poster

Aladin

 • anglický

  Aladdin

 • slovenský

  Aladin

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1992, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jinny
  ****

  Pohádka o Aladinovi je hezký archetypální příběh, který tvůrci tenotkrát pojali ve velkém stylu. Víc než kdy jindy mi ale u disneyovky vadila amerikanizace, která i postavy z Tisíce a jedné noci nutí mluvit s americkým přízvukem a bavit nás anachronickými vtipy. Jinak ale Aladin beze sporu patří k tomu nejlepšímu, co u Disneyho vzniklo - děti nejvíc potěší zlodějská opička Abu, dámy odhalená Aladinova hruď a pány princezna Jasmína (snad největší pohádková "roštěnka")(25.2.2010)

 • J-o-k-e-r
  *****

  Disney v tom nejlepším světle! Krásná animace - krásný příběh - krásná hudba. Tolik perfektních postaviček v jedné pohádce se jen tak nenajde. Opička Abbu, papoušek Yago, létající koberec, tygr Rádža nebo dokonalý Gin z lampy, u kterého se nedá nesmát! Nebýt pro mě neposlouchatelných písniček v průběhu děje, bylo by to ještě lepší. I přesto ale hodnotím plným počtem...(22.3.2012)

 • klúčik
  ****

  Klasická disneyovka. Keď som ju uvidel po prvý krát, tak to som bol u strýka vo Viedni. Bol rok 1993 a bolo to na VHS po nemecky. Už vtedy ma zaujala hudba, ktorá je fakt dobrá. Dnes ju mám nahranú s výborným českým dabingom a moje deti sa na tento film veľmi radi dívajú. Musím pripomenúť, že aj ja. Dávam 80%.(25.3.2007)

 • aLPaC
  ***

  Tuhle pohádku jsem snad jedinou jako malý neviděl, tak jsem to musel dohonit až teď po letech. No a asi i díky tomu je moje hodnocení takové, jaké je. Což o to, Gin a Džafar jsou super, ale jinak mě to zase tolik nebavilo. Nevím, jak by to dneska bylo s jinými pohádky té doby, ale zkrátka například Lví král, Kačeři, Chip a Dale a podobně, na tom jsem jako malý vyrostl takže ta nostalgie tam na rozdíl od Aladina je.(6.4.2014)

 • bohemia_regent
  ****

  První třetina filmu je takový nepatrně lepší disneyovský průměr. Pak se ale na scéně objeví džin a úroveň filmu jde výrazně nahoru. Ve své době technicky špičková animace napomáhá k vyznění mnoha vtipných gagů, které ocení nejen dětské publikum. A znalcům zlatého fondu světové kinematografie jistě neunikne, že výtvarné řešení postavy největšího zloducha, vezíra Džafara, se nápadně podobá carovi Ivanu Hroznému z Ejzenštejnových filmů.(16.10.2015)

 • - Ve filmu lze nalézt mnohé odkazy na starší Disneyho filmy. Nejvýraznější je třeba velká hlava Pinocchia (1940), v níž se na chvíli promění džinova hlava, či kraba Sebastiana z Malé mořské víly (1989) v momentě, kdy džin listuje knihou a chystá Aladinovu proměnu v prince. Nelze ani opomenout čepici ve stylu Goofyho v posledních scénách. (Ryuuhei)

 • - Disenyho společnost bojovala s nařčením z používání podprahových zpráv ve svých filmech. Jedna z nejznámějších a nejokatějších zazní v jedné scéně při rozhovoru Aladdina s Džinem, kdy neznámý třetí hlas (o kterém údajně nikdo neví, jak se do dabingu dostal), rychle oddrmolí „Good-teenagers-take-off-your-clothes", česky „Hodné děti, svlékněte se." Věta se v dabingu opakuje ještě jednou a srozumitelněji v jedné ze závěrečných scén na poušti. (DareDeer)

 • - Značná část vizuální stylizace, včetně hlavních postav a mnoha scén, je odvozena od nikdy nedokončeného filmu Richarda Willamse "he Thief and The Cobbler. (tomalakis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace