Dinosaurus

Dinosaur

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Protože má u mě tento animák jasných pět hvězd, místo zdlouhavé a nudné recenze si pojďme poslechnout velice zajímavý a strhující rozhovor mezi třemi dinosaury. Dinosaur 1 - Roaaaaaaaaargh. Dinosaur 2 - Groooooooorghr. Dinosaur 1 - Waaaaaaaaaaaurghrrrrrrrr! Dinosaur 3 - Prrrrrrrrrrrrd!!! Dinosaur 2 - Snif Snif ? Dinosaur 1 - Heeeeeeeeeeelproaaargrrrrr!!! Dinosaur 3 - Herhhhgr Herrhhhhgrrrr. Dinosaur 2 - Bluueeeeeeeeeeghrr!(10.4.2017)

Jak mám ohodnotit film který je vizuálně krásný ale nudil mně.Je nutno udělat kompromis.Film je opravdu ůchvatný.Zvlášť scéna s megatsunamy.Ale nudil jsem se. Možná je to tím že mi mnohem víc sednou animáky typu Shrek,Lego příběh atd.Prostě ty kde je sranda.Nechci od tohoto filmu odrazovat.Jen je prostě na divákovi zda bude spokojen či ne.50%.(6.7.2017)

V rámci animovaných filmov pre mňa jednoznačne jeden z najzaujímavejších ako vizuálnou stránkou tak aj samotným príbehom. Hltala som ho ako malá a zbožňujem ho dodnes. Najmä čo sa týka vizuálneho spracovania, aj keď viacero ľudí by tvrdilo, že grafika v tomto smere sa za 18 rokov posunula ďaleko vopred (čo je samozrejmé), môžem za seba povedať že Dinosaurus môjmu oku lahodí aj po toľkých rokoch. Samotný príbeh a dialógy sú krásne spracované, obzvlášť ak ich porovnám s mierne "šialenými" a "naspeedovanými" dialógmi a dejmi vo väčšine súčasných animovaných filmoch, ktoré niekedy až podnecujú k vzniku epilepsie. Dinosaurus má naopak veľmi kľudné tempo a realistickejšie vyobrazenie čo mu za mňa pridáva oveľa väčšiu hodnotu. Napríklad v porovnaní s animákom "Dobrý dinosaurus" sa mi jednoznačne lepšie pozeralo na vizuál staršieho filmu. Každopádne ma možno ovplyňuje aj kúsok nostalgie, za mňa však jednoznačne 5*.(7.6.2018)

Skvelé triky(23.8.2018)

• StaryMech

Zbývajících dvaasedmdesát minut "Dinosaura" je pominutelnou douškou k velkolepě provedenému sedmiminutovému úvodu.(20.7.2019)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>