Ne že bych se párkrát nezasmál, ale téma filmu mi bylo velice vzdálené. Od Viewegha jsem nikdy nic nečetl a nehodlám s tím začít. Oproti Rebelům Renč značně polevil. Herci vesměs ujdou (s výjimkou Laďky "Mončičáka" Něrgešové, kterou si tam zřejmě dosadila N@va a jejíž herecký výkon je asi stejně "kvalitní" jako její moderování SuperStar). Až to N@va bude na Nový Rok 2006 s velkou pompou vysílat, tak se už dívat nebudu.(13.4.2005)

Román pro ženy je má srdeční záležitost, můžu ho vidět, pořád dokola a pořád se mi líbí, úžasné herecké výkony a Pažout dokonalý, psychologie postav nádherná(7.3.2011)

Řada nezapomenutelných situací .(30.10.2011)

Nebýt Stašové a Vašuta, hodnotila bych ještě o poznání hůře. Proč jen mi kniha zase přišla o tolik lepší, než filmová podoba? Nu nicméně, pořád se tento snímek, jako většina jemu podobných, drží relativně okolo slavného českého průměru. Je pravda, že ho můžu vidět znovu a znovu, ale s patřičným časovým rozestupem a s příslušnou náladou.(8.2.2012)

Je vtipné, když se pes reklamního kreativce jmenuje Billboard. Jana (S.Stašová) : Přece si nevezmu někoho, kdo volil Bushe. Jan Svěrák v roli číšníka !(3.4.2012)

Reklama zářící štěstím a úspěchem. Ve skutečnosti je pouze o zadku Marka Vašuta a životě nažhavené pipiny, co mě osobně celou dobu nechávala na bodu chladu. Vašut se s rolí sexuálního idola (WTF?!) popral ještě dostatečně, Kanócz má výstavní prsa a Stašová byla velmi komická. Renč sice vydělal nemalý balík peněz, poněvadž příběhy jako je "Šukec ve městě" dneska táhnou, i když nikdy nepochopím proč, ale žádný přínos českému filmu nepřinesl. Taková oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Stašová: „Čeští chlapi jsou prasata, víš co dělají? Flušou na ulici a čůrají do umyvadla!" :)(29.1.2014)

• Sign

Film o běhnách...(3.1.2015)

• Patriot.X

Pro ženy.(11.1.2015)

Nenáročná sranda s některejma fakt slušnejma hlodama :)(12.5.2015)

• mh.mail

30% — Přesně jak se píše v názvu – je to román pro ženy a nikoliv pro mě. Pažout!(11.3.2016)

• Hapretor

Neuvěřitelné. Jak je tohle trapné a nudné. (To bych nečekal - ironie).(1.8.2016)

• Likan7

Film neskutečně zvedá přítomnost Zuzany Kanócz. Tím nemyslím, že by to byla herečka hodna minimálně Českého lva, ona naopak hrát neumí, ale v době natáčení byla tak sexy, že mě občas vytrhla z té všudypřítomné letargie, kterou Román pro ženy způsobuje. Celé je to uňouňaný, nudný, bez schopnosti být v dramatických chvílích dramatické, s příšernou Laďkou Něrgešovou, snesitelným Vašutem a asi pěti celkem vtipnými scénami. Na prostoru devadesáti minut nic moc. Viewegh šel vždycky mimo mě a Renč zrovna tak.(21.2.2019)

50 %. Jeden z "nejprotivnějších" českých filmů za několik posledních let. Je to dobře zrežírované a někteří herci, např. S. Stašová hrají opravdu dobře, to jsou však zřejmě jediné klady tohoto filmu. Nechápu, proč si tvůrci mysleli, že koukat se na hlavní hrdiny, z nichž on je šovinistický trouba a ona potrhlá kráva, může být nějakým způsobem zábavné. Po dlouhé době jsem litoval peněz za lístek do kina.(11.5.2005)

• chlebos

To je teda pekne hovno.(3.11.2005)

Vynikajícím způsobem natočený film.(12.4.2006)

3,5* Prakticky nic jsem nečekal - a asi proto jsem byl mile překvapen množstvím vtipů, které byly i k zasmání :-)(5.11.2006)

Naprosto dokonala Simona Stasova! :-)(5.6.2007)

• Sosak

Ještě větší exkrement, než Účastníci zájezdu. Kdyby tu nebylo napsáno, že je to komedie, tak bych na to ani po dvou letech nepřišel. Viděl jsem to během cesty autobusem a rozhodně mi jí to nezpříjemnilo, natožpak ukrátilo - vlekla se a vlekla, spolu s filmem. Vieweghovy příběhy jsou nezajímavý a herci taky nestáli za nic. Bylo to podezřelý, jak se kolem toho pořád oháněla Nova. No a tady to máme.(29.12.2007)

• AbelXavier

Kamera, akce...a...ted vsichni prehravat o 200%(5.4.2008)

Sice je to kravina, ale furt se na to dá koukat, což je u nynějších českých komedií docela zázrak.(15.5.2008)

Jo, docela to šlo - i když to bylo určené především našim krásným polovičkám. Hlavní hrdinka (Kanócz) mne moc nebrala, za to se mi dost líbila hudba (Fruhlingová).(15.8.2008)