Moderni "cervena knihovna," ktera sice prijemne potesi, nicmene nic noveho neprinasi. Idealni, pokud chcete potesit vasi drahou polovicku (hlavne tu zenskou) na jeden vecer. A co se Vieweghovych adaptaci tyce, mnohem vic se mi libili Ucastnici zajezdu.(23.12.2006)

Román pro ženy, který se zalíbí i mužům. Především je tu překrásná Zuzana Kanoczováa a jako vždy dobrý Marek Vašut. Co se týče zbytku, jen rutinní česká práce.(11.1.2007)

Na to, že je to český film, to není zas takový průšvih. Příběh je příjemný, hezky se na něj dívá, ale díru do světa s ním těžko udělat. Ale Marek Vašut je okouzlující, jako vždy :). Stejně tak Simona Stašová.(17.1.2007)

Název filmu celkem předvídá, o čem film bude... Je to určeno asi spíše pro ženské pohlaví... Ale přesto jsem se u některých scén celkem zasmál a nepřišlo mi to nějaký extra špatný... Sice to neni film, na který bych se těšil, až bude v televizi nebo, který bych si musel pouštět víckrát, ale celkem slušný...(7.3.2007)

Román nejen pro ženy, tohle se Viewaghovi povedlo není co dodat.(25.8.2008)

• see_sawandrew

Pokud je Laura skutečně prototypem ideální ženy, pak si jako heterosexuál radši vystřelím mozek z hlavy. -100%(2.6.2010)

Skvělý soundtrack k tomuto filmu, to se jen tak nevidí. Tedy neslyší. Do výborného herecké obsazení mi vůbec nesedla Laďka Něrgešová, ale je pravda, že role takové blbky jí opravdu šla. Stašová a Vašut skvělí. Trochu snobárna, poněkud odtržené od reality, ale jako celek to funguje a já jsem se bavil skoro celý film. Jsem rád, že čeští muži nedopadli hůře.(5.7.2010)

• ZkuKol

Filip Renč se nás pokusil zavést do žánru rom-kom v reklamním hávu. Vizuál si spolehlivě pohlídal, soundtrack má sice styl, ale přece jen se nezbaví znaků kolovrátkovitosti, obsazení slibné, ale! Postsynchrony špatné, ženské strana to nějak nezvládla (jako by v Čechách dělali žánrovky dámám problémy) a scénář je otřesný (dialogy, jednotlivé scény, příběh, figurkovost). Navíc, film má dost nestálé tempo i úroveň kvality (slabý začátek, nadějnou první hodinku, zmatenou půlhodinku před koncem a udýchaný závěr - proč je teď móda řešit lásku na pohřbech?!). Potěší Mirek s Markem a letmý průvodce Prahou, zklame fakt, že každá postava obdrží scénu, ve ktreré vypadá (dle mne to není záměr) jako idiot. Prostě, vtipná romantika nemá problémy s povrchností a klišé (za což se občas snaží tvůrci omlouvat), ale vaz jí láme přílišná jednoduchost a hloupost (což je naopak tvůrčím týmem trestuhodně ignorováno). Laura hledá lásku, její máma hledá lásku, její kamarádky hledají lásku a překvapivě to není snadné a bohužel to není dost zajímavé, natož zábavné... 40%(28.9.2010)

• ondrula

Tento film je kravina a plně dokládá to, co si už dlouho myslím, totiž že Renč je mizerný režisér a Viewegh je mizerný spisovatel /scénárista. Chtělo se mi uhryznout si hlavu, když jsem musel sledovat Stašovou, jak se snaží mluvit strašlivě francouzsky, aniž by znala fr. výslovnost, či Vašuta, který si hraje na klasického svůdníka. A ženský svět? Pokud je skutečně takový, jaký je tu vyobrazen, tak je mi z toho vážně smutno. Špatnej film po všech stránkách; ze všech těch rodobysvětáckých Oliverů a Laur mi bylo na zle.(12.6.2011)

Relativně neznámá herečka Zuzana Kanócz hrála skvěle, kameře se vyloženě líbila (a mě ostatně taky) a ... Kua, teď jsem zapomněl co jsem chtěl říct... Neva. Jo, už vim, že prostě byla skvělým oživením "zajetých" českých herců. No, Vašut hrál sice dobře (přece jenom je to už pan herec a má za sebou kotel filmů), ale tak nějak jsem mu to nevěřil a některý repliky z něj šli hrozně strojeně. Ale jako hodil se tam. Simoně Stašové role sedla dobře, ale jelikož hlavní pozornost byla upřena na její filmovou dceru, tak se neměla moc jak projevit. V menších rolích mě jak Donutil, tak Něrgešová velmi příjemně překvapili. Děj nebyl nikterak složitej, ale zase ne nudnej (Viewegh umí) a celkově mě fakt bavil. Přestože jsem od nejpopulárnějšího českého spisovatele četl docela dost knih, Román pro ženy jsem si nikdy z knihovny nepůjčil (možná i kvůli jménu - nebudu to přece kua číst, dyž to nejni pro mně, né?). Právě proto jsem se na film docela i těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán. -- Pokud jste průměrná Češka od dvaceti let výš, tak vězte, že se vám tento filmový Román bude líbit. Přece jenom jste cílová skupina, tak by bylo hodně špatný, kdyby se film úplně minul "účinkem". A jelikož mám k Vieweghovi opravdu kladný vztah, tak mě film taky celkem chytnul a rozhodně bych se nebránil, kdybych se na něj měl v budoucnu podívat znova. 75%(12.9.2011)

