Na jednej strane je mi jasné, prečo sa takéto filmy nikdy nedostanú do červených čísiel, na strane druhej - čo tomu chýbalo? ;-)(19.5.2010)

Scénář "kovboje" Viewegha srší řadou nezapomenutelných hlášek a obsahuje i několik slušných scén. Na druhou stranu snímek zobrazuje ženy jako velmi jednoduchá stvoření, které musí jen dobře vypadat a "svému" muži odpustit takřka vše. Přesto musím jako celek film spíše ocenit - má svižné tempo a nenudí.(17.2.2007)

• Marthos

Bohapustá komerce, která je velice dobře načasovaným marketingovým tahem ve spolupráci s M. V.(3.9.2010)

• anais

Nevtipné, umělé, kýčovité, toporné. To jsou věci, které mi po shlédnutí Románu pro ženy létají hlavou. Na Renčově režii je patrná velká zručnost. Tento um filmový však někdy přechází do umu reklamního. Zkušenost s propagací výrobků v televizi se nezapře. Například záběr kdy si dívka holí nohu, nasvícení interiérů, scény z lyžařského areáluto vše je natočeno tak nějak strojeně. Jako by to nebyl skutečný děj, ale děj „pouhé“ reklamy. Je samozřejmě možné, že to byl záměr. Možná má tato povrchnost obrazového sdělení filmu něco společného s drbavým, jakoby bulvárním způsobem vyprávění mezi ženami v kadeřnictví Snad ano, mě to však rušilo. Stejně tak mě rušil „výkon“ Marka Vašuta. Není to charakterní herec a v roli baliče hned několika generací mu těžko může někdo věřit. Člověk spíš čeká, že každou chvíli vyndá samopal, zakřičí nějakou tu nadávku a rozprskne se v krvavém dýmu, tak jak to u něj máme rádi. Abych však jen nehanil Simona Stašová má dobře napsanou roli. Je v ní vtipná a očividně jí sedla. Laďka Něrgešová mě také mile překvapila. V neposlední řadě musím zmínit S touto herečkou jsem měl taky docela problém. Není úplně výrazná, takže mi v hlavní roli trochu zapadla, na druhou stranu však působí jako taková „kamarádka od vedle“, která vyjde zadobře s každým, tedy i s divákem. Je mi jasné, že dámy vyčerpané životem, který se točí jen kolem pupkatých manželů a svalnatých suverénních Pažoutů, vezmou tento film za svůj. Pro mě se však jedná jen o další zmarněnou příležitost pravděpodobně talentovaného Filipa Renče(7.2.2006)

Jak už z názvu je patrné, film je hlavně určen pro ženy. Mě osobně tento film přišel hodně průměrný. Jsou v něm dobrá místa(scéna na letišti), ale jsou v něm i zbytečná místa(eskapáda Saši Rašilova). Slovy klasika: "Hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát."(29.7.2005)

Renč se v Románu pro ženy ukazuje jako mizerný vypravěč příběhu, herci silně přehrávají (snad jediný kdo se hodí do své role a dokáže jí uhrát je Marek "Tomsa" Vašut, resp. soused hraný Mirkem Donutilem) a vtipy jsou z 95% nevtipné - či spíše nefungující tak, jak byly natočeny. Dal bych dvě hvězdičky, ale pravdou je, že romantické komedie se u nás takřka vůbec netočí - a Renč to aspoň zkusil. Tedy hvězdička navíc za odvahu.(30.8.2005)

Ale tak jo , příjemná komedie s dobrýma hereckýma výkonama .Celou dobu sem se bavil dobře ale po druhý už bych to vidět nemusel.(1.3.2006)

• ladylucifer

Zde pro velikost reklamy a kvalitu filmu platí nepřímá úměra. Prostě nereálný výmysl pro spoluobčany mající v oblibě romantické telenovely. Dvě hvězdy za to, že jsem se dvakrát zasmála a za Simonu Stašovou. Na Marka Vašuta se hezky koukalo. Donutil nehrál skoro nic, jen kouřil na balkóně(jak sám o svém výkonu prohlásil:o)) Výkon Něrgešové spočíval v mlácení sebou o boxovací pytel. A hlavní hrdinka? Byla hezky namalovaná a oblečená, ale to asi nestačí.(16.4.2005)

• jhrasko

Ako promo na album Ivy Frühlingovej v poriadku, ako samostatný fim a komédia, ako sa píše v titulku, pre mňa neuspokojivé. Efektné, ale povrchné, obrazovo síce farebné, ale v naplnení svojho zámeru úplne bezfarebné.(5.9.2009)

• prome

Trapnou scenku strida trapna scenka bez vtipu a pokud uz je tam o nejaky pokus tak je hodne nepovedeny a jeho vyskyt je ojedinely. Naprosto predvidatelny film u ktereho je jako jediny plus herecky vykon Miroslava Donutila a Simony Stasove jinak to stalo za prd....(10.11.2006)

