Dvacetiletá Laura, redaktorka bulvárního ženského týdeníku Vyrovnaná žena, si v metru všimne na reklamních tabulích milostného dopisu, který je podepsán Oliverem. O stejném dopisu se baví ženy v kadeřnictví, kam má namířeno. Je mezi nimi i její matka, rozvedená překladatelka Jana, která nesnáší české muže. Její první láskou byl egoista Pažout, kterému nikdy neodpustila, že přišel do divadla pozdě, a navíc ve svetru. Neuspokojil ji ani první manžel, který sice sehnal byt, ale jinak byl stejný buran jako Pažout. Naštěstí onemocněl rakovinou a zemřel. Od té doby Jana hledá toho pravého. Hledá ho i Laura, která vypráví, jak se před dvěma lety seznámila v Tatrách s Oliverem, osamělým starším mužem. Po jedné schůzce skončí s Oliverem doma, překvapí je matka a dostane hysterický záchvat, protože v Oliverovi pozná Pažouta. Okamžitě ho vyhodí. Laura přistihne na vánočním večírku Olivera v objetí s bývalou přítelkyní, ale on si ji usmíří poukazy na Kanárské ostrovy. Po roce se však v jejich vztahu objeví první trhliny a hádky... (TV Nova)

Yardie

Asi takových 50%, průměrných. Viděl jsem to teďka podruhé, v TV nic v neděli nebylo. Poprvé mě to příliš nezaujalo a podruhé to mělo stejný účinek. Příběh klasický, vtípky veškeré žádné, herecké výkony obyčejné. Chvilku jsem si myslel, že se nějakými "hrami" snaží snímek napodobit "9 a půl týdne", ale to jen chvilku a bylo to hodne slabé. Ten Sex ve městě, jak tady někteří lidé psali je výstižnější. Co mě navíc docela rozčilovalo, tak byl Marek Vašut s těmi jeho siláckými gesty a grimasami. Takové frajírky fakt nesnáším. Ale nějaké fajn momenty to mělo, už byly horší filmy. Celkově to zapadá do české tvorby poslední doby - průměr až děs. Howgh! ()

Ukko

Boha! Fakt se mi to nelíbilo a fakt mi to přišlo trapný. Knihu jsem nečetl, takže nevim jestli je taky tak špatná. Všechny herecké výkony = trapné, hudbu to snad ani nemá, scénář asi teda jo, který je plný nějaké emancipované ženské, kterou by snad každej chlap nechtěl ani zadarmo. ()

Angie91

Tak na tohle mi nikdo nešahejte!!! Tohle je moje srdcovní záležitost... miluju Simonu Stašovou, která je pro mě Paní herečka a navíc... kdo by odolal Marku Vašutovi? ()

