poster

Planeta pokladů

 • USA

  Treasure Planet

 • Slovensko

  Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liberita
  ****

  Jeden z menej známych animovaných filmov štúdia Disney sa v kinách dlho neohrial a ani nemal veľké tržby. Spracúva námet zo známej knihy Roberta Louisa Stevensona, Ostrov pokladov a dáva mu nový rozmer prenesením príbehu z morí a ostrovov do rozľahlého vesmíru. Treba povedať, že je to osviežujúca zmena, hlavne preto, že základný dej, postavy a dialógy zostavili zachované z pôvodnej verzie, dokonca je vzťah Jima a Silvera ešte prepracovanejší. Pobavil ma Morfy aj Ben, Silver ako komplikovaná, ale aj tak tomu sympatická postava, nepáčila sa mi ale kapitánka a profesor. Animácia zostáva založená na klasickej ručnej animácii a to je dobre. Zaujímavý príbeh a prostredie taktiež dobre dopĺňa výborná hudba Jamesa Newtona Howarda. Napriek všetkým jej pozitívam Planéta pokladov však k mojim najobľúbenejším disneyovkám nepatrí.(10.3.2012)

 • rublik05
  ***

  Kombinace starého světa s budoucností mi upřímně vůbec nesedla, Planeta pokladů působí jako taková spleť všeho možného, s velice pomalým rozjezdem, se spoustou hluchých míst a jednodušším příběhem. Postavy mě moc neoslovily, naopak oceňuji pěknou animaci a s tím spojené krásné prostředí. Podmanivá hudba pana Howarda je doslova balzám na duši. Škoda, mít kvalitnější scénář, hned by to bylo o něčem jiném. 6/10.(1.2.2021)

 • Alf
  *****

  Množsví nápadů (všelijaké ty potvůrky mi připomněly pixarovské Příšerky), velké tempo a pouze jedna (a navíc docela dobrá) písnička, prostě hodně příjemný zážitek.....jo, mimochodem - jsem už dospělý :-) P.S. výhrady Tsunami_X k logice mi připadají přinejmenším hnidopišské a hraničí až s nepochopením vlastního příběhu, to by ale bylo na delší psaní....(9.5.2005)

 • Xavi6
  ****

  Strašně moc oblíbená pohádka pro mě. Jako malý jsem ji hrál hodně na Playstationu, no až teď jsem na ni zde narazil a konečně jsem si ji po tak dlouhé době pustil. Hodnocení silně ovlivnilo to, že jsem to hrál jako hru a tak jsem si tak doplnil už konečně celý děj, škoda ale, mohlo to být kapičku lepší, ale radši takhle než horší, protože na tohle se dá rozhodně dívat. :)(18.12.2011)

 • Hashirama
  *****

  Jeden z nejosobitějších filmů, jaké kdy u myšáka vznikly. Dobrodružná kombinace Ostrova pokladů a Star Wars, která pro mnohé může působit jako nesourodá směska desítek dalších světů, ale faktem zůstává, že je přeplněná fantazií a dech beroucími vizuálními nápady, ale rovněž překvapivě dospělá, zvlášť co se týče profilace postav (mentorských a záporáckých figur), jejich vzájemných vztahů a finální katarze. Krásná a originální pohádka pro všechny věkové kategorie.(1.8.2020)

 • - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)

 • - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

 • - Modernizace pirátské klasiky se stala největším propadákem v Disneyho historii: i s reklamou stála 180 milionů dolarů a vydělala necelých 30 milionů. (Zdroj: časopis Premiere, leden 2003). (Pavlínka9)