Dinosaurus

Dinosaur

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Fantastická výprava - nápad spojit počítačem generovaná zvířata se skutečnými lokacemi se mi moc líbí (stejně jako v Putování s dinosaury), ale příběh tady docela trpí a vleče se. Myslím si, že ani děti se nebudou při dívání na tenhle film celou dobu dobře bavit (možná i míň než dospělí). Ale po technické stránce bomba!(8.3.2004)

Mluvící lemuři nádherně animovanému filmu ubližují podobně jako Jar Jar Binks první epizodě Hvězdných válek. 65% Zajímavý komentář: MilesTeg(22.12.2005)

Triky jsou špičkové, ovšem zejména při větších detailech, pokud je záběr na nějaký větší celek, našly by se i nějaké drobné chybky v digitalizaci. Co se týče děje, jde o poměrně nenáročnou podívanou. A jelikož je to rodinný film, nesmí chybět ani lehce milostný motiv, samozřejmě i nějací jednoznační záporáci, ale rovněž někdo, kdo na poslední chvíli prozře. Zkrátka taková oddechovka.(20.6.2003)

Rozpočet $127,5miliónaTržby USA $137,748,063Tržby Celosvetovo $349,822,765║ Veľmi zdarilí pokus od spoločnosti Disney, v rámci spojenia CGI animácie so skutočnými obrázkami nasnímanými v prírode, toto spojenie prináša niekedy až dynamický zážitok pokiaľ ide o preletí Pterodaktila snímané z jeho pohľadu ponad prekrásnou krajinou plnou zelených hôr preplnených dinosaurami, výhodou bolo že voda bola skutočná a nie animovaná a v spojení s CGI pôsobil obraz jednoznačne vierohodnejšie, než ak by bola voda robená animačne. Možnou slabinou sa môže zdať taký príbeh, ten ovplíva priamočiarosťou ale zas na druhú stranu je to uveriteľnejší na to že ide o rozprávku, k tomu ešte dej nemá len priami záber venovaný pre zábavu ale sústreďuje sa na dosť vierohodnú ukážku cesty ako to mohlo byť pri putovaní s dinosaurami. K prvotriednej grafike moc ladí aj čarokrásna hudba od James Newton Howard. /videl v kine: 80%/(18.9.2005)

Prvni pulhodina - proste parada. Divaka omracuji neskutecne dokonale triky. Ale pak - diky prakticky nuloveme deji film zacina nudit.(6.8.2002)

Začátek nádherný, podmanivá hudba James Newton Howarda.. člověk jako by skoro cítil, jaké to je žít v té době, ale později se film stává jen fádní pohádkou pro děti.(1.2.2004)

rozpočet : $127.5 million tržby celosvetovo : $349,822,765(23.5.2007)

Animace je skvostná, výprava velkolepá, hudba krásná a příběh předvídatelný. Ale komu by to vadilo. A že se to moc nedrží evoluční teorie...no, jsou filmy, které nám s naprostou vážností vtloukají do hlavy mnohem nebezpečnější hlouposti.(30.7.2007)

Technickému zpracování není co vytknout, ale tak okaté a násilné "mravní ponaučení" prostoupené celým filmem mě trochu znechutilo. No jo, Disney...(3.6.2002)

Abych řekl pravdu, viděl jsem tenhle film před desíti lety v kině a pamatuju si z něj hodně málo. Jen jakousi skvělou atmosféru a pocit vtažení do děje. I díky stále neokoukané animaci a docela působivém vzhledu.(11.12.2009)

Tak ani zďaleka som nečakal od novej Disneyovky to, čo som dostal. Popri všetkých vysokomiliónových projektoch ma táto milučká, skromná, graficky dokonalá, animovaná hračka dostala. Zveríky boli infantilne dokonalé, dobrodružné putovanie malo svoje čaro aj po stránke napätia, či humornej; nechýbali dojemné momentíky a vyšablonovanie sa z klasických predlôh počas deja. V jednoduchosti je krása. 90%.(22.3.2007)

Ta štvrtá hviezda je zo solidárnosti ku grafikom a ako uznanie za preciznosť každého chlpu na animovaných opičkách.(27.5.2004)

Viděla jsem to někdy v deseti v jedenácti v kině a byla jsem naprosto unešená. Proto dávám 4 hvězdy, jelikož na publikum tohoto věku se zde také cílí. Kdo by probůh v deseti nechtěl vidět dobrodružný film s dinosaury? Dinosaury má každý rád. A jako dítěti mi ani nevadili ty lemuři. Velmi podařená animace - nejen na tu dobu, dá se na to koukat i teď. A až překvapivě dobrý soundtrack od mistra Howarda. Nemám výtky.(27.3.2011)

• Dan9K

To to tu nikomu nevadí? Ten film je jedna velká chyba! A ty vadí obzvláště ve filmech pro děti. Proč tam musely být opice? 65 milionů let před Kristem? A ještě vypadaly jako dnešní lemuři. Neexistuje snad film o dinosaurech pro děti, ve kterém by nebyli lidé nebo aspoň nějací primáti. Je to nezbytné? Opravdu musí mít děti (a radši ani nemyslím na to, kolik dospělých má) zato, že v době dinosaurů, tu už byly opice? Navíc v "příběhu" byly zcela nahraditelné a zbytečné. A další chybky...co ta tráva? Co ty dinosauří nehty? Co ten 10-kilometrový asteroid spadnuvší 2 kilometry od tlupy se svými směšnými a uboze pomalými následky? Co ten závěr a vyhynutí dinosaurů? To jako až potom nebo co? Škatulka "dětský animovaný film" je samozřejmě na všechno krásnou výmluvou, ale já pro ni nevidím důvod, obzvláště ne, když se nejedná o komedii. A jinak, co ta strašná nuda, způsobená dokonale nezajímavým a nezajímavě podaným příběhem? Co ty odpudivé triky? Vždyť je to hnus. V o rok starším Putování s dinosaury jsou i přes svou jistou archaičnost 100krát lepší. Zde je ale nechutně vidět, jak akorát použili nějakou rozmázlou texturu. Co ten patos? A co to ponaučování, které říká: "Ten kdo se chová racionálně, je špatný"? Tenhle film je mi nesympatický od A po Y. Zetko zachraňuje jedině Howardova hudba a ta jediná ho taky dělí od odpadu. Ale přiznejme si, tento typ filmů je pro výraznou líbivou hudbu jako stvořený, dalo by se skoro říci, snadný...alespoň pro skladatele, který v tom umí chodit.(12.4.2007)

• NinadeL

39. celovečerní Disney Jedna z nejhorších Disneyovek široko daleko. Ve své době technologický pokrok, po patnácti letech se už na to nedá dívat ani jako na součást kolekce Disney celovečeráků. Patetické, nelogické, nezajímavé.(2.1.2015)

Jeden z nejpovedenějších animáků přímo z dílny Walta Disneyho. Snímek o dinosaurovi, který se postaví nehostinnému světu se vryl do srdcí nejednoho dítěte. A to je zároveň jediný problém Dinosaura. Zatímco Pixar vždy dokázal zaujmout více generací, tento film cílí pouze na to nejmenší publikum. Animace je naprosto výborná a široké plány připomínají ty skutečné. Z dnešního hlediska je na animaci cítit, že už to není, co to bývalo, ale to dětem vadit nebude...80%(28.4.2013)

I přes prosťoučký syžet se jedná o frontální útok na všechny smysly i emoce, jenž je díky ohromující práci animátorů, velkolepé hudbě a režisérově smyslu pro působivé kamerové jízdy a nálety beze zbytku úspěšný. Pravda, tenhle maďarský (?) dinosaurus kráčí po cestě, která je již pečlivě prošlapaná mnoha jeho předchůdci a tak jako na mnoho jiných snímků složených hlavně z diváckých atrakcí se na něj snadno zapomíná, ovšem ten bezprostřední zážitek stojí za to ocenit.(26.9.2012)

Je to opravdu v první řadě dětský snímek, na rozdíl od řady jiných animáků toho dospělému tolik nenabídne, a tak považuji za zbytečné babrat se v nepřesnostech a vypočítávat chyby. Když nic jiného, dá se na Dinosaura prostě jen tak dívat, protože po stránce výpravy se povedl a hudba Jamese Newtona Howarda je přímo krásná. Rád bych ještě vyzdvihl na český dabing, který má mnohem zajímavější obsazení než ten originální (Jiří Langmajer, Jaroslav Satoranský, Květa Fialová...).(22.11.2014)

Hudba od geniálního James Newton Howarda.(3.1.2008)

Po technickej a vizuálnej stránke fakt bomba.Veľmi pekné.Napínavé dobrodružstvo so srandovnými a akčnými dinosaurami za doprovodu skvelej Howardonej hudby. 85% - 4*(3.3.2010)

Starší, ale za to fajnová pohádka, která sice neoplývá závratnými efekty, ale zachraňuje jí milý, leč jednoduchý příběh.(14.9.2018)

Prvních 15 minut je naprosto úchvatných (až na to, že jsou totožné se stejně dlouhým trailerem). Dočkáte se opravdu ukázkové předváděčky kombinace počítačové animace s živým prostředím. Potom začnou dinosauři mluvit, animace už je okoukaná a příběh je typicky dětinsky Disneyovský. Škoda.(28.10.2003)

Mám slabosť na rozprávky a hlavne na dinosaurov... a preto mi vôbec nevadilo, že opice, ktoré ani nevedeli, čo je to Carnotaurus vychovali malého Aladára...(31.3.2012)

Je to určené pre deti a keď sa to páčilo im, páči sa to aj mne :) Moje dievčatá sa síce niekdy aj trocha báli (hlavne toho Carnotaura), ale tie sú už od prírody strachopudky :) Príbeh nie je nejak extra zaujímavý, v podstate ide iba o to dostať sa z bodu A do bodu B a pritom prekonávať rôzne prekážky (hlavne v podobe Carnotaurov). Aj tie opičky mi tam akosi nesedeli, ale bolo to roztomilé a graficky perfektne spracované. 75/100(11.12.2013)

Je to krásný výpravný film pro děti. Sice s jednoduchým dějem. Ale určitě potěší i starší generaci. Mě se moc líbil. Grafika byla taky na úrovni. Příběhy o dinosaurech se mi vždy líbili. A i tento.(29.7.2011)

• swamp

Já snad viděl jiný film.. mně to přišlo jako neskutečně nudná blbost.(23.1.2012)

To jsem tady opravdu jediný, komu ty chlupaté opice lezly krkem? Bez nich a se silnějším příběhem za 4*.(24.7.2006)

Krásna záležitosť. A pomerne drsne realistická... Občas sa to síce zbytočne hrá na ďalšieho LEVIEHO KRÁLA, ale pekne na tom vidieť, že scenár je základ úspechu - DOBA ĽADOVÁ bola preto "len" zábavná...(11.4.2008)

Pro děti, které milují dinosaury, povinnost. Pro mě velmi sympatický animák, navíc okořeněný super hudbou od Jamese Howarda. Takovou menší chybou filmu je to, že se nedrží tak úplně reálných dinosaurů a také že plete primáty do doby, kam nepatří (což zmiňuje Dan9K), ale to se dá snadno dětem vysvětlit. :) Já jsem velmi spokojený... 80%(13.2.2016)

Krásný film, na svoji dobu vzniku jsou animace na špičkové technické úrovni ve všech detailech ! Zase jedna pořádná Dysneyovka, tentokráte z druhohor :-), která udala tón. Veverky Srat přišly se svými žaludy až pak .-). Nad chlupatými lemury či co to bylo se v době ještěrek nepozastavuji. Není to Putování s dinosaury, je to animák pro děti něco jako kačer Donald. Tohle je za čtyři vajíčka. * * * *(19.12.2012)

• Chrustyn

Vizuálně povedená podívaná avšak netuším pro koho je určená. Rodiče se u ní budou nudit a děti bát. Ve filmu mi chybělo něco co by mě alespoň trochu chytlo. Neuvěřitelně jsem se nudil.(17.11.2008)

• jonyyy

45%(1.12.2008)

Mým přáním vždy bylo, setkat se s dinosaury. Bohužel to je jen sen, který se mi asi nikdy nesplní. A tak si to musím vynahrádět tím, že se na ty monstra dívám prostřednictvím filmů. Vůbec jsem neměl tušení, že existuje tento snímek, který je téměř dokonalý. Příběh je sice v podstatě o ničem, ale to nemění nic na tom, že je Dinosaurus suprovej animák. Film vyniká hlavně akčními scénami a dokonalou animací. Po dlouhé době hodnotím film pěti hvězdami.(31.1.2010)

Povedená pohádka celkem triky naprosto výborné a ty opičky nebo co ty bylo mazec, nejvíc špičkové na takové to domácí podívání výborné.(24.5.2011)

Film je to pěkný, ale bohužel až moc podléhá tomu označení animovaný a rodinný...(18.1.2004)

Hodnocení ovlivněno šesti Plzněmi, dvěmi jointy a příjemnou schyzofrenickou náladou v letním kině.(19.2.2008)

Dinosaurus je pohádka s jednoduchým příběhem, skvělou hudbou a parádní technickou stránkou. Příběh je o putování Aldara a jeho přátel z rodného místa, které je zničeno asteroidy a hledání nového domova. K tomu si přidejte klasické témata, jako je milostný vztah, rivalita vůdce stáda s hlavním hrdinou a pronásledování dravci. To celé je mixnuté do pohodové podívané. Mě osobně chybí v příběhu víc vtipných scének u kterých bych se pobavil. Takhle mi to přijde místy slaboučký. Hlavně za technickou stránku filmu dávám 70% :)(13.2.2013)

Tento animák mám vážně rád. Nádherné technické zpracování děti určitě zaujme. Příběh je sice jednoduchý, ale obsahuje vše, co by kvalitní animák pro děti měl obsahovat. Odvahu, lásku, dobrodružství a putování do vysněného údolí skrývá hromadu napětí. Rád bych také vypíchl nádhernou hudbu od James Newtona Howarda. http://www.youtube.com/watch?v=oNTha7uxUDA&feature=related(8.10.2010)

Pamatuju si, že když jsem tenhle film viděl jako malý, dočista mě uchvátil. Jednak svoji krásnou hudbou J. N. Howarda, kterou jsem vnímal už tehdy a jednak tehdy neskutečně krásnou animací kombinující reálné prostředí a naanimované postavy a efekty. Jenže po těch letech mi hodně vadí jedna věc - příběh. Ten je neskutečně klišovitý a díky tomu je animák i bohužel po čase dost nudný. Což je škoda, protože technicky vypadá stále hodně k světu. Nicméně si ho nejvíce užijí děti, pro které je určen primárně.(22.8.2012)

Ve svý době perfektní animák!(14.8.2012)

Veľmi pekná rozprávka..krásna animácia na svoju dobu..možno pre dospelejšie publikum..ale veľmi dobrá rozprávka...aj príbeh bol fajn..proste pekná Disneyovka(2.1.2010)

