poster

Stopařův průvodce po Galaxii

 • USA

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Velká Británie

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Slovensko

  Stopárov sprievodca po Galaxii

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2005, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Je nám velkou ctí, že máte takový zájem o naši planetu. Jako výraz našeho vděku, přijměte tyto dvě termonukleární střely, které jsme právě vyslali k vaší lodi. V rámci zkvalitnění našich služeb, může být vaše smrt nahrávána." Knihu jsem nečetl, filmu jsem zcela nerozuměl, ale byla to neuvěřitelná taškařice. S chutí jsem si počkal 7,500.000 let na odpověď na základní otázku života vesmíru a vůbec, užil jsem si nepravděpodobnostní faktory, překvapeného vorvaně, myšlenkové pochody květináče petunií, jedinečnou vogonskou poezii a asi i všechno ostatní. A možná to i dávalo smysl, ale při pohledu ze Země to tak úplně nevypadalo.(28.12.2016)

 • Lynn
  ***

  Místy velice trefný a vtipný snímek - obzvlášť se mi líbila scéna s demolicí domu / planety Země a informací o tomto na obvodním úřadě v Grinfieldu (nebo tak nějak...) / na Alfa Centauri. Ale místy se také dostaví nuda a zbytečné scény nebo scény, které by byly super, být jinak navrhnuté a natočené. Perfektní je také celý děj na záložním modelu planety Země (galaktický architekt, příroda, myši dělající pokusy na lidech...). Velkým plusem jsou ne skvělí herci, ale skvěle obsazení herci (vyjma dokonalého Sama Rockwella). Celkový dojem je sice průměrný, ale přesto zůstane "Stopařův průvodce" v mé paměti jako celkem příjemný filmový zážitek.(14.6.2005)

 • Psema
  ****

  Tak tahle adaptace mě zaujala už tím, že se tvůrci pokusili o nemožné. Ono zfilmovat knížku, která ve spoustě částí nedává smysl a je postavená na parodii to už musí chtít slušnou odvahu. Ale podle výsledku to vypadá, že Jennings ji má. Naprosto odzbrojující anglický humor, který opravdu můžu, stejně jako Martina Freemana a jeho kreace, Mos Def na rapera taky ujde. Ovšem jestli někdo opravdu vyčnívá z řady, tak je to Marvin. To co dokázal vytvořit Alan Rickman svým hlasem je opravdu úžasné a Marvin se okamžitě stal jednou z mých nejoblíbenějších postav. Dalo by se říci, že stopař je sice tak trochu blbost (on jí taky trochu je), ale je vytvořena s naprostým nadšením a díky tomu dokáže příjemně překvapit.(14.6.2006)

 • Dever
  **

  Soundtrack Joby Talbot: 1. Dolphins ,2. So Long & Thanks For All the Fish (For the film The Hitchhiker's Guide ,3. The Arthur Wakes Up ,4. Shoo-Rah! Shoo-Rah! ,5. Here I Am (Come And Take Me) ,6. The Destruction of Earth ,7. Journey of the Sorcerer ,8. The Hitchhiker's Guide to ,9. The Inside the Vogon Ship ,10. The Vogon Poetry ,11. The Space ,12. The Vogon Command Centre ,13. The Trillian and Arthur Reunit ,14. The Pan Galactic Gargle Blaste ,15. The Tea In Space ,16. The Deep Thought ,17. The Infinite Improbability Dri ,18. The Viltvodle Street Music ,19. The Huma's Hymn ,20. The Capture of Trillian ,21. The Vogcity ,22. The Love ,23. The Whale ,24. The Planet Factory Floor ,25. The Earth Mark II ,26. Magic Moments ,27. The Shootout ,28. The Finale ,29. The Blast Off ,30. So Long & Thanks For All the Fish (For the film The Hitchhiker's Guide ,31. The Careless Talk ,32. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, film score ,33. Reasons to Be Miserable (His Name is Marvin) (for the film The Hitchhik ,(14.5.2011)

 • Ruut
  ***

  Marná sláva. Nehodnotí se tu knihy, ale filmy. A ten kdo četl stopaře bude jeho filmovou verzí zklamán. Tvůrcům se nedá upřít snaha o co nejlepší a nejvěrnější zpodobnění předlohy. A například Vogoni jsou roztomile nechutní a fakt se povedli. Ale pořád to není ono a aani nikdy nebude. Stopař je nezfilmovatelný. Je jedno jak dalece pokročí triky, protože jeho kouzlo je uplně v něčem jiném. Ocenuju zajímavý závěr s depresáriem Marvinem v hlavní roly.(23.4.2006)

 • - Arthur (Martin Freeman) ve filmu používá mobilní telefon Nokia 7610. (Nocturno culto)

 • - Po odchodu Roache měl režisérské žezlo v rukou chvíli Spike Jonze a po něm Nick Goldsmith, který se nakonec uspokojil jen s úlohou producenta. (imro)

 • - Když na začátku filmu Zaphod (Sam Rockwell) unáší svou maličkost společně se Srdcem ze zlata, je vidět loď v poměru s člověkem mnohem větší, než když z vesmírné lodě vystupuje posádka na domovské planetě Humma Kavuli. Pro srovnání; standardní velikost Srdce ze zlata je taková, že „okna“, ze kterých se hlavní postavy dívají na planety, jsou přibližně velká jako lidské tělo. Naopak v menší verzi lodě by se do nich vešel maximálně obličej. (Lenniah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace