Deník šílené manželky

Denník šialenej manželky

Drama / Komedie / Romantický / Rodinný

USA, 2005, 113 min

• Matli

Tyler Perry si asi dal hodně záležet na tomhle filmu o ničem, tak hvězdičku za něj, minimálně v trojroli a ještě scénář, to se jen tak nevidí, ale jinak dost nezáživný a na můj vkus nějak moc černo, ta manželka mohla být víc šílenější a komedie to fakt není, ikdyž se převlíknutej Tyler fakt snaží. 19%(17.6.2014)

Slušná komedie, která je spíše dramatem, a kde Tyler Perry perlí ve trojroli tuším. Bláznivá babička rozetne problém své vnučky, kterou manžel po letech vyhodil z domu, po svém - s motorovou pilou se jme řezat nábytek napůl. Dojde k soudu a vnučka si nyní musí sama hledat cestu, jak v životě dál. A mezitím i její známí a přátelé řeší své problémy. Vše podáno vtipně, citlivě a lidsky. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/denik-silene-manzelky.html Nikoliv, nejde o ten český televizní film s Veronikou Žilkovou. Tento by se měl správně jmenovat spíše Deník šílené černošky a vypráví o žerně, kterou úspěšný manžel vyhodí z honosného domu, ona se nastěhuje k babičce, ale ta je pořádně střelená a s bývalým manželem dokáže pěkně zatočit. Třeba když chce polovinu majetku pro svou vnučku s motorovou pilou v ruce.(25.4.2007)

• Martin741

Este sa mi celkom videla cernosska komedia Agent v Sukni s Lawrence-om, no ale toto je prototyp tych cernossykch US komedii, ktore fakt neznasam. Humoru som nikdy nerozumel, pointu to ani nemalo, rezisersky len rutina a scenar bieda a mizeria. Ono to aspon ostalo v sivom, sedivom priemeri a film vo svete doteraz nic neznamena - asponze tak : 20 %(28.7.2018)

Nazvať niečo, že je to komédia len preto, že sa tam sem-tam zachechtáte, je dosť smutné. Zmiešať drámu a komédiu sa dá len v prípade, že celý film je braný s nadhľadom a ľahkosťou. Černošský americký humor tu nemá opodstatnenie. Námet o tom, ako manžel robí zle žene je dobrý, keby sa vynechal všetok ten trápny humor. Bez humoru 4*, no, bohužiaľ, s ním, 3*. 56%(14.7.2010)

• Smok

Tento film si Tyler Perry (americký prevlekový komik) napísal, produkoval a ešte si v ňom strihol aj dve postavy. Snažil sa skĺbiť černošský humor s dosť závažnou témou násilného rozchodu a podvodu jedného z manželov. Bohužiaľ z tohoto filmu nevzišla ani komédia, ani dráma, ale len nejaký neforemný hybrid podobný dobre natočenej telenovele a divák bude váhať, či sa má nechať baviť starou černoškou Medeou a jej manželom, alebo rozplakať "srdcervúcou" drámičkou light. Výsledok je rozpačitý.(20.10.2009)