Vyššie hodnotenie dávam preto, lebo mám aj knihu, čiže mi to zostalo v srdci.(3.11.2012)

Na tenhle film jsem se těšil už od mého dětství. Pamatuji si, jak mě na jednom z prvních DVD, které jsme pořídili, uchvátil trailer právě na Dinosaura. Po Jurských parcích jsem se ale k jeho zhlédnutí nedostal, až teď, po dlouhých 13 letech... Musím uznat, že film neztratil nic ze svého kouzla. Animace je na svou dobu velmi povedená a Howardův hudební doprovod je vážně skvělý. Navíc vše působí takový příjemný pohádkový dojem. Za mě lepší 4*(23.6.2013)

Monstrozní výprava, vynikající animace, která mě uchvátila i 8 let po premiéře, kdy jsem to viděl poprvé! Výborná hudba, solidní příběh, kterému nechybí vtip, akce ani napětí. Přiměřená délka i povedený český dabing. Prostě vše přispívá k tomu, že se jedná o nadprůměrnou rodinnou podívanou, která zaujme oko mladého prcka i staršího diváka. Nemůžu jinak, nežli 4*, poněvadž se jedná o opravdu povedený oddychový film...(5.11.2008)

Mě se to kdysi líbilo,ale už si to moc nepamatuju :)(5.9.2008)

Výborná animace, skvělý soundtrack.. Jen ten příběh je zase typický Disney, že už od začátku tušíte jak to dopadne.. Ale co, já mám pro tyhle animáky už od mala slabost, takže 4...(7.5.2006)

V niektorých pasážach (dinosaurus vynárajúci sa z mora, osvetlený ohňom) to vyzerá stále výborne, inokedy je zase zub času poriadne badateľný (napríklad všetka srsť), každopádne však treba úsilie vložené do tohto priam až priekopníckeho počinu poriadne oceniť. Je ale smutné, že spolu so skvelou hudbou Jamesa Newtona Howarda sa to všetko premrhalo na tak predvídateľný scenár. Disneyho štúdio opakovane dokázalo, že aj z neoriginálneho námetu dokáže vytrieskať epický, emóciami napchatý zážitok, v prípade Dinosaura sa to však akosi nepodarilo.(22.2.2012)

OBSAH: Dinosaurus Aladár sa ešte ani nevyliahne a už stratí svojich blízkych. Postarajú sa oň však iné zvieratá, ktorým potom zas pomôže on. KOMENTÁR: Obetavá láska vyhráva nad egoizmom... Film má veľmi zaujímavý, napínavý, dynamický a poučný dej. Animácia je taká dokonalá, že to už vlastne nie je animácia, ale neuveriteľne presvedčivo zobrazená realita dávneho sveta. Zvieratá tu rozprávajú, čo však vôbec nevyznieva rušivo, práve naopak - spolu s krásnou hudbou to dotvára veľké dobrodružstvo, do ktorého sú vtiahnutí malí, aj veľkí diváci.(26.3.2006)

Perfektní animovaná pohádka pro děti , ale i dospělé.Velmi dobrě vytvořené digitální a vizuální efekty.Na DVD se mi líbí i bonusy pro děti , kde mají především zábavný výklad historie dinosaurů.(28.10.2006)

• Derek

slaboducha historka na tema putovanie s dinosaurmi. ak mate viac ako 8 rokov tak sa budete pri tomto filme urcite miestami dooost nudit, lebo pocas celej stopaze sa nestane nic extra zaujimave alebo nieco co ste nevideli uz niekde inde (a casto lepsie). cely pribeh je postaveny na tom ze idu z bodu A do bodu B odtial treba do bodu C atd.... na to vsetko sa obcas pozerame z vtacej perspektivy tak by clovek ocakval majestatnu monumentalnu hudbu ako ja, ale vacsinou to je nuda (co prekvapuje lebo hudbu skladal J. N. Howard) i ked par slusnych pasazi sa najde.(26.6.2007)

Jako kluk jsem se na to díval pořád....skvělá animace, místy dojemné momety, povedené vtipy...jeden z mých nejoblíbenějších animáků...(19.12.2009)

Ak by sa film natočil pôvodne tak ako sa mal - bez dialógov a bez Disneyovského pozlátka ( celý film by pravdepodobne vyzeral ako jeho strhujúci, niekoľkominútový úvod, v ktorom sledujeme putovanie dinosaurieho vajcia ), bola by to neprekonateľná filmová pecka nového tisícročia. Takto je to len síce vizuálne vybrúsená a efektná, ale predsa len malinovka.(16.12.2010)

Dinosaurus přišel do kin, když vrcholilo mé dětství a s ním moje zapálení k dinosaurům. Jurský park jsem měl nakoukaný nespočetněkrát a teď přišlo tohle. Sice to byl jen lehký odvar Spielbergova pekla, ale i tak se mi to líbilo. Na tu dobu výborná animace, která ani dneska neztratila moc ze svého kouzla. Ale hlavně pěkné postavy, typický příběh o pouti a vtipné scény. Prostě příjemný odpočinkový animák. -"Carnotaur! A mouthful of teeth with a bad attitude!"(26.5.2008)

Po vizualní stránce naprosto skvělý animák s vynikající hudbou, ale hodně dětský. Dnes už vidět nemusím, předčilly ho jiné animáky.(17.3.2014)

• Wormboy

Tazko urcit komu mala byt tato rozpravka urcena. Pre deti je strasne pomala, pramalo vtipna a takmer neakcna. Pre dospelych tu okrem celkom kvalitnej filmarciny a najme animacie, nie je takmer nic. Nastastie je to kratke, takze sa to da vydrzat, ale uplne to staci vidiet v TV. Ale aby som nebol hnusny, Howardova hudba bola viac nez slusna :)(25.3.2008)

Pěkný a působivý filmeček s trochu slabším příběhem, ale o to větší výpravou, triky, scenériemi a hlavními hrdiny, které jsem kdysi brával jako živé.(28.1.2014)

Po dlouhé době opět mile překvapen! Od hudby po celkové zpracování skvělé.90%(28.11.2009)

Aladar je pro mě velkou nostalgií, kterou jenom umocňuje úchvatná hudba Jamese Howarda. Nechci proto nezaujatě hodnotit nic dalšího na tomto filmu - jsem prostě zaujatá! :)(31.8.2012)

Film, na kterém jsem byla s přáteli ze základní školy v kině. Tenkrát to byl převrat v počítačové animaci a to jde na filmu hodně znát. Neustálé záběry na kůži a srst, ale příběh trochu pokulhává a toho jsem si všimla už jako malá holka a z kina jsem odcházela trochu smutná. Typická Disneyovka s hodnými a zlými dinosaury. Dobro zvítězí nad zlem a všichni žijí šťastně až do smrti.(13.10.2010)

Tie dinosaury sa mi nepáčili. A to že vôbec.(20.7.2015)

Krásne vizuálne spracovaná rozprávka s veľmi naivným dejom. Kto chce, kráľovsky sa pobaví...(5.5.2003)

Nádherná pohádka kterou vždy ráda shlédnu,pěkný zážitek, konečně zajímavý příběh..Vše jak má být..(6.4.2013)

Na svou dobu špičkově animovaný a zároveň i vypravěčsky výborně zvládnutý animák. Jen velká škoda sousty scén ve tmě, sledování přes den je pak přeci jen horší. Ale i tak jde o jeden z nejlepších animáků s ohledem na příběh, animaci i skvělou hudba James N. Howarda.(4.2.2016)

