Pre mňa veľmi príjemný a vtipný film. Jediné, čo mi vadilo, bola tragikomickosť (ktorú stále nechápem prečo českí filmári musia pchať do komédií! ).(5.2.2013)

Skutečně klenot českého filmu. Dialogy jsou prostě k sežrání hlavně: "Ale já už nám dva roky šetřím tajně na byt, s liškou..." No co věta to perla. Také je pravdou že tento film je román pro ŽENY, málokterému muži se tento film líbí ;)(31.8.2009)

• Infalín

Nevím jak ostatním, ale mně přijde svět Michala Viewegha docela nudný. Jako někteří chlapi potřebují kvůli nízkému sebevědomí obrovská auta, Viewegh nám pořád musí servírovat svou představu úspěšných lidí, protože on to přece dobře zná.(13.9.2009)

• Toumyk

No takže plus, jednoznačné plus je Zuzana Kanócz a její tělo. Jako chlap jsem to říct zkrátka musel. Ale jinak mě tento snímek nějak vysloveně nepřitahoval, občas nějaká ta trochu vtipnější scéna, ale na celý film jich bylo tedy dost málo. Děj? no děj bych tu ani radši nehledal, protože ta v podstatě neviditelná dějová linie tady nikoho nezaujme. Naprosto naivní příběh a zápletka. Je poměrně škoda, že tento film zatlačuje takové herecké talenty jako Miroslav Donutil do pozadí (byl tam všehovšudy tak max. 10 min.) a do popředí tahá herce neherce typu Nosek a Švehlík. Zkrátka Renč se stal opět autorem červeného balastu, který opravdu stačí vidět jen jednou a nikdy více.(28.9.2009)

• epoh

všichni chválí stašovou, ale nezlobte se, podle mě přehrává jak prase... o zbytku nebudu mluvit...teda nechci, protože nerad plivu síru(31.12.2009)

• GoldenGecko

Proč vlastně nedát odpad, napadá mě. Asi mám na to Renče moc ráda, nebo za to může Simona Stašová? Každopádně kterýkoli režisér by si měl pečlivě rozmyslet jestli točit podobné "komedie"... Mohlo by to znamenat konec leckteré kariéry.(14.10.2010)

• megajalec

Vám pripadá normálne, že holka chodí s maminým prvým mužom a nikomu z nich to nepríde divné a zvláštne? Potrebujete vidieť v každej druhej scéne niekoho piť alkohol? Nechcem vidieť stokrát videné hnanie sa za láskou, ospravedlňovanie nevery, hľadanie chlapa (čo keď je zadaná), počuť ľúbim ho po prvom rande. České hranie sa na Ameriku. P.S.Kanócz je krásna!(24.12.2010)

Tento film má jistou šťávu, ale místy je moc klišovitý až povrchní, herecké výkony jsou pouze průměrné a někdy ani to ne, dobře si tam zahrál Marek Vašut.(10.4.2011)

• Ka_cos

Nemám ráda novodobé české komedie a Román pro ženy je toho příkladem. Pro mě absolutní nuda, nuda a zase nuda. Humor, u kterého bych spíš plakala. Film, ze kterého jsem si neodnesla vůbec nic, snad jen naštvání, že se takhle zbytečně vyhazují peníze za natáčení.(17.4.2011)

Nechci se znovu opakovat, ale prostě nemám rád Viewegha. Román pro ženy je opět komedie velice prvoplánová, ale je třeba říct, že docela příjemná a na nic si nehraje. Vašut je sympaťák každým coulem, jen by nemusel až tolik přehrávat, avšak hlavní představitelka je hodně pěkná a na roli hloupé trubky se hodí. Román pro ženy je rozhodně lepší než jeho následovník "pro muže" - 50 %.(9.8.2011)

Napodruhe zvedam na tri. A to kvuli hudbe, ktera zveda kvalitu o 100%.(11.9.2011)

