Docela slušně i vtipně natočený román podle Michala Viewegha. I když Marka Vašuta opravdu nemám rád z osobních důvodů, tady se mi zdál být dobrý. Ale to nezmění můj názor k jeho osobě. (( ::(19.2.2007)

I přesto, že tento film pro mě prezentuje některé názorové úrovně, s kterými se rozhodně neztotožňuji a i přesto, že rukopis Michala Viewegha mi v některých svých pasážích silně vadí (např. když začne Vašut na terase baru pseudointelektuálsky recitovat "... žena je mýtus....", je to pro mě v celku zábavný film doplněný velmi dobrou hudbou.(31.5.2009)

• ra0474401

Líbí se mi naprosto zkreslený pohled pana autora na ženské pokolení. Jediný, do koho se autor trefil a koho si dovedu představit jako živou osobu, je hrdinčina kamarádka Ingrid. A to ještě s oběma očima zavřenýma. Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že všechny chlapy by měli vykastrovat. Jen některý...(2.6.2009)

• bouchy02

Vieweghu, Vieweghu, cos to proved?(9.8.2009)

• ricous

Filmy Renče jsou pro mne utrpením. Snad jen jako herec (mladej Fučík a ubrečenej "soudruh Tau") byl vynikající... :-) K filmu - už podle názvu je to asi určené pouze pro ženy. U mne to platilo dokonale, protože jsem to sledoval s vyděšeným výrazem vegetariána na jatkách. Na rozdíl od Bestiáře vydržela manželka tenhle o 5 minut déle, takže krásnou čtvrthodinku. Dalších komentářů se zdržím, snad jen za Stašovou 5%(1.11.2009)

Někdy mam pocit že pár kritiků napíše po předpremiéře svoji kritiku a zaškatulkují film. Myslím že je to tento případ, film hodně podceňovaný. Když srovnán s českými komediemi poslední doby tak si určitě 4* zaslouží. Je to vtipné a celkem realistické, občas tam jsou hluchá místa a pár přehnaných scén, ale v jakém českém filmu ne. A nakonec, perfektní hudba co celý film podkresluje.(13.12.2009)

Román pro ženy není žádné veledílo, ale já se fakt bavila... Stašová je výborná.:) "Já jsem nám spořil... S Liškou!":-D(16.8.2010)

• Loganberry

Román pro ženy? Byť jsem knihu nečetla (a ani nehodlám), nechápu, co by na tom ženu mělo uchvátit. Příšerná nejlepší kamarádka v podání Vlaďky Něrgešové, jejíž výkon ve mně vyvolával epileptické záchvěvy, toporný Vašut, představující movitého tvůrce reklamních sloganů či Simona Stašová v roli překladatelky, jejíž angličtina je horší angličtiny morávaka Venoša z komedie o básnících. Děkuji, ne. Ale hlavně, že to dobře dopadne, všichni se mají radi a je mír.(16.9.2010)

Krásná podívaná ...nádherně jsem si u filmu odpočinul a Stašovka byla geniální :)(5.10.2010)

No, co k tomu napsat...po první půlce filmu jsem přemýšlela, zda má cenu se na to vůbec dodívat. Zvědavost (no ehm, ne že bych nevěděla, jak že celý příběh dopadne..spíš zvědavost, jaké další otřepané a klišovité "zvraty" mi duo Viewegh-Renč naservírují) ale zvítězila. Titulky nakonec přišly celkem záhy a musím se přiznat, že u pár scén, těch se Stašovou zejména, jsem se i já pousmála. Film mě ale naprosto ničím neohromil, trapnost je z něj cítit na sto honů a ta třetí hvězda je právě a jenom pro Paní herečku Stašovou.(16.3.2011)

Jediná věc od Viewegha, která mě celkem bavila. Není to film, který bych chtěla vidět víc než párkrát, ale považuju jej za celkem koukatelnou oddechovku.(27.4.2011)

Viewegha nemusím, ale "Pažout" a Stašová byla prostě v tomto případě od Renče správná volba(12.7.2011)

• Boylina

Zprvu jsem vůbec nechápala o co jde. Pak jsem si řekla, že je to asi nadsázka a že se mám bavit. Nemohla jsem si ovšem zvyknout na Vašuta, připadá mi pořád takovej prkenej a ve všem pořád stejnej. A ty holčičí starosti jsem taky vůbec nestíhala.. Nicméně pak jsem se od toho všeho oprostila a docela jsem se i pobavila. Sice kýč, ale pohled hezký a příjemná muzika.(20.7.2011)

• Bila_pani

Za Zuzanu Kanócz a za pár vtipných okamžiků. A taky za soundtrack. Jinak je to fakt typický román pro ženy, rozuměj pro slepice, které nezajímá nic jiného než chlapi, jejich svádění, o...souložení a následné porozchodové pomlouvání. Hrozně mě iritovala Něrgešová, neskutečně přehrávala, na druhou stranu z Pažouta se vyklubal docela sympaťák.(12.9.2011)

• Katzi

40% - a to jenom za Simonku Stašovou...(19.11.2011)

• corax8

Nějak jsme vůbec nechápal proč se jednotlivé postavy chovají tak jak se chovají. Bylo to dost ereálné a nesmyslné.(12.12.2011)

Vieweghova síla je v psané formě, ale Renč je zručný režisér, a tak je výsledek velmi slušný.(1.1.2012)

Pazoute, ty sukas moji dceru..!(29.1.2012)

• BubbleGum

Další český odpad! Musím se přiznat, že jsem se asi jednou nebo dvakrát zasmála, ale spíš se za to stydím, než že bych kvůli tomu dávala vyšší hodnocení. Prostě hrůza a děs. Ale teď vážně, PROČ o toho Pažouta tak strašně stály?(23.3.2012)

Film je pojatý trochu absurdně, ale Zuzana Kanócz se ujala této role se ctí. Filip Renč je schopný režisér, ale některé momenty filmu působí trochu prapodivně. Marek Vašut je jako vždycky skvělý stejně jako Simona Stašová, které role matky vysloveně sedla. Celému filmu dávají pořádný říz písně Ivy Frühlingové, které díky francouzskému textu dávají filmu jistý nádech zamilovanosti. Film je jistě tím lepším, co se u nás po roce 2000 natočilo.(21.5.2012)

Já mám tenhle film ráda..!..Rozesměje mě a pobaví. Jeden z nejlepších novodobých českých komedií... Asi nejsem objektivní, vím, že to není nijaký filmový skvost , ale já prostě zboznuju Simonu Stašovou a tyhle její role.(14.7.2012)