Jako malej harant jsem miloval dinosaury, proto jsem i jako menší tenhle film tak miloval, a díval se na něj do naprostého zblbnutí, protože mě pokaždé tak očaroval a uchvátil, a totožné jsem to měl i s Jurassic Parkem. Dle mého názoru trošku podhodnocený snímek...(18.2.2018)

Už jako vejce prožije malý dinosaur Aladar dlouhou cestu ze svého rodného ostrova, aby nakonec skončil u skupiny lemurů, kteří se jej ujmou a vychovávají. *Blik* O pár let později ostrůvek zachvátí katastrofa, a pouze Aladar se svými "rodiči" se zachrání před rojem meteoritů. Přidávájí se ke skupině dinosaurů (a jiných potvor), kteří směřují vztříc světlým zítřkům do nové země. Skupina vede mrzutý dinosaur Kron, kterému jsou ostatní jen cílem pohrdání a smíchu. Ale Aladar svoji autoritou (a taky díky štěstí) přebírá ve skupině vedení a také získává lásku krásné dinosauřice Neery. Dostanou se všichni včas do bezpečí a ubrání se útokům zákeřných carnotaurů (dinosaur se spoustou zubů) ... Animák sice ničím extra nepřekapí, příběh je takový plytký a naivita z něj úplně odkapává, nicméně svým zaměřením na mladší věkové skupiny to až tolik nebolí. Animace jsou na velmi dobré úrovni, a vše je podkresleno příjemnou hudbou Jamese Newtona Howarda...(30.7.2008)

Dokonalá technická stránka, skvělá hudba a velkolepá výprava. Bohužel děj by mohl být lepší, ale co by jsme chtěli od animáku. Klobouk dolů u Disney. Jsou to šikulky. 80%(18.11.2014)

Unikátní opomíjený a nedoceněný film Disneyho Studia. Spektakulární podívaná pro velká plátna kin. Jeden z největších a nejsložitějších projektů studia. Na svou dobu fotorealistická grafika představující svět dinosaurů v plné kráse i nezbytného výchovného poučení typického pro disneovky. Přesto, že jde o dětský film a příběh, je zde použito všech vědeckých objevů k tématu období pozdní křídy, takže jsou známy i důkazy o existenci forem savců ( tvůrci jim dali podobu lemurů).(12.1.2010)

• zdenny

Pohádka na motivy biblického příběhu o Mojžíšovi, který vyvedl svůj národ z poroby do země zaslíbené. Film neměl žádný náboj, ne moc strachnahánějicí záporné postavy a hnusnou, nechutně chlupatou vopici - coby postavičku, kterou by si všichni povinně měli oblíbit. Zázrak se nekonal. Když k tomu přičtu hnusné, staré dinosauřice, z kterých mi místo bylo fakt špatně, tak nevím, jak se tato triviálnost dostala do červeného pole.(21.3.2011)

Každý měl v dětství nějakou lásku. Někdo měl osobu jiného pohlaví, někdo osobu stejného pohlaví, někdo bačkoru, zvíře, sklenici, plyšáka, polštář, autíčko... Moje láska by film Dinosaurus. Nevím proč, ale skoro každý týden, když jsem si v půjčovně nemohl (nechtěl) nic vybrat, šáhl jsem po Dinosaurovi. On celý ten svět je jako stvořený pro děcka a trocha akce a napětí tomu jen prospívá. K tomu naprosto parádní animace, která (pro děcka) dělá naprosto uvěřitelný reálný svět, ve kterém by, už jako lemur, býložravec, masožravec, "dlouhokrk", žlutý lemur, chtělo (děcko) prostě být. Teď už to samozřejmě není taková senzace jako v dětství, ale vzpomínky mi zůstaly. Za své dětství 100% :)(10.10.2012)

Nádherná animace, krásná příroda a docela jednoduchý, ale zajímavý příběh v animovaném filmu, to je záruka spokojenosti nejen u dětí, ale i u dospělých. Navíc stopáž tak akorát, abyste se nezačali nudit. Škoda slabší druhé poloviny. Celkově ale určitě potěší a děti se můžou i něco přiučit o konci éry dinosaurů.(2.12.2013)

Na svou dobu dost slušná animace. I ten příběh je docela dobrý a klade důraz na pomoc bližnímu, což je u dětí vítáno. Pro dospělého je to však dost naivní, nezáživné a předvídatelné, takže nakonec nemá film moc co nabídnout. 60%(8.7.2016)

Na mě až příliš hezounký, slaďounký a roztomiloučký. Triky docela v pohodě i když občas by se bývalo vyplatilo nešetřit. Děj až moc jednoduchý. Hudba na jedničku. Zábava zůstala někde na průměru.(25.2.2005)

Hezká animace, standardní scénář, vynikající hudba. Spíše odpočinková pohádka pro děti, ale bez přehnaných vtípků či zábavnosti.(20.4.2005)

James Newton Howard opět dokazuje své geniální hudební nadání.(21.5.2008)

Ne tolik pro dospělé, jako spíš pro děti. Ale technicky nádherně zpracovaný citlivě podaný příběh o dinosaurech a jejich cestě do země zaslíbené. Působí to trocha pateticky, ale provedené je to bezvadně. 75% = 4/5(8.2.2011)

Jeden z veľa animovaných amerických filmov . Bohužiaľ len priemerný.....60%.(2.10.2006)

Po opätovnom vzhladnutí po desiatich rokoch musím íst o * vyššie. Vynikajúca a velmi vieryhodná animácia (okrem teda opíc), napriek tomu bola schopná vtesnat charakter i jemnú mimiku zvieratám, hlavne teda dinosaurom. Príbeh je zaujímavý a napínavý od začiatku do konca, záporaáci ako má byť. Akurát dej je trošku priamočiary a mohol byt komplikovanejší. Hodnotenie: 90%(30.5.2013)

Ještě mám doma sešit s deskami této nádhery. :)(25.11.2014)

Príjemná rozprávka s dvomi hlavnými črtmi: skvelá animácia a krásne zábery (pri ktorých som rozmýšlal, či nie sú náhodou skutočné) a nádherná hudba (James Newton Howard).(7.11.2005)

A žili šťastně, dokud za pár let stejně všichni nevyhynuli. :-) Dějově naprosto šablonovitá disneyovka vyčnívá neobvyklým a nákladným zpracováním, kdy animátoři doplnili digitální potvory do předem natočených záběrů reálných lokací a prostředí. A jde bezpochyby o úžasnou podívanou, podpořenou navíc naprosto dechberoucím soundtrackem Jamese Newtona Howarda.(6.2.2013)

Krásne animácie, no už nie až tak skvelý príbeh. Aj tak ale tento filmík poteší nielen deti,ale aj dospelí si tu určite nájdu svojho hrdinu.(11.1.2015)

Ale jo, sice je to trochu umělé- a to doslova, ale jako pohádka pro děti do 100 let to funguje výborně.(16.4.2003)

Vizuálne dokonalá CG z dielne Disneyho, ktorú decká milujú. Príbeh nič nového, ale pekne spracované.(15.10.2003)

Zdalo sa mi to príliš drsné na to aby to bola rozprávka pre deti, a zároveň príliš zdetštelé na to aby to bavilo dospelých. Inak je to už štandardne skvelé grafické spracovanie od Walta Disney-ho.(7.10.2004)

Jeden z nejlepších animovaných filmů,který jsem kdy viděl.Nádherná grafika,hezký příběh a hezky rozpohybované postavy jsou v celku bezchybné.Jenom bych vythnul zase takové malé "mravní ponaučení".(2.6.2010)

