Reklama

Reklama

Veer-Zaara

(festivalový název)
  • Indie Veer-Zaara (více)

Mladá pákistánská obhájkyně Saamiya Siddiqui (Rani Mukherjee) si jako svůj první případ vybere tajemného pilota indické armády Veer Pratap Singha (Shah Rukh Khan), který tráví jíž dvaadvacátý rok v pákistánském vězení. Zachránil totiž kdysi život krásné Pákistánce jménem Zaara Hayaat Khan (Preity Zinta), do které se okamžitě zamiloval a dokonce ji představil i svým rodičům (Amitabh Bachchan a Hema Malini). Celý jejich vztah se však zkomplikuje příchodem Zaařina snoubence, který se vynasnaží zbavit se Veera za každou cenu. Obhájkyně Saamiya jej ve vězení nejen přesvědčí, aby po dlouhé době konečně promluvil, ale znovuotevřením svého procesu dal též naději na zlepšení vztahů mezi Indií a Pákistánem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Hromada lepenky předstírá, že je pákistánským věžením; Shahrukh Khan předstírá, že hraje něco jiného než tradičního romantického uplakánka a Aditya Chopra předstírá, že napsal postavy s alespoň trochu logickým jednáním a dohledatelnými motivacemi. V tomto filmu je vše jen (nepřesvědčivě) předstírané. 50% a dík za hudební scény. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $7miliónovTržby USA $2,938,532Tržby Celosvetovo $18,700,000║ V prvom rade Shahrukh Khan a Preity Zinta sa mi až tak k sebe nehodili, skôr by som bral ku Shahrukhovi herečku Rani Mukherjee, ktorá ho ťahala z väzenia. Takže ma to dejovo až tak nechytilo. Príbeh nebol zlý, práve celkom dobre vykonštruovaný, možno tá dĺžka zas bola troška zbytočne prepálená. Shahrukh Khan bol vo svojej úlohe dosť snaživý to sa mu nedá odoprieť ale u mňa len za priemer. /60%/ ()

Reklama

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Naskrz romantická slzy žmýkajúca uspievaná a v daždi utancovaná klasika. Ale tie emócie, čo to zo mňa vyžmýchalo... To som už dávno nezažil. A konečne sa ma naplno dotkla hviezdnosť dvoch "kráľov Bollywoodu" Shah Rukh Khana a Amitabh Bachchana. Cez tri hodiny byť prikovaný v kresle a nerušene si to užívať bola jedna z mojich najväčších filmových satisfakcí posledných čias. Smekám! ()

lenuse 

všechny recenze uživatele

Je pár "základních" indických filmů, které jsem neviděla a nějak to pořád odkládám. O filmu Veer Zaara už to neplatí. Povinnost jsem tedy splnila. :-) Kdybych to neudělala, zas tolik by se nestalo. Už jsem viděla lepší filmy na indicko-pákistánské téma. Kdo viděl Earth od Deepy Mehty, musí podle mě naprostou větišnu těch dalších příběhů považovat za plytké a přeslazené. Aspoň, že je na většinu herců příjemný pohled. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Bollywoode, Bollywoode, na Tvé roztančené tříhodinové love story jsem si již dávno zvyknul. Stejně tak, jako na rodinná a životní moudra, která na mě skrze ně neúprosně valíš a na Tvůj obligátní "rain of love" se už skoro těším. Ale jak do toho s vážnou tváří začneš motat politiku, emancipaci, lidská práva nebo ten všeobjímající patriotizmus, tak to zatím moc nedávám. Kdo se však přez to dokáže přenést, čeká ho tentokrát love story, před jejíž naléhavostí a intenzitou bledne i samotná Korea. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Vězenské scény byly natočeny během dne, navíc Shah Rukh Khan musel nosit paruku. (Stoka)

Reklama

Reklama