• Cortesz

Je pravda, že Renč je docela schopnej režisér, ale zatím toho moc co stojí za to nenatočil. Tohle dle mého patří mezi to nejhorší. Už od začátku mě maximálně vytáčela účast tolika špatných herců v čele s Vašutem. Ten člověk prostě neumí hrát a já mu nevěřím ani jedinej pohled, posunek, pozu, ani jedinou větu co pronese. Dále sice Zuzana Kanoczová je hezká, ale hrát ji taky moc nejde. A samozřejmě co tady proboha dělá ta Něrgešová? O té nehodlám vůbec nic říkat pro jistotu. Dále vám zvukaři asi schhválně snaží vymazat mozek tím, že dokola opakujou jednu píseň pořád dokola v každém třetím střihu. Jednu hvězdu dávám za Simonu Stašovou což je výborná herečka, ale zde nemá tolik prostoru.(5.4.2008)

Hodně dobrý, vtipný a zábavný film, který je takříkajíc ze života. Román pro ženy je navíc podbarvený perfektní hudbou a podpořený inteligentním příběhem a dobrými hereckými výkony.(25.12.2007)

• WANDRWALL

Film pro ženy, co ctí povrchnost, materialismus a takové vymyšlené a napsané a natočené příběhy.(18.8.2010)

• HAL

Uznávám že nejsem cílová kategorie takže na film nebudu moc zlý: Je to hloupá, nudná a velmi povrchní blbost. Všechny postavy jsou mi vrcholně nesympatické, scénář je jednoduchý a přitom plný nesmyslů a to že film by měl být vtipný jsem zjistil až z popisku který jsem si přečetl až po shlédnutí filmu.(22.9.2006)

• dzej dzej

Nelze začít jinak, než slovem, které film nejlépe vystihuje: povrchní. Povrchní postavy, povrchní příběh, povrchní problémy.. Naprostou mělkost a prázdnotu díla ani není potřeba kriticky argumentovat - film ji celou dobu prozrazuje sám, nestydí se za ní, dokonce jí okázale glorifikuje. Jako dobrý příklad poslouží kratičká scéna ve které přichází soused Žemla oznámit smrt své ženy - vážnost a síla celé kratičké sekvence do filmu absolutně nezapadá (čímž jej elegantně usvědčí ze všech výše vypsaných negativ) a hned v následující scéně je nemilosrdně rozmetána imbecilními grimasami hlavních hrdinů při pohřbu. Jedna hvězdička za tuto nezapadající scénu a také za Simonu Stašovou obsazenou naprosto proti svému naturelu. Na víc Román pro ženy ani v nejmenším nemá.(9.12.2005)

Na ty vieweghovky moc nejsem. A tahle romantická komedie není žádná výjimka...(4.5.2014)

• FrodoF

Ze začátku bych dal možná i 3*, za to, že někdo natočil český žánrový film, který docela dobře vypadá. Ale nemá to absolutně žádný příběh, postavy se jen pachtí od ničeho k ničemu, herci jsou vyjma Stašové toporní, navíc se všichni, ač to jsou češi jak poleno, jmenují cizími zvláštními jmény jako Oliver, Ingrid, Laura nebo Hubert. A ani nemá smysl zmiňovat že vztah mezi Vašutem a Kanoczovou absolutně nefunguje a nevěříte jim ani slovo. Jinak vizuální stránka filmu byla na česká poměry opravdu dobrá. Renč by si taky někdy mohl vybrat dobrý scénář.(12.11.2006)

S tím, jak nemám v lásce české filmy, tohle nebylo až tak špatné. Přinejmenším to bylo aspoň chvílemi zábavné. U vtipu o spoření s Liškou jsem se dokonce i zasmála. ~(3,3)~(11.2.2009)

• Pacco

Už dlouho se mi zase neudělalo z filmu fyzicky na blití.(2.4.2008)

• CaptainNor

Viewegh!! Viewegh?? Společně s Halinou a Páralem mne neoslovil a už asi neosloví. Všichni jsou „in“, vytloukají elitní párty a píší povrchně, až běda. Tady se autor mrská a degraduje chlapy na úroveň odporného zvířátka jako by to psala spíše Ester Kočičková. Filip Renč se hledá a střídá náměty a prostředí jako fusekle. A přitom točit umí, ale forma u něj vždy zvítězí nad obsahem. Takže hodnotím jen jeho řemeslo a krásu Zuzany Kanócz. Ženy by měli nad tímto produktem TV NOVA jásat, ale pokud vím, nejásají. Aspoň ne dámy v mé TOPce.(12.5.2008)

• bassator

45%(11.6.2009)

• nash.

