• ZkuKol

Filip Renč se nás pokusil zavést do žánru rom-kom v reklamním hávu. Vizuál si spolehlivě pohlídal, soundtrack má sice styl, ale přece jen se nezbaví znaků kolovrátkovitosti, obsazení slibné, ale! Postsynchrony špatné, ženské strana to nějak nezvládla (jako by v Čechách dělali žánrovky dámám problémy) a scénář je otřesný (dialogy, jednotlivé scény, příběh, figurkovost). Navíc, film má dost nestálé tempo i úroveň kvality (slabý začátek, nadějnou první hodinku, zmatenou půlhodinku před koncem a udýchaný závěr - proč je teď móda řešit lásku na pohřbech?!). Potěší Mirek s Markem a letmý průvodce Prahou, zklame fakt, že každá postava obdrží scénu, ve ktreré vypadá (dle mne to není záměr) jako idiot. Prostě, vtipná romantika nemá problémy s povrchností a klišé (za což se občas snaží tvůrci omlouvat), ale vaz jí láme přílišná jednoduchost a hloupost (což je naopak tvůrčím týmem trestuhodně ignorováno). Laura hledá lásku, její máma hledá lásku, její kamarádky hledají lásku a překvapivě to není snadné a bohužel to není dost zajímavé, natož zábavné... 40%(28.9.2010)

První film podle Vieweghovy předlohy, který mi přišel opravdu zábavný, aniž by si hrál na intelektuální podívanou. Několik skvělých hereckých výkonů.(11.10.2010)

Ty tři hvězdy mají ke čtyřem blízko, jak to jen jde. Vážně jsem se skvěle bavil, ale na druhou stranu je v tom filmu plno věci, které mě tak iritovaly, že nemůžu hodnotit výše. Příběh je dobrý, forma vyprávění na český poměry úžasná, ale moc mi do toho neseděli herci a některé detaily mě vyloženě zklamaly. Nebýt toho bylo by to moje velké ,,guilty pleasure", takto jenom příjemná komedie ne jen pro ženy, kterou si někdy zase rád zopáknu.(18.11.2011)

No zprvu jsem si říkal, že to bude blbost. Nakonec se z toho však vyklubala docela příjemná průměrná komedie. Taky to udělalo možná to, že hlavního herce hrál Marek Vašut. Simona Stašová se Zuzanou Kanócz zahráli ovšem taky skvěle. 55%.(24.4.2012)

Místy vtipné, nenudí, co chtít víc?(12.4.2007)

• waits

Muzu se pobavit u Bajecnych let pod psa nebo u Vychovy divek v Cechach, protoze jsem schopen vnimat okoli podobne jako jeho hlavni hrdinove a komentatori. Muzu se zazit hezke chvilky u Bridget Jones, protoze je mi sympaticka. Roman pro zeny nejen ze notne pokulhava v kadenci vtipnych replik a zajimavych dialogu, coz je hlavni Vieweghova prednost, ale navic me laka na sice hezkou, ale povrchni (ano, musel jsem to slovo pouzit) mestskou pipku - lehkozivku. Nejde o Malery pana ucetniho, kde je Fantozzi vysmivanou postavou, film predpoklada jistou identifikaci, ale ta je v tomto pripade nemozna. Rozumim, proc s ni chce filmovy Vasut spat, nerozumim, proc s ni chce byt. Nic pro me, ale low office asistentky mozna odchazeji z kina do Solidni nejistoty spokojene. Jo, a Nergesova je priserna.(7.4.2008)

• Gilberto

Za normálních okolností bych bez rozmyslu hodnotil jako odpad!, ale dávám jednu hvězdičku a to pouze za esemesku z Thajska: "Je tady tisíce kurev, ale ty jsi ta největší z nich..." Tahle hláška vpodstatě vystihuje celý film. Pokud to takhle funguje i v reálu, tak se se svym romantickym srdcem můžu jít rovnou zakopat...(11.9.2008)

• Se7enteen

2/10..Dost jsem váhal, ale nakonec tomu tu jednu hvězdičku dám...Proti účastníkům je alespoň koukatelné(17.9.2008)

