mou srdcovku. Líbilo se mi to moc, vtipům jsem se smála, herecké výkony byly uspokojující a některé hlášky opravdu nemají chybu.(22.4.2011)

 • skretik
  **

  je to horšie 2-... hudba fajn, herecké výkony budiž... ale ten príbeh... mne sa teda kniha zdala na ODPAD, ale film je o čosi lepší (ku knihe som sa dostala omylom a bola som na návšteve, nemala som ništ iné čo robiť, holt, bola som donútená to čítať :D)...(17.12.2011)

 • standsiller
  ***

  Spätné referovanie námetu v pár vetách je výsostne primitívne: Mladá redaktorka Laura si z kaderníckeho salónu robí terapiu / denník / červenú knižnicu / vzbudzuje závisť a popri tom si sama oživuje mnohé milostné príbehy vzťahujúce sa na jej prítomnosť. Čo ma ale na tomto filme zaujalo je réžia Filipa Renča . Ten s motívom francúzskej piesne niekoľko krát sa opakujúcej v deji totiž všetkým pochybujúcim predostrel, že sa zjavne reálne snažil nakrútiť niečo charakterovo podobné francúzskym milostným filmom so špecifickým vtipom a harmóniou. To na jednej strane spravilo z filmu sviežu komédiu, na strane druhej mi snáď absentoval väčší podiel národného temperamentu.(12.1.2015)

 • herr_carter
  ***

  Místama hodně postavené na hlavu, místama trefný humor...já v tomhle kousku oceňuju především Simonu Stašovou, která už od Pelíšků dokazuje, jak parádně dokáže splétat z hoven biče a hezky zahrála i Zuzana Kanócz, v dnešní době poměrně známá ikona slovenských divadelních prken. Filmu naopak zbytečně škodí například hybridní homosexuálka Něrgešová, při jejíchž zjeveních (naštěstí jich nebylo zase tolik) se mi otevírala mačeta v kapse. A nakonec i hudební křoví Ivy Frühlingové uchu celkem lahodí a k rázu filmu se hodí.................. moje hodnocení = 6 z 10.(30.1.2015)

 • ZHODNOTITEL
  *

  ROMÁN PRO ŽENY, JE OPRAVDU PRO ŽENY A proto jsem mu asi nikdy nepřišel na chuť. FILM, KTERÝ POTĚŠÍ SPÍŠ ČTENÁŘE BLESKU(1.4.2018)

 • padmé
  ***

  Jako nejlepší herecký výkon bych uvedla vystoupení pana Svěřáka a mně velmi sympatické Zuzany Kanocz....film obsahuje pár vcelku povedených scén i velmi dobře zapamatovatelných hlášek, které jiste zlidovějí...příjemné strávení deštivého sobotního odpoledne..(5.7.2005)

 • MrMar
  ****

  Až na topornou Něrgešovou a příšernou angličtinu Simony Stašové dobrej film.(15.1.2006)

 • Smileface
  **

  Nudný, nevtipný a do sebe zahleděný film. Bohužel take netrefný i když se snaží tvářit jinak: Hlášky typu "všichni češi mají rádi Poláky" nejsou ani pravdivé ani čímkoliv zajímavé. Vykreslování ženy jako v americkém seriálu z vyšší společnosti není vůbec české a ani žádoucí, působí spíše stupidně. Bohužel doby, kdy byl Filip Renč nadějí českého filmu jsou nenávratně pryč.(24.7.2006)

 • NICOX
  **

  Já Viewegha teda nemusim a ani tenhle film mi nic moc neřiká. A jestli tu někdo zářil, tak to byla Simona Stašová. A kvůli ní jsem schopná se na to (možná) ještě někdy podívat. 45 %(6.9.2007)

