poster

Planeta pokladů

 • USA

  Treasure Planet

 • Slovensko

  Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

 • ABLABLABLA
  *****

  Tak tohle je animák podle mého gusta. Zajímavý nápad, skvělé zpracování, sympatické postavy, děj který plyne aniž by nudil, krásná animace a skvělá hudba. Nemůžu si pomoct, ale já byla udivená celý film, prolínání světů, všechny ty rasy živých tvorů...jednoduše jeden z nejlepších animovaných filmů od Disneyho, co jsem viděla. Domluvím se plynatinou. Klasické vzdělání..........Neopustím svého kámoše, Jimmy. Ledaže se na mě takhle zle koukne. P.S. Chci Morfyho!(7.2.2013)

 • VanTom
  ***

  Originální nespoutaná fantazijní předělávka klasického Ostrova pokladů, kde se plachetnice s využitím solárních větrů prohánějí ve vesmíru a proradní kyborgové kují své plány. Z hlediska dobrodružství a opulentní akce je všechno OK, ale tradiční disneyovská šablona otravných legračních figurek (neposedný měňavec a popletený robot) a instantních rodinných hodnot jakýkoliv pokus o "dospělejší" pojetí nelítostně boří. Škoda, protože audiovizuální stránka a 2D animace vypadají náramně.(12.4.2013)

 • lennyd
  ***

  Mladý Jim Hawkins si žije vcelku poklidným životem (až na nějaké ty trable s policajty) se svojí matkou v malé hospůdce. Jednoho dne u jejich hospody přistane loď, z ní vystoupí zbídačený cizinec, a z posledních sil předá Jimovi malou kuličku. Vzápětí je celá hospoda zničena útokem zákeřných pirátů. Ona kulička je totiž mapou k legendárnímu Flintovu pokladu. Jim, s přítelem, doktorem Dopplerem, si najímají loď, aby tento poklad nalezli. Posádka lodi ale není jen tak obyčejnou posádkou, a vzpoura na sebe nenechá dlouho čekat... Už jsem si všiml několikrát, že když je kvalitní předloha (a tou kniha od R.L.Stevensona rozhodně je), tak ani jejím přetvořením k obrazu svému (animák a ještě scifárna) se její kouzlo nedá úplně ztratit. Zvlášť když se do filmu přidá několikero vlastních elementů - hlavně dokonalý Morph, toho bych určitě chtěl :), atraktivní vizuální stránka (animace se opravdu povedla) a takřka dokonalá hudba Jamese Newtona Howarda...(4.1.2011)

 • Heisenberg_
  *****

  Z mého dětství neskutečně milovaná, zato bohužel nespravedlivě podceňovaná a opomíjená Disneyovka... Z kreativní stránky nesmírně originální a námětově neobvykle interesantní podívaná, která zaujme veškeré věkové kategorie. Dokonce i ta muzikálová vložka, na níž jsem v animácích velice alergický, mi vůbec nevadila... Fakticky špičková fantasy pohádka, která perfektně mixuje kvantum subžánrů do jednoho unikátního celku, k níž se v průběhu věků mile rád vracím.(16.10.2019)

 • Gantai
  *****

  Pro mě nejlepší Disney film, který kdy byl udělán. Určitě za to může z velké části i nostalgie, ale ten film má revoluční animaci (krásné spojení 2D s 3D CGI), krásnou hudbu a hlavně srdce, což je podle mě věc, která spoustě dnešních animákům chybí a i tím má tenhle film pro mne dokonalý šarm. https://www.youtube.com/watch?v=EA68KUb4e7Q(27.3.2018)

 • - Společnost Disney Interactive vydala v roce 2002 pro Play station 2 hru na motivy filmu filmu pod názvem „Treasure Planet: Battle at Procyon“. (Terva)

 • - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

 • - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)