Veer-Zaara (festivalový název)

• Indie

Veer Zaara

Drama / Romantický

Indie, 2004, 192 min

Naskrz romantická slzy žmýkajúca uspievaná a v daždi utancovaná klasika. Ale tie emócie, čo to zo mňa vyžmýchalo... To som už dávno nezažil. A konečne sa ma naplno dotkla hviezdnosť dvoch "kráľov Bollywoodu" Shah Rukh Khana a Amitabh Bachchana. Cez tri hodiny byť prikovaný v kresle a nerušene si to užívať bola jedna z mojich najväčších filmových satisfakcí posledných čias. Smekám!(12.9.2016)

ÁNO: Pre silné a nespútané ženy, ktoré si však v pravý okamih vedia uvedomiť cenu tradícií a hodnôt, som mal vždy pochopenie a tak trochu aj slabosť. Aj keď dej plynie najmä vďaka mužskému elementu, dievčence dostávajú taktiež svoje dôležité miesto. Naviac, je tu zopár nápaditých vizuálnych premostení medzi spomienkami a súčasnosťou. NIE: Nuž, akosi lacne pôsobilo väzenie a vôbec všetko, čo sa odohrávalo v súčasnosti. Nepochopiteľných vecí a zvratov tu je tiež možno zopár nájsť. Na škodu veci sú pesničky. Tentokrát žiadna neoslovila.(5.7.2014)

• Remini

Bez servítky - toto bolo dosť trápne. Od hrania, skrz "love story" až po uškriekaný hlas Laty Mangeshkar, ktorá zabila jedinú vec, ktorú by som si inak užila - hudobné klipy. Tieto uplakané epické príbehy lásky s ubrebtaným Shahrukhom nemusím, ale chcela som mu dať šancu. Nevyšlo to a už to radšej nebudem ďalej skúšať. Aspoň nie s choprovinami.(22.2.2012)

Tohle mě naprosto skvěle pohltilo, přesně podle mého gusta. I přes pár drobností, to nemám co vytknout. Pro mě naprosto dokonale natočeno, dokonale mě zasahující a dojmy z filmu natolik úžasné, že po čase zase chrlím superlativy. Preity Zinta se tímto už na pevno stala mou oblíbenou herečkou, líbila se mi už před tím, ale v tomto filmu si mě získala naplno. Dokonce mi tentokrát nevadil ani Shahrukh Khan a rozhodně není mým oblíbencem, ale zde mi sedl. Uplakaná a slzami neustále na kahánku Rani Mukherjé byla taky moc fajn. Líbila se mi výprava, hudba, hrátky s kamero, trikové prostřihy, zpracování staří mladí ve splývajících záběrech, prostě prakticky vše. Ke všemu naprosto uvolněný Amitabh Bachchan, který opět ve velké formě, jen to tančení mu tolik nešlo, ale má už svůj věk, že ano. Kiron Kher všeobjímající máti. Film na mě působil velmi pozitivně i přes ne vše dobré co se v něm událo, i přes ty smutné věci. Tohle bude jedna z mých nejoblíbenějších Indických věcí, to už se asi nezmění. Na to, že to má tři hodiny, uběhlo mi to jako chvilka, vlastně mi přišlo, že v tom nebylo žádné hluché místo, tolik mě o bralo, tolik jsem si užíval každou vteřinu filmu. To prostředí do kterého je to zasazeno a ten příběh, super. Mé 27 titulky k filmu viz. můj zdejší profil.10/10(3.12.2013)

• Niktorius

Hromada lepenky předstírá, že je pákistánským věžením; Shahrukh Khan předstírá, že hraje něco jiného než tradičního romantického uplakánka a Aditya Chopra předstírá, že napsal postavy s alespoň trochu logickým jednáním a dohledatelnými motivacemi. V tomto filmu je vše jen (nepřesvědčivě) předstírané. 50% a dík za hudební scény.(18.8.2009)