Moc hezky udělaná pohádka pro děti, která ve své době zaujala (i když ani ne tak příběhem), ale v záplavě současných filmů typu Doba Ledová, Kung Fu panda dosti pokulhává a ztrácí na lesku. A co si budeme povídat...ani se zábavou to v tomto snímku není nic moc.(15.9.2010)

Když mi bylo šest, tak mě na tenhle film vzala babička do kina, bl to můj první film v kině a byl naprosto úžasný a stále i je. Skvělý děj a dinosauři vypadají nádherně stejně i jako krajina. Prostě skvělá pohádka.(14.8.2011)

Dnes už dost zastaralé CGI (nejen render, ale i celkový art concept), ale pořád s docela poutavým příběhem pro děti.(30.8.2015)

Opravdu nádherná animace, výprava a hudba, což muselo v roce 2000 působit jako zjevení. O něco slabší (resp. skoro nulový příběh), ale dětem to určitě vadit nebude.(14.2.2010)

Nemuzu se zbavit dojmu, ze byl "Dinosaurus" pro Disney studio experimentem. Snaha o zachovani realisticnosti vsech druhu je zajimava. I kdyz zvirata mluvi, prece jen to misty vizuelne pusobi trochu jak dokument BBC. Tim, ze hlavnim hrdinou je dinosaurus, trochu to omezuje vyjadrovaci schopnosti (velka vaha, zadne ruce/nohy). Svym zpusobem to pak vyvazuje opici rodinka, ktera Aladara prijala za sveho. Pribeh jako takovy je velmi jednoduchy - putovani do "zeme zaslibene", do hnizdiste, ktere snad nebylo stizeno katastrofou jako Aladaruv ostrov. Presto se autorum do takoveho banalniho konceptu podarilo vmestnat hezke az dojemne myslenky, jak je nutno brat ohled na slabsi a starsi, nebo si vzajemne pomahat. Presto je plno jinych filmu, ktere do podobne stopaze vmestnaji deje trochu vic, nebo dokonce pisnicky. To je dalsi duvod, proc tenhle film povazuji za pokus - na pomery Disney se zde vubec nezpiva, dokonce tu neni ani titulni song. Jakoby vsechny finance spolkla grafika (ktera navic uz na dnesni dobu neni uplne bez chyb). Ani prilis humoru zde deti nenajdou. Pusobi to tak nejak "seriozneji", a zrejme to studiu moc nevyslo, jelikoz zadne pokracovani se nekonalo. Je to urcite hezky koukatelny kousek, ale v mori mnohych nabusenych konkurentu (od DW, ale i Disney a Pixaru) zkratka "Dinosaurus" zanika...(8.12.2014)

Vzhledem k tomu, že jsem tento film tehdy viděl, když vycházel a byl jsem podstatně menší, trochu jsem tušil, do čeho jdu. Jak má prsty ve tvrobě Walt Disney, tak z posledních zkušeností raději dávám ruce pryč. Tady by mě to ale asi mrzelo. Pamatoval jsem si příběh, ale nepamatoval jsem si dokonalou animaci tohoto filmu. Příroda a okolí snad muselo být reálné a dinosauři jen doanimováni. Ale ti byli natolik dokonalí, že jsem fakt čučel.... Příběh moc hezky udělaný, trochu mimo Disneyovu tradiční osu, protože se mi fakt líbilo, že neubral téměř nic ze zákonů živočišné říše, což má celkem běžně ve zvyku. Zajímalo by mě, jestli je reálná varianta, že lemuři a dinosauři žili ve stejné době, ale to je asi fuk. Líbilo se mi to a řekl bych, že určitě víc, než předtím.(3.12.2011)

Roztomilá ( je až zarážející, jak často v poslední době tohle přídavný jméno používam ) banda pseudolemurů a jeden bíložravej dinosaurus.. Mně se tenhle doják líbil :)(19.3.2009)

Noo je to trochu naivní ale líbilo se mi to moc. Hudba a zpracovaní nema jedinou chybu. No ale fakt je, že kdybych na to mela jit jako hodně mala, tak bych se asi trochu bála.(17.9.2009)

I když hodně starý „animák“, tak je jeden z těch lepších. Zajímavá animace a krásný příběh (jednoduchý). Tento film je zaměřen na dětské publikum, ale i dospělí s dětmi se na to vydrží dívat. Proti tomuto filmu nic nemám, je to prostě film na který sice rychle zapomenete ale při sledování rozhodně trpět nebudete…(11.7.2010)

Čtvrtá hvězdička je za překrásnou práci animátorů. Mně se pohádka líbila, ale naše děti bavila jen první polovina. Příběh hodnotím průměrně.(28.5.2019)

Raz sme to pozerali na biológii. Poučné to je, aj animácia je vynikajúca, no chýba mi tu humor. Per mňa veľmi nudné, no odporúčam všetkým čo majú radi Diseyho klasiky.(20.8.2009)

Živý, energický animák, se skvělými grafickými efekty, který běžel v kinech na Vánoce v roce 2000. Pro mě jako 7-letého kluka to byl nezapomenutelný zážitek.(23.1.2012)

Je to pekný,dojímavý i keď mnohokrát opakovaný príbeh, ale strašne mi prekáža to meno Aladar.(15.2.2015)

Jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek, která si mě získala, hlavně mou oblibou k dinosaurům. Animace spojená s reálným prostředím se mi moc líbila, plus skvělá hudba a fantastická výprava.(29.2.2012)

Škoda že se tvůrci moc nedrželi historie - většina ukázaných dinosaurů už to v téhle době měla dávno za sebou, někteří i víc jak 100M let. Což je celkem dost, jako byste vedle sebe ve filmu postavili Tyranosaura a nějakého telepatického E.T. co tu bude žít za 35 milionů let, takový rozdíl to je. Přitom zbytek filmu je pro děti poučný - ponaučení typu "Když nepomůže hrubá síla, použij větší sílu", nebo "Když někdo zdržuje, vykašli se na něj, postará se o něj někdo jiný" v životě budou potřebovat...(9.1.2014)

Je mi jasné, že se věková kategorie, pro níž je tato dinosauří pouť určená, nerovná té mojí ještě ne čtyřleté dcery, které jsem dělal společnost při jejím seznámením se "strašnými ještěry", ale jsou věci, které zkrátka do filmů určených pro děti nepatří. Hned v první minutě "masosaurus" při své pravidelné rozcvičce za večeří rozšlápne vajíčka se sourozenci hlavního hrdiny, což by nebylo ještě to nejhorší, ale záběr pokračuje lovem pomalého "trávosaura", který je zakončen happy endem......bohužel pro toho s ostřejšími drápy. Kmotra zubatá bude řádit i dál a dětskému publiku bude nabídnuto i několik soubojů zub na zub, krvelačných "zlosaurů" nebo nebeských armagedonů. Jinak by šlo o celkem atraktivní dobrodružství....dinosauři, opice, hlavní hrdina a jeho milá (takový kovář Mikeš a princezna), hodnoty jako odvaha, solidarita, přátelství, humor (no, humoru poskrovnu)......jako všechno fajn, ale těch hrozících nočních můr se měli tvůrci vyvarovat.(19.5.2015)

Dinosauri boli a budú vždy zaujímavou predlohou pre film a oceňujem ako originálne ich tvorcovia v tomto prípade ''vykreslili''. Úplne iný typ animovaného filmu, ktorý som vždy mal rád. Najmä fantastickú hudbu od J.N.Howarda, i keď ani to putovanie naprieč rozpálenou pustatinou nebolo až také nudné.(17.6.2015)