 • sedm.1
  ***

  Porevoluční český film je pro mě kapitola sama o sobě a rád bych se v ní někdy vyznal a hlavně bych k ní rád někdy získal alespoň trochu pozitivní vztah.Nicméně mohu u Románu pro ženy konstatovat,že jde asi o to lepší,co zde vzniklo.Sice trochu roztříštěné,trochu bez hlavy a paty,trochu naivní,i trochu bezduchý.Zároveň ale i trochu vtipný,žánrově snesitelný a herecky vyvedený.Mě ten film moc neřekl,ale kritizovat ho nechci a ani nebudu,protože mě nenudil a zas tak jsem nelitoval oněch sta minut strávených v jeho společnosti.(4.4.2008)

 • Hortenzia
  **

  michal viewegh ma nijako neberie,takže spracovanie jeho románu nie je práve moja šálka kávy...prílišná snaha tváriť sa ako západné filmy stroskotáva na tom,že jediné, z čoho si zobrali príklad,bola ich povrchnosť...a vašut je otrasný herec(20.4.2008)

 • klúčik
  ***

  Režisér Renč vie zaujať. Začiatok filmu je dosť sexuálne odvážny. Priznám sa že knihu som nečítal, ale musí byť dobrá. Páčil sa mi výkon Simony Stašovej. Dávam 50%.(15.5.2008)

 • G.W.Bush
  ****

  Dvouhodinová cesta autobusem nemohla být zpříjemněna vhodnějším filmem. O reprízu v klidném prostředí se pokoušet nebudu.(3.4.2009)

 • lskala
  **

  Michal Viewegh je asi nejprofláknutějším Českým spisovatelem posledních let. Jak je to možný??? Já nejsem jeho fanda a ani jsem nečetl jeho knihy. Po tomto filmu si už jeho knížku nepřečtu tuplem. 45% - 2**(15.11.2009)

 • ghatos
  ***

  Cival to přesně popsal. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl nechtíc po druhé a vyloženě mě to neurazilo, spíše lehounce pobavilo, tak nakonec dávám 54%.(11.9.2011)

 • vyfuk
  ***

  Mezi tím co ve Vejdělkovi jsou Ženy v pokušení a Muži jsou zase v naději, tak Muži i Ženy měli i své romány... Je hned vidět, že Vejdělek je na tom o hodně lépe. Filip Renč (jeden z nej... u mě) je tajuplný tím, že člověk o něm moc neslyší, ale román se mu celkom povedl, ale nestačí to na Vejdělka - to je jasné...(30.1.2012)

 • Pavlínka9
  *****

  :) "A pro slečnu dceru?" :D Mě ten film prostě i napoprvé okouzlil :) Vím, že na to jsou velice rozličné názory, což chápu, ale já si stojím za svým :) Film má plno hlášek, které mi vždy zvednou náladu, Simonu Stašovou, která je v dané roli okouzlující a pro mě nejlepší část celého filmu. Viewegha jako spisovatele znám, tuto knihu jsem četla, tudíž vím, že je to celé psané z pohledu "dívky",která přemýšlí o velkém činu ve svém životě. Už jen, že Viewegh napsal knihu z pohledu "dívky" je bomba, jelikož se mi nadmíru líbila a film si z toho vzal téměř celý text a to mě bavilo ohromně :)(8.4.2012)

 • The Viper
  ***

  Simona Stašová dokazuje, že patří ke špičce hereckého materiálu české kinematografie 21.století. Kvalitní film se zajímavou zápletkou a zajímavími postavami. Z toho dalšího bych vypíchnul elegána Vašuta, který svou tóninou nikdy neomrzí.(13.12.2014)

 • Theraphosa
  ***

  I film samotný je spíše "filmem pro ženy".Ta naše chlapská část publika měla jenom možnost nakouknout do ženského "myšlení"(pokud něco takového existuje:)(12.2.2006)

 • hudryhudry
  ***

  Poměrně slušná česká komedie s jednoduchým scénářem i zápletkou, avšak poměrně humorná. Film svižně ubíhal, jediné co mi poměrně vadilo byly zahraniční jména postav, která mi moc s českým filmem neseděla. Ale Laďka Něrgešová byla super.(12.11.2006)