• Heyyy

Tenhle film je katastrofa... Hlavní hrdinka je po chvíli protivná, naivní, věčně zamilovaná (a to byť po jedné noci), stále doufající... Její chování je mi úplně cizí, možná stejný důvod, proč nesnáším ženské časopisy typu LoveStar... Takovýhle stavy totiž neznám. Pasáže kdy kadeřnice dychtivě a leckdy i se slzami v očích očekávají další vyprávění mě doslova iritovaly... Světlé body filmu jsou scény se S.Stašovou, kvůli které jsem se na to taky poněkolikáté dívala, její role a celkově pár scén kdy jsem se (kupodivu) i nahlas zasmála. Například scéna, kdy Laura jakoby představuje v restauraci mámě Olivera (výrazy Stašový jsou super - a hláška "No tak to je skvělý. To úplně mění situaci." jak by smet :D). Další super hláška: "Lauro, kdo je to? He looks like a homeless." Ale ani těch pár vtipnejch scén to nezachrání :)(9.6.2012)

Jako zasloužilej prostatik, se smyslem pro krásu mladších slečen, jsem nadšen z tohoto filmu, který dává mladým kráskám zaslouženou alternativu - svý telefonní číslo vydám na vyžádání.(30.7.2012)

Pro ženy a nejen pro ně.(20.9.2012)

• Nonna

Tento film mě opravdu nezaujal. Hrozně dlouhou dobu jsem čekala, až nastane nějaká zajímavá zápletka, až se začne něco dít.....a nic. Vtipu tam moc není, příběh je rozvláčný, až nekonečný a natočen vlastně formou deníkového záznamu. Chápu, že to tak může v nějakém deníčku být zapsané a v druhém zas trochu jinak (Pažout by třeba místo modrých očí měl hnědé?) a v dalším zase jinak......všední až na půdu. Ke konci filmu jsem už zívala a když se objevil další nápadník Rašilov, potichu jsem počítala, kolik nápadníků ještě musím přežít. A ten Happy end nakonec, tak na to, co nepěkného si ti dva všechno řekli a jak jejich vztah doslova vyšuměl do ztracena všednosti a nepřitažlivosti, nedovedu si představit, jak by takový vztah mohl pokračovat dál. To jediné nebylo z deníčku, to byl nelogismus. Co se deníčkových poznámek hlavní představitelky sdělovaných poblblým kadeřnicím týče, nejtrapnější byla stylizace do hry na "něco"! - např. průpovídky: "Bez čistých kalhotek na druhý den,zubní pasty,odličovadel a lubrikantu nemohu k Pažoutovi jít. " Nebo ty scény kolem vytahaného svetru......tváří se to, že takové my ženy prostě jsme. Já-ne.(3.2.2013)

• jokerik

Jediné, co mě na filmu přitahovalo, byla rozkošná Zuzana K. a podivně směšná Simona S. Co se týče Viewega, může se jít zahrabat. Bohužel mne nenadchl žádným svým scénářem a už vůbec né knihou.(3.2.2013)

• Domas88

A to mám Marka Vašuta rád.. a ani tak jsem nemohl dát 1* tak to asi je někde velká chyba....:((8.7.2013)

Díval jsem se 5 minut a znechuceně jsem to musel vypnout. To co mělo být humor a parodie bylo trapné a ubohé. Pak jsem si to zase zapnul. V druhé půli se to trochu zlepšilo. Vašut a Donutil byli dobří. Obávám se, že největším uměleckým režijním počinem Filipa Renče byl volební spot Miloše Zemana.(1.3.2014)

• JannieMc

Hola Guys! =´) Laura je příšerná kráva...a Simona Stašová úžasná herečka! ;)(2.5.2014)

Na svou dobu svižné a vtipné... koncert Stašové.(8.10.2014)

Průměrná česká komedie po které se jistě desítky českých televizních troubů umlátí a nedají na ni dopustit. No pro mě hodina a půl která vyplňuje můj čas a já tak nějak mám co dělat. Stašová je výborná a má krutý vlasy :) amík učitel má hustou ájinu ale Vašuta nemám rád. Zuzka Kanócz je samozřejmě kočka, ale to by nemelo mít vliv na hodnocení filmu - průměr ;)(11.1.2015)