poster

Stopařův průvodce po Galaxii

 • USA

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Velká Británie

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Slovensko

  Stopárov sprievodca po Galaxii

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2005, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hitman_47
  ****

  Po haldě recencí typu: "Je to celkem nuda" "Hovno se tam děje" "Je to až moc klipovité"...jsem ke Stopařovi přistupoval s lehčím odstupem, a zase se mi potvrdilo jedno celkem "pevné" pravidlo: "Neočekávej nic => budeš spokojen." Nevím, knihu jsem (bohužel) nečetl, tak opravdu netuším, co se ve filmu vytratilo, posralo, přehnalo, přidalo atd... Ale vím jedno, já se bavil a největší hvězdou je pro mě Marvin, tento robot s neustálou depresí si musí získat každého...a jeho závěrečné kombo bylo opravdu skvělé ;o) No...už mě nenapadá, co napsat, i když jo, teď mě napadlo /* AU !!!!(4.6.2005)

 • tron
  ****

  „Keď kráľ Chrostos recitoval svoju ´Ódu na hrudku hnusu, ktorú som objavil pod pazuchou jedného rána´, štyria poslucháči zomreli na vnútorné krvácanie a predseda prežil len vďaka tomu, že si odhryzol nohu.“ Sympatická sci-fi komédia alebo Douglas Adams večne medzi nami.Tento film je z tých, o akých sa môžu rozprávať iba ľudia, ktorí ich videli: depresívny robot, „zbohom a ďakujeme za ryby“, dve myši, ručník, 42, kraby, vorvaň s kvetináčom petúnií. Nechýbajú kreatúry štúdia Jima Hensona a strhujúce dialógy/hlášky. Takmer 70%. Plus fajn kasting a uchádzajúca réžia. Občas to ale nudí a réžia s vizuálnou stránkou sú občas jemne nepresvedčivé. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sci-fi/34-stoparov-sprievodca-po-galaxii-80-#(25.6.2009)

 • Dadel
  **

  Přestože originál je poměrně hodně vtipná knížka, tento film je vtipný poměrně málo, a to i v případě doslovně převzatých vtipů. Obecně se knihy, které nemají pořádný nosný příběh, ke zfilmování moc nehodí a výsledek je mírně řečeno chaotický slepenec, který je po všech stránkách horší než starý TV seriál. Vlastně ne po všech stránkách - film má lepšího Marvina. To ale nestačí.(11.11.2005)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Bohužel nedosahuje kvalit ni knihy, ni rozhlasové hry, mimochodem existuje i její excelentní česká verze, která na mě samozřejmě nezanechala žádnou vážnou poruchu, je přeci zcela normální přijít do školy a zařvat na třídního "dnes písemka nebude, mám RUČNÍK!!" mávaje přitom inkriminovaným froté předmětem modré barvy..(12.7.2012)

 • Dever
  **

  Soundtrack Joby Talbot: 1. Dolphins ,2. So Long & Thanks For All the Fish (For the film The Hitchhiker's Guide ,3. The Arthur Wakes Up ,4. Shoo-Rah! Shoo-Rah! ,5. Here I Am (Come And Take Me) ,6. The Destruction of Earth ,7. Journey of the Sorcerer ,8. The Hitchhiker's Guide to ,9. The Inside the Vogon Ship ,10. The Vogon Poetry ,11. The Space ,12. The Vogon Command Centre ,13. The Trillian and Arthur Reunit ,14. The Pan Galactic Gargle Blaste ,15. The Tea In Space ,16. The Deep Thought ,17. The Infinite Improbability Dri ,18. The Viltvodle Street Music ,19. The Huma's Hymn ,20. The Capture of Trillian ,21. The Vogcity ,22. The Love ,23. The Whale ,24. The Planet Factory Floor ,25. The Earth Mark II ,26. Magic Moments ,27. The Shootout ,28. The Finale ,29. The Blast Off ,30. So Long & Thanks For All the Fish (For the film The Hitchhiker's Guide ,31. The Careless Talk ,32. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, film score ,33. Reasons to Be Miserable (His Name is Marvin) (for the film The Hitchhik ,(14.5.2011)

 • - Producenti svěřili bývalému režisérovi videoklipů Jenningsovi na jeho celovečerní debut 50 milionů a film im vynesl během prvních třech dní (29.4.-1.5. 2005) promítání slušných 21,1 mil. dolarů. Za tři týdny si snímek v amerických kinech vydělal 43,5 milionů. (imro)

 • - Když na začátku filmu Zaphod (Sam Rockwell) unáší svou maličkost společně se Srdcem ze zlata, je vidět loď v poměru s člověkem mnohem větší, než když z vesmírné lodě vystupuje posádka na domovské planetě Humma Kavuli. Pro srovnání; standardní velikost Srdce ze zlata je taková, že „okna“, ze kterých se hlavní postavy dívají na planety, jsou přibližně velká jako lidské tělo. Naopak v menší verzi lodě by se do nich vešel maximálně obličej. (Lenniah)

 • - Arthur (Martin Freeman) ve filmu používá mobilní telefon Nokia 7610. (Nocturno culto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace