Návrat do doby, kdy Kapitán Amerika bojoval s nacisty, tentokrát bez superschopností (a bez Kapitána Ameriky:)), ale s nevídaným technickým zázrakem, dnes nudně zvaným jetpack;) Kvalitní a úsměvné béčko, které možná mělo áčkové ambice, ale na to je moc prostinké. Jinak ho "zdobí" Timothy Dalton, bez uvozovek zdobí mladinká Jennifer Connely a hudba Jamese Hornera. It does feel good. 70% Dodatek 2011: řeči o Kapitánu Amerikovi se rázem staly vtipnějšími aneb Joe Johnston se nakonec dostal do hledáčku Marvela a zbytek už znáte.(10.5.2004)

• lennyd

Cliff Secord se chystá ke zkušebnímu letu s novým prototypem letadla, se kterým chce ukázat co umí na soutěži pilotů. Do letu se mu zapletou (a více méně jej sestřelí) tlupa mafiánů a poldů, kteří se všichni ženou za zázrakem "jetpackem". Shodou dobrých i špatných okolností má Cliff zničené letadlo, ale naopak získal super vynález = a také mafiány a poldy v zádech. A když mu nacistický špeh unese přítelkyni (Jennifer Connelly) neváhá nasadit vše dostupné, aby ji zachránil.... Na filmu se již podepsal zub času = scény "létajícího muže" jsou sice téměř dokonalé, ale na "výbuch" vzducholodi už asi peníze nezbyly.. Scénář je kapku naivní (nejtvrdčí mafiánskej boss se zčistajasna změní na hrdinného američana), ale i tak pobaví.... Klenotem filmu je ale ovšem nádherná Jennifer, které to tady sluší víc než v kterémkoli jiném filmu (no snad ještě v Smrtihlavovi jí to slušelo také tak)...(20.8.2004)

Vzhledem k tomu, že za nedlouho na nás vletí Kapitán Amerika v režii Joe Johnstona a pomyslný kruh se uzavře, není od věci se podívat do minulosti co tomu před dvaceti lety předcházelo... Hodně odvázaná rodinná zábava co si hodně bere z Indiana Jonese a vlastně celého toho Spielbergovského feelingu 80. let. Ale hanba za hlavního hrdinu, jehož představitel Bill Campbell mě iritoval až do konce. Kdyby z toho nakonec byla série, nevím, nevím kam by to u nás absolutně neznámý The Rocketeer dotáhl. 60 %(4.4.2011)

Ať už je to béčkové jaké chce, spojení letájícího muže, 40. let, mafie, nácků a FBI prostě zaručuje kvalitní zábavu. Jasně voléééé, není to kdovíjaký film, ale na dnešní večer mě pobavil velmi dobře. Až jsem se divil, že jsem nebyl po půlce otrávenej "co jsem si to zase jenom pustil za zhovadilost". Ba naopak druhá půlka filmu krásně vygradovala onen pochybný mix pospaný ve větě prvé.(31.8.2016)

Mám rozporuplné pocity. Ne snad, že by Rocketeer byl až tak špatný, ale vznikl v produkci Disneyho a je to cítit. Tohle je možná film pro děti, ale vážně míněná akce asi ne. A už vůbec ne následník legendárního Indiana Jonese, jak je uvedeno v textu (českého) distributora. Všechny postavy jsou rozděleny na černé a bílé, ty černé to samozřejmě do jedné schytají a na závěr ještě vyskočí z ulit "náckové", aby to trošku osolili a dali možnost distributorovi zmínit toho Indiana Jonese. No, ten plán na ovládnutí světa mi přišel jak z dílny Monty Pythonů (ale tady byl myšlen bohužel vážně). Na druhou stranu potěší docela napěchovaný děj, během kterého se nebudete nudit a krásná Jennifer Connelly, která zatím ještě stále dostávala málo prostoru. Dvě a půl. [červen 2006](20.6.2006)

• - Ze skutečných postav se ve filmu objeví komik W. C. Fields (v podání Boba Leemana), Clark Gable (Gene Daily) a Howard Hughes (Terry O'Quinn), jehož představitel je slavný díky seriálu Ztraceni (od r. 2004). (Nin)

• - Stejně jako film byl i komiks vytvořen dávno po době, kterou představuje (narozdíl třeba od Kapitána Ameriky, jehož první komiksy opravdu vycházely v době druhé světové války). Komiks i film jsou tedy poctou pro kulturu 30. - 50. let. Například padouch Lothar je inspirován hororovým hercem s nezaměnitelným vzhledem Rondo Hattonem a postava Nevilla Sinclaira byla navržena podle herce Errola Flynna. (Nin)

• - Během natáčení se představitelé ústředního páru Billy Campbell a Jennifer Connelly do sebe skutečně zamilovali a následně spolu pět let chodili. (Nin)