poster

Van Helsing: Londýnská mise

 • USA

  Van Helsing: The London Assignment

Horor / Dobrodružný / Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2004, 30 min

 • movieband
  *****

  I přes svou krátkou dobu sakra podařený film s Gabrielem van Helsingem a dalšími sympatickými postavami. Podařená akce, podařené zpracování ponurých ulic Londýna. Dost dobré zpracování postav (Dr. Jekyll a pan Hyde, Van Helsing, bratr Karel, monstra na začátku filmu). Napětí a akce jsou solidní a skvěle film doplňují o nové poznatky okolo Londýnské věci s panem Hydem. Hodně slušný film. 5* a 90%.(11.8.2012)

 • Zalost
  ***

  Krátký animák, předcházející filmu Van Helsing a ukazující první setkání s doktorem Jekyllem (který, jak známo, je na začátku původního Van Helsinga). Jako reklamní tah dobré, animace ucházející, ale dosti křečovité dialogy. Plusem je obsazení herců z filmu na dabing, a ti to dokážou "utáhnout". "Sesterský" animovaný předfilm pro Riddicka mi ale přišel lepší.(14.9.2006)

 • SOLOM.
  ***

  Slušný animovaný průměrný Van Helsing. Já nebyl nějak závratně okouzlený ani celovečerním filmem, ale tak tady to rychle odsýpalo. Po akční stránce zajímavé, po hudební solidní a co se týká atraktivnosti příběhu – no alespoň se dozvíme, co se stalo před filmem. Doufám, že si toho hubana Van Helsing užil.(16.1.2014)

 • lennyd
  **

  Van Helsing, lovec všeho nepatřičného je vyslán svými šéfy (Vatikán) do mlhavého Londýna, aby zde vyřešil záhadu tajemných vražd mladých žen, které jsou nalézány každý den s vytřeštěným obličejem. Van Helsing neváhá, a hned se vydává po stopách zakeřného vraha se dvěma tvářemi ... Samotný film se mi docela líbil (žádnej velkej odvaz, ale dívat se na to šlo), tak jsem byl zvědav, co přinese animovaný film (kde mají, ruku na srdce, tvůrci daleko širší pole působnosti). Ale ani tento Van Helsing dvakrát neohromil - a nebýt své délky (resp. krátkosti), asi bych se unudil k smrti. Záhada tajemného londýnského vraha sice nabízí svůj potenciál, ale ten se tvůrcům nepodařilo ani v nejmenším naplnit ... škoda...(24.1.2010)

 • pakobylka
  ***

  Animovaným postavičkám jsem - v některých případech (!) - ochotná tolerovat daleko krkolomnější a nesmyslnější skopičiny nežli opravdovým živým hercům. Kreslení hrdinové byli zkrátka stvoření k porušování všech možných fyzikálních (i jiných) zákonů. Kromě toho v jejich příbězích zpravidla nedochází k násilnému přechodu mezi hranou a trikovou částí snímku. Možná i proto se mi krátký prequel k Van Helsingovi zdá být přijatelnější a ucelenější nežli vlastní film s Hughem Jackmanem - a přiznávám to jen velice nerada, protože ke jmenovanému představiteli hlavního hrdiny mám veskrze kladný vztah ... 3,5*(19.5.2010)

 • - Je možné si povšimnout velikosti koše horkovzdušného balónu, která se scénu od scény výrazně liší. (Conspi)

 • - Během Van Helsingova dlouhého pronásledování vlakem unikajícího Mr. Hydea se oba dostanou z jedné strany Londýna na druhou. Carl, ponechán na pospas vlastnímu rozjímání, se pronásledování nezůčastňuje, ale proti všem pravidlům se v závěru pronásledování z čistajasna objevuje v ústí tunelu. (Conspi)