Planeta pokladů

Treasure Planet

Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Pro mne nejlepší disneyovka - jako kovaný scifista musím ocenit doslova dechberoucí animaci překvapující nestrojeným a "nemainstreamovým" podáním... film překypuje nápady, které bych očekával spíše v nějaké space opeře než v animáku "made by Disney" - o důvod více smeknout. Není nic neobvyklého, že takto netuctový a chytrý milý film pro diváky všeho věku prošuměl českými kiny bez výraznějšího povšimnutí...(7.6.2008)

Tak tohle je animák podle mého gusta. Zajímavý nápad, skvělé zpracování, sympatické postavy, děj který plyne aniž by nudil, krásná animace a skvělá hudba. Nemůžu si pomoct, ale já byla udivená celý film, prolínání světů, všechny ty rasy živých tvorů...jednoduše jeden z nejlepších animovaných filmů od Disneyho, co jsem viděla. Domluvím se plynatinou. Klasické vzdělání..........Neopustím svého kámoše, Jimmy. Ledaže se na mě takhle zle koukne. P.S. Chci Morfyho!(7.2.2013)

Nápad udělat z Ostrova pokladů sci-fi není špatný, ale scénář je stejně nejslabším místem téhle disneyovky. Co občas skřípe v příběhu, báječně funguje v animaci. Ta je technicky na špičkové úrovni a parádně dopadlo zejména spojení klasické animace s digitální, klobouk dolů. To měli u Disneyho radši vyházet scénáristy než rušit výrobu klasicky animovaných filmů.(2.1.2005)

Veľmi príjemný fantasy zážitok z "predkolumbových 3D čias" obohatený o fascinujúce animácie, nad ktorými by aj Jules Verne neveriacky krútil hlavou a Walt Disney by dal "ruku do ohňa". Príbehovo sa pýtalo kreatívnejšie vyhratie, ale inak veľmi solídne zvládnutý jeden z "posledných mohykánov" animačnej klasickej éry.(9.9.2011)

Strašně moc oblíbená pohádka pro mě. Jako malý jsem ji hrál hodně na Playstationu, no až teď jsem na ni zde narazil a konečně jsem si ji po tak dlouhé době pustil. Hodnocení silně ovlivnilo to, že jsem to hrál jako hru a tak jsem si tak doplnil už konečně celý děj, škoda ale, mohlo to být kapičku lepší, ale radši takhle než horší, protože na tohle se dá rozhodně dívat. :)(18.12.2011)

• - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

• - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Ostrov pokladů" Roberta Louise Stevensona. (Terva)