• dzej dzej

Nelze začít jinak, než slovem, které film nejlépe vystihuje: povrchní. Povrchní postavy, povrchní příběh, povrchní problémy.. Naprostou mělkost a prázdnotu díla ani není potřeba kriticky argumentovat - film ji celou dobu prozrazuje sám, nestydí se za ní, dokonce jí okázale glorifikuje. Jako dobrý příklad poslouží kratičká scéna ve které přichází soused Žemla oznámit smrt své ženy - vážnost a síla celé kratičké sekvence do filmu absolutně nezapadá (čímž jej elegantně usvědčí ze všech výše vypsaných negativ) a hned v následující scéně je nemilosrdně rozmetána imbecilními grimasami hlavních hrdinů při pohřbu. Jedna hvězdička za tuto nezapadající scénu a také za Simonu Stašovou obsazenou naprosto proti svému naturelu. Na víc Román pro ženy ani v nejmenším nemá.(9.12.2005)

• TopGuy

Asi dva vtipné momenty...Člověk čeká, že se to jako nějak rozjede a ono nic.(19.1.2016)

• andy60

Horší než Román pro muže. Nevím, komu to připsat na vrub, zda Viewegovi nebo Renčovi, ale když film zacházel do intimností, bylo to nesmírně trapné.(20.12.2016)

7/10(21.2.2017)

Výborná romantická komedie! Četla jsem jak knihu (která se od filmu nepatrně liší), tak jsem viděla film. Patří k těm, na které bych se mohla dívat denně. Uklidňující hudba, sympatická hlavní hrdinka, originální příběh, z filmu sálá energie! :) Líbí se mi, jak si Laura, její matka nebo Ingrid umí užívat života. Nechápu, jak to, že má film tak malé hodnocení. Asi ho sledovali a hodnotili jen samí chlapi nebo co...(21.8.2017)

Proč ne. Na herecké výkony paní Stašové se kouká dobře...Normální příjemná romantická komedie (až mě trochu pan režisér překvapil). Takže průměr celých tří hvězd.(4.2.2018)

Mimořádně povedená komedie a Renčova mimořádně světlá režisérská chvilka. Klady zde výrazně převyšují zápory - vynikající hudba, skvělé herecké obsazení, dobrý scénář, což je Vieweghova také světlá chvilka. Stašová exceluje a bere si film hodně pro sebe, Zuzka je naprostá kost a vtipné scény jsou vtipné. Film plný skvělých hlášek, na který můžu kouknout víckrát a vždycky mě pobaví. Co chtít víc 80%(22.6.2018)

Pri dnesni produkci,omlouvam se,ale jeden z filmu,na ktery se stale moc rada divam...i Pazout jde tady snést! 😂(13.1.2019)

Jeden z lepsich pocinu pana Rence. Na tento film se muzete divat opakovane a stale vas to bude bavit. Moje mamka to primo zboznuje(13.1.2019)

• scarlet

Když se dají dohromady jeden z nejhorších režisérů a jeden z nejhorších spisovatelů, tak to nemohlo dopadnout jinak. Prostě stupidita na n-tou.(19.2.2019)

1 10 19 28 34 35 36 37 následující >>