• J*A*M*A*L

Pokud jste četli můj komentář k filmu "Na vlastní nebezpečí", tak jsem tam i psal, že jsem s ním viděl Requiem pro panenku a právě Na vlastní nebezpečí a že možná jsem toho viděl víc a že to zjistím po dopsání komentáře, no a to jsem udělal a všiml jsem si tohoto.Úplně jsem na něj zapomněl a ani se nedivím, protože když vidíte nějakou takovou sračku, tak prostě nechcete nic jiného než zapomenout.Bylo mi jasné, že to natočil nějakej amatér ani jsem nevěděl kdo to byl tentokrát, ale mohlo mě napadnout, že to bude Renč a ten je amatér určitě.Jediné co ho na tomto filmů omlouvá je asi jen to, že v Česku se už teď v okolí komedií točej jenom sračky bez vtipu a to by komedie měli mít no a tak to asi bude po celé generace.Fakt nevím, jestli ty lidi mají za úkol dělat z komedií sračky bez vtipu a nebo jestli to dělají schválně a nebo jestli prostě neumějí natáčet komedie.Já tenhle nesmysl ani pořádně nesledoval ani nevnímal, protože filmy, které mě nebaví prostě nevnímám a nesleduji.Ani nevím proč ta jedna hvězdička, asi za to, že tam hrál alespoň Míra Donutil a trošku to tam rozjel.Docela ho lituju do jakejch sraček ho to zas dali.11%(3.1.2013)

Vhodný název filmu, varující nás muže, že to nebude podívaná pro nás. Přesto, nebo právě proto, jsem se na něj podíval. Vyložená ztráta času to nebyla, ale dal by se jistě využít lépe. Nezajímavý příběh, kdy Laura vypráví kadeřnicím o svých slastech a strastech se svými bývalými příteli. Jejím současným přítelem je bohém Oliver (Vašut), její matku, milující cizinu a nesnášející Čechy, hraje Stašová. Celý film, jsa o ženském pohledu na mezilidské vztahy, nabízí minimum humoru a vlezlou francouzskou hudbu. Ze začátku se to strávit dá, postupem času jsem se však už modlil za konec, který ne a ne přijít... 60%(11.8.2009)

• WANDRWALL

Film pro ženy, co ctí povrchnost, materialismus a takové vymyšlené a napsané a natočené příběhy.(18.8.2010)

• HAL

Uznávám že nejsem cílová kategorie takže na film nebudu moc zlý: Je to hloupá, nudná a velmi povrchní blbost. Všechny postavy jsou mi vrcholně nesympatické, scénář je jednoduchý a přitom plný nesmyslů a to že film by měl být vtipný jsem zjistil až z popisku který jsem si přečetl až po shlédnutí filmu.(22.9.2006)

• dzej dzej

Nelze začít jinak, než slovem, které film nejlépe vystihuje: povrchní. Povrchní postavy, povrchní příběh, povrchní problémy.. Naprostou mělkost a prázdnotu díla ani není potřeba kriticky argumentovat - film ji celou dobu prozrazuje sám, nestydí se za ní, dokonce jí okázale glorifikuje. Jako dobrý příklad poslouží kratičká scéna ve které přichází soused Žemla oznámit smrt své ženy - vážnost a síla celé kratičké sekvence do filmu absolutně nezapadá (čímž jej elegantně usvědčí ze všech výše vypsaných negativ) a hned v následující scéně je nemilosrdně rozmetána imbecilními grimasami hlavních hrdinů při pohřbu. Jedna hvězdička za tuto nezapadající scénu a také za Simonu Stašovou obsazenou naprosto proti svému naturelu. Na víc Román pro ženy ani v nejmenším nemá.(9.12.2005)

Na ty vieweghovky moc nejsem. A tahle romantická komedie není žádná výjimka...(4.5.2014)

• FrodoF

Ze začátku bych dal možná i 3*, za to, že někdo natočil český žánrový film, který docela dobře vypadá. Ale nemá to absolutně žádný příběh, postavy se jen pachtí od ničeho k ničemu, herci jsou vyjma Stašové toporní, navíc se všichni, ač to jsou češi jak poleno, jmenují cizími zvláštními jmény jako Oliver, Ingrid, Laura nebo Hubert. A ani nemá smysl zmiňovat že vztah mezi Vašutem a Kanoczovou absolutně nefunguje a nevěříte jim ani slovo. Jinak vizuální stránka filmu byla na česká poměry opravdu dobrá. Renč by si taky někdy mohl vybrat dobrý scénář.(12.11.2006)

S tím, jak nemám v lásce české filmy, tohle nebylo až tak špatné. Přinejmenším to bylo aspoň chvílemi zábavné. U vtipu o spoření s Liškou jsem se dokonce i zasmála. ~(3,3)~(11.2.2009)

• Pacco

Už dlouho se mi zase neudělalo z filmu fyzicky na blití.(2.4.2008)

• CaptainNor

Viewegh!! Viewegh?? Společně s Halinou a Páralem mne neoslovil a už asi neosloví. Všichni jsou „in“, vytloukají elitní párty a píší povrchně, až běda. Tady se autor mrská a degraduje chlapy na úroveň odporného zvířátka jako by to psala spíše Ester Kočičková. Filip Renč se hledá a střídá náměty a prostředí jako fusekle. A přitom točit umí, ale forma u něj vždy zvítězí nad obsahem. Takže hodnotím jen jeho řemeslo a krásu Zuzany Kanócz. Ženy by měli nad tímto produktem TV NOVA jásat, ale pokud vím, nejásají. Aspoň ne dámy v mé TOPce.(12.5.2008)

