poster

Vodka Lemon

 • Francie

  Vodka Lemon

 • angličtina

  Vodka Lemon

 • Slovensko

  Vodka Lemon

Komedie / Drama

Francie / Itálie / Švýcarsko / Arménie, 2003, 84 min

Režie:

Hiner Saleem

Hudba:

Michel Korb
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • GrooveJump
  ***

  Nádherná kamera, v závislosti na prostředí, které se prezentuje v arménsky ukňouraných a věrohodných barvách, především díky přírodním a lehce industriálním zákoutím, které mám rád, nejenom na Kavkaze, ale i v jakkékoliv exotičtěji laděné zemi ve východních měřítkách, využívá veškerý svůj potenciál. Ale tato vizuální exprese celý film neudělá...(21.12.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $66,361Tržby Celosvetovo $260,000(2.5.2010)

 • Faye
  ***

  Film není žádná veselá jízda na ledu.Jak by se z názvu, a z úvodní jízdy obsazené postele zapřáhnuté za dodávkou, mohlo zdát. I když ledu a hlavně sněhu je v něm víc než dost. A nad ním vyhrává snad jen bída s nouzí.Ale zase na druhou stranu, kde jinde by netrpělivě čekala celá osada jestli „bohatý“ syn pošle otci z ciziny 10 dolarů. Bohem i světem zapomenutý kraj, který má svérázné zvyky a jediný obchod (boudu) Vodka Lemon. A v něm žijí (přežívají) skromní a odevzdaní lidé, bez práce a bez přehnaných nároků. Vždyť dokud je co prodat, je dobře. Jsem ráda, že jsem film viděla. Už jenom za intenzívní nával optimismu a úlevy, který jsem pocítila se závěrečnými titulky, za to štěstí, že ten čáp (nebo vrána) se mnou nedoletěl až do Arménie!!!(18.4.2006)

 • berg.12
  ***

  Tenhle film vás ani příliš nepobaví, ani příliš nedojme, ale po celou dobu jeho sledování mi v hlavě zněl oblíbený výrok mé babičky: "Zlatý Česko!"(26.9.2005)

 • Radko
  ****

  Život arménskych Kurdov nebýva častým motívom celovečerného filmu. Existenčné zúfalstvo núti občanov nástupníckych štátov Sovietkeho zväzu rozpredávať kusy nábytku, odevy, s láskou uchovávavnú uniformu, televízor......jednoducho všetko, čo ešte je na predaj. Kto má prácu, môže byť rád, že ju vôbec má, aj keď ide len o predaj Vodky lemon v osamotenej drevenej búde pri hlavnom cestnom ťahu. Zúfalstvo, chudoba a nedostatok peňazí v kurdskej osade však napodiv nespôsobujú trudnomyseľnosť a depresiu. Množstvo humorných momentov v príbehu zbližovania sa osamoteného starčeka, čakajúceho na peňažnú pomoc od syna, ktorý odišiel do Francúzska a predavačky vodky dodáva filmu veľmi zaujímavý náboj o nezdolnosti ľudského ducha a optimizme i v momentoch, kedy sa zdá byť všetko stratené. Veľmi dobrá tragikomédia, dokonale prepájajúca obe polohy života.(21.1.2005)

 • Vitex
  ****

  Velice smutný film o sociální situaci v Arménii. Mystické momenty, vtipné momenty, pěkná kamera, režie.(1.1.2007)

 • Gimp
  **

  Nůůůda.. S art nevtipnými vtípky, mučivě dlouhými záběry na něco, co se nehýbe a neustálým vykuřováním, chlastáním vodky a velebením staré dobré SSSR. Tyhle filmy z bývalého sovětského bloku stojí všechny za starou bačkoru... :-/(23.2.2006)

 • francis
  ****

  Velice úsporná, nepodbízivá komedie s několika nezapomenutelnými scénami (hlavně všechny scény se skříní a vůbec obchody hlavního hrdiny), která ukazuje absurditu arménského života ještě v 21. století.(19.11.2006)

 • Slarque
  ***

  Zajímavý mix hořké komedie, romance, dramatu a dalších žánrových ingrediencí, který mi byl bližší ve svých absurdních momentech. Výsledný film dobře ladí se svým názvem (je silný a chutná spíš po mandlích) a do života arménských Kurdů se divák nepodívá každý den. Možná je lepší se před příběhem sympaticky málomluvných (ne)hrdinů trochu posilnit (viz. název) a jít na něj uprostřed zimy.(25.3.2005)

 • klerik
  ****

  Príjemný film o drsnom živote. Osobitý humor, neurčiteľný žáner... Celý film nejlepšie vysťihuje odpoveď na otázku, prečo sa vodka volá vodka lemon, keď chutí po mandliach? Toto je Arménsko. Vodka Lemon vo mne skrátka nechala príjemný pocit...(26.11.2006)

