Komentáře uživatelů k filmu (730)

 • eraserhead666
  ***

  Jak bych to jen... Asi takhle, je to přežitelné a to dokonce bez následků. Řekl bych, že hlavně díky hereckému obsazení v čele se skvělou Něrgešovou (ta holka má prostě koule), mým oblíbencem Dulavou (škoda jen epizodní role) a skvělou Stašovou (ta se fakt pomamila). Viewegha jsem nikdy nečetl, ani se na něj nechystám, znám jej jen z filmových adaptací a i to je v některých případech až moc, jen si tak říkám, jak se mohlo stát, že z něho vypadla Báječná léta pod psa a pak už jen takovéhle věci? Ta (ne)skrytá reklama je pořád k zblití. Ale pořád je to lepší, než Román pro muže. 2,5*(12.10.2014)

 • Berry
  *

  Dopoledne při vaření se na to dá mrknout, ale jako celovečerní film? To asi ne... Herecké výkony podprůměrné asi u všech, rádoby vtipné scénky většinou přecházejí do trapnosti a šííííleně mně vadí, jak se všichni snaží mluvit anglicky, ale s výslovností tak strašnou, že se člověk stydí za ně... Ale na druhou stranu je to jeden z těch filmů, u kterých se nemusí přemýšlet a z nudy se na to podívat dá...(31.5.2009)

 • Ad4mson
  ***

  Renče opravdu nemám rád, ale tohle se mu docela povedlo. I když některé dialogy nutí diváka, aby si klepal na čelo, moc hezká kamera a hudba vyrovnává pomyslnou laťku kvality na lepší průměr.(31.5.2009)

 • Wishkah
  **

  pár vydařených vtipů v nepovedené romantické komedii.(10.8.2009)

 • Ukko
  *

  Boha! Fakt se mi to nelíbilo a fakt mi to přišlo trapný. Knihu jsem nečetl, takže nevim jestli je taky tak špatná. Všechny herecké výkony = trapné, hudbu to snad ani nemá, scénář asi teda jo, který je plný nějaké emancipované ženské, kterou by snad každej chlap nechtěl ani zadarmo.(14.6.2010)

 • J*A*M*A*L
  *

  Pokud jste četli můj komentář k filmu "Na vlastní nebezpečí", tak jsem tam i psal, že jsem s ním viděl Requiem pro panenku a právě Na vlastní nebezpečí a že možná jsem toho viděl víc a že to zjistím po dopsání komentáře, no a to jsem udělal a všiml jsem si tohoto.Úplně jsem na něj zapomněl a ani se nedivím, protože když vidíte nějakou takovou sračku, tak prostě nechcete nic jiného než zapomenout.Bylo mi jasné, že to natočil nějakej amatér ani jsem nevěděl kdo to byl tentokrát, ale mohlo mě napadnout, že to bude Renč a ten je amatér určitě.Jediné co ho na tomto filmů omlouvá je asi jen to, že v Česku se už teď v okolí komedií točej jenom sračky bez vtipu a to by komedie měli mít no a tak to asi bude po celé generace.Fakt nevím, jestli ty lidi mají za úkol dělat z komedií sračky bez vtipu a nebo jestli to dělají schválně a nebo jestli prostě neumějí natáčet komedie.Já tenhle nesmysl ani pořádně nesledoval ani nevnímal, protože filmy, které mě nebaví prostě nevnímám a nesleduji.Ani nevím proč ta jedna hvězdička, asi za to, že tam hrál alespoň Míra Donutil a trošku to tam rozjel.Docela ho lituju do jakejch sraček ho to zas dali.11%(3.1.2013)

 • Brylin
  **

  Prázdnota, hloupost a nereálnost mnohých dialogů a situací naprosto kazí Renčovu solidní režii a zdařilé herecké výkony. Celkový dojem je díky scénaři bohužel podprůměrný a stěží dosahuje dvou hvězdiček.(8.5.2014)

 • Rumcajs
  ***

  Zpočátku jsem byl mírně zděšený, časem se to mírně zlepšilo a ke konci skoro líbilo. Pěkná hudba a kamera, otravný product placement, překvapivě dobrý Vašut, otřesná Něrgešová.(14.4.2005)

 • Tomislav
  **

  Musím předeslat, že mám rád romantické komedie a k českým filmům bývám shovívavější. Přesto ale pro mě byl Román pro ženy velkým zklamáním a nijak zvlášť mě nezaujal. Děj podivný, motivace hrdinů pravzláštní... Připadalo mi to spíš jen jako poslepované fórky (přiznám se, že někdy dokonce vtipné), které byly hůře či lépe herecky ztvárněné. Něrgešová byla pro pláč, Vašut velmi příjemně překvapil a hlavní hrdinka byla alespoň moc hezká. Snad jedině hudba stála za to. Toť vše.(15.4.2005)