Mouzon

Doufám, že toto není román pro ženy, které znám...........Už jen vyslovit v přítomnosti tohoto filmu slovní spojení "sex ve městě" mi přijde vůči zmíněnému seriálu jako urážka nejtvrdšího kalibru. Jisté aluze se zde možná vysledovat dají, např. že v ROMÁNU PRO ŽENY občas je nějaký sex a občas se odehrává ve městě, ale to je asi tak vše........"Románu" nezřídka chybí nadhled, který se snaží prezentovat ve většině scén. Ať už se (s několika výjimkami) jedná o nadhled ironický či nadhled tvůrčí a herecký. V případě, který zmíním, nevím, jestli to byl autorský záměr či nikoliv: konverzace u kadeřnic vyznívá velmi nepříjemně právě díky nedostatku nadhledu. Všechny ženy se zde chovají naprosto šíleně, což by samo o sobě tolik nevadilo - problém je, že totálně přehrávají. Výsledné scény tak vypadají jako vystřižené z přestávky mezi vyučováním třetího stupně osmiletého gymnázia. Ironickou kostru se zachránit plus mínus podařilo (převážně díky Simoně Stašové a Marku Vašutovi), ale veškerý potenciál spolehlivě vraždí protagonistka - zejména to, jak je napsaná..........Rovněž jsem tu tak nějak postrádal jakoukoliv sympatickou postavu (poučka z filmu zní: "Chlapi jsou pitomci/prasata/šmejdi a ženské jsou mrchy/chudinky/naprosto mimo mísu..."), přičemž i ty nejméně nesympatické mi občas pily krev (ačkoliv mi byla kadeřnice Kláry Sedláčkové na pohled velmi příjemná, nemohl jsem překousnout její - pravděpodobně z divadla přejaté - příliš nucené vystupování) - s čestnou výjimkou Miroslava Donutila a Stelly Zázvorkové. Simona Stašová je sice výborná, ale naprostou idiotii své role zachraňuje horko těžko, obrovským zklamáním pro mne však byl Marek Vašut (?!?). Jeho postava je skvěle vymyšlená - Pan Božský, kterému táhne na padesát, propíjí si játra a má problémy s prostatou - ALE trestuhodně nevyužitá. Právě Oliver by měl být skrze svou charakteristiku jedním z pilířů ironického nadhledu. Naneštěstí je špatně zpracován i zahrán - což mne mrzí možná víc, jelikož jsem od Vašuta očekával hodně a dostalo se mi výkonu, který by byl skvělý v dabingu, ale svou patetičností se sám zbytečně sráží.......Co mne ovšem uzemnilo nejvíc byla naprostá absence jakékoliv úcty k čemukoliv (ženami počínaje, muži konče). Většina postav uvažuje schematicky a co je nejhorší - uvažují tak i samotní tvůrci (k čemuž je, pravda, často nutí dodržení ženského hlediska, které JE prezentováno jako schematické). Paradoxně - jsou to právě ženy, které by se kvůli způsobu své prezentace měly cítit snímkem uraženy nejvíce. Pokud bych se měl vžít do Oliverovi kůže, pak bych zavýskl nad tím, kdyby mne Laura opustila, jelikož z celé své expozice vychází jako naprostá blbka. To je jen příklad, jak jsou zde konstruovány postavy - ať hlavní či vedlejší, většina z nich je identicky nesympatická. Neřeší se zde konflikty, ale náhražky konfliktů (jejich řešení nejsou postavena jako teze x antiteze = synteze, ale jako konflikt - balast - řešení). Schematismus završuje scéna ze Staroměstského náměstí, kde se potkají (a do sebe zamilují) dva outsideři - jinak to zkrátka být nemůže, že ano........Nejsem si ještě docela jist, čím má vlastně film být. Lehkonohou zábavou? Sarkastickým komentářem? Obojím? Vážně to doufám myšleno nebylo a na nevážné pojetí tomu chybí nadhled, šarm a šmrnc třeba takového... Sexu ve městě........Ale abych jen nehartusil (i když ideologicky je mi ten film více než odporný) - snímek má většinu času výborné tempo, kamera je na porevoluční české poměry velmi dobrá a některé herecké výkony jsou i přes nesympatičnost postav (Stašová) či malý prostor (o to větší zásluhy - Zázvorková, Donutil) skvělé. Což se naneštěstí nedá říci o režii, které se film myšlenkově a ideologicky rozpadl pod rukama. () (méně) (více)

Ollie235

Ty tři hvězdy mají ke čtyřem blízko, jak to jen jde. Vážně jsem se skvěle bavil, ale na druhou stranu je v tom filmu plno věci, které mě tak iritovaly, že nemůžu hodnotit výše. Příběh je dobrý, forma vyprávění na český poměry úžasná, ale moc mi do toho neseděli herci a některé detaily mě vyloženě zklamaly. Nebýt toho bylo by to moje velké ,,guilty pleasure", takto jenom příjemná komedie ne jen pro ženy, kterou si někdy zase rád zopáknu. ()

Geller

Co vám mám říct? Byla to krávovina, ale vůbec jsem se u ní nenudil, tudíž svůj účel tato komedie určitě splnila. ()

crozet

Filmová dílna "mimo čas a prostor"... Román pro ženy nemá žádnou kulturní kotvu, klidně by se mohl označit nálepkou "evropský" nebo jiným, podobně vágním přívlastkem. F. Renč je zručný režisér (jak tady někdo trefně zmínil), jeho film nemá nějaké výrazné chyby, ale stejně tak ničím nadprůměrným člověka neobdařuje. Všechno tak nějak korektně funguje... Scénář je docela členitý, člověk se nenudí, herci hrají dobře... Od dobrého filmu bych ale očekával přirozeně víc než jen splněné povinnosti adaptátora psaného příběhu. Nemohu se zbavit pocitu, že rozdíl mezi shlédnout Román pro ženy a neshlédnout je v podstatě nulový. ()