 • Anderton
  ****

  Zo sledovania nezávislých filmov z rôznych kútov sveta som dospel k názoru, že za prvé môžem byť rád, že žijem na Slovensku, a za druhé, že v meste je jednoduchší život, ako na vidieku. Vodka lemon ma v tom ďalej utvrdila. Je to film tak bizarný, aký je jeho názov a aj napriek tomu, že jeho predstavitelia nemajú príliš veľa dôvodov na optimizmus, vďaka zvolenému žánru ho vo filme cítite.(24.10.2012)

 • bouncer
  **

  Nevím proč, ale myslel jsem si, že to bude dobrý a vtipný film. Něco ve stylu Kusturicových filmů. Úvodní jízda na posteli se sáňkovou úpravou vypadala ještě dobře, ale pak se z filmu stala neskutečná nuda prakticky jen o sezení na obyčejných židlích v hromadě sněhu. Možná, že se film snažil zachytit realitu života a bídy v postkomunistické oblasti, ale ani pak by tato forma nebyla vhodná.(4.8.2006)

 • easaque
  ****

  -4* od tohoto malého filmu nemůžete čekat, že si užijete kopec srandy, jak by se od žánru komedie očekávalo, ale je to příjemný lidský snímek o strastech života v Kurdistánu. Mnohé určitě odradí pomalu plynoucí děj, který je přesycen bezmocí něco změnit a beznadějí. Přesto tam lidé žijí a naplno si užívají aspoň ty drobné radosti, které se vyjímečně objeví. A i když zasněžená krajina nás provádí celým filmem, tak zahřeje u srdce svou poetickou náladou a krásnou kamerou. Já za to vše dávám slabší 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](8.10.2016)

 • danliofer
  *****

  Úžasně zvláštní filmeček z kavkazské produkce. Smutný a veselý zároveň. A ještě jeden motiv mě v něm zaujal... Dosud jsem nezaregistrovala žádný film, který by si tak pohrával s tématem židle či posedávání :-)(26.6.2016)

 • baruss
  **

  Od komédie z postkomunistickej krajiny som čakal viac...Toto v Arménsku možno nazývajú komédiou... : ) Nejdem tento film karhať, Vôbec nebol taký zlý ako naznačuje moje hodnotenie, to nie. Idem ho skôr pochváliť. Pekne urobený horko-trpký film... O každodennom ťažkom živote. Na toľkú trpkosť, horkosť a fádnosť som zrejme nebol pripravený. Som veľmi rád, že som toto dielo mohol zhliadnuť, neľutujem.(23.10.2007)

 • Master19
  ****

  Sice snadno uchopitelný, ale příjemně poetický film z opravdu neobvyklého prostředí. Je vidět, že lidé ve všech poskomunistických zemích mají podobné trable. Přece jen ale v krajině téměř věčného sněhu tyto problémy gradují. Člověk se ale snadno vžije do nádherného pocitu člověka, který prodá starou skříň, dostane za ní nějaký peníz a navíc se s ní už nemusí tahat zpátky domů. Krása. :-)(16.3.2006)

 • Madlene
  *****

  Svérázný a v podstatě velice melancholický snímek o těžkém životě na arménské vsi... Přesto - nebo snad právě proto stojí za shlédnutí.(7.1.2007)

 • DannyBoy80
  ***

  50%. Něco bylo celkem dobre, neco bylo o ničem. Celkové vyznění filmu je průměrné. Dokonce ani ta zasněžená zmrzlá krajina byla taková průměrná. Takže má to světlé momenty, ale je jich dost málo. Ukázka arménské vesnice v docela krutém prostředí.(21.7.2011)

 • bono22vox
  ****

  Tragikomicka Vodka Lemon chutná výtečně. Její hořkost vyvolává tu smutek a lítost, tu pobaveny úsměv...(21.2.2014)

 • kebo
  ****

  Veľmi zaujímavý film z prostredia arménskej dediny, či skôr osady. Hlavné postavy sa snažia prežiť v nehostinnom prostredí armenskych hôr, v čom im pomáha aj Vodka Lemon. Celkovo veľmi príjemný film nabitý optimizmom, ktorý je badateľný nielen v tých komickejších scénach (hneď úvodná scéna - jazda deduška v kovovej posteli po miestnej komunikácii,snaha vdovca o nadviazanie vzťahu s vdovou atď), ale aj v tých viac tragických.(30.11.2004)

 • Prankster
  ***

  Živelný dědek je jediným světlým bodem filmu. Jinak chybí spád, prostě nuda, ale za pár vtípků ***(11.2.2007)

<< předchozí 1 2