Zdálo se mi to, nebo tu Viewegh na střídačku urážel muže, a pak zase ženy? Rádoby lechtivá rádoby komedie, zaplněná povrchními karikaturami a maskující přízemnost zbytečnými a samoúčelnými rádoby efektními „pikantnostmi“. Ve skutečnosti je to z mého pocitu jen snobárna, která nablýskaným povrchem maskuje obsahovou i emoční prázdnotu. Což bohužel ještě zvýrazní to, že mě myšlení, názory, životní styl i hodnotový žebříček všech postav zcela míjí.(5.3.2016)

I když většině lidí se tento film nelíbil. Třeba hodnocení Kleopatry by se přesně hodilo pro postavu ve filmu. U mě patří mezi nejoblíbenější komedie :) ... Skvěle zahrané ... Miluji roli Simony Stašové, ta se ve filmu opravdu vyznamenala. Nepatří to určitě mezi nejlepší české filmy, ale já nemohu jinak než dát za mě pět hvězd. Rád se k filmu vracím a znovu se na něj kouknu je to milá komedie pro zasmání. A hlášky ty jsou legendární - Pažoute ty mi šukáš dceru nebo tobě to tam krásně čvachtá.(8.6.2015)

A mně to zas tak nevadilo. Pár míst bylo opravdu vtipných. Pár skřípalo. Pokud si však chce člověk ofrknout a nechce se mu moc přemýšlet, není Román pro ženy špatnou volbou. A kdesi nad tím vším se však tyčí velmi příjemný soundtrack Ivy Frühlingové. Za tři hvězdy (jednu za Pažouta) ale s odřenýma ušima. * * *(28.1.2013)

Filip Renč je jedním z mála českých režisérů, který dokáže točit kvalitní filmy pro lidi, kteří nepřišli do kina nic řešit, ale bavit se. Zuzana Kanócz je trefou do černého, i když nejlepší z herecké sestavy je podle očekávání Simona Stašová. Některé vedlejší role by ale zasloužily přepsat a přeobsadit (nejvíc asi Něrgešová). Písničky Ivy Frühlingové a Support Lesbiens se k filmu hodily a pokud hledáte dobrou romantickou komedii (s důrazem na slovo komedii), můžu vás ujistit, že není jen pro ženy (stejně jako to není román).(29.4.2005)

SEX V MESTE+O 2 SLABIKY POZADU Zábavné, nie príliš originálne, ako tak romantické. Herci si to užívajú, scenár je jednoduchý a miestami mu chýba spád, ale celkovo to vo mne nechalo príjemný pocit...(8.1.2007)

Tento film jsem viděl už dříve a vůbec nechápu, zač je pan Viewegh vynášen do nebe. Tenhle autor tzv. bestsellerů pro mne není ničím jiným než podprůměrným pisálkem brakové četby, kterou byla hanba zfilmovat. Slabý přiběh, který je podepřen berličkou dobrého hereckého obsazení, je naprosto nezáživný a hloupý. Zkušení herci tu mnohdy okatě přehrávají a předhazují divákovi umělou figurínu skutečných bytostí. Jediný, který se zdál v pořádku, byl Vašut a to také neplatí pro celý film, takže režie byla zřejmě pod vlivem halucinogenních látek. Celkově dílo shledávám průměrným a k další produkci už se dobrovolně hlásit nebudu. 50%(16.10.2011)

Na české poměry docela zajímavý snímek podle knižní předlohy pana Viewegha. Bohužel kvalita filmu je příliš rozkolísaná, takže i můj pocit z tohoto filmu jsou rozporuplné. Proto myslím neexistuje lepší řešení, než dát průměrné hodnocení.(30.9.2009)

Srandovní komedie o lásce s několika (vlastně celkem hodně) trapnými scénami. Zuzana je hodně sexy, to je jedno velké plus, ale jinak knihu po filmu určitě číst nebudu. Jak název už jasně ukazuje, film je určen hlavně pro ženy, prostě typická milostná slátaninka. 40 %.(14.10.2007)

• sharky

Román pro ženy jsem nečetl, ale Viewegh mívá dobrý a hlavně vtipný knížky, jenomže u tohodle filmu jsme se nějka vůbec nesmál (narozudíl třeba od účastníků zájezdu). Do očí bije renčova snaha být za každou cenu "vizuálně cool". Navíc ten příšerný nesedící dabing hlavní hrdinky Vlaďkou Včelnou... brrr. Přijde mi to jako kdyby Renč zfilmoval pár stránek z časopisu Cosmopolitan.(15.11.2006)

• Chrustyn

Další nepovedená ale neuvěřitelně úspěšná česká komedie. Občas se zde něco i povede a Kanócz vypadá opravdu dobře ale nereálné chování postav a jednorázové vtipy, film sráží do vod podprůměru nebo-li českého standardu.(13.7.2007)

1 2 3 4 5 6 7 8 10 19 28 37