• korndaddy

Reklama na Avon.(28.1.2013)

Skvěle Zuzana Kanócz, skvěle Marek Vašut, ale neuvěřitelně perfektně, resp. grandiózně (hned snad po Pelíšcích) Simona Stašová. Ta v podstatě celý film udělala.(17.6.2013)

• VeverkaLesni

Renci Renci. Nechci prudit, ale nevim nevim. Mno verim, ze predloha je lepsi.(12.6.2014)

Poprvé viděno téměř po deseti letech od premiéry. A jsem příjemně překvapený, čekal jsem slátaninu z knihovny, ale bylo to poměrně vtipné, osvěžující a herecky zvládnuto (s výjimkou strašné Něrgešové). Ovšem největší zásluhu má dozajista dokonalá Stašová, která je prostě herecká bohyně. Z vedlejších rolí pak zaujala Klára Sedláčková, jejiž talent nebyl dodnes využit tak, jak by se patřilo. Jsou tady místa, za která se divák stydí, jsou tady místa hodna filmové ceny, jako celek tedy za tři. Jinak závěrečná scéna měla vyvolat vzpomínku na "Pelíšky" (vánoční stolování Stašové, Donutila a Zázvorkové)??(21.12.2014)

Názov neklame, skutočne je to román pre ženy. Se vším všudy, teda návštevou kaderníčky, ženským plkaním, charizmatickými mužmi, jednoducho gýč na pohľadanie. Ale aj ja som si niečo našiel, teda hlavne Zuzanu Kanócz, ktorej to mimoriadne pristane, možno najviac zo všetkých filmov. –––– Měl bys vědět, že nedbalá elegance a úplná zanedbanost jsou dvě odlišný věci.(11.6.2019)

Hysterická Něrgešová mě dlouho odrazovala od zhlédnutí a opravdu nezklamala!! Její pokusy o herecký výkon spíš připomínají záchvaty padoucnice. Naštěstí jí nebyl dopřán příliš velký prostor a eskadra spolehlivých dojem trošku zachraňuje. Elegantní Stašová zcela bezchybná, Vašut jako křupan Pažout a zesenilnělá Zázvorková zdatně sekundují. Zuzana Kanócz neurazí, nenadchne. Celé to je samozřejmě jen uslintaný příběh o lásce pro upracované hospodyňky a Renčovy experimenty s kamerou jsou v tomhle "uměleckém" snímku k smíchu, ale nečekala bych, že se i párkrát celkem slušně zasměju. Děj docela odsýpá, přerušovaný jen zbytečnými a přehrávanými záběry z kadeřnictví (vykulená Klára Sedláčková), až k očekávanému rozplizlému sentimentálnímu závěru. Zručně odvedená řemeslná práce.(5.11.2005)

Vašut zde působí jako naprostý neherec, Viewegh zklamal jako scénárista, tak jediná pozitivní věc tu je vlastně jen hlavní představitelka - docela příjemné překvapení. Jinak je to naprostý kýč. Budu si muset přečíst knihu jestli je to taky taková sračka. ............ Teď (březen 2007) jsem viděl film s určitým odstupem a musím říci, že se stále jedná o sračku, ale na druhou stranu jsem z toho měl trochu lepší pocit a dokonce jsem se i místy bavil. Proto přidávám *.(6.12.2005)

• Balu...

Kultivovaná blbost těžící ze scénáře autora, který svou veškerou tvorbou jen kopíruje již napsané tituly zahraničních autorů. Renč mě zaujal jen svou prvotinou Requiem pro Panenku a od té doby též tápe v bludném kruhu scénářů, k nimž svá díla točí.. Zuzanu Kanóczovou bych sice *****; jinak teda ale jako hérečka.. Vašut má stále a pořád jeden a ten samej xicht, kterým mě irituje prakticky ve všech filmech, v kterých se objevil. Hudba, pokud se tomu tak dá říkat, je běs, hrůza a jasný kalkul s ubohostí pokusu o pop skupinu. Vlastně celý film je jedna velká investice a raději je lepší se v jeho případě zmínit o sponzoringu a reklamě než o ději. Suma kapr jeseter sumec se na to dá podívat, Román ale jinak jasně patří do primetimu své produkční tv vedle všech těch Gameňáků a Spekelštěstí..(6.1.2006)

Dielko, ktoré si viac vychutnajú tie, ktorým je primárne určené, teda ženy. Miestami tu nechýba vtip, šmrnc, 100 minút odsýpa pomerne svižne, Zuzana Kanócz je sexy s nádhernymi očami, Simona Stašová miestami by sa mohla trochu krotiť a Vašut je celkom sympatický. Ostatní sú už len figúrky na pricmrndávanie a Avon má 100 minútovú reklamu. Jedno pozretie mi stačilo. Ďurdiak ako Germán, ktorý neznáša Poliakov - čo dodať...(16.1.2006)

• Jancll

Sám sobě se divím, že jsem se na to dodíval. Možná proto, abych tady mohl objektivně napsat: ODPAD!(25.2.2006)