Tak na tohle mi nikdo nešahejte!!! Tohle je moje srdcovní záležitost... miluju Simonu Stašovou, která je pro mě Paní herečka a navíc... kdo by odolal Marku Vašutovi?(8.7.2010)

• Mouzon

Doufám, že toto není román pro ženy, které znám...........Už jen vyslovit v přítomnosti tohoto filmu slovní spojení "sex ve městě" mi přijde vůči zmíněnému seriálu jako urážka nejtvrdšího kalibru. Jisté aluze se zde možná vysledovat dají, např. že v ROMÁNU PRO ŽENY občas je nějaký sex a občas se odehrává ve městě, ale to je asi tak vše........"Románu" nezřídka chybí nadhled, který se snaží prezentovat ve většině scén. Ať už se (s několika výjimkami) jedná o nadhled ironický či nadhled tvůrčí a herecký. V případě, který zmíním, nevím, jestli to byl autorský záměr či nikoliv: konverzace u kadeřnic vyznívá velmi nepříjemně právě díky nedostatku nadhledu. Všechny ženy se zde chovají naprosto šíleně, což by samo o sobě tolik nevadilo - problém je, že totálně přehrávají. Výsledné scény tak vypadají jako vystřižené z přestávky mezi vyučováním třetího stupně osmiletého gymnázia. Ironickou kostru se zachránit plus mínus podařilo (převážně díky Simoně Stašové a Marku Vašutovi), ale veškerý potenciál spolehlivě vraždí protagonistka - zejména to, jak je napsaná..........Rovněž jsem tu tak nějak postrádal jakoukoliv sympatickou postavu (poučka z filmu zní: "Chlapi jsou pitomci/prasata/šmejdi a ženské jsou mrchy/chudinky/naprosto mimo mísu..."), přičemž i ty nejméně nesympatické mi občas pily krev (ačkoliv mi byla kadeřnice Kláry Sedláčkové na pohled velmi příjemná, nemohl jsem překousnout její - pravděpodobně z divadla přejaté - příliš nucené vystupování) - s čestnou výjimkou Miroslava Donutila a Stelly Zázvorkové. Simona Stašová je sice výborná, ale naprostou idiotii své role zachraňuje horko těžko, obrovským zklamáním pro mne však byl Marek Vašut (?!?). Jeho postava je skvěle vymyšlená - Pan Božský, kterému táhne na padesát, propíjí si játra a má problémy s prostatou - ALE trestuhodně nevyužitá. Právě Oliver by měl být skrze svou charakteristiku jedním z pilířů ironického nadhledu. Naneštěstí je špatně zpracován i zahrán - což mne mrzí možná víc, jelikož jsem od Vašuta očekával hodně a dostalo se mi výkonu, který by byl skvělý v dabingu, ale svou patetičností se sám zbytečně sráží.......Co mne ovšem uzemnilo nejvíc byla naprostá absence jakékoliv úcty k čemukoliv (ženami počínaje, muži konče). Většina postav uvažuje schematicky a co je nejhorší - uvažují tak i samotní tvůrci (k čemuž je, pravda, často nutí dodržení ženského hlediska, které JE prezentováno jako schematické). Paradoxně - jsou to právě ženy, které by se kvůli způsobu své prezentace měly cítit snímkem uraženy nejvíce. Pokud bych se měl vžít do Oliverovi kůže, pak bych zavýskl nad tím, kdyby mne Laura opustila, jelikož z celé své expozice vychází jako naprostá blbka. To je jen příklad, jak jsou zde konstruovány postavy - ať hlavní či vedlejší, většina z nich je identicky nesympatická. Neřeší se zde konflikty, ale náhražky konfliktů (jejich řešení nejsou postavena jako teze x antiteze = synteze, ale jako konflikt - balast - řešení). Schematismus završuje scéna ze Staroměstského náměstí, kde se potkají (a do sebe zamilují) dva outsideři - jinak to zkrátka být nemůže, že ano........Nejsem si ještě docela jist, čím má vlastně film být. Lehkonohou zábavou? Sarkastickým komentářem? Obojím? Vážně to doufám myšleno nebylo a na nevážné pojetí tomu chybí nadhled, šarm a šmrnc třeba takového... Sexu ve městě........Ale abych jen nehartusil (i když ideologicky je mi ten film více než odporný) - snímek má většinu času výborné tempo, kamera je na porevoluční české poměry velmi dobrá a některé herecké výkony jsou i přes nesympatičnost postav (Stašová) či malý prostor (o to větší zásluhy - Zázvorková, Donutil) skvělé. Což se naneštěstí nedá říci o režii, které se film myšlenkově a ideologicky rozpadl pod rukama.(20.10.2010)