Další disneyovská klasika, která má na svou dobu přelomovou animaci a má hodně co nabídnout i po letech. /210%(24.6.2018)

• mls

Po čase to predsa len začne byť trochu nudné, ale animátorov treba bezpochyby pochváliť.(11.2.2003)

Triky hned na začátku nadchnou (hlavně ten průlet ptakoještěra krajinou), ale dějem je to opravdu pohádka, takže se dostaví zklamání...(22.7.2008)

Je to rovnaký prípad ako Zemeckisov Beowulf, úžasnú animáciu potápa bezduchý príbeh. Škoda.(30.8.2009)

Krásný příběh o putování prehistorickou krajinou.(25.10.2011)

Vzpomínám na svá dětská školní léta, kdy jsme na konci roku právě na Dinosaura koukali. Krásná hudba, velice milý pohádkový příběh, i když v jistých chvílích je to dost táhlé a nudné.(12.5.2012)

Hezká animace, hezký děj. Sympatický dino. Ano, sem stále malé dítě.(8.6.2012)

Jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Ale rozhodně v tom není jen sentiment. Ten příběh má skvělou atmosféru a i jistou hloubku, kterou dětský divák snadno rozpozná a nuti ho i v nízkém věku k zamyšlení. Zajímavá animace navrch a je z toho nápaditý a chytlavý film (i když samozřejmě hlavně pro děti).(4.1.2016)

Když je člověk býložravý dinosaurus, nemá na růžích ustláno. Pořád aby se staral, kde se napást, jestli je dost vody, jsou-li vejce dobře posazená, neblíží se odněkud masožravec a v ten moment prásk a nenažraný Carnatosaurus mi jde po krku. V rozšlápnutém hnízdě zůstane jen jedno vejce, kterého se zmocní pár obludek, zaplave si v řece, zalítá si ve spárech pterodaktyla a dopadne na malý ostrov, plný rozbujelé džungle a malých roztomilých stromových opiček. Opičky jsou jak známo velmi zvědavé a otřásající se vejce je objekt hodný prozkoumání. A narodí se opičí Spasitel, autobus a rádobypredátor, vlastním jménem Aladar. Má svou adoptivní opičí rodinku a jejich čas na ostrově je idylický a plný her a vtipných dialogů. Jenže všechno má svůj konec – velkolepý nebeský ohňostroj se změní v meteorické bombardování a záchrana je jen v moři a na blízké pevnině. Aladar narazí na migrující stádo býložravých dinosaurů různých druhů a velikostí, stihne se zamilovat a zachránit všechny před jistou smrtí. Všechno dobře dopadne aspoň zatím. /-----------/ Další animovaný produkt studií Walta Disneye má své úspěšné starší bratříčky, vzpomeňme například excelentní Život brouka. Film Dinosaurus se veze na vlně, vyvolané Jurským parkem a v současnosti vysílanými pseudodokumenty o životě v druhohorách, vyrobené stylem National Geographic. Od Života brouka se liší svým realističtějším pojetím přírody, ale i zde zvířata mluví a všechna si rozumějí, dokonce půlmetrové polopice s takovým Brachiosaurem. I tento film je okořeněný slovním humorem a je ho zde třeba, většinu filmu jde hrdinům o život a vážnost situace se snaží – ve stylu soudobých akčních hrdinů typu Bruce Willise nebo Mela Gibsona – odlehčit vtípky. Posléze však humor mizí a kvůli gradaci jsou všichni vážní a nakonec dojemní, aby divák citlivka mohl odejít z filmu se slzou štěstí v oku. Film je víceméně dětsky naivní, zlí jsou masožraví dvounozí Carnatosauři a hodní jsou býložravci a opičky a není nic mezi tím (snad jen na vůdce stáda a jeho poskoka Bruta), navíc je to umocněno faktem, že Carnatosauři nemluví, jen řvou. Už aby někdo natočil „Veselé příhody Velociraptora Pepy“ nebo „T-Rex a jeho parta“, aby ukázal kladné stránky a inteligenci masožravců. Animace je výborná, nikde žádné zádrhely, Aladar a jeho druhové mají samozřejmě vylepšenou mimiku, podobně jako Drago v Dračím srdci. Celkově můžu doporučit, obzvlášť pro rodiny s dětmi, film nikoho neurazí a nejspíš ani nenadchne. Je tak na 60%.(27.3.2006)

• Sosak

V době, kdy se začala naplno rozžhavovat pořádná tři-dé animace ještě nebylo vychytáno pár mušek, který mě u tohoto snímku bijí do očí. Jednak to byla přílišná realističnost modelů (zapomeňte na karikaturní postavičky a prostředí, dneska tak běžné, např. u ratatouille) a za druhé i nepromyšlený příběh, snad na úkor nové techniky. A navíc dělali všechno na počítači o dinosaurech. To jsou mouchy, který prostě nejdou přehlídnout a tady se sešly v pořádnym roji.(9.6.2008)

Pekná a pestrá dinosauria odysea. Obsahom žiadneho fajnšmekra neprekvapí, ale 82 minút je akurát, aby to stále bavilo (Relax). Videl som v HD a teda som vychutnával každú dinosauriu vrásku. Hromadné scény sú luxusné! PS: Výborne zvolená hudba.(22.6.2009)

• Blacki

Nedokážu překousnout, že tam jednomu ankylosaurovi (nebo něco podobného) říkali Punťo. Nevím jestli to je i v originále, ale podobná jména dinosaurům, to mi teda vadí. A že by dinosaura vychovávali opice? To je teda vrchol hlouposti. Když pohádky o dinosaurech, tak ať to má trochu úroveň. K čemu je, že to má dobrou animaci a efekty, když je to nesmysl.(1.6.2012)

Zajímavej film :)(22.12.2014)

Příjemný jemný animák, kvalitní animace, dobré postavy a hlavně je to "Dyno" pro naši malou:-))(4.1.2015)

Pěkný film pro celou rodinu, který byl plný detailů, povedené grafiky a byl tu i dobře vymyšlený děj. Myslím si, že to není lehké natočit film s dinosaury a Waltu Disneymu se to podle mě povedlo.(8.3.2015)

Prelomové prepojenie počítačovej animácie a reálnych prírodných záberov je výrazným plusom tohto animovaného filmu zo štúdia Disney. Po prvýkrát som ho videla v kine a bol to pre mňa rovnaký zážitok ako o niekoľko rokov neskôr filmy s technológiou 3D. Dobrodružný príbeh možno neoplýva množstvom zvratov a jeho záver je dosť predvídateľný, ale aj tak zostáva jeho pozeranie príjemne a zaujímavo stráveným časom. Aladar je svojou odvahou a neochotou predčasne sa vzdávať sympatická postava, hoci trochu idealistická a jeho opičí priatelia sú podarení. Krásnym doplnkom prostredia je hudba Jamesa Newtona Howarda, za najlepšie piesne zo soundtracku považujem "The egg travels" a "Breakout", čo je zároveň sprievodná hudba k mojim dvom najobľúbenejším scénam z celého filmu.(11.3.2012)

Příjemné překvapení, nic jsem od toho nečekal,rozdávali to v jistém supermarketu za body tak proč se nepodívat. a ono je to poměrně hezký příběh,sice pro děti ale i tak 80%(27.8.2015)

Tržby v USA za první víkend: 38 854 851 $ (3257 kin) Náklady na výrobu: 128 mil. $ Náklady na reklamu: 28 mil. $(17.7.2016)

