Planeta pokladů

Treasure Planet

Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Tak tohle je animák podle mého gusta. Zajímavý nápad, skvělé zpracování, sympatické postavy, děj který plyne aniž by nudil, krásná animace a skvělá hudba. Nemůžu si pomoct, ale já byla udivená celý film, prolínání světů, všechny ty rasy živých tvorů...jednoduše jeden z nejlepších animovaných filmů od Disneyho, co jsem viděla. Domluvím se plynatinou. Klasické vzdělání..........Neopustím svého kámoše, Jimmy. Ledaže se na mě takhle zle koukne. P.S. Chci Morfyho!(7.2.2013)

Originální nespoutaná fantazijní předělávka klasického Ostrova pokladů, kde se plachetnice s využitím solárních větrů prohánějí ve vesmíru a proradní kyborgové kují své plány. Z hlediska dobrodružství a opulentní akce je všechno OK, ale tradiční disneyovská šablona otravných legračních figurek (neposedný měňavec a popletený robot) a instantních rodinných hodnot jakýkoliv pokus o "dospělejší" pojetí nelítostně boří. Škoda, protože audiovizuální stránka a 2D animace vypadají náramně.(12.4.2013)

Mladý Jim Hawkins si žije vcelku poklidným životem (až na nějaké ty trable s policajty) se svojí matkou v malé hospůdce. Jednoho dne u jejich hospody přistane loď, z ní vystoupí zbídačený cizinec, a z posledních sil předá Jimovi malou kuličku. Vzápětí je celá hospoda zničena útokem zákeřných pirátů. Ona kulička je totiž mapou k legendárnímu Flintovu pokladu. Jim, s přítelem, doktorem Dopplerem, si najímají loď, aby tento poklad nalezli. Posádka lodi ale není jen tak obyčejnou posádkou, a vzpoura na sebe nenechá dlouho čekat... Už jsem si všiml několikrát, že když je kvalitní předloha (a tou kniha od R.L.Stevensona rozhodně je), tak ani jejím přetvořením k obrazu svému (animák a ještě scifárna) se její kouzlo nedá úplně ztratit. Zvlášť když se do filmu přidá několikero vlastních elementů - hlavně dokonalý Morph, toho bych určitě chtěl :), atraktivní vizuální stránka (animace se opravdu povedla) a takřka dokonalá hudba Jamese Newtona Howarda...(4.1.2011)

Z mého dětství neskutečně milovaná, zato bohužel nespravedlivě podceňovaná a opomíjená Disneyovka... Z kreativní stránky nesmírně originální a námětově neobvykle interesantní podívaná, která zaujme veškeré věkové kategorie. Dokonce i ta muzikálová vložka, na níž jsem v animácích velice alergický, mi vůbec nevadila... Fakticky špičková fantasy pohádka, která perfektně mixuje kvantum subžánrů do jednoho unikátního celku, k níž se v průběhu věků mile rád vracím.(16.10.2019)

Pro mě nejlepší Disney film, který kdy byl udělán. Určitě za to může z velké části i nostalgie, ale ten film má revoluční animaci (krásné spojení 2D s 3D CGI), krásnou hudbu a hlavně srdce, což je podle mě věc, která spoustě dnešních animákům chybí a i tím má tenhle film pro mne dokonalý šarm. https://www.youtube.com/watch?v=EA68KUb4e7Q(27.3.2018)

• - Společnost Disney Interactive vydala v roce 2002 pro Play station 2 hru na motivy filmu filmu pod názvem „Treasure Planet: Battle at Procyon“. (Terva)

• - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

• - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)