Marek Vašut je všech svým rolích parádní! Jeho charizma, to je něco. Ale tím to u mě v tomto filmu hasne. Z. Kanóczová je sice moc hezká a S. Stašová talentovaná, ale mně to přišlo takové nějaké hloupoučké. Na M. Viewegha asi člověk musí mít náladu. Já ji neměl už dvakrát.(9.1.2011)

• chuckboris

Prostě Pažout.(27.1.2013)

• cherita

Oslava povrchnosti a lidské hlouposti. Film tak nebetyčně trapný, že jsem ihned po jeho skončení musela oprášit předlohu, abych zjistila, jestli je doopravdy taky tak pitomá – a není. Tedy děj je skoro stejný, dialogy taky, jenomže kde se předloha dívala na věci s ironickým odstupem, tam se film bere smrtelně vážně a ještě nás nutí, abychom sympatizovali s postavami (se kterými bych se já osobně v reálném životě rozhodně nechtěla potkat). Výsledkem je tak přesně ten typ romantického slepence, který se kniha snažila parodovat. A nejvtipnější je, že si to Viewegh zprasil úplně sám.(4.10.2013)

• Lachtaan

Zuzana tady byla k nakousnutí, Vašut odehrál svou velmi typickou roli, kterou jsem mu sežral i s navijákem - jednoduše mi jeho pohodovost bavila. Jinak je ale tahle prostoduchá česká romanťárna pro chlapské oči dost únavnou plejádou rádoby složitých vztahů.(16.2.2019)

Co vám mám říct? Byla to krávovina, ale vůbec jsem se u ní nenudil, tudíž svůj účel tato komedie určitě splnila.(19.2.2006)

Příjemná zábava ze života...(18.4.2006)

• Martyr

30 minút a vzdávam to. Typicky ženská ptákovina :)(24.12.2006)

• newt17

Konec jsem už jenom proklikal, abych se ujistil, že se nestane nic nepředpokládatelného. Velmi dobrou hereckou sestavu si radši vychutnám jinde.(1.3.2007)

Film, který mě hrozně mile překvapil a vůbec se za to nestydím. Naopak, ráda si ho pustím znovu a to především kvůli dvěma hereckým osobnostem, které podaly vynikající výkony: Simona Stašová v roli svérazné matky a Marek Vašut jako kreativec. Na druhou stranu - výkon Zuzany Kanocz (kdo to proboha je?) mě stoprocentně odradil dát filmu hvězdiček pět. Další příšernost je mihnoucí se Saša Rašilov a otřesná Ladislava Něrgešová. Film stojí a padá na výkonech Stašové a Vašuta, kteří jsou ovšem víc než výborní. Film na diváka stříká obrovskou dávku vtipu a nezapomenutelných hlášek. "A pro slečnu dceru?" "Diazepam!" "Co budeme papat, děti?" "Pažoute, ty mi šoustáš dceru!" "Já už nám dva roky tajně spořím, s Liškou..." "Už máš chlapce, Lauro?" Bezchybné. Za výkony zmíněných herců 100%, (plus Miroslav Donutil a Stella Zázvorková) 100%, za vtipné hlášky 100%, bohužel za výkony ostatních maximálně 10%, tedy 80%. A šmitec.(4.5.2007)

• Suchinnen

Povrchní, celkem slušně zahrané, celkem i slušně natočené, ale rádoby intelektuální, trapné a mnohdy postrádající soudnost. Původní předlohu jsem nečetl a po shlédnutí filmu ani nehodlám, takže nemohu hodnotit jak moc se jí Renč držel. Každopádně je dobré to (jednou!!!) vidět, protože aspoň já si díky podobným sračkám začnu vždycky víc vážit své přítelkyně a možná nakonec i všech jejích předchůdkyň :)(19.3.2008)

Marek Vašut bol sexi...:)(21.4.2008)