Vyhral som plagáty, pohľadnice, nálepky a všetko možné s tématikou tohto filmu, keď som bol na tom v kine, takže zopár rokov môjho útleho detstva som to mal v izbe, čo značí, že som si to moc obľúbil. :)(7.3.2011)

Příběh nikterak sofistikovaný, celé vyznění filmu vůbec takové plytké. Ovšem hlavní klady filmu je třeba hledat někde jinde, a to ve výpravě a vůbec celém zpracování pravěkého světa a samotných dinosaurů, které je opravdu propracované, s ohledem na každý detail. A volba Carnotaurů coby hlavních záporáků filmu, to byl skvělý tah - opravdu působí dojmem příšer ze samotného pekla. Jen to občasné nezvládnutí poměru velikosti k ostatním dinosaurům bylo srandovní, ale chápu - pro efekt okamžiku to bylo potřeba.(11.3.2012)

Sice je to krátký příběh, ale je to o mých oblíbených dinosaurech, kteří jsou krásně vymodelovaní. Ve filmu se také dočkáme meteoritu, který měl zahubyt dinosaury, ale nestalo se tak. Hrstka jich přežila a mezi ně patří i Aladar a tato hrstka putuje najít nový domov. Příběh i celý film se mi líbil a hrůzostrašní Karnotauři mě děsili!(23.3.2015)

Navzdory zdejším komentářům, mě tento film jako dítě hodně bavil, vždycky jsem ho strašně prožívala a přišel mi strašně smutný. Právě proto, nehledíc na samotnou kvalitu příběhu, dávám 5 hvězdiček. Ať vážení kritici prominou.(30.5.2016)

Hezké, dojímavé, perfektně odvedené práce animátorů. Škoda jen, že známe konec, který již ve filmu nebyl(12.1.2003)

Dinosaury od malička miluju v jakékoli podobě a zpracování a toto vůbec není špatné. Skvělé triky, pěkná hudba a ani ten příběh není tak špatný. Jediné, co bych mohl vytknout, že ti hodní mluví a zlí Carnataři jen řvou. Ale i tak sem se dobře bavil.(6.10.2005)

6/10... Len vajvákuovitejšie vákuum s veľmi pekným obalom... Nič viac, ale ani nič menej...(6.6.2007)

Komentář a hodnocení od mladší sestry: Trošku strašidelný, ale je to hezký. Na začátku to neni strašidelný, ale pak je to trochu dost strašidelný. Na začátku lítá hrozně moc meteoritů. Příbeh se mi líbil a dinasauři byli pěkný.(11.10.2008)

Jednoduché, ale pekné.(2.1.2010)

Z dnešního pohledu průměr, ale na tehdejší dobu opravdu povedený animák, a to jak z hlediska příběhu (bylo to vtipné i dojemné na správných místech), tak z hlediska animace. A moralizování tam bylo taky tak akorát. Poprvé jsem tento film viděla cca ve 14-ti letech a dodnes si ho pamatuji.(17.4.2011)

První film, u kterého si pamatuji, že jsem na něm byl v kině :) 73/100 ****(24.7.2012)

• Urgost

35%(27.9.2012)

100% Dokonalá animace, skvělý příběh, akorát pro malé děti to hororové finále moc není.Kam se hrabe Jurský park.(2.2.2015)

K tomuto filmu jsme se dostali jen tak náhodou. A nakonec jsme ani nelitovali. Disney sice kleslo, ale přesto to má dobrou animaci, sice obyčejný, ale zato chytlavý děj a skvělou hudbu. Ale chybí tomu pořádné akce, dávka lidskosti a obsah? jako by ho psal duch :) Zkrátka má to plusy i mínusy, takže je to čistý průměr :/ 50%(16.4.2018)

Niekedy som nevedel rozpoznat kde sa konci realny svet a kde zacina ten animovany.(11.1.2011)

Jako malej bych tomu dal 100% (…kvůli dinosaurům). Ale dospělému divákovi nemá tenhle film mnoho co nabídnout – snad kromě pěkné animace v kombinaci s reálným prostředím. Příběh je dětsky předvídatelný a mravní ponaučení už stokrát omleté. Prostě typicky dětský film, avšak v záplavě současných ztřeštěných stupidit velmi příjemná výjimka. Hlavně proto dávám /70+%.___ PS: Jo a stejně za všechno dobré může Howardův genius.(14.9.2011)

Byl to film mého dětství :) pamatuji si jak jsem to ještě sjížděla na VHS a mohla se na to dívat pořád dokola:) Jinak je to skvěle udělané hlavně po technické stránce.(26.5.2012)

• laurence

Počítačová grafika za těch deset let neskutečně pokročila. Pokročil i vtip animovaných filmů, takže se už dnes nemusíme hodinu a půl dívat na dinosaura romantika, který nemá jedinou charakterovou chybičku, ale bohužel také žádný smysl pro humor.(18.3.2013)

No Doba ledová je lepší :)(26.3.2013)

9/10(20.7.2014)

Tohle je jeden z těch nejvíc, ale vážně nejvíc povedených animáků. Jako malý jsem se na něho mohl dívat pořád.Nikdy neomrzel a ani ted po těch 16 letech neomrzel a někdy se na něho podívám rád a zase si vzpomenu jak je to skvělá podívaná. Disneyho jsem měl vždy nejradši a to co se momentálně děje na Disney Channelu tak to by se Walt obracel v hrobě. Na štěstí tady je tento a mnoho dalších úžasných filmů....(23.9.2016)

• Alaskan

Slabé, málo vtipné, málo zábavné. Animace si zaslouží přívlastek divná.(13.4.2009)

Krásná pohádka, která mě fakt dostala svou technickou stránkou, která je dokonalá. Kéž by byly všechny animáky takové.(8.8.2010)

Videl som to práve dnes, po desiatich rokoch, keď som bol na to v kine a musím priznať, že aj v dnešních časoch plnej a úchvatnej digitalizácie animovaného filmu, snímok Dinosaur sa drží statočne. Príbehovo, či výškou zábavy ho už predbehol kde-kto, najviac si myslím, že stavať tu mohla séria Doby ľadovej, hlavne posledné dve časti...ale aj tak, veľmi slušné a pekné aj dnes s príjemnou hudbou a na disneyovku bez pesničky, typu spievajú všetci, ktoré zvyknú strkať aj tam kde netreba :))(8.1.2011)

Geniální hudba J. N. Howarda(23.9.2011)

Mírně předvídatelný příběh, ale když se člověk přes toto přenese, tak nádhera. S prostředím si tady váně vyhráli. Chvíli jsem uvažovala jestli prostě nenatočili nějaké africké hory a pak do nich jen nepřidali pár dinosauříků.(13.8.2012)

V době premiéry jsem na tomto dětském filmu (kdy mi bylo třiadvacet!!) byl v kině čtyřikrát(!!) za sebou , tolik jsem se tehdy nemohl jako ještě stále zanícený dinofil nabažit té špičkové animace. Ta je i po dvanácti letech (což jsou v CGI vývoji staletí) stále absolutní špičkou. To dokonalé zasazení do reálných záběrů, syntezovaných z těch top nejkrásnějších míst současné planety, fantastický smysl pro realistický detail, kdy každý pohyb svalu či záchvěv faldu dokonale sedí (spolupráce tehdy vycházející hvězdy a dnes největší špičky 3D paleoartu Davida Krentze) - ta scéna kdy Kron odhání ostatní u napajedla má sílu těch nejlepších přírodovědných dokumentů BBC. Příběh mě neiritoval, nad mluvící hrdiny jsem se bez problémů povznesl (je to holt dyzny - s tím jeden nic nenadělá), ta politicky mně jinak ne zrovna sympatická myšlenka o síle kolektivu, mě v určitých momentech (konfrontace stáda s carnotaurem) až dojala k slzám. Všem těm chytrolínům, co tady tvrdí jaký strašlivý nesmysl jsou lemuři v době dinosaurů: ne blbečkové, v pozdní křídě žily kvanta a kvanta druhů primitivních savců, a zasadit sem primitivní lemury (jakožto zástupce primitivních primátů) sice není vědecky přesné, ale spadá to do zcela legitimní simplifikace (jakož i iguanodoní "rty" aj.).(22.12.2012)

Především je to vyloženě dětský film. Mě jako staršího diváka moc neuhranul. Spíš se obávám, že za měsíc už nebudu vědět, o co tam šlo. Místy to bylo velmi roztomilé, zábavné, vtipné (hlavně ten ošklivý opičák :) ), lehce sentimentální a plné krásných scenérií. Hudba byla nádherná, ale trochu mi chyběl nějaký zpěv. Ale bohužel jsem měla problémy s vizuální stránkou celkově. Animace, která se ostošest snaží být co nejreálnější je osazena hlasy dinosaurů, kteří mluví. Já vím, Disney je typický svými mluvícími zvířátky... ta jsou jakoby klasicky kreslenou animací nebo moderní animací. Ne že by zvířátka vypadala skutečně. Proto mi tady pohybující se pysky dinosaurů a opičáků vadily. Brala bych to ve stylu Madagaskar, Ratatouille apod. Taky jsem nevěřícně koukala na samotné opičáky - jakto? Vedle dinosaurů? Nepřišly opice až o nějaký ten pátek později? Tohle bylo zvlášť matoucí a děsím se toho, jaký dopad to bude mít na vnímání chronologického vývoje živočichů u dětí. Asi by se tady našlo dalších pár nesrovnalostí, nejsem odborník. Ty chyby mě prostě spíš mrzí, než že by mě to žralo. Ale dohromady to byla příjemná oddechovka. Sice předvídatelný děj se striktními záporáky a klaďasi, ale bylo tam nějaké to ponaučení, které je pro děti přínosné, něco trochu o lásce a o stání si za svým názorem.(14.12.2014)

Zatím nejlepší animace plus skutečná příroda v jednom. Tento animák zatím soupeře nemá. Vskutku klenot.(18.3.2015)

Z dob, kdy vrcholem animovaného filmu byl Bolek a Lolek na cestách kolem světa byl toto vrchol. Nyní vidíme pět let mrtvého Zemana v TV Barandov večer co večer, tak nás to tak ze židle nevytrhne. I dějově se tam nic moc neděje, jen si tam dva dinosauři ukazují kdo ho má větší. Ale zase úplná capina to nebyla.(15.3.2019)

Ak by som mal o 10 rokov menej, film by ma neskutočne bavil. Dinosaurov môžem a vidieť to aspoň v 3D by bol zážitok. Animácie sú celkom fajn aj keď ide o rozprávku z roku 2000. Pre pamätníkov čo to videli skôr to môže byt tiež dobrý film. Ja som si film aj pri skvelej dlžke a nevšednosti užil. 4*(25.4.2019)

ak by sa to natocilo ako akcny film so spustou krvi a poriadnym akciou, tak by to bola BOMBA :o)(3.3.2004)

Nenáročná podívaná na jedno shlédnutí pro celou rodinu. Pokud prominete fakta typu opice a dinosauři ve stejné době a několik menších klopýtnutí, bude pro vás těch 82 minut příjemný zážitek. A milovníci Jamese Newtona Howarda si mohou připočíst půl hvězdu navrch.(23.7.2007)

60% nějaké kouzlo to mělo, ale šlo s tím dělat i něco více, ale na tu dobu docela efektivní bomba(25.6.2009)

Oproti dobe ladovej pribodol jeden rozmer a ubudla spusta situacnej zabavy. Napriek tomu je to pekny rodinny film a najma mladsi divak bude spokojny a to je to o co tu ide.(10.8.2009)

Super zábava pre celú rodinu. Animácia na vysokej úrovni.(1.2.2010)

Je to super. Nádherně zpracované, děj tam taky nějaký je a moje děti to mohou vidět každý den. Vůbec mi nevadí, že se to pořád pouští a na některé scény se dívám s chutí pokaždé když to hraje.(3.6.2010)

• JUX

So boooooring. Jak se k tomu dostal James Newton Howard mi je zahadou...(17.11.2010)

Ako malá som túto rozprávku milovala aj hlavne krásnej výprave a hudbe.(2.3.2013)

velmi poučné, ale často také matoucí, sympatické, ale přesto méně atraktivní ♣(20.12.2016)

Protože má u mě tento animák jasných pět hvězd, místo zdlouhavé a nudné recenze si pojďme poslechnout velice zajímavý a strhující rozhovor mezi třemi dinosaury. Dinosaur 1 - Roaaaaaaaaargh. Dinosaur 2 - Groooooooorghr. Dinosaur 1 - Waaaaaaaaaaaurghrrrrrrrr! Dinosaur 3 - Prrrrrrrrrrrrd!!! Dinosaur 2 - Snif Snif ? Dinosaur 1 - Heeeeeeeeeeelproaaargrrrrr!!! Dinosaur 3 - Herhhhgr Herrhhhhgrrrr. Dinosaur 2 - Bluueeeeeeeeeeghrr!(10.4.2017)

Jak mám ohodnotit film který je vizuálně krásný ale nudil mně.Je nutno udělat kompromis.Film je opravdu ůchvatný.Zvlášť scéna s megatsunamy.Ale nudil jsem se. Možná je to tím že mi mnohem víc sednou animáky typu Shrek,Lego příběh atd.Prostě ty kde je sranda.Nechci od tohoto filmu odrazovat.Jen je prostě na divákovi zda bude spokojen či ne.50%.(6.7.2017)

V rámci animovaných filmov pre mňa jednoznačne jeden z najzaujímavejších ako vizuálnou stránkou tak aj samotným príbehom. Hltala som ho ako malá a zbožňujem ho dodnes. Najmä čo sa týka vizuálneho spracovania, aj keď viacero ľudí by tvrdilo, že grafika v tomto smere sa za 18 rokov posunula ďaleko vopred (čo je samozrejmé), môžem za seba povedať že Dinosaurus môjmu oku lahodí aj po toľkých rokoch. Samotný príbeh a dialógy sú krásne spracované, obzvlášť ak ich porovnám s mierne "šialenými" a "naspeedovanými" dialógmi a dejmi vo väčšine súčasných animovaných filmoch, ktoré niekedy až podnecujú k vzniku epilepsie. Dinosaurus má naopak veľmi kľudné tempo a realistickejšie vyobrazenie čo mu za mňa pridáva oveľa väčšiu hodnotu. Napríklad v porovnaní s animákom "Dobrý dinosaurus" sa mi jednoznačne lepšie pozeralo na vizuál staršieho filmu. Každopádne ma možno ovplyňuje aj kúsok nostalgie, za mňa však jednoznačne 5*.(7.6.2018)

Skvelé triky(23.8.2018)

• StaryMech

Zbývajících dvaasedmdesát minut "Dinosaura" je pominutelnou douškou k velkolepě provedenému sedmiminutovému úvodu.(20.7.2019)