• bassator

45%(11.6.2009)

I když většině lidí se tento film nelíbil. Třeba hodnocení Kleopatry by se přesně hodilo pro postavu ve filmu. U mě patří mezi nejoblíbenější komedie :) ... Skvěle zahrané ... Miluji roli Simony Stašové, ta se ve filmu opravdu vyznamenala. Nepatří to určitě mezi nejlepší české filmy, ale já nemohu jinak než dát za mě pět hvězd. Rád se k filmu vracím a znovu se na něj kouknu je to milá komedie pro zasmání. A hlášky ty jsou legendární - Pažoute ty mi šukáš dceru nebo tobě to tam krásně čvachtá.(8.6.2015)

• nash.

Zdálo se mi to, nebo tu Viewegh na střídačku urážel muže, a pak zase ženy? Rádoby lechtivá rádoby komedie, zaplněná povrchními karikaturami a maskující přízemnost zbytečnými a samoúčelnými rádoby efektními „pikantnostmi“. Ve skutečnosti je to z mého pocitu jen snobárna, která nablýskaným povrchem maskuje obsahovou i emoční prázdnotu. Což bohužel ještě zvýrazní to, že mě myšlení, názory, životní styl i hodnotový žebříček všech postav zcela míjí.(5.3.2016)

A mně to zas tak nevadilo. Pár míst bylo opravdu vtipných. Pár skřípalo. Pokud si však chce člověk ofrknout a nechce se mu moc přemýšlet, není Román pro ženy špatnou volbou. A kdesi nad tím vším se však tyčí velmi příjemný soundtrack Ivy Frühlingové. Za tři hvězdy (jednu za Pažouta) ale s odřenýma ušima. * * *(28.1.2013)

Tento film jsem viděl už dříve a vůbec nechápu, zač je pan Viewegh vynášen do nebe. Tenhle autor tzv. bestsellerů pro mne není ničím jiným než podprůměrným pisálkem brakové četby, kterou byla hanba zfilmovat. Slabý přiběh, který je podepřen berličkou dobrého hereckého obsazení, je naprosto nezáživný a hloupý. Zkušení herci tu mnohdy okatě přehrávají a předhazují divákovi umělou figurínu skutečných bytostí. Jediný, který se zdál v pořádku, byl Vašut a to také neplatí pro celý film, takže režie byla zřejmě pod vlivem halucinogenních látek. Celkově dílo shledávám průměrným a k další produkci už se dobrovolně hlásit nebudu. 50%(16.10.2011)

SEX V MESTE+O 2 SLABIKY POZADU Zábavné, nie príliš originálne, ako tak romantické. Herci si to užívajú, scenár je jednoduchý a miestami mu chýba spád, ale celkovo to vo mne nechalo príjemný pocit...(8.1.2007)

Filip Renč je jedním z mála českých režisérů, který dokáže točit kvalitní filmy pro lidi, kteří nepřišli do kina nic řešit, ale bavit se. Zuzana Kanócz je trefou do černého, i když nejlepší z herecké sestavy je podle očekávání Simona Stašová. Některé vedlejší role by ale zasloužily přepsat a přeobsadit (nejvíc asi Něrgešová). Písničky Ivy Frühlingové a Support Lesbiens se k filmu hodily a pokud hledáte dobrou romantickou komedii (s důrazem na slovo komedii), můžu vás ujistit, že není jen pro ženy (stejně jako to není román).(29.4.2005)

Na české poměry docela zajímavý snímek podle knižní předlohy pana Viewegha. Bohužel kvalita filmu je příliš rozkolísaná, takže i můj pocit z tohoto filmu jsou rozporuplné. Proto myslím neexistuje lepší řešení, než dát průměrné hodnocení.(30.9.2009)

Srandovní komedie o lásce s několika (vlastně celkem hodně) trapnými scénami. Zuzana je hodně sexy, to je jedno velké plus, ale jinak knihu po filmu určitě číst nebudu. Jak název už jasně ukazuje, film je určen hlavně pro ženy, prostě typická milostná slátaninka. 40 %.(14.10.2007)

• sharky

Román pro ženy jsem nečetl, ale Viewegh mívá dobrý a hlavně vtipný knížky, jenomže u tohodle filmu jsme se nějka vůbec nesmál (narozudíl třeba od účastníků zájezdu). Do očí bije renčova snaha být za každou cenu "vizuálně cool". Navíc ten příšerný nesedící dabing hlavní hrdinky Vlaďkou Včelnou... brrr. Přijde mi to jako kdyby Renč zfilmoval pár stránek z časopisu Cosmopolitan.(15.11.2006)

• Chrustyn

Další nepovedená ale neuvěřitelně úspěšná česká komedie. Občas se zde něco i povede a Kanócz vypadá opravdu dobře ale nereálné chování postav a jednorázové vtipy, film sráží do vod podprůměru nebo-li českého standardu.(13.7.2007)

1 2 3 4 5 6 7 8 10 19 28 37