Advokát Charles se svou oddanou ženou Helen vypadají navenek jako ideální pár. Mají peníze, krásný dům a zdá se, že spolu prožívají pravý americký sen. Ale během příprav na oslavy 18. výročí svatby nabere Helenin život nečekaný obrat. (oficiální text distributora)

Smok

Tento film si Tyler Perry (americký prevlekový komik) napísal, produkoval a ešte si v ňom strihol aj dve postavy. Snažil sa skĺbiť černošský humor s dosť závažnou témou násilného rozchodu a podvodu jedného z manželov. Bohužiaľ z tohoto filmu nevzišla ani komédia, ani dráma, ale len nejaký neforemný hybrid podobný dobre natočenej telenovele a divák bude váhať, či sa má nechať baviť starou černoškou Medeou a jej manželom, alebo rozplakať "srdcervúcou" drámičkou light. Výsledok je rozpačitý. ()

honajz

Slušná komedie, která je spíše dramatem, a kde Tyler Perry perlí ve trojroli tuším. Bláznivá babička rozetne problém své vnučky, kterou manžel po letech vyhodil z domu, po svém - s motorovou pilou se jme řezat nábytek napůl. Dojde k soudu a vnučka si nyní musí sama hledat cestu, jak v životě dál. A mezitím i její známí a přátelé řeší své problémy. Vše podáno vtipně, citlivě a lidsky. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/denik-silene-manzelky.html Nikoliv, nejde o ten český televizní film s Veronikou Žilkovou. Tento by se měl správně jmenovat spíše Deník šílené černošky a vypráví o žerně, kterou úspěšný manžel vyhodí z honosného domu, ona se nastěhuje k babičce, ale ta je pořádně střelená a s bývalým manželem dokáže pěkně zatočit. Třeba když chce polovinu majetku pro svou vnučku s motorovou pilou v ruce. ()

SOLOM.

Já tyhle ty „black“ filmy moc nemusím. Většina z nich nestojí za nic. Tahle komedie má podprůměrnou úroveň a to hlavně díky naprosto nevyváženému a místy nehorázně nudnému scénáři. Zatímco ta první půlka filmu ještě ujde a to hlavně díky rázné babině a chlípnému strejdovi, ale postupem času to začalo být až moc okatě přeslazené a hlavně nezáživné. Místy to dokonce hraničilo s trapností. Takže jak už jsem řekl: první polovina byla snesitelná, jakžtakž zábavná a průměrně humorná, ta druhá spíše nudná a místy trapná. ()

Derek

po pravde tento film by som si v zivote dobrovolne nepozrel ale co clovek nespravy kvoli babe ze:-) tento film vznikol podla divadelnej hry v ktorej vystupuje tyler perry, ktory si vo filme strihol 3 ulohy (babku madeu, jej stareho brata a tusim aj pastora), co by nebolo zle ale su to jeho dve postavy ktore sa do filmu absolutne nehodia. vzdy ked sa na scene objavy prezleceny za staru obeznu zenu (ala martin lawrence v big mamma house s rovnako hroznym makeupom) tak film ktory ma nabeh na drama jednej zeny ktoru opusti jej manzel po 18 rokoch spolocneho zitia sa meni na vulgarnu cernossku komediu typicku pre bratov wayansov, takze si do sytosti uzijete prdenia, vulgarnej reci a veci ktore s vaznou dramou nemaju co robit (stara madea pomocou motoroej pili rozrezava nabytok zleho manzela, stary cernosi hulia travu a potom ma jedna z toho halucinacie, madea miluje svoju pistol a stale s nou mava). ale nieje to az tak zle, lebo je to celkom slusne natocene tak sa na to da pozerat. ale potom prisla scena v kostole ktora je nieco ako z druheho vesmiru. nemam nic proti krestanskym filmom ked to krestanske posolstvo je tak umne zakompovane a nebije do oci, ale tady to je ako pest na oko na moju ateisticku mysel a vazne sa to neda vydrzat!!! pekne to vystihol jeden clovek na rt ze je to mix filmu big mamma house, misery a enough:-) co sa presne hodi! ()

Martin741

Este sa mi celkom videla cernosska komedia Agent v Sukni s Lawrence-om, no ale toto je prototyp tych cernossykch US komedii, ktore fakt neznasam. Humoru som nikdy nerozumel, pointu to ani nemalo, rezisersky len rutina a scenar bieda a mizeria. Ono to aspon ostalo v sivom, sedivom priemeri a film vo svete doteraz nic neznamena - asponze tak : 20 % ()

Juto odpad!

