poster

Van Helsing: Londýnská mise

 • USA

  Van Helsing: The London Assignment

Horor / Dobrodružný / Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2004, 30 min

 • ScarPoul
  *

  Van Helsing pre mňa predstavuje film ku ktorému sa rád vraciam a na ktorý aj napriek výtkam ostatných nedám dopustiť. Pre mňa totiž predstavuje dokonalé skĺbenie hororu, dobrodružstva, humoru, skvelej hudby a atmosféry, ktorá ma dokáže preniesť do detstva a k Indiana Jonesovi a ktorá ma nedokáže nudiť. Londýnska misia sa dá nazvať prequelom k tomu čo sledujeme na začiatku filmu. To značí Helsing konfrontovaný s Hydeom. V prvom rade je Londýnska misia veľmi krátka . To značí, že akékoľvek dramatické stupňovanie nie je možné a k umeleckému animáku má film neuveriteľne ďaleko. Charaktery sú plytké(čo by nemali byť) akcia má pár skvelých nápadov, ale ani tie sa nemôžu pochváliť výraznejším prevedením. V druhom rade je to animácia, ktorá je viditeľné odfláknutá a ktorá neuveriteľne zlým spôsobom kombinuje počítačovú a kreslenú animáciu. A v neposlednej rade je tu strata atmosféry a nuda. Takže, ak by mal film aspoň hodinu, chytil by sa ho tým výtvarníkov, ktorý robí trebárs animáky podľa komiksov(Superman, Batman atď.) a mal by schopného režiséra, mohli sme si užiť ďalší skvelý príbeh so sveta Van Helsinga a gotického hororu. Takto je to hlúpe, smiešne a diváci nestráviteľné.(22.1.2012)

 • Zalost
  ***

  Krátký animák, předcházející filmu Van Helsing a ukazující první setkání s doktorem Jekyllem (který, jak známo, je na začátku původního Van Helsinga). Jako reklamní tah dobré, animace ucházející, ale dosti křečovité dialogy. Plusem je obsazení herců z filmu na dabing, a ti to dokážou "utáhnout". "Sesterský" animovaný předfilm pro Riddicka mi ale přišel lepší.(14.9.2006)

 • korbitch22
  ***

  Dobrá animace,ale prolog k celovečeráku má slabší scénář.Určitě šlo z tématu vyždímat mnohem víc.Komické hašteření mezi Van Helsingem a jeho společníkem není moc vtipné,na rozdíl od filmu,co ovšem funguje výborně je hudba a celkem slušná akce,která se prakticky nezastaví,jenže na Van Helsinga je to dějově prostě krátké :-)Zase další celkem zbytečná jednohubka,která mírně pobavila ale určitě nenadchla a nic podstatného neřekla...ba naopak:-) 55%.(11.3.2011)

 • movieband
  *****

  I přes svou krátkou dobu sakra podařený film s Gabrielem van Helsingem a dalšími sympatickými postavami. Podařená akce, podařené zpracování ponurých ulic Londýna. Dost dobré zpracování postav (Dr. Jekyll a pan Hyde, Van Helsing, bratr Karel, monstra na začátku filmu). Napětí a akce jsou solidní a skvěle film doplňují o nové poznatky okolo Londýnské věci s panem Hydem. Hodně slušný film. 5* a 90%.(11.8.2012)

 • Caszidy
  ***

  Vcelku povedený "kraťas". Paradoxně mu ubližuje právě kratičká stopáž, díky níž se zdá příběh až příliš zhuštěný a uspěchaný. Animace je pěkná, hlavně dobře vykreslená pozadí Londýna se opravdu povedla. Pokud by byl ale animovaný Van Helsing delší a příběh se trochu více rozpracoval, určitě by to celkové kvalitě jen prospělo. Takhle se nedá hodnotit výše, než 3*.(2.3.2010)

 • - Během Van Helsingova dlouhého pronásledování vlakem unikajícího Mr. Hydea se oba dostanou z jedné strany Londýna na druhou. Carl, ponechán na pospas vlastnímu rozjímání, se pronásledování nezůčastňuje, ale proti všem pravidlům se v závěru pronásledování z čistajasna objevuje v ústí tunelu. (Conspi)

 • - Je možné si povšimnout velikosti koše horkovzdušného balónu, která se scénu od scény výrazně liší. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace