Reklama

Reklama

Stopařův průvodce po Galaxii

  • USA The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (887)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Bohužel nedosahuje kvalit ni knihy, ni rozhlasové hry, mimochodem existuje i její excelentní česká verze, která na mě samozřejmě nezanechala žádnou vážnou poruchu, je přeci zcela normální přijít do školy a zařvat na třídního "dnes písemka nebude, mám RUČNÍK!!" mávaje přitom inkriminovaným froté předmětem modré barvy.. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Myslím že lidem, kteří neznají knížku bude několik věcí nejasných a nemůžou některé docenit. Já jí dočetla asi 14 dní před shlédnutím filmu, takže jsem se na jednu stranu v ději neztrácela, ale na druhou stranu spousta věcí mi tam chyběla a některé mi naopak přišly moc doslova zfilmované. Ale vtipné to je, ducha knížky to jakž takž drží, Marvin je krásně depresivní, takže ode mě přesně 70%. ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Povedlo se to nad má očekávání a i když jsem párkrát zívl, můj dojem z předělávky mé nejoblíbenější knižní série je přeci jenom poměrně skvělý. Filmu nechybí opravdu vtipné pasáže, povedené triky (jsem totiž rád, že konečně na ně někdo šel trošku jiným způsobem) a pár charismatických herců a strojů. Pevně věřím, že se dočkám (e) dalších dílů, i když je nekonečně nepravděpodobné, že by přispěl svou troškou do mlýna i sám Douglas... ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Knížku jsem nečetl, ale film mě nijak zvlášť neoslnil. Je sice vidět, že autoři přímo překypují nejrůznějšími šílenými nápady a zlepšováky, bohužel se jim to ale nedaří dostat na plátno v dostatčně "líbivé" podobě a většina gagů tak vyšumí do ztracena. Škoda. ***Věděli jste, že: Scénář k filmové verzi koloval neúspěšně Hollywoodem už od roku 1982.// V původní verzi z roku 1982 se měl v roli Forda Perfecta představit Bill Murray.// V původní knižní předloze není o afroamerickém původu Forda ani zmíňka. Obsazení bývalého černošského rapera Mose Defa tak u fanoušků vyvolalo řadu rozpaků.// Sam Rockwell se při ztvárnění Zafoda inspiroval řadou skutečných osobností. "Je v něm něco z Elvise Presleyho, Vince Vaughna i Billa Clintona, se špetkou George W. Bushe navrch." řekl Rockwell.// Postava Humma Kuvulu, kterého ztvárnil John Makovich, byla vymyslena speciálně pro účely filmu. V knize byste ji hledali marně.// V kostýmu Marvina se po celou dobu natáčení pohyboval liliput Warwick Davis, který proslul už před dávnými časy jako ústřední Ewok v Návratu Jediho.*** ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Garth Jennings se sice hodně snažil aby film působil přirozeně vtipně a občas se mu to docela povedlo, ale ani tak to nestačilo any se to vyrovnalo slávě knižní předlohy.Jak se říkalo že se to nedá dobře zfilmovat, tak se stalo. Na to aby to byla výborná komedie tomu přece jen ještě něco chybí a taky se nedá říct že bych se po celý film bavil, je tam malo opravdu povedenych vtipu, většinou to vyzní spíš do prázdna, určitě se to dalo udělat líp, některý scény měly větší potenciál, než se z toho podařilo dostat. co se týče hereckýho obsazení, tak je typově vybraný dobře, ale scénář toho bohužel moc nedovoluje, takže ani herci nejsou moc výraznýAle zase na druhou stranu jsem se nenudil a pobavit se u toho dá ()

Galerie (71)

Zajímavosti (27)

  • V původní knižní předloze není o afroamerickém původu Forda ani zmínka. Obsazení bývalého černošského rapera Mose Defa tak u fanoušků vyvolalo řadu rozpaků. (Divočák)
  • Každý rok se na počest autora knižní předlohy Douglase Adamse koná tzv. ručníkový den, během kterého má s sebou každý správný fanoušek nosit ručník. Datum je stanoveno na 25. května. (imro)
  • V hospodě v jedné z úvodních scén filmu sedí v několika záběrech po levé straně herečka Su Elliot, která ztvárnila postavu Trillian v divadelní hře z 80. let. (montana_cz)

Související novinky

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (více)

Reklama

Reklama