Tento film, z časti film pomsty žien, časť scénky zo sobotňajšej noci, z časti dráma zo súdnej siene a časť oživenie náboženstva, nikdy neskĺzne k niečomu, čo stojí za to sledovať. ()

TO

Zazobané černošce se rozpadem manželství zhroutí celý svět. Klasická americká zápletka s pochopitelně šťastným koncem, který v žádném správně naivním příběhu nesmí chybět. Takže pokud jste fandy sladkobolných limonád, jako Až si vydechnu , film si oblíbíte. Škoda těch komických vsuvek herce Tylera Perryho, které film občas nebezpečně vychylují k poloze sitcomu. ()

m.a.t.o. odpad!

Veľmi rozporuplný film. Na komédiu málo vtipné, resp. absolútne nevtipné. Shanu o drámu či romantiku by som možno aj zožral, ale opäť to podkopávala už spomínaná akoževtipnosť. Nechutný "hybrid". ()

Matli

Tyler Perry si asi dal hodně záležet na tomhle filmu o ničem, tak hvězdičku za něj, minimálně v trojroli a ještě scénář, to se jen tak nevidí, ale jinak dost nezáživný a na můj vkus nějak moc černo, ta manželka mohla být víc šílenější a komedie to fakt není, ikdyž se převlíknutej Tyler fakt snaží. 19% ()

MickeyStuma

Vynikající komik Tyler Perry se rozhodl přepsat jednu úspěšnou divadelní hru do filmového scénáře, nechat natočit a zároveň si střihnout rovnou dvě role. Tím jaké, svým způsobem konkuruje Eddiemu Murphymu. Styl převleků a humoru jakoby vypadl z Murphyho snímků o zamilovaném profesorovi. Nezůstalo však jen u zábavy. Naopak, převážně jde o romanticko-dramatický příběh o partnerství, nerozvážnostech a lstí, kde je hlavní dějovou linkou lstivý rozvod a nalezení nové lásky, který chytí za srdce a citlivější postavy snad donutí i utrousit slzu. Takže když to shrneme, žánrově je snímek na bázi romanticko-dramatické-komedie, která není zase až tak špatná jak se zdánlivě jeví. Nic není smíchané dohromady, čímž vznikly dějové kapitoly, ve kterých se všechny tři žánry postupně střídají. Příběh mladé ženy, které dá život pořádně zabrat, tedy dramaticky napne, romanticky pohladí a výborným humorem pobaví. Krapet neobvyklé, ale funguje to. ()

Colour

Nazvať niečo, že je to komédia len preto, že sa tam sem-tam zachechtáte, je dosť smutné. Zmiešať drámu a komédiu sa dá len v prípade, že celý film je braný s nadhľadom a ľahkosťou. Černošský americký humor tu nemá opodstatnenie. Námet o tom, ako manžel robí zle žene je dobrý, keby sa vynechal všetok ten trápny humor. Bez humoru 4*, no, bohužiaľ, s ním, 3*. 56% ()

Trixinka

Zkrátit o cca půl hodiny, vynechat některé trapné scény (to chování Helen k Charlesovi po zranění bylo trochu přehnané), trochu jiný konec (Charles měl umřít, Helen mohla zdědit dům a prachy - zároveň by mohla v hezké scéně vykopnout zlatokopku), a bylo by to na více hvězd a vcelku fajn romantická komedie. Bohužel, je to tak jak to je, více než 2* dát nemohu a ani nechci. ()

DjMetal

Tak toto bola ppci komedia:D sami cernosi:D,teda asi jeden biely pravnik tam bol,ak sa nemylim:D. Ta stara (prezleceny chlap) bola asi naj:D.. ()

Ronee

Film so samými černošskými hercami (jeden beloch sa mihol v komparze), hrdinka má manžela záporáka a stretne sladkého Orlanda, neskutočne romantického muža, ktorý vie perfektne odpovedať na otázku, ako to vie, že ju tak veľmi miluje (postavy mali napísané dlhé a trefné monológy). Polovica postáv akoby hrala v dráme a dve babky (ktoré vyzerali ako prezlečení chlapi) akoby hrali v pravej americkej komédií s trochou fekálneho humoru (ha ha). Vnútorný monológ šialenej manželky to trochu ozvláštňoval. Ak si odmyslím, že to bolo dosť predvídateľné, úsmevy na povel: "Tvoj úsmev...keď sa usmievaš, mám pocit, že je všetko, ako má byť" a ten záver:))).Ale našli sa aj svetlé momenty a ja dávam 3* lebo lebo! Najmä scéna v kostole, kde spievali (12-ročné černošča a taký hlas?!) a vôbec hudba sa mi dosť páčila. ()

jamoje

bleeee nudnejsie dve hodiny som uz davno nezazil.... naozaj neviem co tam malo byt vtipne.... preco komedia??????? ta jedna hviezdicka je tam za tu gospelovku na konci.... ()

Vilda

Nijak výjmečná komedie. V některých pasážích až nudná a některé scény jsou tak nějak umělé. Příjemně strávený čas, ale nikdy více ho už na tuhle komedii nepromrhám. 42% ()

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017