• Francie

Komedie / Drama

Francie / Itálie / Švýcarsko / Arménie, 2003, 84 min

Hiner Saleem

Michel Korb

Nádherná kamera, v závislosti na prostředí, které se prezentuje v arménsky ukňouraných a věrohodných barvách, především díky přírodním a lehce industriálním zákoutím, které mám rád, nejenom na Kavkaze, ale i v jakkékoliv exotičtěji laděné zemi ve východních měřítkách, využívá veškerý svůj potenciál. Ale tato vizuální exprese celý film neudělá...(21.12.2009)

Sice snadno uchopitelný, ale příjemně poetický film z opravdu neobvyklého prostředí. Je vidět, že lidé ve všech poskomunistických zemích mají podobné trable. Přece jen ale v krajině téměř věčného sněhu tyto problémy gradují. Člověk se ale snadno vžije do nádherného pocitu člověka, který prodá starou skříň, dostane za ní nějaký peníz a navíc se s ní už nemusí tahat zpátky domů. Krása. :-)(16.3.2006)

Zo sledovania nezávislých filmov z rôznych kútov sveta som dospel k názoru, že za prvé môžem byť rád, že žijem na Slovensku, a za druhé, že v meste je jednoduchší život, ako na vidieku. Vodka lemon ma v tom ďalej utvrdila. Je to film tak bizarný, aký je jeho názov a aj napriek tomu, že jeho predstavitelia nemajú príliš veľa dôvodov na optimizmus, vďaka zvolenému žánru ho vo filme cítite.(24.10.2012)

Veľmi zaujímavý film z prostredia arménskej dediny, či skôr osady. Hlavné postavy sa snažia prežiť v nehostinnom prostredí armenskych hôr, v čom im pomáha aj Vodka Lemon. Celkovo veľmi príjemný film nabitý optimizmom, ktorý je badateľný nielen v tých komickejších scénach (hneď úvodná scéna - jazda deduška v kovovej posteli po miestnej komunikácii,snaha vdovca o nadviazanie vzťahu s vdovou atď), ale aj v tých viac tragických.(30.11.2004)

-4* od tohoto malého filmu nemůžete čekat, že si užijete kopec srandy, jak by se od žánru komedie očekávalo, ale je to příjemný lidský snímek o strastech života v Kurdistánu. Mnohé určitě odradí pomalu plynoucí děj, který je přesycen bezmocí něco změnit a beznadějí. Přesto tam lidé žijí a naplno si užívají aspoň ty drobné radosti, které se vyjímečně objeví. A i když zasněžená krajina nás provádí celým filmem, tak zahřeje u srdce svou poetickou náladou a krásnou kamerou. Já za to vše dávám slabší 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](8.10.2016)