Dinosaurus

Dinosaur

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Vyhral som plagáty, pohľadnice, nálepky a všetko možné s tématikou tohto filmu, keď som bol na tom v kine, takže zopár rokov môjho útleho detstva som to mal v izbe, čo značí, že som si to moc obľúbil. :)(7.3.2011)

Příběh nikterak sofistikovaný, celé vyznění filmu vůbec takové plytké. Ovšem hlavní klady filmu je třeba hledat někde jinde, a to ve výpravě a vůbec celém zpracování pravěkého světa a samotných dinosaurů, které je opravdu propracované, s ohledem na každý detail. A volba Carnotaurů coby hlavních záporáků filmu, to byl skvělý tah - opravdu působí dojmem příšer ze samotného pekla. Jen to občasné nezvládnutí poměru velikosti k ostatním dinosaurům bylo srandovní, ale chápu - pro efekt okamžiku to bylo potřeba.(11.3.2012)

Sice je to krátký příběh, ale je to o mých oblíbených dinosaurech, kteří jsou krásně vymodelovaní. Ve filmu se také dočkáme meteoritu, který měl zahubyt dinosaury, ale nestalo se tak. Hrstka jich přežila a mezi ně patří i Aladar a tato hrstka putuje najít nový domov. Příběh i celý film se mi líbil a hrůzostrašní Karnotauři mě děsili!(23.3.2015)

Navzdory zdejším komentářům, mě tento film jako dítě hodně bavil, vždycky jsem ho strašně prožívala a přišel mi strašně smutný. Právě proto, nehledíc na samotnou kvalitu příběhu, dávám 5 hvězdiček. Ať vážení kritici prominou.(30.5.2016)

Hezké, dojímavé, perfektně odvedené práce animátorů. Škoda jen, že známe konec, který již ve filmu nebyl(12.1.2003)

Dinosaury od malička miluju v jakékoli podobě a zpracování a toto vůbec není špatné. Skvělé triky, pěkná hudba a ani ten příběh není tak špatný. Jediné, co bych mohl vytknout, že ti hodní mluví a zlí Carnataři jen řvou. Ale i tak sem se dobře bavil.(6.10.2005)

6/10... Len vajvákuovitejšie vákuum s veľmi pekným obalom... Nič viac, ale ani nič menej...(6.6.2007)

Komentář a hodnocení od mladší sestry: Trošku strašidelný, ale je to hezký. Na začátku to neni strašidelný, ale pak je to trochu dost strašidelný. Na začátku lítá hrozně moc meteoritů. Příbeh se mi líbil a dinasauři byli pěkný.(11.10.2008)

Jednoduché, ale pekné.(2.1.2010)

Z dnešního pohledu průměr, ale na tehdejší dobu opravdu povedený animák, a to jak z hlediska příběhu (bylo to vtipné i dojemné na správných místech), tak z hlediska animace. A moralizování tam bylo taky tak akorát. Poprvé jsem tento film viděla cca ve 14-ti letech a dodnes si ho pamatuji.(17.4.2011)

První film, u kterého si pamatuji, že jsem na něm byl v kině :) 73/100 ****(24.7.2012)

• Urgost

35%(27.9.2012)

100% Dokonalá animace, skvělý příběh, akorát pro malé děti to hororové finále moc není.Kam se hrabe Jurský park.(2.2.2015)

K tomuto filmu jsme se dostali jen tak náhodou. A nakonec jsme ani nelitovali. Disney sice kleslo, ale přesto to má dobrou animaci, sice obyčejný, ale zato chytlavý děj a skvělou hudbu. Ale chybí tomu pořádné akce, dávka lidskosti a obsah? jako by ho psal duch :) Zkrátka má to plusy i mínusy, takže je to čistý průměr :/ 50%(16.4.2018)

Niekedy som nevedel rozpoznat kde sa konci realny svet a kde zacina ten animovany.(11.1.2011)

Jako malej bych tomu dal 100% (…kvůli dinosaurům). Ale dospělému divákovi nemá tenhle film mnoho co nabídnout – snad kromě pěkné animace v kombinaci s reálným prostředím. Příběh je dětsky předvídatelný a mravní ponaučení už stokrát omleté. Prostě typicky dětský film, avšak v záplavě současných ztřeštěných stupidit velmi příjemná výjimka. Hlavně proto dávám /70+%.___ PS: Jo a stejně za všechno dobré může Howardův genius.(14.9.2011)

Byl to film mého dětství :) pamatuji si jak jsem to ještě sjížděla na VHS a mohla se na to dívat pořád dokola:) Jinak je to skvěle udělané hlavně po technické stránce.(26.5.2012)

• laurence

Počítačová grafika za těch deset let neskutečně pokročila. Pokročil i vtip animovaných filmů, takže se už dnes nemusíme hodinu a půl dívat na dinosaura romantika, který nemá jedinou charakterovou chybičku, ale bohužel také žádný smysl pro humor.(18.3.2013)

No Doba ledová je lepší :)(26.3.2013)

9/10(20.7.2014)