poster

Planeta pokladů

 • USA

  Treasure Planet

 • Slovensko

  Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

 • Alf
  *****

  Množsví nápadů (všelijaké ty potvůrky mi připomněly pixarovské Příšerky), velké tempo a pouze jedna (a navíc docela dobrá) písnička, prostě hodně příjemný zážitek.....jo, mimochodem - jsem už dospělý :-) P.S. výhrady Tsunami_X k logice mi připadají přinejmenším hnidopišské a hraničí až s nepochopením vlastního příběhu, to by ale bylo na delší psaní....(9.5.2005)

 • ABLABLABLA
  *****

  Tak tohle je animák podle mého gusta. Zajímavý nápad, skvělé zpracování, sympatické postavy, děj který plyne aniž by nudil, krásná animace a skvělá hudba. Nemůžu si pomoct, ale já byla udivená celý film, prolínání světů, všechny ty rasy živých tvorů...jednoduše jeden z nejlepších animovaných filmů od Disneyho, co jsem viděla. Domluvím se plynatinou. Klasické vzdělání..........Neopustím svého kámoše, Jimmy. Ledaže se na mě takhle zle koukne. P.S. Chci Morfyho!(7.2.2013)

 • Gantai
  *****

  Pro mě nejlepší Disney film, který kdy byl udělán. Určitě za to může z velké části i nostalgie, ale ten film má revoluční animaci (krásné spojení 2D s 3D CGI), krásnou hudbu a hlavně srdce, což je podle mě věc, která spoustě dnešních animákům chybí a i tím má tenhle film pro mne dokonalý šarm. https://www.youtube.com/watch?v=EA68KUb4e7Q(27.3.2018)

 • Laxik
  *****

  Robert Louis Stevenson trochu (dost) jinak? A proč ne? Úžasný koncept, velkolepé dobrodružství, povznášející téma, vtipné dialogy. Vyčíst tomu můžu snad jen to polopatické vysvětlování toho, jak se postavy cítí a co si myslí. Dítě si to ale neuvědomí a v tomhle případě mi to je fuk i jako dospělému.(6.3.2011)

 • Slarque
  ***

  Nápad udělat z Ostrova pokladů sci-fi není špatný, ale scénář je stejně nejslabším místem téhle disneyovky. Co občas skřípe v příběhu, báječně funguje v animaci. Ta je technicky na špičkové úrovni a parádně dopadlo zejména spojení klasické animace s digitální, klobouk dolů. To měli u Disneyho radši vyházet scénáristy než rušit výrobu klasicky animovaných filmů.(2.1.2005)

 • - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)

 • - Společnost Disney Interactive vydala v roce 2002 pro Play station 2 hru na motivy filmu filmu pod názvem „Treasure Planet: Battle at Procyon“. (Terva)

 • - Modernizace pirátské klasiky se stala největším propadákem v Disneyho historii: i s reklamou stála 180 milionů dolarů a vydělala necelých 30 milionů. (Zdroj: časopis Premiere, leden 2003). (Pavlínka9)