 • Milwa
  ***

  Spíše 3 a 1/2. Dobrá zábava, skvělý a velmi sexy Marek Vašut. Místy hluchá místa střídaná výbuchy smíchu, především díky Simoně Stašové a Markovi Vašutovi. Trošku mi to kazila Zuzana Kanocz, která dle mého názoru deklamovala text, místo hraní, ale nakonec to nevadilo a líbilo se i příteli, kterého jsem na to po dvou týdnech přemlouvání nakonec dostala:-) Takže chlapi nebojte se...(25.4.2005)

 • gusman
  ****

  No, takovouhle "bombu" jsem tedy opravdu nečekal. Nevím, zda nejsem ovlivněn mými nedávnými prožitky (:-)), ale příběh mi přišel velice reálný a dobře zpracovaný. Hodně jsem se pobavil a odmyslel:). Herecky naprosto dokonalé. Stašová Rulezz.(12.8.2005)

 • Hawk
  *****

  Já musím říct, že jsem se hned od první minuty naladil na stejnou vlnu, jako zamýšlel Filip Renč, po níž jsem se vezl od začátku až do samého konce. Nepamatuji, kdy jsem se tak dobře u něčeho bavil. A navíc je ve filmu obsaženo spousty mouder... "Chlapi můžou podvádět a ženy ne"..."je to stovky let zavedeny model a funguje, tak proč ho porušovat" :)) ... to byl fór(2.12.2005)

 • Pc
  odpad!

  Proboha ten to snad točil poslepu nebo byl zfetovanej. totiž já nesnáším romanťárny. A kór tydlesty hovadiny fakt nuda blbost......(13.3.2006)

 • Puol
  ***

  Na jedno pozretie vcelku príjemný film. Filip Renč opäť obsadil do hlavnej úlohy krásnu slovenku a aj zbytok osadenstva je v pohode. Mierne mi to ale pripomína taký dlhší videoklip. Zaujimavý je pohľad, ako na nás nazarajú naši západní susedia (scény v Tatarách). Po vynikajúcuch Rebeloch som ale očakal viac.(21.6.2006)

 • crozet
  ***

  Filmová dílna "mimo čas a prostor"... Román pro ženy nemá žádnou kulturní kotvu, klidně by se mohl označit nálepkou "evropský" nebo jiným, podobně vágním přívlastkem. F. Renč je zručný režisér (jak tady někdo trefně zmínil), jeho film nemá nějaké výrazné chyby, ale stejně tak ničím nadprůměrným člověka neobdařuje. Všechno tak nějak korektně funguje... Scénář je docela členitý, člověk se nenudí, herci hrají dobře... Od dobrého filmu bych ale očekával přirozeně víc než jen splněné povinnosti adaptátora psaného příběhu. Nemohu se zbavit pocitu, že rozdíl mezi shlédnout Román pro ženy a neshlédnout je v podstatě nulový.(11.11.2006)

 • Horak
  odpad!

  To je nemecka romanticka produkce? Aha, cesky film. Dalsi Kamenak? Ne, film dle knihy nejprodavanejsiho ceskeho autora. A todle, ze tocil Troska? Ne, Filip Renc. To je ten vecne mlady a nadejny reziser, co v soucasnosti toci komercne superuspesne filmy, na ktere se nejde v normalnim stavu koukat? Ano, to je Filip Renc dneska. Je to asi klise, ale mor a kurdeje na Viewegha, bez nej by todle veledilo nikdy nemohlo vzniknout. To u nas umi natocit komercne uspesny kvalitni film jenom Jan Sverak?(11.11.2006)

 • laserr
  ***

  Typická "americká" romantická komedie. Některé vtipy stojí za pozornost, většina je jich ale značně ubohých. No a ten konec, to snad nemůže nikdo myslet vážně...(12.11.2006)

 • voidindigo
  odpad!

  Takový ty "metrosexuálky", který mají extrémně "cukrovej" pohled na lásku a romantiku (a zvlášť mají rádi vděčný klišé) zatímco naprosto chladně odkopnou každého svého přítele aby šli za ještě větším banánem konečně mají film, který je přesně pro ně ! A aby je nic neurazilo, nesmí tam být nic extra vtipnýho či skutečně bizarního. A aby neměli šok ze skutečných emocí, režisér je slizounský chlap, kterej uvažuje stejně jako oni ! A aby scénář nebyl příliš silný, je od "zábavného" autora a ne od skutečného scenaristy. Intouši, kteří tvrdí, že kýč je vždy nutně fašistický, maj za to další příklad pro svůj argument.(18.2.2007)

 • Gerrard8
  *

  Nechápem čo všetky ženy vidia na tom Vašutovi...:-)(17.5.2007)

 • pend
  ***

  Film nedrží pohromadě, spíš nežli souvislý děj je to sled epizod. Tohle se bohužel projeví na konci, když filmu dojde dech a ztratí tempo. K hercům žádné výhrady nemám, scénář jim nic víc nedovolil.(20.10.2007)

 • Radek.SCH
  ***

  A zase půjdu "proti proudu". České filmy moc nemusím a romantické komedie taky ne, ale tenhle film se mi celkem líbil. Byl vtipný a o to u komedie jde nejvíc. Ne?(30.11.2008)