Nejde tu jen o mou oblíbenou krasavici Jennifer Connelly, ale také o celkový vzhled filmu, který nechává vzpomenout na dobu, kdy vzducholodě okouzlovali lidi a jakákoliv vyvinutější technika se měla teprve do světa narodit. Zpětně lze říct o obsazení, že je nečekaně hvězdné. Timothy Dalton, Alan Arkin, Jenn Connelly i Bill Campbell si odvedou svoje a závěr na vzducholodi jsem ani za 12 let nezapomněl. To se nepodaří každému snímku, ve mě zanechat takovou krásnou vzpomínku a i po letech mít chuť film shlédnout už jen pro tu naivitu a Disneyovskou vizáž. Kdo odolá tomu plakátu pro mě není člověk.(22.11.2007)

Překvapivě zábavný film, který mě okamžitě vtáhnul svou neodolatelnou kombinací lásky k letectví a k filmům. Co se týče letadel, tak se zde objeví docela slušná řádka zajímavých typů, už v 10. minutě je například k vidění rychlostní speciál Hughes H-1 Racer, se kterým jeho konstruktér vytvořil v roce 1935 rychlostní rekord 566 km/h (rekord hydroplánů držel letoun Macchi MC-72 s rychlostí 709 km/h). Sám Howard Hughes má ve filmu docela dost prostoru. Komické bylo, jak se při dabování dabéři nějak nemohli rozhodnout, jak jeho jméno číst, takže opakovaně zazní jak [hjůdž], tak [hjůs]. No takže dál se objeví i model tehdy (v roce 1938 kdy se děj odehrává) ještě nepostaveného obřího letadla Hughes H-4 Hercules známého jako The Spruce Goose, velkou roli má další rychlostní speciál Gee Bee, svého času také nejrychlejší letadlo světa. Dále se objeví na chvíli Ford Tri-motor a krásná raritka, Autogyro Pitcairn PCA-2. Co se týče filmu, tak je zde několik scén natáčení, postava Timothy Daltona má zjevně odkazovat na Errola Flynna, v jednu chvíli pozdraví nějakého jiného herce Clarku, což je zase asi odkaz na Clarka Gablea. Celkově se mi film fakt líbil, ale je fakt, že byl trochu moc dlouhý a ke konci se tempo vytrácelo. Prostě taková krásná nostalgie po době, kterou jsem neprožil. Pokračování bych uvítal, ale toho už se nedočkám. To spíš remaku.. Jo a s Kapitánem Amerikou tohle nemá nic společnýho. Je to spíš jako Iron Man bez ironu. Zajímavost: Poslední čtyři písmena z nápisu Hollywoodland zmizela až v roce 1945. Ohledně komiksové předlohy: V roce 1985 napsal a nakreslil ve svých 30 letech Dave Stevens 70-stránkovou grafickou novelu The Rocketeer. Kniha byla dobře přijatá. Osobně jsem komiks četl a je až překvapivé, jak moc se film předlohy drží. Dokonce mám dojem, že určité změny oproti komiksu jsou jen k dobru! Filmový scénář mi přijde snad ještě propracovanější, ale stále velmi věrný. Po třech letech začal Stevens vydávat pokračování: Cliff's New York Adventure. To si přečtu v nejbližší době. Inspirací pro vznik Rocketeera byl seriál King of the Rocket Men a jeho následník Commando Cody - Sky Marshal of the Universe. Aby toho nebylo málo, tak těmto seriálům posloužil za vzor komiks s hrdinou Bulletmanem!:) Další info ještě zde: Rocketmania.(6.6.2009)

Hezká retro oddychovka. Bill Campbell je přesně ten typ old school hrdiny, Jennifer Connelly je dechberoucí kráska a Alan Arkin si svého "sidekicka/mentora" zahrál s takovou chutí, že je radost ho sledovat. Ta stylizace prostě funguje a i když se tenhle film nedá srovnávat s klasickými adpatacemi komiksu jako Burtonovi Batmani či Donnerovi Supermani, jedná se o velmi pohodový a příjemný snímek. Tenhle komentář píšu jen pár dní před premiérou Captaina Ameriky od stejného režiséra - pokud bude film aspoň stejně fajn jako Rocketeer, budu spokojenej ;) (7/10)(18.7.2011)

Báječné dobrodružství z pestrobarevných komiksových stránek nechybí spielbergovská atmosféra. Odehrává se totiž tak trochu ve stylu Indiany Jonese. Takhle okouzlující, bezelstné filmy by měli vznikat pravidelně každý rok aspoň jeden. Johnstonův Captain America: První Avenger takový měl být, ale zabloudil na půl cesty.(17.12.2011)

Úžasná komiksovka, ktorá je vynikajúcim príkladom perfektne zvládnutej práce ako tvorcov, tak hercov - samozrejme v rámci žánru. Môžem bez preháňania povedať, že je jednou z najlepších z 90. rokov. Má to razanciu, humor, dobré akčné a trikové scény, réžia Joe Johnstona je príjemne chlapčenská, proste dokonalá zábava. A ak máte radi filmovú hudbu, James Horner vás tu presvedčí, že je jedným z najlepších skladateľov filmových score.(19.10.2010)

• - Stejně jako film byl i komiks vytvořen dávno po době, kterou představuje (narozdíl třeba od Kapitána Ameriky, jehož první komiksy opravdu vycházely v době druhé světové války). Komiks i film jsou tedy poctou pro kulturu 30. - 50. let. Například padouch Lothar je inspirován hororovým hercem s nezaměnitelným vzhledem Rondo Hattonem a postava Nevilla Sinclaira byla navržena podle herce Errola Flynna. (Nin)

• - Původně se plánovalo vytvořit s Rocketeerem trilogii, film se ale stal kasovním propadákem. Režisér Joe Johnston později poznamenal: "20. června 1991 se hodně mluvilo o pokračování, ale 22. června se nikdo o něčem takovém ani nezmínil." (Nin)

• - Historická nepresnosť: Hoci sa príbeh odohráva v roku 1938, nemecké komando je vyzbrojené ikonickými samopalmi MP40, ktoré sa, ako štyridsiatka v názve napovedá, začali vyrábať až o dva roky neskôr. (Theatis)