laserr

Typická "americká" romantická komedie. Některé vtipy stojí za pozornost, většina je jich ale značně ubohých. No a ten konec, to snad nemůže nikdo myslet vážně... ()

newt17

Konec jsem už jenom proklikal, abych se ujistil, že se nestane nic nepředpokládatelného. Velmi dobrou hereckou sestavu si radši vychutnám jinde. ()

no2

2/10 - Mám rád podobné filmy pro nedělní večery. Dívat se na ně na DVD v jinou dobu je pro mě ztráta drahocenného času, ale když to běží v bedně v době, kdy mám splín z nadcházejícího pracovního týdne, najednou sedím u televize a směji se i vtipům, které by mně jindy vtipné nepřipadaly. I Román pro ženy by mezi takové filmy mohl patřit, ale nepatří. Nezaujal mě; šel jsem spát. Z trojice filmů natočených podle některé z Vieweghových knih, které jsem dosud viděl (další dva byly Báječná léta pod psa a Výchova dívek v Čechách), jej považuji za nejslabší. Nepochybuji však o tom, že si své divačky určitě našel. ()

Suchinnen

Povrchní, celkem slušně zahrané, celkem i slušně natočené, ale rádoby intelektuální, trapné a mnohdy postrádající soudnost. Původní předlohu jsem nečetl a po shlédnutí filmu ani nehodlám, takže nemohu hodnotit jak moc se jí Renč držel. Každopádně je dobré to (jednou!!!) vidět, protože aspoň já si díky podobným sračkám začnu vždycky víc vážit své přítelkyně a možná nakonec i všech jejích předchůdkyň :) ()

waits

Muzu se pobavit u Bajecnych let pod psa nebo u Vychovy divek v Cechach, protoze jsem schopen vnimat okoli podobne jako jeho hlavni hrdinove a komentatori. Muzu se zazit hezke chvilky u Bridget Jones, protoze je mi sympaticka. Roman pro zeny nejen ze notne pokulhava v kadenci vtipnych replik a zajimavych dialogu, coz je hlavni Vieweghova prednost, ale navic me laka na sice hezkou, ale povrchni (ano, musel jsem to slovo pouzit) mestskou pipku - lehkozivku. Nejde o Malery pana ucetniho, kde je Fantozzi vysmivanou postavou, film predpoklada jistou identifikaci, ale ta je v tomto pripade nemozna. Rozumim, proc s ni chce filmovy Vasut spat, nerozumim, proc s ni chce byt. Nic pro me, ale low office asistentky mozna odchazeji z kina do Solidni nejistoty spokojene. Jo, a Nergesova je priserna. ()

chalp odpad!

Zuzana Kanóczová je sama o sebe neskutočne asexuálna žena(vyzerá ako transvestita) keď sa k nej ešte prihodí aj „hollywoodsky“ narcis Marek Vašut...tak o sračku je postarané.Filip Renč by sa už mal na režírovanie jednoducho vysrať a nájsť si niejaké neškodnejšie hobby. ()

Ad4mson

Renče opravdu nemám rád, ale tohle se mu docela povedlo. I když některé dialogy nutí diváka, aby si klepal na čelo, moc hezká kamera a hudba vyrovnává pomyslnou laťku kvality na lepší průměr. ()

cherita

Oslava povrchnosti a lidské hlouposti. Film tak nebetyčně trapný, že jsem ihned po jeho skončení musela oprášit předlohu, abych zjistila, jestli je doopravdy taky tak pitomá – a není. Tedy děj je skoro stejný, dialogy taky, jenomže kde se předloha dívala na věci s ironickým odstupem, tam se film bere smrtelně vážně a ještě nás nutí, abychom sympatizovali s postavami (se kterými bych se já osobně v reálném životě rozhodně nechtěla potkat). Výsledkem je tak přesně ten typ romantického slepence, který se kniha snažila parodovat. A nejvtipnější je, že si to Viewegh zprasil úplně sám. ()

blazir1

**, reálně tak 50% pouze a jen za výborné herecké výkony Vašuta/Stašové a zbytku. Jedinná kdo to kazil byla představitelka hl. role. Ta se umí do kamery jen hezky tvářit. Bez těch výkonů by to ale bylo tak za 0-jednu *, stupidní příběh pro těsne popubertální(dle OP dospělé) slečny jak z Rytmu života.... ()

Český lev 2005

Český lev 2005