poster

Stopařův průvodce po Galaxii

 • USA

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Velká Británie

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Slovensko

  Stopárov sprievodca po Galaxii

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2005, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ***

  Místy velice trefný a vtipný snímek - obzvlášť se mi líbila scéna s demolicí domu / planety Země a informací o tomto na obvodním úřadě v Grinfieldu (nebo tak nějak...) / na Alfa Centauri. Ale místy se také dostaví nuda a zbytečné scény nebo scény, které by byly super, být jinak navrhnuté a natočené. Perfektní je také celý děj na záložním modelu planety Země (galaktický architekt, příroda, myši dělající pokusy na lidech...). Velkým plusem jsou ne skvělí herci, ale skvěle obsazení herci (vyjma dokonalého Sama Rockwella). Celkový dojem je sice průměrný, ale přesto zůstane "Stopařův průvodce" v mé paměti jako celkem příjemný filmový zážitek.(14.6.2005)

 • B!shop
  ***

  Tenhle film si clovek uzije, kdyz splni zhruba tak tri veci. Nesmi od filmu nic moc ocekavat, nesmi znat knizni predlohu a nesmi predtim videt vynikajici serial. Ja serial videl a tohle bylo o dost horsi. Fakt to vypadalo, jak kdyz Garth Jennings dostal spoustu prachu a hral si, takze hyri spoustou vybornejch napadu a tudiz je nekolik scen fakt vtipnejch a spousta hlasek pobavi, ale zaroven tu chybi nejakej vyraznejsi pribeh nebo neco, aby byl film vic kompaktni. Takle film proste jen tak plyne a obcas se tu objevi nejakej vtip a opravdu vyjimecne nejaka ta akce. Coz ovsem neznamena, ze bych se nejak nudil, jen to proste neni nejaka zabavna jizda. Hodne se povedli triky, ktery sice nejsou dokonaly, ale pusobi fakt nadherne a ani herci nejsou nejhorsi, nejvic me asi zaujal Sam Rockwell a Bill Nighty, i kdyz i ostatni nehrajou spatne. Ne ze by se jednalo o spatnej film, jen je to proste takovy o nicem, v tomhle mel serial vyhodu, ze nekolikadilna kniha se proste lip vejde do serialu, nez do 90 minut dlouheho filmu.(21.9.2006)

 • petero
  *****

  Konečne inteligentná komédia s bezchybnými výkonmi (okrem hl. predstaviteľa, to však absolútne nevadí, pretože všetky haluze sa odohrávajú v jeho prítomnosti) a na rozpočet prekvapivo slušnými trikmi (cesta vo vysokozdvižnom vozíku cez orbitálnu stanicu atď. bola fantastická). Skvelé hlášky, absolútna fantasmagória, striedavo som vyvaľoval oči a neveril čo sa predo mnou deje a popri tom sa skvele bavil. Myslím si, že knižná predloha (nečítal som ju) dostala film vo viac než kvalitnom spracovaní.(29.5.2005)

 • Dever
  **

  Soundtrack Joby Talbot: 1. Dolphins ,2. So Long & Thanks For All the Fish (For the film The Hitchhiker's Guide ,3. The Arthur Wakes Up ,4. Shoo-Rah! Shoo-Rah! ,5. Here I Am (Come And Take Me) ,6. The Destruction of Earth ,7. Journey of the Sorcerer ,8. The Hitchhiker's Guide to ,9. The Inside the Vogon Ship ,10. The Vogon Poetry ,11. The Space ,12. The Vogon Command Centre ,13. The Trillian and Arthur Reunit ,14. The Pan Galactic Gargle Blaste ,15. The Tea In Space ,16. The Deep Thought ,17. The Infinite Improbability Dri ,18. The Viltvodle Street Music ,19. The Huma's Hymn ,20. The Capture of Trillian ,21. The Vogcity ,22. The Love ,23. The Whale ,24. The Planet Factory Floor ,25. The Earth Mark II ,26. Magic Moments ,27. The Shootout ,28. The Finale ,29. The Blast Off ,30. So Long & Thanks For All the Fish (For the film The Hitchhiker's Guide ,31. The Careless Talk ,32. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, film score ,33. Reasons to Be Miserable (His Name is Marvin) (for the film The Hitchhik ,(14.5.2011)

 • Renton
  **

  Scénář: Douglas Adams, Karey Kirkpatrick .. Adaptace, která se moc nepovadla. Absurdní nádech zde je, ale vyloženě vtipných momentů se zrovna nedostává. Herecky nabité, ale na jejich podání film rozhodně nestaví. 50%.(28.6.2009)

 • - V původní knižní předloze není o afroamerickém původu Forda ani zmíňka. Obsazení bývalého černošského rapera Mose Defa tak u fanoušků vyvolalo řadu rozpaků. (Divočák)

 • - Po odchodu Roache měl režisérské žezlo v rukou chvíli Spike Jonze a po něm Nick Goldsmith, který se nakonec uspokojil jen s úlohou producenta. (imro)

 • - Kostým maniodepresivního robota Marvina vážil celých 25 kilogramů. Liliput Warwick Davis, který ho na place nosil několik hodin denně, přitom váží pouhých 38 kilogramů. (montana_cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace