Deník šílené manželky

Diary of a Mad Black Woman

Denník šialenej manželky

Drama / Komedie / Romantický / Rodinný

USA, 2005, 113 min

Film so samými černošskými hercami (jeden beloch sa mihol v komparze), hrdinka má manžela záporáka a stretne sladkého Orlanda, neskutočne romantického muža, ktorý vie perfektne odpovedať na otázku, ako to vie, že ju tak veľmi miluje (postavy mali napísané dlhé a trefné monológy). Polovica postáv akoby hrala v dráme a dve babky (ktoré vyzerali ako prezlečení chlapi) akoby hrali v pravej americkej komédií s trochou fekálneho humoru (ha ha). Vnútorný monológ šialenej manželky to trochu ozvláštňoval. Ak si odmyslím, že to bolo dosť predvídateľné, úsmevy na povel: "Tvoj úsmev...keď sa usmievaš, mám pocit, že je všetko, ako má byť" a ten záver:))).Ale našli sa aj svetlé momenty a ja dávam 3* lebo lebo! Najmä scéna v kostole, kde spievali (12-ročné černošča a taký hlas?!) a vôbec hudba sa mi dosť páčila.(15.7.2010)

Vynikající komik Tyler Perry se rozhodl přepsat jednu úspěšnou divadelní hru do filmového scénáře, nechat natočit a zároveň si střihnout rovnou dvě role. Tím jaké, svým způsobem konkuruje Eddiemu Murphymu. Styl převleků a humoru jakoby vypadl z Murphyho snímků o zamilovaném profesorovi. Nezůstalo však jen u zábavy. Naopak, převážně jde o romanticko-dramatický příběh o partnerství, nerozvážnostech a lstí, kde je hlavní dějovou linkou lstivý rozvod a nalezení nové lásky, který chytí za srdce a citlivější postavy snad donutí i utrousit slzu. Takže když to shrneme, žánrově je snímek na bázi romanticko-dramatické-komedie, která není zase až tak špatná jak se zdánlivě jeví. Nic není smíchané dohromady, čímž vznikly dějové kapitoly, ve kterých se všechny tři žánry postupně střídají. Příběh mladé ženy, které dá život pořádně zabrat, tedy dramaticky napne, romanticky pohladí a výborným humorem pobaví. Krapet neobvyklé, ale funguje to.(20.3.2016)

• SOLOM.

Já tyhle ty „black“ filmy moc nemusím. Většina z nich nestojí za nic. Tahle komedie má podprůměrnou úroveň a to hlavně díky naprosto nevyváženému a místy nehorázně nudnému scénáři. Zatímco ta první půlka filmu ještě ujde a to hlavně díky rázné babině a chlípnému strejdovi, ale postupem času to začalo být až moc okatě přeslazené a hlavně nezáživné. Místy to dokonce hraničilo s trapností. Takže jak už jsem řekl: první polovina byla snesitelná, jakžtakž zábavná a průměrně humorná, ta druhá spíše nudná a místy trapná.(19.12.2015)

• Martin741

Este sa mi celkom videla cernosska komedia Agent v Sukni s Lawrence-om, no ale toto je prototyp tych cernossykch US komedii, ktore fakt neznasam. Humoru som nikdy nerozumel, pointu to ani nemalo, rezisersky len rutina a scenar bieda a mizeria. Ono to aspon ostalo v sivom, sedivom priemeri a film vo svete doteraz nic neznamena - asponze tak : 20 %(28.7.2018)

• Smok

Tento film si Tyler Perry (americký prevlekový komik) napísal, produkoval a ešte si v ňom strihol aj dve postavy. Snažil sa skĺbiť černošský humor s dosť závažnou témou násilného rozchodu a podvodu jedného z manželov. Bohužiaľ z tohoto filmu nevzišla ani komédia, ani dráma, ale len nejaký neforemný hybrid podobný dobre natočenej telenovele a divák bude váhať, či sa má nechať baviť starou černoškou Medeou a jej manželom, alebo rozplakať "srdcervúcou" drámičkou light. Výsledok je rozpačitý.(20.10.2009)