Na to, jak z toho každej z mýho okolí byl úplně hotovej, mě to teda vůbec nevzalo. Čekala jsem, že to bude živější. No dávám 50%.(12.11.2006)

• Kimon

Co bych chtěl napsat, napsali zde již jiní. Proto se pouze uchýlím odkazem na komentáře CaptainNor, Charlosina, Kleopatra, atd. S těmi souhlasím a jdou mi z duše. Renč by měl víc přemýšlet nad tím, co točí, protože točit umí, ale odesílá své schopnosti do zatracení. Řekl bych i to, že by se měl i méně angažovat v politických kampaních a více věnovat něčemu hodnotnějšímu. On totiž na to má.(27.10.2008)

• bouncer

Hm, tak tedy nevím...jediné co bych vyzdvihl, tak že se Viewegh u mě skončil po své prvotině Báječná léta pod psa a Renč taktéž po svém režijním debutu Requiem pro panenku. Takže to dopadlo podle toho, český film zase jednou dostal pořádnou ránu...(26.6.2006)

• rawen

Eh, úplná Rosamunda Pilcherová... Viewegh se měl po ucházejících Báječných letech pod psa uvědomit a najít si nějaké lepší zaměstnání. Film je tak skoro k "odpadu", jednu hvězdičku dávám za pěknou hlavní představitelku a ... (a nic jiného dalšího pozitivního mě nenapadá) - 1/10(11.11.2006)

• honajz

Několik dobrých politických narážek, jinak netuším, co chtěl básník říci. Tedy kromě obhajoby dravého sexuálního života. Jestli je svět současných žen skutečně takový, jaký je nám ukázán ve filmu, je to smutné. V podstatě je to snobské buranství, horší než ten svetr v divadle, protože pokrytecké. Nějak mimo realitu nebo jen pro úzkou cílovou skupinu pražských rádoby inťošů, co uměj držej skleničku s vínem za stopku, ale nepoznají suché od polosuchého. Btw, ty berličky v podobě voice overu a připitomělých a neustále udivených kadeřnic, to je na pětku z filmařiny.(25.6.2011)

• moviesfan

Tenhle film není pro mě. Děj je o ničem, srandu jsem nezachytil. Asi prolítla kolem mě nebo já nevím. O dialozích a podaných hereckých výkonech radši mluvit nebudu. Děs. Hodnocení: 20%(19.8.2008)

• st.ranger

Slepice, co brečí a uráží chlapské pokolení, protože je coura a její náhodou nový objev ji podvede.(17.7.2011)

• Hismael

Román pro ženy v podstatě nenávidí muže. Námět je téměř jen o vztazích, kde mají ženy na práci převážně analyzování mužů, kteří mají vždy nějakou chybu. Nejčastější problém je nevkusné oblékání. Hlavní hrdinka příběhu touží po mužích tak moc, že se za celý film ani s jedním nestačí rozejít a už ho podvádí s jiným, aby toho nového následně mohla podvést zase s jiným. Taková žena se pak ptá – “proč v mužích vzbuzuju tak málo lásky?“ Takže přílišné analyzování diváků zde bude možná na škodu. Každopádně mi celkově Román pro ženy přijde jako jeden z ideálních modelů pro vysokou návštěvnost v českých kinech.(12.3.2013)

Je to neuvěřitelné.....ale je to sranda:)(15.2.2008)

• Handle

Jde to. Ale nic extra vtipného to není.(5.9.2009)

Taky jste si mysleli, že si musel Marek Washúd odskočit? Ale kdepak. To ho jen chytla druhá míza a začal klátit přechytralou slečinku, které ještě teče mléko po bradě. Nebo to snad není mléko? Rozvinulo se nám to v pěkný banální příběh, u kterého jsem se opravdu dobře bavil. Dvakrát dokonce nahlas. Marek dokazuje, že má i na víc, než si střihnout kurvopíču v cateringu velké mezinárodní pornoprodukce a slečnu Kanócz bych hodnotil jako samici dostatečně vyvinutou, aby mě udržela hodinu a půl ve střehu. Ačkoliv náročná divačka, tvrdá kritička a milovnice kvalitního humoru Emilka Vopršálková z Přítočna Románem pro ženy okázale pohrdá a častuje ho takovými výrazy jako „blbina o tej maďarskej couře“ a nebo obzvláště drsným a nevybíravým „nikterak úchvatně zkopírované schéma z amerických a britských romantických kousků“, já utlumil závity na minimum a můžu se tady prezentovat krásnými čtyřmi hvezdičkami. Určitě jsi Zuzanko ráda, že se mi to líbilo, viď?(3.4.2012)

1 3 4 5 6 7 8 9 10 19 28 37